Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciało Kierownicze Świadków Jehowy
Autor Wiadomość
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Ciało Kierownicze Świadków Jehowy
Cytat:Ciało Kierownicze ŚJ stanowi grupa starszych, czyli nadzorców w Świadków Jehowy uważanych przez współwyznawców za namaszczonych Duchem Świętym, należących do klasy pomazańców i sprawujących najwyższy nadzór nad organizacją (zborami, obwodami, okręgami, krajami i strefami) i nauczająca w kwestiach religijnych, w oparciu o interpretację Biblii (wydanej przez ŚJ) Siedziba Ciała Kierowniczego mieści się na nowojorskim Brooklynie.

Świadkowie Jehowy wierzą, że Ciało Kierownicze jest powołane jako pośrednik między Jezusem Chrystusem, a nienamaszczonymi świadkami ( :mrgreenUśmiech Świadkowie są zobowiązani do okazywania szacunku 'Niewolnikowi' gdyż w ten sposób jest to postrzegane jako okazywanie szacunku samemu Jezusowi Chrystusowi. Członkowie organizacji uważają również za swój święty obowiązek trzymać się jego wskazówek, a sami uważają, że zaszczytem jest ich wspieranie. Pozostali pomazańcy nie wchodzący w skład Ciała Kierowniczego podlegają takim samym zasadom co "wielka rzesza" (zwykli świadkowie) podlegając również zwierzchności starszych zboru.'

Głównym celem 'Niewolnika' jest przekazywanie nauk Biblijnych wiernym i zainteresowanym, bez którego pośrednictwa nie byliby w stanie ich poznać, a także które zatraciliby gdyby odeszli z organizacji i czytali tylko Biblię.
Wikipedia

Cytat:Wszystkie zbory są kierowane przez Chrystusa Jezusa i podlegają jednemu systemowi zarządzania(Kurs Służby Królestwa, s. 145)

Cytat:"Nie pora teraz na niezależne myślenie" (Zorganizowani do pełnienia Naszej Służby, str.8)

Cytat:"Jak się uzewnętrznia takie niezależne myślenie? Jego podstawową oznaką jest kwestionowanie rad udzielanych przez widzialną organizację Bożą" (Strażnica, rok CIV, nr 10, str. 12, par. 21)

Cytat:"Kto nie nawiąże kontaktu z tym kanałem łączności, którym się posługuje Bóg, ten nie zrobi postępów na drodze życia, niezależnie od tego jak często by czytał Biblię" (Strażnica, rok CIII, nr 18, s. 20, p. 4)

Cytat:"Musimy też lojalnie popierać nauki biblijne przedstawione na łamach Strażnicy, Przebudźcie się! i wszelkiego innego pokarmu duchowego dostarczanego przez Towarzystwo Straznica" (Straznica, 15 stycznia 1996, s.6)

Cytat:"Spotyka się i teraz osoby posuwające się do tego, że sobie 'biorą za podstawę' prywatną interpretację Pisma Świętego; Ktokolwiek szerzy prywatne poglądy, stawiając w niekorzystnym świetle rady 'wiernego niewolnika' ustanowionego przez Chrystusa, ten nie trzyma się mocno 'głowy'"(Strażnica, rok CVII, nr 1, s. 14, p. 17)

...........

Co ja myślę o tym? wszystko jest podporządkowane Ciału Kierowniczemu ŚJ, to ono decyduje, wprowadza w błąd swoich współwyznawców, "oślepia" ich fałszywymi doktrynami, wszystko idzie pod dyktando Ciała Kierowniczego.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
19-04-2010 00:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Wychodzi na to, że Towarzystwo Strażnica ma jakiś monopol na zbawienie.

Ciekawe stwierdzenia piano podałaś.

piano napisał(a):"Musimy też lojalnie popierać nauki biblijne przedstawione na łamach Strażnicy, Przebudźcie się! i wszelkiego innego pokarmu duchowego dostarczanego przez Towarzystwo Straznica" (Straznica, 15 stycznia 1996, s.6)

piano napisał(a):Wszystkie zbory są kierowane przez Chrystusa Jezusa i podlegają jednemu systemowi zarządzania(Kurs Służby Królestwa, s. 145)

A ja czytałem w Biblii, że Jezus powierzył kierowanie KOŚCIOŁEM (a nie zborem) św. Piotrowi, dał mu klucze do tego Kościoła przez co ustanowił go głową tego Kościoła.
Jest też tutaj sprzeczność : Jezus nie tworzył żadnego systemu zarządzania, On po prostu nauczał a każdy, do kogo to słowo dotarło przekazywał je dalej stając sie jednocześnie świadkiem działania Słowa Bożego I apostołem, który przekazywał to słowo dalej. Takim świadkiem stał się św.Paweł (przed nawróceniem - Szaweł).

Co to więc za Służba Królestwa? Jakiego Królestwa? Czym jest też to Ciało KIerownicze?
Czy Ciało KIerownicze ŚJ uczy wrogości do innych, np katolików?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-04-2010 00:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Czym jest też to Ciało KIerownicze?
Na to pytanie już na samym początku odpowiedziałam xD

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Co to więc za Służba Królestwa?
ŚJ mają cotygodniowe zebrania, które się odbywają w Sali Królestwa. Na zebraniach korzysta się przede wszystkim z Biblii (oczywiście ŚJ) oraz biuletynu "Nasza Służba Królestwa". Członkowie zboru otrzymują wskazówki dotyczące pełnienia służby dla Boga Jehowy.

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Jakiego Królestwa?
Jehowy :mrgreen:

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
19-04-2010 06:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
piano napisał(a):Jehowy :mrgreen:

Królestwo Jehowy? Ja myślałem, że ŚJ korzystają z Biblii a z tego co wiem to w Biblii nie ma takowego Królestwa. Jest Królestwo Niebieskie a więc nalezące do Boga, Boga wszystkich ludzi a nie Boga ŚJ. Skoro więc ŚJ tworzą własne Królestwo to znaczy, że jest to jakaś sekta, niebezpieczna dla katolików. Na to by wychodziło? :roll: :-k #-o 8)

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-04-2010 11:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #5
 
piano,

piano napisał(a):Na zebraniach korzysta się przede wszystkim z Biblii (oczywiście ŚJ) oraz biuletynu "Nasza Służba Królestwa".
Dla uzupełnienia dodam, że nie koniecznie Biblią ŚJ się posługują na zebraniach. Mogą sobie korzystać z jakich chcą. Ja na początku korzystałem z Biblii Tysiąclecia, potem z warszawskiej, a potem z PNŚ.

piano napisał(a):Co ja myślę o tym? wszystko jest podporządkowane Ciału Kierowniczemu ŚJ, to ono decyduje, wprowadza w błąd swoich współwyznawców, "oślepia" ich fałszywymi doktrynami, wszystko idzie pod dyktando Ciała Kierowniczego.

Tak samo ktoś może powiedzieć o Kościele Katolickim. Ja uważam, że w Watykanie siedzi Papierz i oślepia wiernych fałszywymi naukami. Którzy nie tylko słuchają go ślepo, ale nawet klękają przed nim, całują go, w ten sposób, dopuszczają się w pewnym sensie bałwochwalstwa. Ii mimo, że jest to w wyraźnej sprzeczności z PŚ, Papierz bez najmniejszego sprzeciwu pozwala na to. Szok. No ale co z tego, to ja widzę, ale inni nie koniecznie muszą tak uważać.

TOMASZ32-SANCTI,

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):A ja czytałem w Biblii, że Jezus powierzył kierowanie KOŚCIOŁEM (a nie zborem) św. Piotrowi, dał mu klucze do tego Kościoła przez co ustanowił go głową tego Kościoła.

Z Biblii nic takiego nie wynika żeby to Piotr był szefem, Ten kościelny dogmat jest grubo naciągany i żeby nie wstawienie odpowiednich słów w nawiasy kwadratowe w BT (i inne katolickie), to ciężko byłoby ten dogmat uzasadnić. Poza tym słowo "kościół" wzięło się od słowa "zamek" a Jezus nie ustanowił zamku ani budynku, tylko zbór - lub jak kto woli grupę ludzi - zgromadzenie (ἐκκλησία).
http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/dekparafie.htm

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Jezus nie tworzył żadnego systemu zarządzania, On po prostu nauczał
Warto zwrócić uwagę na 14 rozdział 1go do Koryntian; Paweł mówi tam o porządku podczas zgromadzenia. Ale podaje też zasadę w 33 wersecie :
Cytat:Bóg bowiem nie jest Bogiem zamieszania, lecz pokoju. Tak jak to jest we wszystkich zgromadzeniach świętych,
Wobec tego potrzebny jest system zarządzania. Taki system obowiązuje też w KK (tylko o wiele gorszy niż u ŚJ, no ale jest) więc nie rozumiem takiego zarzutu.

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Jest Królestwo Niebieskie a więc nalezące do Boga, Boga wszystkich ludzi a nie Boga ŚJ
Sęk w tym, że Jehowa, jest Bogiem wszystkich ludzi. A jego królestwo:

Cytat:Dn 2:44 BT „W czasach tych królów Bóg Nieba wzbudzi królestwo, które nigdy nie ulegnie zniszczeniu. Jego władza nie przejdzie na żaden inny naród. Zetrze i zniweczy ono wszystkie te królestwa, samo zaś będzie trwało na zawsze,”

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
19-04-2010 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
parasin napisał(a):Tak samo ktoś może powiedzieć o Kościele Katolickim. Ja uważam, że w Watykanie siedzi Papierz i oślepia wiernych fałszywymi naukami. Którzy nie tylko słuchają go ślepo, ale nawet klękają przed nim, całują go, w ten sposób, dopuszczają się w pewnym sensie bałwochwalstwa. Ii mimo, że jest to w wyraźnej sprzeczności z PŚ, Papierz bez najmniejszego sprzeciwu pozwala na to. Szok. No ale co z tego, to ja widzę, ale inni nie koniecznie muszą tak uważać.
ale w tym temacie rozmawiamy o ŚJ a nie Kościele Katolickim.

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Skoro więc ŚJ tworzą własne Królestwo to znaczy, że jest to jakaś sekta, niebezpieczna dla katolików. Na to by wychodziło? :roll: :-k #-o 8)
Sam odpowiedziałeś sobie na to pytanie Uśmiech

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
19-04-2010 13:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
 
Poziom tych rozmów robi się żenujący.

Imię "Jehowa" to imię błędnie odczytane, natomiast jak najbardziej w zamyśle nie jest imieniem jakiegoś bożka, ale samego Jahwe. Kiedy Pismo mówi o Królestwie Boga JHWH, to do tych tekstów odwołują się również śJ. Oczywiście błędnie je rozumieją i błędnie tłumaczą, ale zarzut, że propagują jakieś inne królestwo jest dowodem niezrozumienia sprawy. To królestwo jest o tyle inne, o ile wypaczone, błędnie pojęte.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-04-2010 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
parasin napisał(a):Sęk w tym, że Jehowa, jest Bogiem wszystkich ludzi. A jego królestwo
parasin, mówisz jak ŚJ, czy zacząłeś znów z nimi sympatyzować? :coo:

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
19-04-2010 15:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #9
 
omyk,

omyk napisał(a):Poziom tych rozmów robi się żenujący.
Też tak myślę.
Na forum katolickim nie powinno być tematów o ŚJ.

omyk napisał(a):Imię "Jehowa" to imię błędnie odczytane,
Imię Jezus też jest błędnie odczytane, powinno być Jehoszua, dlaczego katolicy posługują się błędnie odczytanym imieniem Jezus, a takie mają ciśnienie na imię Jehowa szok Oczko

piano,
piano napisał(a):parasin, mówisz jak ŚJ, czy zacząłeś znów z nimi sympatyzować?
Czy sympatyzowanie ze ŚJ to grzech?
Po prostu mówię jaka jest prawda.

piano napisał(a):ale w tym temacie rozmawiamy o ŚJ a nie Kościele Katolickim.
Ależ właśnie rozmawiamy o ŚJ. Dokonałem przecież porównania mającego na celu pomoc w zrozumieniu tematu Ciala kierowniczego, tak żeby katolicy mieli porównanie z czymś co jest im bliższe.Oczko

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
19-04-2010 17:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
parasin napisał(a):Po prostu mówię jaka jest prawda.
ja też mówię jaka jest prawda Duży uśmiech

P.S. Ile lat byłeś u nich?

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
19-04-2010 18:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
parasin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Feb 2010
Reputacja: 0
Post: #11
 
piano napisał(a):parasin napisał/a:
Po prostu mówię jaka jest prawda.

ja też mówię jaka jest prawda Duży uśmiech
To czasami powiedz o nich coś miłego. Uśmiech
piano napisał(a):P.S. Ile lat byłeś u nich?
2 maja 1993 do 4 maja 2003

Nauczycielu, uspokój Twoich uczniów. On zaś rzekł do nich: Zapewniam was, że jeśli oni zamilkną, kamienie będą wołać.
( Lk 19:40 br )
19-04-2010 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Cytat:To czasami powiedz o nich coś miłego. Uśmiech
a tak; poznałam kiedyś sympatyczną rodzinę ze Szczecina, byli niezwykle gościnni.

parasin napisał(a):2 maja 1993 do 4 maja 2003
Więc dłużej byłeś ode mnie; bo ja od 1992 do 1997.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
19-04-2010 18:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #13
 
Ja myślę, Parasin, że tematy być powinny, ale nie w takim stylu i nie w takiej ilości. Wystarczy jeden czy dwa tematy z rzetelnymi informacjami demaskującymi destrukcyjną sektę. Kiedy na forum ewangelizacyjnym więcej najświeższych tematów jest o śJ zamiast o Jezusie i Dobrej Nowinie - to jest coś nie tak.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-04-2010 22:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
omyk napisał(a):Ja myślę, Parasin, że tematy być powinny, ale nie w takim stylu i nie w takiej ilości. Wystarczy jeden czy dwa tematy z rzetelnymi informacjami demaskującymi destrukcyjną sektę. Kiedy na forum ewangelizacyjnym więcej najświeższych tematów jest o śJ zamiast o Jezusie i Dobrej Nowinie - to jest coś nie tak.
Dobra, będę o tym pamiętać; ale nie przestanę pisać xD

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
19-04-2010 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
omyk napisał(a):Kiedy na forum ewangelizacyjnym więcej najświeższych tematów jest o śJ zamiast o Jezusie i Dobrej Nowinie - to jest coś nie tak.

To fakt. Co ciekawsze - jak tak dalej pójdzie to Ciało Kierownicze zażyczy sobie specjalnego działu dla nich na forum. :mrgreen:

[ Dodano: Wto 20 Kwi, 2010 01:31 ]
parasin napisał(a):ak samo ktoś może powiedzieć o Kościele Katolickim. Ja uważam, że w Watykanie siedzi Papierz i oślepia wiernych fałszywymi naukami.

Tak samo fałszywą nauką mógłbym okreslić naukę propagowaną przez ŚJ. Papież opiera sie na konkretnych dogmatach oraz na Słowie Bożym. NIczego nie przekazuje co sprzeczne by było z Biblią, inaczej jego posługa była by zbędna a nawet nie było by możliwości, aby pełnił tą funkcję wbrew woli Boga. Papiez pełni posługę jako nastepca św. Piotra.

parasin napisał(a):Z Biblii nic takiego nie wynika żeby to Piotr był szefem, Ten kościelny dogmat jest grubo naciągany i żeby nie wstawienie odpowiednich słów w nawiasy kwadratowe w BT (i inne katolickie), to ciężko byłoby ten dogmat uzasadnić. Poza tym słowo "kościół" wzięło się od słowa "zamek" a Jezus nie ustanowił zamku ani budynku, tylko zbór - lub jak kto woli grupę ludzi - zgromadzenie (ἐκκλησία).

A ten fragment to niby o czym mówi? :

Cytat:Na to Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.
Mt. 16,17-19

Biblia Tysiąclecia
http://www.biblia.info.pl/biblia.php

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-04-2010 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów