Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nostradamus
Autor Wiadomość
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #31
 
omyk napisał(a):Koło owszem, ale niebłędne Uśmiech

Błędne, Omyk, błędne, i widać to jak na dłoni.

Żeby przyjąć A (naukę Kościoła) trzeba uwierzyć w B (katolicką wizję Boga). A żeby przyjąć B (katolicką wizję Boga) trzeba uwierzyć w A (naukę Magisterium).

Błędne koło. Stąd dowody, fakty itd w rozumieniu katolickim są dowodami i faktami tylko wtedy, jeśli już jesteś w środku tego koła, ale nie mają wartości informatywnej poza tym kręgiem.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
20-04-2010 08:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #32
 
Jeśli koło, to tylko bezbłędne - wszak nauczanie dogmatyczne Kościoła jest nieomylne Uśmiech
Oj Drizzt, nie bierz wszystkiego tak na poważnie Oczko Ja wiem, że najpierw trzeba uwierzyć Uśmiech

p.s. Z tym B=>A nie masz racji. Żeby uwierzyć w Boga nie potrzeba najpierw przyjmować nauczania, zwykle najpierw się przeżywa osobowe spotkanie z Nim Uśmiech A po Jego dotknięciu i zaufaniu Mu nauczanie staje się czymś, co jest akceptowane w sposób naturalny.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-04-2010 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Cytat:Wg tej definicji ateizm jest wiarą, a nawet wrogość do wiary jest wiarą.
W pierwszych wiekach chrześcijan oskarżano o ateizm. Fakt, obecnie pojęcie zmieniło swe znaczenie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-04-2010 23:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Tylko czy to chodzi właśnie o braci Kaczyńskich? Chyba nie musi to dotyczyć właśnie ich, może to wiązać sie z innymi osobami. Nie ma tutaj takowej pewności. Ja podchodzę do przepowiedni Nostradamusa bardzo sceptycznie. Napewno niektóre fakty, wydarzenia mogą sie pokrywać z jego przepowiedniami, może nawet te przepowiednie się wypełniły, ale dla mnie większe znaczenie mają przepowiednie przekazywane osobom, które były wybierane przez Maryje lub Chrystusa, gdyż te osoby dokładniej wiedza co sie wydarzy w przyszłości - są bowiem najbliżej Boga. Warto tylko zauważyć, że nawet i te wybrane osoby nie poznały dokładnej daty końca świata. Poznawały tylko daty niektórych wydarzeń. Tak było np ze św. ojcem Pio, który przepowiedział Karolowi Wojtyle, że zostanie papieżem.
Tomaszu, a co powiesz na to: http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,titl...omosc.html :coo: Nostradamus przewidział w 2010 roku III wojnę światową.... a tu lista co ma się ponoć wydarzyć: http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,page...omosc.html :roll:

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
07-07-2010 18:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Powiem, że traktuję to tak samo jak filmy o 19-ej dla dzieci. Duży uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
07-07-2010 19:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Ja w to kompletnie nie wierzę :mrgreen:

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
07-07-2010 20:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #37
 
piano napisał(a):Ja w to kompletnie nie wierzę :mrgreen:
Suuuper Oczko

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
07-07-2010 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Razen napisał(a):Suuuper Oczko
a czemu tak napisałeś? :wink:

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
08-07-2010 16:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #39
 
piano napisał(a):
Razen napisał(a):Suuuper Oczko
a czemu tak napisałeś? :wink:
By bezsensem swojego posta ukazać bezwartościowość Twojego posta Oczko

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
09-07-2010 10:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #40
 
Razen, dlaczego uważasz jej wypowiedź za bezwartościową?
każda opinia ma jakąś wartość, podzieliła się tym co myśli. uważasz jej myśli za nic niewarte?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
09-07-2010 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #41
 
spioh napisał(a):Razen, dlaczego uważasz jej wypowiedź za bezwartościową?
Ponieważ nie wnosi niczego do rozmowy i brak jej jakichkolwiek argumentów.
spioh napisał(a):każda opinia ma jakąś wartość
Przypuśćmy, że jesteśmy teraz lokalu wyborczym, nagle Twoja sąsiadka mówi - "ja głosuje na Komorowskiego" - czy ta opinia ma dla Ciebie jakieś większe znaczenie? Jej opinia MOŻE mieć dla Ciebie większe znaczenie jeśli dobrze ją znasz itd. ale czy dla nieznajomego stanowi ona coś więcej niż puste słowa? To tak nawiązując do wyborów Oczko
Piano, nie obraź się na mnie - cenię sobie to co ogólnie piszesz i nie chcę Cię atakować ale takie luźne opinie nic nie wnoszą do tematu, zobacz co by było gdyby kilka osób zaczęło od tak pisać - wierzę/niewierze - powstałby chaos.

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
09-07-2010 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #42
 
Razen, w takim razie jej wypowiedź jest dla ciebie co najwyżej nieprzydatna. ale to, że jest nieprzydatna dla ciebie, nie znaczy, że jest też nieprzydatna dla innych to raz. a dwa, to, że coś na daną chwilę lub w danej dziedzinie jest nieprzydatne nie znaczy, że jest pozbawione wartości w ogóle, czyli jest bezwartościowe Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
09-07-2010 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #43
 
piano napisał(a):Ja w to kompletnie nie wierzę :mrgreen:
Ja też.
Dobrze, że to napisałaś. Deklaracje są bardzo ważne. Pomagają mi zobaczyć, że nie jestem sam w moich odczuciach.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-07-2010 18:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #44
 
:hahaha: Ah, no przecież - Katolicka solidarność Duży uśmiech A biedna mucha pośród komarów Duży uśmiech
spioh napisał(a):Razen, w takim razie jej wypowiedź jest dla ciebie co najwyżej nieprzydatna. ale to, że jest nieprzydatna dla ciebie, nie znaczy, że jest też nieprzydatna dla innych to raz. a dwa, to, że coś na daną chwilę lub w danej dziedzinie jest nieprzydatne nie znaczy, że jest pozbawione wartości w ogóle, czyli jest bezwartościowe Uśmiech
Spoko czyli to wg. Ciebie upoważnia mnie do wysyłania postów o treści "Wierzę/nie wierzę" - rozumiem, że chcesz bronić koleżanki Katoliczki przed "złym innowiercą" ale sama zastanów się co piszesz, bo to iście komiczne Duży uśmiech
sant napisał(a):Dobrze, że to napisałaś. Deklaracje są bardzo ważne. Pomagają mi zobaczyć, że nie jestem sam w moich odczuciach.
Dobrze panie moderatorze - na tym forum jest bardzo dużo tematów co byś powiedział na to, że nagle np 10 osób wysyła posty o treści "wierzę/nie wierzę/to prawda/to kompletna głupota" i tak w kilkunastu tematach? Cieszyłbyś się z tego, że użytkowcy są z Tobą lub nie są w Twoich odczuciach?

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
09-07-2010 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #45
 
Razen napisał(a):Ah, no przecież - Katolicka solidarność Duży uśmiech A biedna mucha pośród komarów Duży uśmiech
Suuuuper :?
Rozumiem, że już nie wolno mi mieć swojego zdania?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-07-2010 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów