Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory 2010
Autor Wiadomość
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
Uważam, że jest to bardzo smutne, że w praktyce nie wybieramy tego, co byłoby dla nas najlepsze, a decydujemy między złym a gorszym. Jest to czysty paradoks ekonomiczny! Niezależnie kogo nie pytałabym, to nie jest przekonany do żadnego z dwóch kandydatów, ale będzie głosował na jednego z nich... Bo przecież nikt inny nie ma szans. Taka smutna refleksja. Btw. ja pewnie też tak zrobię...
07-05-2010 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
A ja uważam, że to niesmutne. Wierzę, że Jarek przegra, a ja mu w tym pomogę :-({|=
07-05-2010 22:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
PS napisał(a):Wierzę, że Jarek przegra, a ja mu w tym pomogę :-({|=

A wiesz ile osób pomoże mu wygrać? Jarosław Kaczyński już zdobył największe poparcie po przez te podpisy - to o czymś świadczy. Katolicy pomogą mu wygrać i mam nadzieję, że tak się stanie.

Marek Jurek jest także dobrym kandydatem, ale nie ma takiego poparcia, ma marne szanse na wygraną. W głównej rozgrywce pozostanie dwóch kandydatów i spodziewam się, że ta walka rozegra sie między J.Kaczyńskim a B.Komorowskim. Czy pozwolimy, aby wartości chrześcijańskie upadały ? - To pytanie dla katolików. #-o :-k :ks: :forum:

Naprawdę głęboko trzeba się nad tym zastanowić.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
08-05-2010 01:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #19
 
Na P.Jarosława Kaczyńskiego.

Prawdziwy patriota,człowiek o żelaznej osobowości,nieugięty,stanowczy i prawy.W polityce prawie 35 lat.Dobrze wykształcony jest doktorem prawa.Dobry przywódca.Solidaryzuje się z ubogimi.


Komorowski będzie marionetką w rękach Tuska.Zresztą po to został wybrany.

Marek Jurek nie ma szans.Gdyby miał szanse głosował bym na niego.
08-05-2010 08:58
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #20
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):A wiesz ile osób pomoże mu wygrać? Jarosław Kaczyński już zdobył największe poparcie po przez te podpisy - to o czymś świadczy. Katolicy pomogą mu wygrać i mam nadzieję, że tak się stanie.

Hmm, to nie do końca tak, jak piszesz. Kaczyński zebrał tyle podpisów, bo miał w wielu miejscach porozstawiane stołki (często pod kościołami, gdzie jego elektorat wyborczy jest najliczniejszy (jak nawet widać tu na forum). Tak więc uważam, że ilość zebranych podpisów jest raczej iluzją, a nie równoważna z jakimś sondażem.

Uważam, że Kaczyński nie wygra. Do wyborów jeszcze półtora miesiąca, a już powoli wrzawa po Smoleńsku słabnie. A to właśnie głównie ta wrzawa była motorem napędowym Kaczyńskiego, od tego czasu Kaczyński zyskał solidniejsze poparcie.

Jedyną szansą Kaczyńskiego byłoby jakieś potknięcie Komorowskiego, przez które jego wyborcy odeszliby do innych kandydatów. Ale wtedy i tak w drugiej turze miałby spory problem.

Zresztą, w zasadzie dobrze, że poparcie Kaczyńskiego rośnie. Myślę, że dzięki temu wielu, którzy jak na teraz byli za innymi kandydatami zamaist Komorowskiego, widząc, co się wyprawia - jak padnie na nich blady strach, że Kaczyński ma szansę - to szybko wrócą do Komorowskiego, byle tylko Kaczyński nie wygrał.

Reasumując, wiele może się jeszcze zmienić, i sugerowanie się ilością podpisów nie jest najlepszym pomysłem.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
08-05-2010 09:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
 
Cytat:Marek Jurek nie ma szans.Gdyby miał szanse głosował bym na niego.
A może gdybyś głosował na niego - miałby szanse?
Gdyby wszyscy podobnie myślący zadecydowali się jednak oddać głos...?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-05-2010 09:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #22
 
omyk napisał(a):A może gdybyś głosował na niego - miałby szanse?

Przeceniasz moje możliwości :mrgreen:
08-05-2010 09:24
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
Na pewno nie Kaczyński, o ile jego brat miałby szanse o tyle uważam, że Jarek jest opętany zbytnio historią i przyszłości żadnej po jego rządach się nie spodziewam.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
08-05-2010 09:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
pafni napisał(a):Na pewno nie Kaczyński, o ile jego brat miałby szanse o tyle uważam, że Jarek jest opętany zbytnio historią i przyszłości żadnej po jego rządach się nie spodziewam.

No nie wiem.. gdyby Jarosław Kaczyński faktycznie kandydował podczas kiedy jego brat by żył, faktycznie przez swoją przeszłość miałby mniejsze szanse. Ale w obliczu tej tragedii i pokazaniu prawdziwego Lecha Kaczyńskiego ludzie z sentymentu(?)- eee.. nie wiem jak ująć- mogą głosować na jego brata.

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
08-05-2010 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #25
 
To są spekulacje.Pani prof.Staniszkis --socjolog--mówiła,że gdyby startował w wyborach 2005 Jarosław a nie Lech poparcie jego byłoby jeszcze większe niż Lecha.To są informacje na podstawie przeprowadzonych sondaży.
08-05-2010 10:50
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
PS napisał(a):Wierzę, że Jarek przegra, a ja mu w tym pomogę
Kibicuję Ci w tym, ale tylko o tyle, o ile przegra z Markiem Jurkiem - podobnie, jak pozostali kandydaci Uśmiech

omyk napisał(a):A może gdybyś głosował na niego - miałby szanse?
Gdyby wszyscy podobnie myślący zadecydowali się jednak oddać głos...?
Dokładnie.

Nie widzę polityka, który lepiej od Marka Jurka mógłby realizować naukę społeczną Kościoła.

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
08-05-2010 11:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #27
 
M. Ink. * napisał(a):Nie widzę polityka, który lepiej od Marka Jurka mógłby realizować naukę społeczną Kościoła.

Taką politykę można realizować z silnym zapleczem politycznym.Prezydent może co najwyżej wetować ustawy lub wnosić projekty ustaw ale bez zaplecza na nic się to zda.

Jeśli wygra Jarosław Kaczyński jest szansa na wygrane wybory do parlamentu 2011 PiS-u.

Partia M.Jurka ma poparcie ok. 1% a on sam chyba niewiele większe.
Dlatego wolę oddać swój głos na kandydata,który w obecnej chwili ma największe szanse na wygraną oraz jest przedstawicielem [prezesem] partii,która ma również sznase wygrać wybory parlamentarne.
08-05-2010 11:14
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Samuel napisał(a):Dlatego wolę oddać swój głos na kandydata
Mam świadomość, że Polacy myślą podobnie. Tym gorzej dla Polaków.

Niejeden powie mi, że jestem nawiedzony. Niejeden nazwie mnie fanatykiem, ale ja odpowiem słowami Ozeasza: "Cała ich złość dokonała się w Gilgal". Wątpię, by ktoś z Was zrozumiał, co chcę przez to powiedzieć, jednak mniejsza o to.

Moim zdaniem Polacy popełniają takie same błędy, jak ongi Izraelici. A my nie potrafiliśmy wyciągnąć lekcji z cudzej historii:

Izajasz na początku rozdziału 31. napisał(a):Biada tym, którzy zstępują do Egiptu po pomoc, pokładają nadzieję w koniach, mają ufność w mnóstwie rydwanów oraz w bardzo wielkiej sile jazdy, a nie pokładają ufności w Świętym Izraela ani się nie radzą Pana [...]. Egipcjanie to ludzie, a nie Bóg; ich konie to ciało, a nie duch! Gdy Pan wyciągnie rękę, runie wspomożyciel, upadnie wspomagany, i zginą oni wszyscy razem.
Nie chodzi z resztą o to, czy pierwszym politykiem zostanie Kaczyński, czy Jurek, chodzi bardziej o to, że Polacy generalnie poszukują pomocy tam, gdzie nie znajdą ratunku. I to jest główny problem Polaków. Dlatego powtórzę: "tym gorzej dla Polaków". Tym gorzej dla Polaków, że zamiast wybierać dobro, zbyt często decydują się na coś, co w ich mniemaniu jest "mniejszym złem"...

Ale przecież "Cała ich złość dokonała się w Gilgal"... Dokonała się i zapewne znów się dokona, bo zbyt trudno nam uwierzyć...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
08-05-2010 11:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ja głosuję na Jarosława Kaczyńskiego. Jest to dla mnie tak oczywiste, że nie widzę powodu, by się nad tym zastanawiać. Dla mnie jako osoby wierzącej, ten wybór jest oczywisty. U mnie w domu i na stancji razem będzie pięć głosów, bo wszyscy popieramy tego samego kandydata. W mojej wspólnocie też były zbierane podpisy na Kaczyńskiego.
08-05-2010 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #30
 
Cytat:Mam świadomość, że Polacy myślą podobnie. Tym gorzej dla Polaków.

Ja nie wiem,jak myślą Polacy ale wiem jak ja myślę.
Cytat:Niejeden powie mi, że jestem nawiedzony. Niejeden nazwie mnie fanatykiem

Sam powiedziałeś Duży uśmiech

Cytat:Moim zdaniem Polacy popełniają takie same błędy, jak ongi Izraelici. A my nie potrafiliśmy wyciągnąć lekcji z cudzej historii:

Generalizujesz i uogólniasz.Jakaś część Polaków być może...

Cytat:Nie chodzi z resztą o to, czy pierwszym politykiem zostanie Kaczyński, czy Jurek, chodzi bardziej o to, że Polacy generalnie poszukują pomocy tam, gdzie nie znajdą ratunku. I to jest główny problem Polaków. Dlatego powtórzę: "tym gorzej dla Polaków". Tym gorzej dla Polaków, że zamiast wybierać dobro, zbyt często decydują się na coś, co w ich mniemaniu jest "mniejszym złem"...

Wiesz,polityka nie jest czarno-biała.Ci,którzy tak myśleli już ich w polityce nie ma.

Masz słuszność natomiast co do tego,że powinno się wybierać zawsze to,co lepsze nie zaś mniejsze zło.

I znowu generalizujesz i uogólniasz.Jest pluralizm polityczny i każdy ma prawo wybrać tę opcję,która spełnia jego oczekiwania.
08-05-2010 12:11
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów