Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ewangelizacyjny couchsurfing
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Ewangelizacyjny couchsurfing
Przyszło mi coś do głowy. Nie wiem czy pomysł chwyci, ale sama chętnie bym w czymś takim uczestniczyła Oczko

W poprzednie wakacje zetknęłam się z couchsurfingiem. Trafiłam na imprezę pod nazwą "First Warsaw River Party", organizowaną przez warszawskich couchsurfingowców na statku na Wiśle. Poznałam ludzi z całego świata, od których dowiedziałam się cóż to za inicjatywa, a jakiś czas później przeczytałam o niej w gazecie. /couchsurfing.com/
Mianowicie istnieje portal, którego użytkownicy oferują za darmo ugoszczenie podróżnika z innego kraju: przenocowanie go, oprowadzenie po mieście itp. W zamian podróżnik odwdzięcza się zapraszając gospodarza do swojego kraju. I tak to działa na zasadzie wzajemności - istnieją ludzie, którzy zjeździli pół świata w ten sposób, sama mam znajomych, którzy są aktywnymi użytkownikami portalu. Nie ma znaczenia to, że obie strony w ogóle się przedtem nie znają.

Do czego zmierzam?nie chodzi tutaj o imprezy.. Na pewno wielu z was ma w swoich parafiach, czuwania, rekolekcje, o niektórych wydarzeniach jest mowa na forum. Myślę, że nie jestem w tym odosobniona i wielu z was chciałoby się wybrac na cos podobnego. Skoro już istnieje taki portal, w którym ludzie wymieniają się świadectwami, swoimi spostrzeżeniami odnośnie wiary, to czemu by tego nie wykorzystać?

Wystarczyłoby zebrać chętnych ludzi, skłonnych zaoferować odebranie z dworca, prysznic, spotkanie modlitewne itp., nocleg i ponowne odstawienie na dworzec Oczko To co najwyżej jedna noc, wyrzeczenie żadne,doświadczenia i znajomości mogą być bezcenne a i okazja jest, żeby samemu potem gdzieś pojechać! Mnóstwo ludzi zna się z tego forum od dawna, byłaby okazja żeby poznać sie osobiście Oczko

Co o tym myślicie?

U mnie co prawda wolnych łóżek nie ma, ale materace jak nabardziej można nadmuchaćOczko ten 1m2 dla pielgrzyma się znajdzie
a i ja karimata nie pogardzęUśmiech jakby ktoś chciał mnie przygarnąć

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
20-04-2010 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
bashca napisał(a):Wystarczyłoby zebrać chętnych ludzi, skłonnych zaoferować odebranie z dworca, prysznic, spotkanie modlitewne itp"

Mam tylko nadzieję, że jeśli dacie ogłoszenie na tym portalu, stronie... never mind... to powiecie o swoim... nieco bardziej rozszerzonym planie ? Bo chyba stawianie innowiercy/niewierzącego przed faktem byłoby troszkę, hmm, nie na miejscu. :diabelek:

Bo z tego co zrozumiałem cały ten program jest bardziej pod poznawanie innych ludzi, z innych krajów, a nie pseudo-ewangelizacyjny.
20-04-2010 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
miXUE napisał(a):
bashca napisał(a):Wystarczyłoby zebrać chętnych ludzi, skłonnych zaoferować odebranie z dworca, prysznic, spotkanie modlitewne itp"

Mam tylko nadzieję, że jeśli dacie ogłoszenie na tym portalu, stronie... never mind... to powiecie o swoim... nieco bardziej rozszerzonym planie ? Bo chyba stawianie innowiercy/niewierzącego przed faktem byłoby troszkę, hmm, nie na miejscu. :diabelek:

Bo z tego co zrozumiałem cały ten program jest bardziej pod poznawanie innych ludzi, z innych krajów, a nie pseudo-ewangelizacyjny.

Spoko Mixue, ja pomysł tylko rzuciłam, a każdy za to sie zabierze jak chceUśmiech niektórzy mogą sie wybrac na impreze, drudzy chcieliby miasto pozwiedzać, ale ze względu na tematyke portalu tak mi samej przyszło na myśl że mozna to połączyc z jakimś chociażby jecnodniowym czuwaniem modlitewnym we wspólnocie gospodarza Uśmiech

Przynajmniej ja z chęcia taki wyjazd połączy ła z taką forma spotkania. Ja w żaden sposób nie chcę tutaj narzucać tego jak ma wygląć forma souchsurfingu. Jasne- souchsurfing nie powstałl dla celóewa ewangelizacyjnych, ja tylko to zawarałm w temacie, bo jak to inaczej nazwac żeby oddac sens tematu? #-o

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
21-04-2010 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
katiee Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 0
Post: #4
 
cześc Uśmiech

juz od dawna jestem obserwatorka forum, ale teraz sie zarejestrowałam bo couchsurfing akurat by mnie interesował z pewnego względu
sama jestem na tamtym portalu, w takiej wymianie uczestniczyłam-super sprawa. Ale do rzeczy: dwa lata temu siostra mnie zaprosiła do Poznania na takie rekolekcje charyzmatyczne kiedy przyjechał Antonello i Enriqe z Portugalii. To był taki moment przełomowy w moim życiuUśmiech Raz po raz potem bywałam w trzeci poniedziałek miesiąca na spotkaniach Odnowy w Poznaniu na nowinie- fantastyczna sprawa. W zeszłym roku moja siostra skończyła studia w Poznaniu i nie bardzo miałabym sie u kogo zatrzymać. A bardzo mi zależy żeby tam jeszcze raz pojechac, bo atmosfera jest wyjątkowa i miejsce mi szczególnie bliskie.Także jakbym mogła sie do Ciebie bashca usmiechnąć ?Duży uśmiech

ps u mnie tez drzwi otwarte, jakby ktoś chciał przyjechać

pozdrawiam
Kasia
22-04-2010 09:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
Oczko Spoko, dam Ci Kasiu znać jak będe miala wolny trzeci poniedziałek m-ca. A Ty z jakiego miasta jestes ^^ bo tak napisałaś że mogę wpaść,a nie wiem gdzie mieszkasz
Może gdzieś z okolic Częstochowy? Język Nie no, bo chciałam po maturze jechać 22 maja na czuwanie, ale troche się pokomplikowało,bo do piątku jestem w Rybniku u mojej psiapsióły,która wyjeżdża za granicę. A wracanie do Poznania mijałoby się z celem;p

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
23-04-2010 08:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
katiee Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Apr 2010
Reputacja: 0
Post: #6
 
Super, to będziemy w kontakcie Uśmiech Ja jestem z Torunia, także do Poznania nie mam daleko. A ja Rybniku mam rodzinę,jakas siódma woda po kisielu. A szkoda, bo jakbym miała bliski kontakt to może udałoby sie Tobie pomóc. Rybnik przecież jest blisko Gliwic, z tego co kojarzę ktoś tam na forum jest z Gliwic,tylko nie pamiętam kto #-o popytaj, a nuż ten ktoś też wybiera się do Częstochowy Uśmiech
A to jest czuwanie Odnowy? tez bym sie wybrała Duży uśmiech
23-04-2010 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #7
 
bashca: z Gliwic jadą chyba 3 autokary do Częstochowy na spotkanie 22 maja ;P Albo i więcej, bo modlitwy po Mszy będą i dla dorosłych i dla młodzieży.
Jak chcesz jechać do Częstochowy z Gliwic to pogadaj z Omykiem. Uśmiech A potem ze mną to gdzies się spotkamy na spotkaniu ;P
25-04-2010 21:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
magdzik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 221
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
Jakby co, to ja w Sosnowcu mam miejscówkę dla chętnego Uśmiech Jest nawet bliżej niż z Gliwic ;]

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.
Lance Armstrong
25-04-2010 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #9
 
Eldian - ale te autokary są dla osób, które jadą na spotkanie wspólnot w Archikatedrze i podejrzewam, że jak zwykle będą full po brzegi + lista rezerwowa, a Basia mówi o spotkaniu na Jasnej Górze Uśmiech Ale jasne, jeśli byś Bashca chciała zamiast na Jasna pojechać z nami na czuwanie wspólnot w Archikatedrze, to zapraszamy serdecznie Uśmiech Tylko to jest do północy (no, powiedzmy do 1 w nocy), a nie całonocne i powrót autokarem do Gliwic w środku nocy.
Gdybyś była zainteresowana, to mogę Ci podać poza forum namiary na osobę koordynującą część autokaru, bo ja nie jestem w tym zorientowana na bieżąco.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
25-04-2010 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
no to śmiesznie :mrgreen: Miałam dwie opcje :Lednica i Jasna Góra a teraz sa trzy;pCzyli rozumiem ,że Omyk i Eldian jedziecie do Archikatedry ,tak?A powiedzcie jaki jest charakter tego czuwania, to ma być Msza Św z modlitwą o uzdrowienie, jakaś forma rekolekcji, jest gdzies jakis plan?Bo tez bym w sumie pojechała,czemu nie Uśmiech Krótko ,bo krótko ale może nawet udałoby sie spotkać Uśmiech potem najwyżej dojechałabym na Jasną Górę. Taka opcja nawet by mi pasowałą Z tym że z tymi autokarami to hm.. #-o można spróbowac ,ale z tego co Gosia pisała o liście rezerwowej, wątpię żebym sie załapała... a Wy jak jedziecie? Jestem mała więc nawet w bagażniku bym sie zmieściła jakby ktoś mógł :roll2:
aha i Magdzik, dzieki bardzo za odezwęUśmiech ale chyba wygląda na to że z noclegiem nie będzie problemu Oczko

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
26-04-2010 13:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #11
 
Jest tak... To jest czuwanie wspólnot i ruchów archidiecezji częstochowskiej, prowadzone przez WPR Mamre. Będzie obecny ks. Arcybiskup. O godz. 18.00 będzie Eucharystia pod jego przewodnictwem. Muszę się dowiedzieć, czy będzie również kerygmat i nabożeństwo majowe, zwykle tak było, że były właśnie już od 16.00, ale w kalendarium tego nie zaznaczono, więc dowiem się i dam znać (chyba, że Eldian zna szczegóły?). Po Eucharystii jest półgodzinna przerwa (możliwość napicia się herbaty w salkach) i później modlitwy wstawiennicze z posługą charyzmatyczną do północy, ew. może się przedłużyć do godz. 1.

Co do listy rezerwowej - ona jest później, tzn. źle się wyraziłam. Gdyby ktoś chciał załapać się jedynie na transport w jedną stronę, nie uczestnicząc w spotkaniu, to nie ma szans, bo zwykle przed samym wyjazdem jest więcej chętnych niż miejsc, więc nie da rady, żeby ktoś skorzystał z miejsca jadąc np. na Jasną Górę. Jeśli natomiast chciałabyś wziąć udział w czuwaniu w Archikatedrze, to myślę, że z miejscami jeszcze spokojnie, gdzieś do połowy maja spokojnie powinny być.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-04-2010 14:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
o ile dobrze kojarzę, to jest od 18.00 bo wcześniej jest jakiś ślub w katedrze (w końcu to sobota :wink: ) więc jeśli będzie kerygmat to albo w ramach kazania, albo krótki po mszy przed modlitwami.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
13-05-2010 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
Jest od 16 o ile się nie mylę. W kalendarium jest błąd.
13-05-2010 16:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #14
 
Spoko, na forum już wielu dochodziło do wniosku, że nie ma prawdy obiektywnej, a jedynie subiektywne prawdki odpowiednie dla każdego prawdkoposiadacza, więc Spioh sobie przyjedzie na 18, Eldian na 16... i każda prawda będzie dobra - prawda?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-05-2010 16:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
Nie do końca Uśmiech Bo na plakacie o obchodach wigilii w naszej archidiecezji jest jak byk "16.00 - Archikatedra - koncert ewengelizacyjny - Wspólnota Mamre"
13-05-2010 19:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów