Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory 2010
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #361
 
Anariel napisał(a):Scott napisał/a:
Anariel, weź sobie prześledź na spokojnie co napisałaś. Kto kogo obraził - zwyczajnie poprosiłem żebyś swoje nieprawdziwe oskarżenia pod moim adresem w których piszesz o wyzwiskach[ co?? gdzie?? jak??] i pienactwie[ ?????] podparła. Ja coraz szerzej oczy otwieram ze zdumienia jak widze takie komentarze, bo do jakich wypowiedzi one są?

No to sie obraziłaś. Bez komentarza.

Palikot jest w partii PO dzięki panu Komorowskiemu, de facto w partii razem z nim. Jeśli zachęcałaś do głosowania za panem Komorowskim, to wiesz o tym, pozatym jeśli wymyślasz tezy które pasują do tego czego chcesz dowieść, a nie zacytujesz nawet rozmówcy, skojarzenie z Palikotem nasuwa się samo.


Po pierwsze nie obraziłam się, tylko nie zamierzam prowadzić rozmów na takim poziomie. Chcesz wymienić poglądy, bardzo chętnie, ale nie zamierzam się tłumaczyć z takich bezpodstawnych oskarżeń, bo szkoda mi czasu i po co mam się denerwować. Chcesz wiedzieć, jak dobrze znam Pismo Święte, zapytaj. Chcesz znać moje zdanie na temat Palikota, patrz wyżej.

Palikota nie popieram. PO jest dużą i zróżnicowaną partią. Podobnie jak PiS.
Dla tekich osób jak Palikot nie powinno być miejsca w plityce. W ogóle. I nie stawiaj znaku równści z PiS....
Anariel napisał(a):A poniżej słowa z Orędzia Jana Pawła II na Światowy Dzień Misyjny 20 X 2002 r. Nie ma tam słów o tym, że ktoś musiał żałować. Zresztą nie słyszałam, żeby rzymianie i żydzi jakoś szczególnie żałowali swojego czynu.
Cytat:
Drodzy bracia i siostry, wołanie Jezusa z krzyża (por. Mt 27, 46) nie jest wyrazem rozpaczy człowieka, lecz jest modlitwą Syna, który ofiaruje Ojcu swoje życie dla zbawienia wszystkich. Z krzyża Jezus ukazuje, w jakich warunkach możliwe jest przebaczenie. Na nienawiść, z jaką prześladowcy przybili Go do krzyża, odpowiada modlitwą za nich. Nie tylko przebaczył im, lecz wciąż ich kocha, pragnie ich dobra i dlatego wstawia się za nimi. Jego śmierć staje się autentycznym i konkretnym urzeczywistnieniem miłości. Wobec wielkiej tajemnicy krzyża możemy tylko z uwielbieniem paść na kolana. „Aby na nowo ukazać człowiekowi oblicze Ojca, Jezus musiał nie tylko przyjąć ludzkie oblicze, ale obarczyć się nawet obliczem grzechu. On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu, abyśmy się stali w Nim sprawiedliwością Bożą (2 Kor 5, 21)” (Novo millennio ineunte, 25). Z pełnego przebaczenia, którego Chrystus udziela także swoim oprawcom, rodzi się dla wszystkich nowa sprawiedliwość Królestwa Bożego.
Jezus przebaczył swoim oprawcom, JPII swojemu mordercy w drodze do szpitala. Teraz jeszcze chodzi o to żeby i oni mogli poczuć się wolni. To o czym mowa to pierwszy krok.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
05-07-2010 15:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #362
 
Ale Ty nie wiesz, jaka jest prawda. Nie wiesz, jak czuje się pafni i za kogo się uważa, więc nie można uznać tego za prawdę. Można to uznać jedynie za Twoją opinię.

Jeżeli natomiast chodzi o karzącą postawę Boga, to znam księży, którzy uważają, że Bóg już nie każe od czasów Jezusa, że człowiek sam ściąga na siebie nieszczęście swoim postępowaniem, a Bóg jedynie daje na to przyzwolenie, żeby ta osoba mogła przejrzeć na oczy. Ty masz inne zdanie na ten temat, ale czy jest to podstawa, żeby móc określić, jak jest w rzeczywistości? To wie jedynie sam Bóg.

To nie były epitety, tylko cechy Twojego zachowania w tej konkretnej sytuacji w moim odczuciu. Chciałam jedynie zwrócić uwagę, że może nadmiernie się uniosłeś i warto nieco spuścić z tonu.
05-07-2010 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #363
 
Jezus wie jaka jest Prawda. Powiedział nam to, a przekraczanie tych granic jest jednoznaczne z mijaniem się z Nią. Jeśli chcesz wiedzieć więcej - z uwagi na brak czasu polece Biblie i KKK.
Anariel napisał(a):Jeżeli natomiast chodzi o karzącą postawę Boga, to znam księży, którzy uważają, że Bóg już nie każe od czasów Jezusa, że człowiek sam ściąga na siebie nieszczęście swoim postępowaniem, a Bóg jedynie daje na to przyzwolenie, żeby ta osoba mogła przejrzeć na oczy. Ty masz inne zdanie na ten temat, ale czy jest to podstawa, żeby móc określić, jak jest w rzeczywistości? To wie jedynie sam Bóg.
Coś nie do konca zapamiętałaś z tego co mówili. Ogólnie świetnie to jest ujęte w dzienniczku. Bóg najpierw napomina człowieka przez sumienie, potem przez Kościół. Kiedy to nic nie daje robi rzecz najgorszą dla człowieka - spełnia jego życzenie.

NAtomiast jeśli chodzi np o piekło to faktycznie, człowiek idzie tam sam. pewnie o to im chodzilo.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
05-07-2010 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #364
 
Z innego forum:
Ania1973 napisał(a):Ciekawostka...
Cytat:W aresztach i zakładach karnych Bronisław Komorowski zdobył 91,9 proc. poparcia. Jego rywal z drugiej tury wyborów prezydenckich, Jarosław Kaczyński, uzyskał 8,1 proc. głosów - podał Centralny Zarząd Służby Więziennej.
źródło; ale można to znaleźć w necie

od siebie: niezła wizytówka dla nowego prezydenta RP... #-o

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
05-07-2010 17:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #365
 
Ale dane z Newsweeka http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/p...ki,61504,1 Oczko

Żelazny elektorat PO. xD

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
05-07-2010 18:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #366
 
komentarz na Demotywatorach:

[Obrazek: 1278346950_by_berixer_500.jpg]

hm...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
05-07-2010 18:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #367
 
No to teraz nastąpi nieprawość i niesprawiedliwość :roll2:
05-07-2010 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #368
 
Napisałeś..
Cytat:Żelazny elektorat PO.
9 milionów Polaków głosowało na Komorowskiego.. ich też uważasz za bandę kryminalistów.. ..??
Kto nie ma szacunku do przeciwnika .. Nie ma szacunku nade wszystko do siebie..!!!

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
05-07-2010 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #369
 
Scott napisał(a):To było zwykłe określenie postawy którą przyjął pafni, określenie Boga wg błednych kryteriów, swoich kryteriów. Nie widze nic złego w prawdzie.
Bóg nie podlega kryteriom. Pisałem o swoim doświadczeniu Boga np. wiem jak działa modlitwa, ale nie szufladkuje Go. Przypisałeś Bogu zło wykonane rękoma ludzi i nie wiem co na to moderatorzy tego forum.
Anariel masz w sobie światło.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
06-07-2010 06:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #370
 
godunow napisał(a):Kto nie ma szacunku do przeciwnika .. Nie ma szacunku nade wszystko do siebie..!!!
Zgadzam się bracie z twoim postem. Należałoby go stosować również w innych tematach. np o tych spiskowych teoriach.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-07-2010 08:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #371
 
godunow napisał(a):Napisałeś..
Cytat:
Żelazny elektorat PO.

9 milionów Polaków głosowało na Komorowskiego.. ich też uważasz za bandę kryminalistów.. ..??
Kto nie ma szacunku do przeciwnika .. Nie ma szacunku nade wszystko do siebie..!!!
Pisałem to w kontekście osób opisanych w arcie podanym w linku, jakbyś zacytował całość by było jasne.

Żeby było jasne - osoby osadzone w zakładach karnych to żelazny elektorat PO.
Na marginesie-żelazny elektorat PO to nie 9 milionów.

I prosiłbym żeby nie jechać stereotypami, że jak ktoś za PiS to od razu wielbiciel Kaczynskiego, od razu trzeba mu epitety takie i takie dać.

pafni napisał(a):Scott napisał/a:
To było zwykłe określenie postawy którą przyjął pafni, określenie Boga wg błednych kryteriów, swoich kryteriów. Nie widze nic złego w prawdzie.

Bóg nie podlega kryteriom. Pisałem o swoim doświadczeniu Boga np. wiem jak działa modlitwa, ale nie szufladkuje Go. Przypisałeś Bogu zło wykonane rękoma ludzi i nie wiem co na to moderatorzy tego forum.
Przypisałem zwalczanie zła [ czarownice zabijające dzieci w rytach choćby, wszak nawet nadworna wiedzma Ludwika XVI mówiła że czerpie moc z zabijania nienarodzonych], osobom które nie widziały innej możliwośći walki z nim.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
06-07-2010 10:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #372
 
Polecam TEN art. - a szczególnie komentarze internautów pod nim

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
06-07-2010 15:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #373
 
Pan moderator raczył napisać..!!
Cytat:I prosiłbym żeby nie jechać stereotypami, że jak ktoś za PiS to od razu wielbiciel Kaczynskiego, od razu trzeba mu epitety takie i takie dać.
Strasznie uwielbiam ludzi co się biją w piersi cudze...
Bo najpierw trzeba by od siebie zacząć..!!
Skoro Waść rzucasz hasełkiem / Typu Zobaczcie Na Komorowskiego głosują więźniowie . To sugerujesz niejako w zamyśle Zobaczcie kto poparł Komorowskiego..!
A dalej Waść piszesz o stereotypach.. .. Lol chyba że masz na uwadze sprzęt stereo.. !!!
Pozdrawiam

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
06-07-2010 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #374
 
Jest to zwykła prośba o szacunek dla współrozmówcy. Zwykła prośba i nic więcej.

Szacunkiem dla rozmówcy jest również interpretowanie jego wypowiedzi z kontekstem, inaczej sens jest inny. O to również proszę.

Mój komentarz był ułożenia głosów na pana Komorowskiego [ ponad 90] i Kaczynskiego, a dlaczego więźniowie to żelazny elektorat? Wystarczy zobaczyć choćby na wcześniejsze wybory.

Przypisujesz mi nazwanie całego elektoratu pana Komorowskiego kryminalistami, co jest nieprawdą.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
06-07-2010 17:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #375
 
Scott napisał(a):Przypisałem zwalczanie zła [ czarownice zabijające dzieci w rytach choćby, wszak nawet nadworna wiedzma Ludwika XVI mówiła że czerpie moc z zabijania nienarodzonych], osobom które nie widziały innej możliwośći walki z nim.
Jednym słowem - zło złem zwyciężaj........gratuluje Scott

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
06-07-2010 18:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów