Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory 2010
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #376
 
Cytat:1 Miejsce jego zajął tymczasem jego syn, Juda, który miał przydomek Machabeusz. 2 Wsparli go wszyscy jego bracia i wszyscy, którzy przedtem przyłączyli się do jego ojca. Z radością prowadzili wojnę w obronie Izraela. 3 On rozprzestrzenił chwałę swego ludu. Przywdział bowiem na siebie pancerz jak olbrzym, przepasał się wojennym orężem i rozpoczął wojnę, ochraniając wojsko swym mieczem. 4 W czynach swoich był podobny do lwa, do lwiątka, które ryczy rzucając się na zdobycz. 5 Ścigał bezbożnych i tropił ich, a na pastwę płomieni oddał tych, którzy niepokoili jego naród. 6 Bezbożni ze strachu przed nim byli przerażeni, i drżeli wszyscy, którzy bezbożnie postępowali, a on wybawiał i szczęście mu sprzyjało. 7 Wielu królów rozgniewał na siebie, ale Jakub cieszył się z jego czynów i aż na wieki błogosławiona pozostanie jego pamięć. 8 Przeszedł przez judzkie miasta i wygubił w nich ludzi bezbożnych, i odwrócił gniew Boży od Izraela. 9 Aż na krańcach ziemi było znane jego imię, i tych zgromadził, którzy mieli zginąć.
1 ksiega Machabejska3,1-8

Podobnych fragnentów jest więcej.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
06-07-2010 18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #377
 
Scott napisał(a):Podobnych fragnentów jest więcej.
znam ciekawsze
o miłości bliźniego do bliźniego.
O nadstawieniu drugiego policzka.
....
Jesteś niebezpieczny

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
06-07-2010 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #378
 
[Obrazek: 1278419019_by_basi90.jpg]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-07-2010 19:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #379
 
pafni napisał(a):Scott napisał/a:
Podobnych fragnentów jest więcej.

znam ciekawsze
o miłości bliźniego do bliźniego.
O nadstawieniu drugiego policzka.
Też, razem tworzą kanon.
pafni napisał(a):Jesteś niebezpieczny
Do Kościoł naucza nt. kary śmierci że jeśli nie da się odizolować człowieka na tyle żeby nie zagrażał życiu innym w pełni to dopuszczalna jest kara śmierci. I takie jest moje zdanie, reszte w KKK też znajdziesz. EOT

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
06-07-2010 19:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #380
 
Scott napisał(a):Do Kościoł naucza nt. kary śmierci że jeśli nie da się odizolować człowieka na tyle żeby nie zagrażał życiu innym w pełni to dopuszczalna jest kara śmierci. I takie jest moje zdanie, reszte w KKK też znajdziesz. EOT
Wybacz, zachowam umiar w interpretacjach a przede wszystkim rozum.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
06-07-2010 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #381
 
Cytat:Do Kościoł naucza nt. kary śmierci że jeśli nie da się odizolować człowieka na tyle żeby nie zagrażał życiu innym w pełni to dopuszczalna jest kara śmierci. I takie jest moje zdanie, reszte w KKK też znajdziesz. EOT

Kara śmierci została dopuszczona przez KKK w skrajnych wypadkach.
Prywatna opinia Jana Pawła II na temat jej użycia w czasach pokoju (jak to obecnie dzieje się np. w USA) była taka, że należy zaprzestać jej stosowania, w wypadku, gdy system prawno - karny państwa umożliwia izolację przestępcy od społeczeństwa (patrz: więzienia specjalne, kary dożywocia etc.), ponieważ taki stosunek będzie bardziej podkreślał godność osoby ludzkiej i prawdy chrześcijańskie o miłości. (por. Urbi et Orbi na Boże Narodzenie w `98 oraz Evangelium Vitae)

Kościół w istocie po SW II ani nie potępia, ani też nie popiera kary śmierci, a wielu z jego przedstawicieli wyraźnie opowiada się za zaprzestaniem jej stosowania. A więc jako takie oficjalne nauczanie w tej kwestii znajduje się w KKK.

Prędzej zaś, warto zauważyć, że Kościół raczej unikał skazywania przez sądy duchowne na karę śmierci, a w pewnych momentach dziejowych zarezerwował ją wyłącznie dla sądów świeckich. Kiedy była ona dopuszczalna skazańcowi oferowało się sakramenty.

W mojej skromnej opinii kara śmierci w obecnym systemie karno-prawnym w Polsce jest zbędna, a w obliczu walki Kościoła z eutanazją i aborcją może działać na szkodę działaniom pro-life. Zresztą niemało przypadków, kiedy skazano ludzi niesprawiedliwie, a wydaje mi się, że już jeden "wyjątek" pozbawienia życia niewinnego powinien być wyraźną wskazówką za odrzuceniem kary śmierci.

Stary Testament i owszem, dopuszcza karę śmierci i kodyfikuje jakie przekroczenia powinny być nią karane, co nie znaczy, że nie odnosi się to do ówczesnej sytuacji Narodu Wybranego. Zresztą prawo to stoi w ST obok 613 pozostałych przykazań Tory.
06-07-2010 20:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #382
 
Cały czas nie mogę uwierzyć, że Komorowski wygrał (chociaż miałam przeczucie, że tak właśnie będzie), zdaje mi się, że to jakiś zły sen.
06-07-2010 21:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #383
 
Czemu zły? - wg mnie bardzo dobry. Zmusi PO do jakiejkolwiek pracy. Nie zapominaj, że przecież wg p. Tuska - prezydent to tylko kontemplator żyrandoli. Więc w czym problem?
Przecież nie będą mogli zwalać, że nic nie mogą robić, bo wisi nad nimi widmo veta. No chyba, że marionetka spróbuje się wyemancypować. Też tak w historii bywało.

[ Dodano: Wto 06 Lip, 2010 21:28 ]
Dawid napisał(a):co nie znaczy, że nie odnosi się to do ówczesnej sytuacji Narodu Wybranego.
Otóż to. Jak również jego mentalności.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-07-2010 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #384
 
Piszesz
Cytat:Przypisujesz mi nazwanie całego elektoratu pana Komorowskiego kryminalistami, co jest nieprawdą.
Faktycznie ale je też nie twierdzę że ty tak bezpośrednio pokazujesz..
Ale wklejasz linki po to aby pokazać zobaczcie kogo myśmy y wybrali..a dokładniej kogo wyście wybrali Kto na Komorowskiego głosował.. Taka mała socjotechnika..

[ Dodano: Sro 07 Lip, 2010 06:42 ]
aga pisze
Cytat:Cały czas nie mogę uwierzyć, że Komorowski wygrał (chociaż miałam przeczucie, że tak właśnie będzie), zdaje mi się, że to jakiś zły sen.
Ideologiczni zarówno Kaczyński jak i Komorowski są daleko od moich przekonań religijnych społecznych etc. A jedyny suweren naród tak wybrał.. Będzie złym prezydentem jedyny suweren naród może go odwołać ..( wybrać innego) . Normalnie wybrano nowego prezydenta RP .. A może kiedyś suweren naród wybierze Kaczyńskiego Bóg jedynie raczy to wiedzieć..
I nie traktuje wybór prezydenta jako złego snu..

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
07-07-2010 06:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #385
 
Scott napisał(a):Scott napisał/a:
Podobnych fragnentów jest więcej.

znam ciekawsze
o miłości bliźniego do bliźniego.
O nadstawieniu drugiego policzka.

Też, razem tworzą kanon.
Leci samolot, nagle pilot dostaje sprzeczne wiadomości z komputera najmądrzejszego i głównego na pokładzie, że samolot jest za wysoko i za nisko, leci za wolno i za szybko, pilot nie wie jak ma postępować, bierze telefon i dzwoni do najbliższej wierzy kontrolnej i pyta sie jak ma interpretować sygnały z przyrządów. A głos z wierzy mu mówi- masz wolną wolę, rób co chcesz ale pamiętaj, że możesz spaść.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
07-07-2010 07:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #386
 
Znalazłem dziś w sieci coś ciekawego:

Cytat:Prosimy Cię, Panie,
za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
i wstawiennictwem bł. Bronisława Komorowskiego, męczennika
oraz świętych Patronów naszych,
ochraniaj Rzeczpospolitą naszą od wszelkich przeciwności,
a gdy całym sercem korzy się przed Tobą,
zasłoń ją łaskawie od zasadzek nieprzyjacielskich.

Podaj, błagamy Cię, Panie,
słudze swemu Bronisławowi Maryi, Prezydentowi Rzeczypospolitej,
prawicę niebieskiej pomocy,
aby całym sercem Cię szukał,
a o co godnie Cię prosi,
niech wszystko otrzymać zdoła.
Przez Chrystusa Pana naszego,
Amen

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
08-07-2010 00:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #387
 
Fajne hehe :mrgreen:
08-07-2010 08:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #388
 
Jak myślicie, Palikota w końcu wyrzucą?

[Obrazek: mysz4.gif]
09-07-2010 09:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #389
 
A to niby czemu?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-07-2010 18:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kasiek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #390
 
M. Ink. * napisał(a):Obrazek

świetne to jest :mrgreen: Duży uśmiech

Wierzę, że droga, którą idę,
Jest Panie jedną z Twoich dróg.
Zamykam oczy, żeby widzieć,
Otwieram serce na Twój cud.
Do Ciebie wołam w trudną chwilę
Ufam Ci kiedy ziemia drży,
10-07-2010 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów