Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory 2010
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Myszkunia napisał(a):ja tam sie ciesze,ze nie weszlismy do strefy euro. Z naszymy zarobkami?
Z naszymi rentami i emeryturami?
Dokladnie, jak chocby Wlosi narzekaja od kiedy lirów nie mają, że wczesniej sie dobrze żylo, i na fajne wakacje bylo ich stac, na to i tamto... A teraz ani wakacji, ani wystawniejszego życia, ani lepszych rzeczy w domu...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
10-05-2010 22:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #62
 
Omyk - w skrócie, bez cytatów, zeby tasiemca nie robić:

Kaczyński:

1) Jasne, że odkłamywać trzeba. Ale wtedy, kiedy nie ma do rozwiązania większych, bardziej palących problemów DZISIAJ. A problemy są, i to spore - podałem choćby tragiczny stan służby zdrowia. Ale Kaczyński wolał olać szpitale, i zastanawiać się, czy obywatel X był 40 lat temu agentem SB.

Więc wybacz, jak dla mnie to Twój argument jest niesamowicie słaby.

2) Nie "hołdować", ale "mieć wzgląd", "szanować", "brać pod uwagę". Przykładowo, jeżeli prezydent widzi, że wedle statystyk CBOS niecałe 80 % polaków jest za in vitro, to nie starać się usilnie tegoż blokować.

Tu ważne jest wyczucie - poglądy prezydenta są ważne wtedy, kiedy w kraju nie ma zgody co do jakiejś ustawy. Kiedy mniej więcej połowa jej chce, a druga - nie. Jeżeli natomiast widać, że DUŻA większość narodu chce jakiegoś rozwiązania i je popiera, to prezydent, folgując jedynie swoim przekonaniom, działa przeciw woli narodu.

Inną sprawą jest też to, że prezydent nie powinien wyraźnie faworyzować jednej grupy ludzi i ich poglądów. Powinien patrzeć na sprawę obiektywnie, jak najbardziej z boku, nie pozwalając, by jego osobiste sympatie decydowały o tym, co robi.

Komorowski:

1) Nie, nie "największą zaletą Komorowskiego". Jest to jedna z większych zalet GŁOSOWANIA na Komorowskiego, a nie samego kandydata, Komorowskiego.

3) Lepszy Komorwski, ktory sprawia wrażenie, niż Kaczyński, ktory nawet dobrego wrażenia nie sprawia...


Aha, nota bene - szczerze, to wolałbym Sikorskiego. Szkoda, że to on nie pozostał. Jednak w takim układzie i tak najważniejsze, żeby pełnia włądzy (prezydent + premier) leżała w rękach PO. Więc głos na Komorowskiego jest dla mnie równoznaczny z głosem na PO, i nie dopuszczeniem do stanu, jaki był za życia Lecha Kaczyńskiego.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
11-05-2010 09:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #63
 
Cytat:1) Nie, nie "największą zaletą Komorowskiego". Jest to jedna z większych zalet GŁOSOWANIA na Komorowskiego, a nie samego kandydata, Komorowskiego.
Więc czemu podałeś ją, gdy poprosiłam o argumenty przemawiające za kandydatem? Z braku laku?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
11-05-2010 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
http://3.bp.blogspot.com/_Nsr8_34L1oo/S-...rowski.jpg
On też zagłosuje na Komorowskiego Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
11-05-2010 15:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #65
 
Kyllyan napisał(a):http://3.bp.blogspot.com/_Nsr8_34L1oo/S-...rowski.jpg
On też zagłosuje na Komorowskiego Oczko

Lepszy on niż pewien Ojciec Dyrektor, co od grzyba ma nazwisko Język

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
11-05-2010 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #66
 
Jakieś argumenty, czy zwyczajne ad personam? Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
11-05-2010 17:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
Drizzt napisał(a):Nie "hołdować", ale "mieć wzgląd", "szanować", "brać pod uwagę". Przykładowo, jeżeli prezydent widzi, że wedle statystyk CBOS niecałe 80 % polaków jest za in vitro, to nie starać się usilnie tegoż blokować.

A jesli prezydent widzi, że według statystyk 60% Polaków jest za karą śmierci to ma ją wprowadzić? Tak będzie dobrze, bo większość tego chce? Czy może powinien kierować się dobrem człowieka i patrzeć na to czy taka kara coś zmieni w społeczeństwie? Czy jest to dobry sposób na rozwiązanie sprawy przestępczości?

A jeśli prezydent jest katolikiem to ma działać wbrew własnym przekonaniom i wartościom chrześcijańskim, którymi sie kieruje w życiu tylko dlatego, że większość chce czegość, co jest sprzeczne z nauką Kościoła i ma sie też nie liczyć z tą mniejszością wiernych, która dba o korzenie na których nasz kraj wzrastał, na których sie opierał przez długie lata?

"Szanować" owszem, "brac pod uwagę", ale tak, aby każdy mógł swobodnie, godnie żyć i sprawiedliwie być traktowanym. Nad tym trzeba pracować. A to, że walczą tylko o stołki nie wiele robiąc to już taka sytuacja ciągnie sie wiele lat i może czas dopuścić do władzy ludzi, którzy pragną uczciwie coś robić a nie kłócić sie i liczyć pieniądze, które wpadają na konto.
Z tego nic nie przychodzi a ludzie nadal cierpią.

Nie wiem czy sam PiS jest w stanie rozwiązyać takie problemy, ale bez dopuszczenia do pracy ludzi uczciwych i poważnie myślących nie wiele zrobi i sama kandydatura prezydenta PiS-u nie wiele pomoże.

Drizzt napisał(a):Tu ważne jest wyczucie - poglądy prezydenta są ważne wtedy, kiedy w kraju nie ma zgody co do jakiejś ustawy. Kiedy mniej więcej połowa jej chce, a druga - nie. Jeżeli natomiast widać, że DUŻA większość narodu chce jakiegoś rozwiązania i je popiera, to prezydent, folgując jedynie swoim przekonaniom, działa przeciw woli narodu.

I to ma świadczyć o tym, że dobrze postępuje? Gdyby większość chciała zlinczować kogoś to też ma się kierować wolą większości?

Drizzt napisał(a):Inną sprawą jest też to, że prezydent nie powinien wyraźnie faworyzować jednej grupy ludzi i ich poglądów. Powinien patrzeć na sprawę obiektywnie, jak najbardziej z boku, nie pozwalając, by jego osobiste sympatie decydowały o tym, co robi.

Owszem, nie powinien może faworyzować określonej grupy, ale nie oznacza to, że ma się kierować większością głosów, gdy jego grupa ma rację w danej sprawie. Raczej prezydent powinien dbać o dobro narodu, o dobro każdego człowieka, także dobro biednych, chorych, więźniów czy ludzi ulicy, którzy są często zagubieni w tej rzeczywistości, która ich otacza.
Powinien dbać o te wartości, które są dobre dla wszystkich, które będa bronić dobra drugiego człowieka, jego godności i prawa do życia.

Drizzt napisał(a):3) Lepszy Komorwski, ktory sprawia wrażenie, niż Kaczyński, ktory nawet dobrego wrażenia nie sprawia...

A od kiedy w wyborach kierujemy sie dobrym wrażeniem? Czyż nie ważniejsza jest działalność, którą do tej pory prowadził kandydat? Czyż nie ważne są wartości, którymi się kieruje? Może czas skończyć na patrzenie się na kandydata jak na jakiegoś idola lub amanta? - (wiele słyszałem opinii, że wiele kobiet głosowało już w wyborach kierując się zamiast rozsądkiem to tym czy kandydat jest przystojny czy też nie.

Pod jakim jeszcze względem jest lepszy B.Komorowski od J.Kaczyńskiego, oprócz tego wrażenia?

Ja mam nadzieję, że wygra kandydat, który kieruje się jakimiś pozytywnymi wartościami oraz dobrem ludzi a nie zajmuje się walką o stołki i będzie negował wartości chrześcijańskie.
Z tych o największych szansach na wygranie widze tylko Jarosława Kaczyńskiego.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
11-05-2010 17:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #68
 
Scott napisał(a):Bez urazy ale źródlo ktore podales jest dla mnie co najmniej niewiarygodne z uwagi na ogolne podejscie do Kosciola.
Bez urazy - to poszukaj sobie innego źródła, takiego godniejszego zaufania z Twojej pozycji... może u Jezuitów :aniol:

i jeszcze napisał(a):Nie mowiac o specjalnym komando ktore mordowalo ksiezy za komuny
I jak się to ma niby do liczby wybudowanych kościołów - bo że było speckomando to jasne jak słońce, tylko jakby mało skuteczne było i na dodatek dało się wyłapać Pomysł
A u ś.p.Kurtyki niechybnie z komanda zrodziłby się przynajmniej batalion :|

A w kwestii głosowania: jakby nie było, w przypadku p.Komorowskiego z całą pewnością nie będę musiał tłumaczyć cudzoziemcom w czasie mych podróży "co autor miał na myśli" i odpowiadać na pytanie w stylu: "czy w Polsce jest normalnym, że... , bo wasz prezydent powiedział... "

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
11-05-2010 19:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #69
 
Biorąc pod uwagę nierozważne słowa KOmorowskiego w Rosji, uważam,ze on chyba nie chce wygrać wyborów :wink:
No i to,że ma poparcie Jaruzelskiego też powinno mu zabrać zwolenników.Takie jest moje zdanie.

[Obrazek: mysz4.gif]
11-05-2010 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
Pytasz o ojca dyrektora
Cytat:Jakieś argumenty, czy zwyczajne ad personam

Ja ci opowiem prosto ..
Człowiek który publicznie mówi nieprawdę.. Choćby na temat tragedii w Smoleńsku.. że to Rosjanie za zamachem stoją i to razem z Tuskiem Dla niego itniejśą dwie wersje albo użycie ładunku na pokładzie samolotu albo strącenie samolotu przy pomocy urządzeń elektro magnetycznych.

Ja już nie wspomnę a tym co na temat katastrofy jakie bzdury wypisuje Nasz dziennik . W innym kraju dawno by dyrektora sądy wykończyły..
Dlatego Kaczyński z tego tytułu nie jest wiarygodny.. bo popiera go taki człowiek..

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
12-05-2010 06:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
Mordimer_Madder napisał(a):A w kwestii głosowania: jakby nie było, w przypadku p.Komorowskiego z całą pewnością nie będę musiał tłumaczyć cudzoziemcom w czasie mych podróży "co autor miał na myśli" i odpowiadać na pytanie w stylu: "czy w Polsce jest normalnym, że... , bo wasz prezydent powiedział... "

Oj będziesz musiał, będziesz. Myślisz, że pan Komorowski to jakiś ideał, że nie będzie się już czego przyczepić? Jak nie w oparciu o jedną sprawe to o inną. Nie licz na to, że pan Komorowski będzie prezydentem, który wszystko będzie realizował w sposób niepostawiający żadnych zastrzeżeń czy uwag. Do każdego da sie przyczepić i cudzoziemcy zawsze coś znajdą. Nawet na najlepszego prezydenta.

A w przypadku pana Kaczyńskiego to z czego będziesz musiał sie tłumaczyć? Myślisz, że pan Komorowski jest bardziej idealnym kandydatem na prezydenta niż pan Kaczyński?
Jak dotąd nie znam prezydenta względem którego nie było żadnych zastrzeżeń

Jeśli chodzi o wybory to tak ogólnie ujmując : będa one jak zwykle podzielone na dwie grupy : ludzi będących po za Kościołem i głosujących na kandydatów, którzy także żyją po za Kościołem a nauka Kościoła jest im obca (tutaj chyba głównym kandydatem będzie pan Komorowski) oraz katolików, którzy będą uwzględniali naukę Kościoła i głosujących na kandydatów, którzy z Kościołem są w jakiś sposób związani (tutaj głównym kandydatem będzie pan Kaczyński). Reszta kandydatów jeśli otrzymają jakieś poparcie to tylko w pierwszej turze wyborów i raczej nie będzie one wielkie, aby wygrać wybory.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-05-2010 08:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #72
 
godunow napisał(a):Ja ci opowiem prosto ..
Człowiek który publicznie mówi nieprawdę.. Choćby na temat tragedii w Smoleńsku..

Bracie Zbyszku, ja też prosto rzeknę... szum medialny jaki Rosja nam funduje w sprawie tej tragedii jest już w swym założeniu zakłamany, bo nie może być tak ..... no i czemu my Polacy tak mało wiemy, w tej sprawie....? Jest zbyt wiele znaków zapytania, by wyrokować ale "Nasz Dziennik" którego nie jestem fanem, może mieć tu racje... - i co wtedy...?.

Ale moim skromnym zdaniem tak naprawdę nigdy się tej prawdy nie dowiemy.... bo np. Rosjanie twierdzą, że "czarne skrzynki" są uszkodzone, a nośniki informacji zatarte i trudne do odczytania.... co jest już przekłamaniem Pytałem się doświadczonego lotnika... czy to możliwe... On odparł, że po tym w jakim stanie był samolot po rozbiciu.... jest to raczej niemożliwe, bo samolot nie wybuchł przecież, ani nie zatonął. i tych "ale".... można by masę przytoczyć.

Moim zdaniem i owego fachowca czarne skrzynki, już mogą zawierać wiadomości, nawet z Marsa....Oczko

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
12-05-2010 08:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #73
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):A jesli prezydent widzi, że według statystyk 60% Polaków jest za karą śmierci to ma ją wprowadzić? Tak będzie dobrze, bo większość tego chce? Czy może powinien kierować się dobrem człowieka i patrzeć na to czy taka kara coś zmieni w społeczeństwie? Czy jest to dobry sposób na rozwiązanie sprawy przestępczości?

Chcesz tego czy nie, ale takie są załozenia demokracji. Że robione jest to, czego chce większość społeczeństwa. Jeżeli prezydent, widząc, ze 80% społeczeństwa chce in vitro, neguje to ze względu na osobiste poglądy, to uderza w podstawowe założenia demokracji.

Cytat:A jeśli prezydent jest katolikiem to ma działać wbrew własnym przekonaniom i wartościom chrześcijańskim, którymi sie kieruje w życiu tylko dlatego, że większość chce czegość, co jest sprzeczne z nauką Kościoła i ma sie też nie liczyć z tą mniejszością wiernych, która dba o korzenie na których nasz kraj wzrastał, na których sie opierał przez długie lata?

Widzisz, problemem jest to, że większość tych kontrowersyjnych spraw polega na PRZYZWOLENIU na coś, a nie zabronieniu (wyjątkiem sprawa krzyża). Stąd przyzwolenie np na in vitro, aborcję, czy małżęństwa homoseksualne na nikim niczego nie WYMUSZA. Katolik dalej może sobie to potępiać, dalej może z tego nie korzystać, a jednocześnie nie katolik nie jest zmuszany przez poglądy mniejszości do tego zaniechania.

Problem lezy w tym, że pozwalając, prezydent nikomu niczego nie narzuca, a zabraniając - owszem.

Cytat:"Szanować" owszem, "brac pod uwagę", ale tak, aby każdy mógł swobodnie, godnie żyć i sprawiedliwie być traktowanym.

Ano dokładnie. Więc po co zakazywać in vitro? Przecież przez to ludzie, ktorzy nie podzielają tezy, że płód jest człowiekiem od chwili poczęcia (nieudowodnione, zwykła teza) są pozbawiania swobody poglądów, wymuszany jest na nich pogląd katolicki i działanie zgodnie z nim.

Cytat:A to, że walczą tylko o stołki nie wiele robiąc to już taka sytuacja ciągnie sie wiele lat

A co zrobił PiS z Kaczyńskimi na czele, gdy wygrał wybory? Byle tylko rządzić, wziął za sojuszników Samoobronę i LPR - partie o bardzo małym poparciu, obsadzając ważnymi stołkami (minister edukacji i minister rolnictwa) ludzi, których reputacja polityczna jest...cóż, co najwyżej mierna. Byle tylko rządzić, byle wyszarpnąć pazernie władzę. Taki jest PiS, tacy są Kaczyńscy. W porównaniu z nimi PO to wręcz ideał. Nie mówiąc już o manipulacjach, jak choćby pamiętne wystąpienie Kurskiego na "pozegnanie" PiS, w którym przypisywał PiS'owi zasługi, których nie dokonał, a nawet był przeciw.

Takich ludzi chcesz u władzy? Wybacz, ja z nimi nie chcę mieć nic wspólnego...

Cytat:Owszem, nie powinien może faworyzować określonej grupy, ale nie oznacza to, że ma się kierować większością głosów, gdy jego grupa ma rację w danej sprawie.

Znasz zapewne stare przysłowie: "Racja jest jak d..a, każdy ma swoją".

Cytat:Powinien dbać o te wartości, które są dobre dla wszystkich, które będa bronić dobra drugiego człowieka, jego godności i prawa do życia.

Tyle, że owe wartości, ktore podałeś wyżej, mogą być bardzo różnie rozumiane. A postępowanie Kaczyńskich to wymuszenia na ogóle przyjmowania ICH racji, wynikających z ICH światopoglądu.

Cytat: Czyż nie ważniejsza jest działalność, którą do tej pory prowadził kandydat?

Bardzo ważna. Biorąc pod uwagę działałalność, Kaczyński odpada z miejsca. Dla Polski nie zrobił NIC. Chyba, ze potrafisz podać przykład czegoś,c zego dokonał (ale obiektywnie - nie bazującego na osobistych wartościach, czegoś, co każdy, niezależnie od światopoglądu może uznać za jego dokonanie)

Cytat:Czyż nie ważne są wartości, którymi się kieruje?

Tak. Jak na razie widać było, że najważniejszą wartością, jaką kierowali się Kaczyńscy, to władza za wszelką cenę, niszczenie przeciwników politycznych poprzez doszukiwanie się ich związków z socjalizmem, i totalitaryzm, wyrażający się w tym, że zgodnie z ich rządami każdy musi dostosować się do ich wartości, ich praw, ich światopoglądu.

Wybacz, ale takie ideały miało już kilku ludzi w historii. I nigdy nie kończyło się to dobrze.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
12-05-2010 08:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #74
 
Wojtek pisze
Cytat:Bracie Zbyszku, ja też prosto rzeknę... szum medialny jaki Rosja nam funduje w sprawie tej tragedii jest już w swym założeniu zakłamany, bo nie może być tak ..... no i czemu my Polacy tak mało wiemy, w tej sprawie....? Jest zbyt wiele znaków zapytania, by wyrokować ale "Nasz Dziennik" którego nie jestem fanem, może mieć tu racje... - i co wtedy...?.
Praktycznie jest to wykluczone jest dzisiaj
Zacytuję niejako wypowiedz z forum pilotów
Kod:
Kluczowa jest odpowiedz na pytanie - czemu rozpoczeli podejscie. Bo to ona powie jaki jest filozofia latania, stosunek do procedur, i moze pozwolic uniknac ponownych zdarzen.

Tu poczytać możesz na ten temat

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
12-05-2010 11:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #75
 
co do smiesznego czlowieka z RM (szefa) - jest moim zdaniem niesprawiedliwy i szerzy nienawisc.

[Obrazek: mysz4.gif]
12-05-2010 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów