Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory 2010
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #241
 
Cytat:nie widzę sensu aby iśc na wybory w II turze..
Czyli będziesz usatysfakcjonowany, jeśli w II turze wygra Komorowski, a przyczyni się do tego obojętność Twoja i braci protestantów, którzy nie stawili się na wyborach?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-06-2010 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #242
 
sant napisał(a):I skąd wiesz że wykształcony?
Fakt - nie wiem, więc przepraszam, że imputowałem ci wykształcenie...
i dalej napisał(a):skąd wiesz że za komuny?
A to już z wieku widocznego pod avatarem i ze sposobu, w jaki się wypowiadasz.
Cytat:Czy tak dla zasady popierasz tych co mają inne zdanie niż ja, bez względu na racje?
Nie przypominam sobie, byś w aspekcie mego światopoglądu ową rację kiedykolwiek miał, zatem jak miałbym ją przyznać?
Cytat:tylko obaj że obaj nie znacie biblii.
uups - nie wiedziałem, że istnieje jakiś obowiązek znania Biblii /chyba z dużej litery - pytam, bo napisałeś z małej :roll:/... ale trafiłeś kulą w płot: stary i nowy testament, księgi genezis, apokalipsis i katharzis znam lepiej, niż większość katolików /zwłaszcza Polaków/.. mam też niejakie pojęcie o kodeksach teodozyjskim i justyniańskim oraz generalnie dobrze poruszam się w tematyce Świętego Oficjum... o dziwo lepiej nawet, niż statystyczny wikary, bo paru już padło w dyskusji... całkiem śmiało poczynam sobie także w nieodległej historii papiestwa a mówiąc szerzej - Watykanu zaś o Giuseppe Pacelli to już prawie na wyrywki, bo to mój negatywny idol :aniol:

p.s. ach - zapomniałbym o szanownych Borgiach... w Mediolanie jest taki przyjemny zameczek, wspólny z dożenionymi Sforzami... przy okazji polecam - historia ducha katolickiego w pigułce :mrgreen:

Tyle ad vocem - a Problemu drugiej tury równie dobrze może nie być... najnowsze notowania bardzo sprzyjają mojemu kandydatowi :!:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
18-06-2010 17:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #243
 
Mordimer_Madder napisał(a):Fakt - nie wiem, więc przepraszam, że imputowałem ci wykształcenie...
Jesteś złośliwy - przeciez nie stwierdziłem żem analfabeta- tylko spytałem skąd wiesz.?
Bo często używasz form takich jakbyś wiedział, a tylko się domyślasz
Mordimer_Madder napisał(a):skąd wiesz że za komuny?

A to już z wieku widocznego pod avatarem i ze sposobu, w jaki się wypowiadasz.
.
I znowu się domyślasz. Akurat wyższe wykształcenie uzyskałem już po upadku komuny.
Często pozory mylą, mój drogi i pewny siebie rozmówco.
Mordimer_Madder napisał(a):Cytat:
Czy tak dla zasady popierasz tych co mają inne zdanie niż ja, bez względu na racje?

Nie przypominam sobie, byś w aspekcie mego światopoglądu ową rację kiedykolwiek miał, zatem jak miałbym ją przyznać?
Hmm, zapewniam cie, że w większości spraw mylisz się....., ale zauważ że to nie ja cię "zaczepiam"...
Mordimer_Madder napisał(a):tylko obaj że obaj nie znacie biblii.

uups - nie wiedziałem, że istnieje jakiś obowiązek znania Biblii /chyba z dużej litery - pytam, bo napisałeś z małej :roll:
,
Przecież nie wymagam - "znania", tyle że obaj wypowiadacie się autorytarnie, jakbyście znali. I jeszcze godunow zarzuca mi że nie mówię prawdy i nie chcę się przyznać do tego.
Mordimer_Madder napisał(a):/... ale trafiłeś kulą w płot: stary i nowy testament, księgi genezis, apokalipsis i katharzis znam lepiej, niż większość katolików /zwłaszcza Polaków/.
.
To nie ma nic do rzeczy. Większość Polaków w ogóle jej nie zna. Co do twojego "znania" - może i znasz trochę, ale ja tu nie piszę o kulturze biblijnej. Tylko o znajomości Biblii. Można znać ją nawet na pamięć i nie rozumieć. Żeby rozumieć, trzeba ją "otworzyć" - czyli mieć "klucz". Z analizy twoich postów nie wynika, że go posiadasz.
Mordimer_Madder napisał(a):katharzis
Mógłbyś przyblizyć , co poeta miał na mysli?

Mordimer_Madder napisał(a):kodeksach teodozyjskim i justyniańskim
Hmm. Jeśli Kodeks Teodozjański może i ma coś wspólnego z naszą polemiką, chociaż sporo naciągając, to już nie rozumiem -czemu wspominasz Justyniański?
Mordimer_Madder napisał(a):...... oraz generalnie dobrze poruszam się w tematyce Świętego Oficjum... o dziwo lepiej nawet, niż statystyczny wikary, bo paru już padło w dyskusji... całkiem śmiało poczynam sobie także w nieodległej historii papiestwa a mówiąc szerzej - Watykanu zaś o Giuseppe Pacelli to już prawie na wyrywki, bo to mój negatywny idol :aniol:
Eee. pozwól, że tego nie skomentuję.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
18-06-2010 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #244
 
Cytat:Mógłbyś przyblizyć , co poeta miał na mysli?
poeta miał na myśli Księgę Ezechiela... /bodaj tak ją nazywają ludzie wykształceni po komunie :mrgreen: /, zwaną często księgą oczyszczenia i co ciekawe, ma swój odpowiednik w islamie :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
18-06-2010 20:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #245
 
A moglibyście wrócić do tematu. To raczej nie temat o Biblii i nie dział dotyczacy tej ksiegi.
Z tego co wiem to chyba od dzisiaj od wieczora jest cisza wyborcza, więc może przerzucicie się na inny temat?
Duży uśmiech A nawet jeśli by jej nie było to pomódlcie się o to, aby naprawde właściwa osoba została wybrana na tą funkcje, osoba godna tego stanowiska. Szczęśliwy

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
18-06-2010 22:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #246
 
Cytat:A nawet jeśli by jej nie było to pomódlcie się
... będzie z tym niejaki kłopot... :mrgreen:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
18-06-2010 23:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #247
 
sant napisał(a):bashca napisał/a:
jej, im bliżej wyborów tym bardziej sie boje o tą Polskę

Ależ czemu? Nie zapominaj że jest Pan Bóg, i jeżeli On w jakiś sposób doświadcza nasz kraj, to raczej po to by się obudził. I wreszcie wzbudził w sobie wdzięczność wobec Stwórcy. Odwagi bashka. Będzie dobrze.


Wiem że jest Bóg - na szczęście. jednak tak patrząc po ludzku to trudno jednak będzie to wszystko jednak - moim zdaniem - ogarnąć kiedy głowa państwa zostanie liberał
Cytat: Autor tekstu: Mariusz Agnosiewicz
Podstawowymi kategoriami liberalnego myślenia są: jednostka, rozum i wolność, przy czym liberalna koncepcja jednostki, rozumu i wolności różni się radykalnie od ich koncepcji chrześcijańskiej" (Piotr Matejski SJ [ 4 ]). [Zob. więcej: Wolność: katolicka a liberalna]

trudno będzie w tym duchu Polskości utrzymać poglądy katolickie Chyba nikt nie zaprzeczy jaki wpływ maja media? już dzisiaj widzimy jak Komorowskiemu przyświęcają, teraz tak mówią, a później zobaczymy do jakiego " róbta co chceta" dopuści.aborcja, eutanazja, nie wspominając o innych "przyszłościowych dla Polaków" propozycjach liberalisty Komorowskiego.

Tego sie boję Smutny Myślicie że Francuzi , którzy mają tak wielkie skarby na swej ziemi jak Fatime itd nie modlili sie za swoja Ojczyznę? jestem pewna że byli i tacy. przytaczac co teraz we Francji sie dzieje?
tego się boję -wpływu innych na ta nasza Polska ziemię, boję sie tego " pójścia z duchem czasu" jaki duch czasu??!!! zabójstwa dzieci itd? jak Komorowski będzie prezydentem to tak czy siak rządzic będzie rząd Tuska, oni sa praktycznie z tej samej bajki. To troche na tej zasadzie tej anegnoty że pod Smoleńskiem Putin przytulił Tuska, natomiast Kaczyńskiego by nie przytulił. Tusk dąży do dobrych stosunków z Rosją, nie widzę w tym nic dobrego

Kiedys po wyświetleniu dokumentu solidarni 2010 rodzice nam opowiadali o czasie, komuny, co i jak, mój tata aktywnie działał w konspiracji podziemnejm, mówili także o wczesniejszych i teraźniejszych działaniach Rosji ( w szkołach gdzie jest podstawowa historia liczba godzin nie pozwala na (dokładne) "przerobienie" czasów komuny :!: )teraz inaczej patrze na los naszej Ojczyzny i na wszelkie układy polsko rosyjskie. zreszta to wyszło po tym jak jeden z lotników nie chciał podpisać sie pod świadectwem wiarygodności kopi czarnych skrzynek. I jaka reakcja? " zamknąc TVP1 bo wychwytuje niewygodne informacje!". :zmieszany: Przepraszam bardzo to wy polacy, chcecie sie znowu przyporządkować Rosji, zakrywając prawdę? czy to nie sytuacja podobna jak za komuny? ja chciałabym Polske ,wolna Polskę, katolicką ze swoimi poglądami bez wpływów innych krajów

Dzisiaj idąc do pracy dostałam "metro" do ręki - bezpłatną gazetę nakład 614 tysięcy, rozdawana w największych miastach Polski, gdy zobaczyłam pierwsze strony, pierwsze artykuły " wyspy głosują na komorowskiego' itd - wyrzuciałam ja do kosza. :roll:

ta gazeta jest wydwana przez zespół agory. na pewno kojarzycie ta gazetę " jesteśmy po stronie prawdy" czy cos takiego - to ich hasła, a tak naprawdę to jest ona z jednej beczki tak jak gazeta wyborcza. nie wiem czy znacie historie gazety wyborczej - pewnie tak. nam rodzice opowiadali że kiedyś to oni byli gazetą patriotyczną, w czasach komuny, potem nawet wyborcza miała logo solidarności, jednak potem redakcja nieco sie zmieniła i zaczeli wypisywać kłamstwa, półprawdy, solidarność zdjęła swoje logo z gazety, a ta nadal obracała wśród tych patriotów, którzy chłoneli te informacje. W sumie cały czas ta gazeta funkcjonuje jako " gazeta inteligencji" tak naprawde guzik prawda.. dawna wyborcza, to juz nie ta dzisiejsza. :^o

Media nie bez powodu nazywane sa czwarta władzą,a wszystko idzie w jednym kierunku.. juz chcą zlikwidować TVP1 ,która jest niewygodna dla stosunków z Rosją, Dopiero co odkryte zostały kłamstwa kierowane pod adresem Lecha Kaczyńskiego, odkryte zostało jego prawdziwe oblicze, patrioty itd a teraz z powrotem Polacy wierza temu wszystkiemu co media mówią,znów chłoną wszystko dookoła. :?
Dobrze o Lechu Kaczyńskim kiedy tak mówiono? - po śmierci( bo był tym patriotą tak niewygodnym dla mediów- "po co jechał do Gruzji" tak naprawde że wie co to znaczy walczyc za Ojczyznę, on miał w sobie ducha polskości.) Gruzja to nasi prawdziwi przyjaciele kraj bardzo biedny, a jaki otwarty dla Polaków, dają co tylko mogą, można by wymienić Gruzińskie ulice czy place na cześć pary prezydenckiej. A Rosja? była jakaś odezwa po naszej powodzi?? wielcy przyjaciele Polaków, a tak mówiono o tych ociepleniach stosunków Polsko - Rosyjskich, wybaczcie, ale ja nie wierze w ich dobre intencje. Dlaczego zaczeli budowac gazociąg dookoła Polski :?: żeby w razie czego odciąć nam dopływ gazu z Rosji, Kaczyński prowadził rozmowy a propo prowadzenia gazociągu z Azji, spotkała sie z głowami poszczegolnych państw, o dziwo akurat w tym samym dniu rząd Rosyjski zrobił inne spotkanie na którym zdecydowana więszość się pojawiła, przez co nie byli na spotkaniu w sprawie gazociągu z Azji do Polski było mniej osób niż powinno.

Może i to offtop, chciałam tylko przedstawić na jakiej podstawie te moje uczucia.

Tak koniec piosenka którą pamiętam z czasów harcerskich - Litania

Jaki jeszcze numer mi wytniesz
W którą ślepą skierujesz ulicę
Ile razy palce sobie przytnę
Nim się wreszcie klamki uchwycę
By otworzyć drzwi do twego serca
Które przeszło już tyle zawałów
Czy nikogo więcej nie obudzą
W twym imieniu oddane wystrzały

Nie pragnę wcale byś była wielka
Zbrojna po zęby od morza do morza
I nie chcę także by cię uważano
Za perłę świata i wybrankę Boga
Chcę tylko domu w twoich granicach
Bez lokatorów stukających w ściany
Gdy ktoś chce trochę głośniej zaśpiewać
O sprawach które wszyscy znamy

Jakim ludziom jeszcze pozwolisz
By twym mózgiem byli i sumieniem
Kto z przyjaciół pokaże mi blachy
Kładąc rękę na moim ramieniu
Czy twój język nadal pozostanie
Arcyszyfrem nie do rozwiązania
Czy naprawdę zaczęłaś odpowiadać
Na najprostsze zadane pytania

Nie pragnę wcale byś była wielka
(...)

Ile razy swoją twarz ukryjesz
Za zasłoną flag i transparentów
Ile lat będziesz mi przypominać
Rozpędzony burzą wrak okrętu
Tą litanią się do ciebie modlę
Bardzo bliska jesteś i daleka
Ale jest coś takiego w tobie
Że pomimo wszystko wierzę

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
18-06-2010 23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #248
 
Tomek, z samą myślą przewodnią Twojego przedostatniego (cytowanego w urywkach niżej) posta się w ogólności zgadzam. Niestety, diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach...

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Głosujmy zgodnie z włąsnym sumieniem i kierujmy się dobrem kraju, dobrem innym a nie dobrem włąsnej kieszeni, dobrem własnego konta.

Pełna zgoda. Choć, patrząc na stan gospodarki za PiS'u i teraz, za PO, taki argument zdecydowanie wskazuje na PO - gdyż, jakkolwiek, starają się tą gospodarkę utrzymywać. PiS natomiast miał gospodarkę w zadniej części ciała, gdyż bardziej zważał na takie abstrakcyjne rzeczy, jak "honor kraju" czy "duma", niż np na dobre kontakty z sąsiadami. Nie mówiąc o tym, że najbardziej zważał na to, kto kiedy jak i gdzie był agentem SB. To był, niestety, dla nich priorytet. Więc tutaj ten argument zdecydowanie wskazuje na PO.

Cytat:Nasz kraj potrzebuje wielu zmian, wielu ludzi, szczególnie biednych potrzebuje pomocy.

Zgadzam się. Jednak, to wszystko się łączy. Aby kraj mógł pomagać lepiej biednym, musi mieć na to pieniądze. By miał pieniądze, musi je na czymś zarobić. A najwięcej zarabia na najbogatszych (np zagranicznych inwestorach, koncernach etc). A żeby móc na nich zarobić, musi najpierw stworzyć im dobre warunki.

Wszystko się łączy. Każdy ma swoją wizję rozwoju. Z czego PO ma wizję REALNĄ, a PiS - życzeniową (moja subiektywna opinia oczywiście). Innymi słowy, PiS owszem, chce, ale zabiera się do tego od d*** strony.

A niestety, by pomóc biednym, trzeba mieć najpierw pieniądze, a te pochodzą głównie od bogatych. Taka kolej rzeczy.

Cytat:Nie myśl o sobie, myśl o innych wybierając odpowiednią osobę.

A z jakiej racji nie myśleć RÓWNIEŻ o sobie? Ja również żyję w tym kraju, to będzie RÓWNIEŻ mój prezydent. Owszem, zważajmy na innych, ale nie przeginajmy z tym altruizmem.

Cytat:Niech Polska będzie dla wszystkich a nie tylko dla bogatych.

Ok. Niech będzie dla wszystkich. Tylko dla kogo będzie Polska pod rządami PiS'u? Dla:

1. Ludzi biednych - ale już nie dla bogatych
2. Dla katolików - ale już nie innowierców
3. Dla wyznających poglądy i wartości katolickie (a propo in vitro, aborcji, homoseksualizmu etc) - ale już nie dla tych, którzy mają na ten temat inne zdanie.
4. Dla prawicowców - bo lewicowcy z miejsca podejrzani są przez PiS o kontakty z SB

Itd itd. Argument więc jak najbardziej sensowny. Tyle, że żadna z tych dwóch partii nie ma szans w zmierzeniu się z tym postulatem. Zresztą, samo założenie "partii dla wszystkich " jest utopią. Zauważ, że każda partia jest w pewien sposób spolaryzowana, nastawiona bardziej na pewną grupę wyborczą. I siłą rzeczy, mniej nastawiona jest na grupy pozostałe.

Cytat:Niech rodzina będzie najważniejsza jednostką społeczną w naszym kraju, inaczej nasza gospodarka będzie upadała.

Ok, niech będzie najważniejsza. Tylko widzisz, są różne poglądy, jak owa "najważniejszość" winna wyglądać. I żaden z nich nie jest lepszy od pozostałych. Są po prostu inne.

Cytat:Jeśli nie dba sie o rodzinę to kto będzie tą gospodarke rozwijał? Bogaci?

O, trafiasz w sedno. Tak, dokładnie - bogaci. Bo to od bogatych pochodzi większość dochodów z podatków. Bo to bogaci inwestują, rozkręcając rynek. Bo to bogaci tworzą nowe miejsca pracy. Itd itd.

Rodzina - a czym jest rodzina dla gospodarki? Niczym (dla gospodarki, nie ogólnie, zaznaczam). Rynkowi pracy czy rynkowi zbytu towarów jest obojętnie, czy towar kupuje rozwódka, wdowiec, młodociane małżeństwo czy kto tam jeszcze. To nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, ile osób będzie miało pracę, i jak płatną. A to zależy od tego, ilu BOGATYCH zainwestuje w naszym kraju, tworząc miejsca pracy.

Niestety, Tomek, ale taka jest prawda - to bogaci, idąc po nitce do kłębka, rozwijają gospodarkę. Nie biedni, niezależnie też, czy są oni rodziną czy nie. Ani też - jaką są rodziną.

Cytat:Sumienie, wartości chrześcijańskie, wartości moralne to wyznacznik do właściwego wyboru prezydenta.

I spójrz teraz na swoją ostatnią wypowiedź w kontekście postulatu "prezydenta wszystkich polaków". Jak to się ma do siebie? Gryzie się. Bo dlaczego wartości chrześcijańskie miałyby być wyznacznikiem? (pozostałe dwa: sumienie i wartości moralne jak najbardziej ok) Przecież prezydent będzie prezydentem nie tylko chrześcijan, ale także i pogan.

Tak więc wszystko ok, jednak, diabeł w szczegółach tkwi, a szczegóły podgryzają fundament.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
19-06-2010 09:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #249
 
Poezja polityczna. Przyszło do mnie z UK:

Cytat:Jestem Bronek, prosty jak od szpadla trzonek!
- Jaki znak twój?
- Fałsz, obłuda!
- A w co wierzysz?
- W Donka cuda!
- Gdzie ty mieszkasz?
- W polskim grodzie!
- W jakim kraju?
- Gdzie powodzie!
- Czy Kraj kochasz?
- Jak pieniądze!
- A w co wierzysz?
- Że porządzę!
- Czyli wygrać chcesz wybory?
- Tak! Choć mam z tym problem spory!
Lud me kłamstwa, zdrady czuje i z poparcia
rezygnuje!
- Cóż byś zrobił zatem chętnie?
- Zniszczył Jarka dokumentnie !
To oczywiście tylko fikcja literacka Oczko Wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci - czysto przypadkowe 8)

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
19-06-2010 10:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #250
 
Drizzt napisał(a):I spójrz teraz na swoją ostatnią wypowiedź w kontekście postulatu "prezydenta wszystkich polaków". Jak to się ma do siebie? Gryzie się. Bo dlaczego wartości chrześcijańskie miałyby być wyznacznikiem? (pozostałe dwa: sumienie i wartości moralne jak najbardziej ok) Przecież prezydent będzie prezydentem nie tylko chrześcijan, ale także i pogan.

Tak więc wszystko ok, jednak, diabeł w szczegółach tkwi, a szczegóły podgryzają fundament.
Jeśli uważasz, że KOMOROWSKI BĘDZIE PREZYDENTEM POGAN - głosuj na niego.
pytasz:Bo dlaczego wartości chrześcijańskie miałyby być wyznacznikiem?
Ano, dlatego że są uniwersalne. Na pierwszym miejscu stawiają dobro człowieka.
Drizzt napisał(a):Bo to od bogatych pochodzi większość dochodów z podatków
:mrgreen: Jesteś pewien?
Drizzt napisał(a):Aby kraj mógł pomagać lepiej biednym, musi mieć na to pieniądze. By miał pieniądze, musi je na czymś zarobić. A najwięcej zarabia na najbogatszych (np zagranicznych inwestorach, koncernach etc). A żeby móc na nich zarobić, musi najpierw stworzyć im dobre warunki.
Owszem, np wakacje podatkowe
Drizzt napisał(a):Z czego PO ma wizję REALNĄ,
Przyjacielu - to poważny temat, a nie kabaret.
Drizzt napisał(a):Rodzina - a czym jest rodzina dla gospodarki? Niczym (dla gospodarki,
Nie bądź ignorantem. Gospodarka rodzinna postawiła na nogi Danię czy północne Włochy.
To jest model przyszłościowy, który zdał już egzamin też u nas. np w dobie kryzysu. Ma większy potencjał niż tzw wielki przemysł. Ale jeśli wolisz opierać się na stereotypach i donosach mediów zakochanych w PO - to powodzenia. Proponuję posprawdzać dane.
Co do reszty, nie mam teraz czasu. Idę rozwijać z rodziną więzi na maleńkiej inicjatywie rodzinnej -działce rekreacyjno - wypoczynkowej, z pożytkiem dla ciała i ducha.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
19-06-2010 10:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #251
 
Cytat:
Cytat:Z czego PO ma wizję REALNĄ,
Druga Irlandia!!! :roll2:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-06-2010 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #252
 
SANT:

Cytat:Jeśli uważasz, że KOMOROWSKI BĘDZIE PREZYDENTEM POGAN - głosuj na niego.

Jawna nadinterpretacja mojej wypowiedzi. Komorowski na pewno nie jest prezydentem pogan. Kaczyński za to na pewno jest prezydentem katolików. Ja preferuję niezależność prezydenta od doktryny religijnej - a nie teokrację.

Cytat:Ano, dlatego że są uniwersalne. Na pierwszym miejscu stawiają dobro człowieka.

Dobro pojmowane w swój własny, subiektywny sposób. Owszem, pewne wartości chrześcijańskie są (względnie) uniwersalne. Ale nie wszystkie. Szczególnie nie-uniwersalne są wartości dotyczące kwestii rodziny i tematów pokrewnych. To są już wartości stricte katolickie, z uniwersalnością mające niewiele wspólnego.

Cytat::mrgreen: Jesteś pewien?

Owszem, jestem. Zaraz przeszukam net, i odnajdę na nowo te dane (miałem kiedyś, ale to było dość dawno).

Cytat:Owszem, np wakacje podatkowe

Nie, np dobre stopy podatkowe.

Cytat:Przyjacielu - to poważny temat, a nie kabaret.

W zasadzie dokładnie to samo mógłbym teraz odnieść do Twojej wypowiedzi. Przyznasz, że mało to przekonujące.

Cytat:To jest model przyszłościowy, który zdał już egzamin też u nas. np w dobie kryzysu.

W dobie kryzysu zdało egzamin oszczędzanie. Dzięki czemu jako jeden z niewielu krajów Europy (jeśli nie jedyny) nie odnotowaliśmy spadku gospodarczego, a nawet wzrost.

Cytat:Ale jeśli wolisz opierać się na stereotypach i donosach mediów zakochanych w PO - to powodzenia.

A jeśli Ty wolisz bazować na stereotypach i donosach z mediów katolickich, zakochanych w PiS - to powodzenia.

Takimi przycinkami możemy się przerzucać do śmierci.


OMYK:

Cytat:Druga Irlandia!!! :roll2:

I tak zdecydowanie mniej napuszone i patetyczne, niż nazywanie się "IV RP" Język A coś ta IV RP za PiS'u niespecjalnie się różniła od tej III. No, może tym, że, jak za starej komuny (czy raczej socjalizmu), wzrosła atmosfera donosicielstwa, oskarżeń, czy nienawiści do wszystkiego, co nie po myśli Jaśnie Oświeconego Pana Prezesa.

To ja już wolę nie do końca spełnioną "Drugą Irlandię"...

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
19-06-2010 11:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #253
 
omyk napisał(a):
Cytat:
Cytat:Z czego PO ma wizję REALNĄ,
Druga Irlandia!!! :roll2:

Absolutnie się pod tym podpisuję - wszystko, tylko nie katolicyzm a'la Irlandia... już wolę ten przaśny, polski :!: Pomysł :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
19-06-2010 11:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #254
 
Już katolicyzm, znowu katolicyzm... Duży uśmiech
Przedstawiamy państwu uniwersalnego kozła ofiarnego...


Cśśś, cicho-przedwyborcza-sza.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-06-2010 12:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #255
 
[center]NA PODSTAWIE:

Art.76b,76c i 77 ustawy o wyborze Prezydenta RP z dnia 27 września 1990 roku, t.j. DZ.U. 2000 Nr 47 poz. 544 z późn. zm. i art. 85,86 i 87 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej - t.j. Dz. U. 2007 nr 190 poz. 1360 z późn. zm.

Na okres tzw. CISZY PRZEDWYBORCZEJ - TEMAT ZAMKNIĘTY![/center]

[ Dodano: Nie 20 Cze, 2010 20:06 ]
Cisza przedwyborcza zakończyła się o godzinie 20.00. Na mocy prawa i postanowień PKW - temat ponownie otwieram!
19-06-2010 12:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów