Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nostradamus
Autor Wiadomość
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #46
 
sant napisał(a):Suuuuper :?
Rozumiem, że już nie wolno mi mieć swojego zdania?
Oczywiście, że nie Duży uśmiech Oczko
Można ale nie sądzisz, że przydała by się jakaś ARGUMENTACJA do tego zdania?

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
09-07-2010 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #47
 
A słonko nie za mocno dziś przygrzewało?
Jakiego zdania?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-07-2010 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #48
 
Razen napisał(a):rozumiem, że chcesz bronić koleżanki Katoliczki przed "złym innowiercą"
jeśli tak to odebrałeś to kompletnie nic nie zrozumiałeś.

Cytat:Spoko czyli to wg. Ciebie upoważnia mnie do wysyłania postów o treści "Wierzę/nie wierzę"
ok 90% postów tego forum (bez względu na przekonania piszącego) sprowadza się jedynie do kwestii "wierzę/nie wierzę" tyle, że często są opowiedziane więcej niż jednym,dwoma słowami - m.in. w skutek subiektywizacji argumentów. i im bardziej ktoś się zapiera, że obiektywne nie istnieje (Bóg, dobro/zło, prawo naturalne itd.) tym bardziej, jakkolwiek by nie próbował argumentować, jego stanowisko staje się jedynie owym "wierzę/nie wierzę", a nie badaniem świata i stwierdzaniem jak jest faktycznie, niezależnie od pragnień, wyobraźni, marzeń itp. Zatem nie dość że sam pisze w tym tonie, to wymusza podobną postawę na innych, bo żeby zaszła sensowna komunikacja trzeba wejść na wspólną płaszczyznę. i niestety tak to potem w praktyce wychodzi, że z obiektywnego schodzi się w subiektywne...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
10-07-2010 07:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
A verbis ad verbera
Absit!

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
10-07-2010 08:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Razen napisał(a):Piano, nie obraź się na mnie - cenię sobie to co ogólnie piszesz i nie chcę Cię atakować ale takie luźne opinie nic nie wnoszą do tematu, zobacz co by było gdyby kilka osób zaczęło od tak pisać - wierzę/niewierze - powstałby chaos.
a twoje wnoszą skoro mnie atakujesz? zadowolony jesteś z tego co napisałeś? to się ciesz, proszę bardzo, bo widzę że cię to bawi.....

..............

Nie wierzę w ani jedną przepowiednię Nostradamusa; podobno przewidział katastrofę prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, uważam że ta katastrofa miała zupełnie inne swoje "podłoże", a nie dlatego że Nostradamus to przewidział. Jestem osobą wierzącą i dla mnie liczy się to co Bóg mówi do ludzi.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
10-07-2010 09:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #51
 
sant napisał(a):Jakiego zdania?
Zdania Piano Oczko
spioh napisał(a):jeśli tak to odebrałeś to kompletnie nic nie zrozumiałeś.
A mi się wydaje, że właśnie zrozumiałem więcej nawet niż chciałaś świadomie napisać Uśmiech Zresztą gołym okiem widać stronniczość wypowiedzi na tym forum Oczko
spioh napisał(a):ok 90% postów tego forum (bez względu na przekonania piszącego) sprowadza się jedynie do kwestii "wierzę/nie wierzę" tyle, że często są opowiedziane więcej niż jednym,dwoma słowami - m.in. w skutek subiektywizacji argumentów. i im bardziej ktoś się zapiera, że obiektywne nie istnieje (Bóg, dobro/zło, prawo naturalne itd.) tym bardziej, jakkolwiek by nie próbował argumentować, jego stanowisko staje się jedynie owym "wierzę/nie wierzę", a nie badaniem świata i stwierdzaniem jak jest faktycznie, niezależnie od pragnień, wyobraźni, marzeń itp.
Okej okrej Duży uśmiech Tyle, że nawet jeśli piszę, że w coś wierzę/nie wierzę to staram się to uargumentować tak aby zadziałać na opinię innych - wrócę do przykładu z polityką: Gdyby sąsiadka podała Ci argumenty co do swojego osądu, zależnie od ich wartości Twoja opinia mogłaby ulec modyfikacji. Warto argumentować, bo nie wszystko sprowadza się do wierzę/nie wierzę - zresztą sama zastanów się np: gdybyś czytała książkę o ateizmie a w niej znalazła byś same "suche opinie" i kompletny brak argumentów - czy cokolwiek byś z niej wyciągnęła? Czy mogła byś zmierzyć się z jakimiś faktami itd. podanymi w tej książce?
pafni, Oczko Ja bardzo pokojowy człowiek jestem Duży uśmiech
piano napisał(a):a twoje wnoszą skoro mnie atakujesz? zadowolony jesteś z tego co napisałeś? to się ciesz, proszę bardzo, bo widzę że cię to bawi.....
Wnoszą - przynajmniej argumentuje swoje wypowiedzi Oczko Chodź po części masz rację - zrobiłem OT - to fakt.
Nie bawi mnie to i moim zamiarem nie był atak więc jeśli Cię uraziłem to szczerzę Cię przepraszam.

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
10-07-2010 11:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Razen, ja też cię przepraszam, emocje mnie poniosły. Powiedz natomiast co sądzisz o przepowiedni Nostradamusa, który "przewidział" katastrofę smoleńską?

Cytat:„I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy.”

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
10-07-2010 12:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #53
 
piano napisał(a):„I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy.”
Hmm to bardzo ciekawe. Nie będę powtarzał z czym można to sobie powiązać, jednak na wielkiej planecie Ziemia Oczko jest na prawdę wiele miejsc i sytuacji w których mogło się to sprawdzić. Dlaczego akurat to miejsce i ten czas? Może to tylko zbieg okoliczności jednak nie można od tak wykluczyć proroctwa - takie rzeczy się zdarzają jednak nie mam podstaw by wierzyć w jakiś z góry ustalony plan wydarzeń dlatego podchodzę do tego sceptycznie. Dlatego pozostaje przy neutralności w tej sprawie i zgadzam się z Drizztem by:
Drizzt napisał(a):z jednej strony nie ufać ślepo, z drugiej - nie lekceważyć.
Argumentuje moją opnie brakiem większych argumentów Duży uśmiech

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
10-07-2010 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #54
 
Nostradamus to dla mnie fenomen jest. Dlaczego otóż idealnie nadaje się dla teorii spiskowych.
Sztuką nie jest dopasować jakieś zdarzenie do jakiegoś zlepka słów.... gdyby to były prawdziwe proroctwa, przepowiednie czyż nie udałoby ich się wcześniej odczytać i odcyfrować...


Jego słowa to równania złożone ze zbyt wielu zmiennych i niewiadomych....


To po prostu tanie chwyty którymi posługuje się większość wróżek i wróżbitów, oraz reszta tego kramu z przepowiedniami....
Opowiadają bzdury tak ogólnikowe, że jak człowiek sie uprze dopasuje wszystko.
Pamiętam na Jednym z OM-ów ksiądz opowiedział Nam historię jak Jego kolega wziął z jakiejś gazety poobcinał nazwy znaków zodiaku i porozdawał ludziom....(zmieniając oczywiście te znaki) później ludzie do niego przychodzili i chwalili go oraz pytali skąd wziął tak trafny sprawdzający się dokłądnie horoskop.
Potęga podświadomosci!

Wierzę, że droga, którą idę,
Jest Panie jedną z Twoich dróg.
Zamykam oczy, żeby widzieć,
Otwieram serce na Twój cud.
Do Ciebie wołam w trudną chwilę
Ufam Ci kiedy ziemia drży,
10-07-2010 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
piano napisał(a):Cytat:
„I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy.”
Kraj niezwyciężony- odpada
Kraj ogarnięty chaosem i żałobą- też odpada

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
11-07-2010 18:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
albo to:

Cytat:"Żelazny ptak rozdzieli dwóch braci"
:roll:

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
11-07-2010 19:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
magdzik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 221
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #57
 
piano napisał(a):albo to:

Cytat:"Żelazny ptak rozdzieli dwóch braci"
:roll:
a ilu ludzi straciło brata w katastrofie lotniczej? Na pewno wielu. Przepowiednie Nostradamusa mają to do siebie, że mogą być różnie interpretowane, w zależności od tego co pasuje interpretującemu. Pamiętam, jak kilka lat temu ktoś stwierdził, ze jedna z przepowiedni zapowiada wielką katastrofę podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Igrzyska minęły, o katastrofie ani widu ani słychu.

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.
Lance Armstrong
11-07-2010 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
a skąd Nostradamus czerpał takie rewelacje? :roll: z czego czerpał przepowiednie swoje? chyba się domyślamy, prawda?

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
11-07-2010 20:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
magdzik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 221
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #59
 
może nudził się w niedzielne popołudnia?

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.
Lance Armstrong
11-07-2010 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #60
 
padre Pio mawiał, że w niedzielę grzeszy się najłatwiej...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
11-07-2010 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów