Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory 2010
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #211
 
godunow napisał(a):. Gdzie ja o jakim jadzie piszę ...??
Nie Godunov - nie piszesz o jadzie. Ty nim piszesz.
omyk napisał(a):Serio?! Byłam ostatnio w co najmniej 6 kościołach i kaplicy w 2 różnych dużych miastach i nigdzie nie widziałam takich rzeczy. Ciekawostka.
Dziwne ale ja też. Widocznie my żyjemy na innej planecie niż nasz rozmówca. Albo żyje on swoimi marzeniami albo my jesteśmy ślepi.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-06-2010 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #212
 
Piszesz
Cytat:Więc komu z pozostałych kandydatów bliżej do wartości chrześcijańskich? Napieralskiemu
Wartości chrześcijańskie stosować mamy w życiu.. własnym..
Historia się kłania . Rzym za czasów pierwszych chrześcijan.. Prawnie starych niewolników pan mógł wydać na śmierć czy wydać krnąbrnych na arenie dla poparcia przez lwy.. Czy tak czynili chrześcijanie.. Czy Kaczyński i Komorowski wyznają wartości chrześcijańskie mam do tego duże wątpliwości..
Państwo powinno być laickie nie zdominowane przez żadną religię ..
sant pisze
Cytat: Nie Godunov - nie piszesz o jadzie. Ty nim piszesz.
Sant wyluzuj daj sobie trochę odpoczynku np. od forum..
Pozdrawiam

[ Dodano: Wto 15 Cze, 2010 18:17 ]
Piszesz
Cytat: Dziwne ale ja też. Widocznie my żyjemy na innej planecie niż nasz rozmówca. Albo żyje on swoimi marzeniami albo my jesteśmy ślepi.
Chyba na innej planecie faktycznie masz rację..!!
Sztabowcy z Po na jednej ze stacji mówili ulotkach pokazywali o tych samych których ja pisze ..
Pozdrawiam

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
15-06-2010 18:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #213
 
Nawróciłam się niedawno, jednak im dłużej jest w KK, tym bardziej się zastanawiam, czy ja tutaj pasuję i czy naprawdę to jest to, o co chodziło Jezusowi.

Gdy słyszę np. komentarze w katolickich mediach przesiąknięte nienawiścią.
Gdy widzę babcie, które tonem pełnym nienawiści i odrazy mówią o naszych politykach.
Gdy okazuje się, że w wierze liczy się jedynie ochrona życia poczętego i jest to jedynym wyznacznikiem prawdziwej wiary...

Taka moja smutna refleksja do tej całej aury przedwyborczej.
15-06-2010 20:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #214
 
Anariel, może jesteś w nim m.in. właśnie po to by zaradzić pewnym bolączkom, które widzisz.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-06-2010 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #215
 
godunow napisał(a):Sant wyluzuj daj sobie trochę odpoczynku np. od forum..
Pozdrawiam
I vice versa

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-06-2010 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #216
 
Anariel - 2000 lat temu, uczeń Jezusa: Nawróciłem się niedawno, poszedłem za Jezusem z Nazaretu, ale im dłużej Mu się przyglądam, tym większe mam wątpliwości, czy to naprawdę to. Mówi o czystości, a nie obmywa rąk, jada z grzesznikami, zadaje się z prostytutkami... Z tego, co mówi, wynika, że jest Mesjaszem, a jednocześnie twierdzi, że przyszedł do grzeszników...

1) Czy komentarze w katolickich mediach takie, siakie, owakie, zmieniają obiektywną prawdę i % jej zawartości w nauczaniu KK? Czy zmieniają fakt, że Jezus założył Kościół na skale Piotrowej? Wolisz kulturalnych i elokwentnych kompanów w kociołku smoły, czy z kilkoma rozkrzyczanymi, wiejskimi babciami mimo wszystko iść w dobrą stronę?

2) Obawiam się, że gdybyś czasem chciała przejść np. na protestantyzm, to tam też znalazłabyś niejedną jadowitą babcię, a gdybyś chciała zostać prawosławną, to już w ogóle ho ho. Niestety obawiam się, że idąc tym tropem najłatwiej byłoby Ci zrezygnować z udziału w człowieczeństwie, bo to w rasie ludzkiej biorą się wszystkie tego typu problemy Uśmiech

3) Ochrona życia poczętego nie jest wyznacznikiem wiary (wielu ateistów jest pro-life), ale mimo wszystko poszanowanie życia ludzkiego jest jednym z ważnych konsekwencji przyjęcia chrześcijańskiego światopoglądu.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-06-2010 01:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #217
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
Łączysz wyraźnie Boga z tym co podlegli Mu napisali. Rozumiem,że wierzysz w to,że Bóg ma takie samo zdanie.


Po pierwsze- gdzież ja tak napisałem?
Po drugie- nawet gdyby, to czemu nie skoro sam Bóg to potwierdził choćby w dialogu z Piotrem?
Nigdzie tego nie napisałeś, ale czy wierzysz ,że jest inaczej?
Piotr nie wiedział jeszcze co za cuda będą się przewijały w historii kościoła.
sant napisał(a):pafni [quote="sant"]Musiałby mieć też zmienne poglądy ponieważ takie zapisy ulegają zmianom lub są palone w kociołku z ogniem.A to byłoby dość przewrotne.


A skądże to takie wiadomości?

No jak skąd ? Przecież zmieniają się różne wytyczne, sam napisałeś,że jeszcze jest zapis żeby nie głosować na komunistów i pewno niedługo zostanie spalony i powstanie nowy, najbardziej mnie bulwersuje zapis "criminis..coś tam" gdzie wszelkimi środkami należy zbywać ofiary rozpusty i innych wybryków księży, ten zapis wciąż na przykład jest, wątpię czy Bóg by coś takiego napisał w obronie kościoła. czasem to ludzie podszywają się pod Boga.
A teraz wracam do lektury Twojego linku.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-06-2010 07:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #218
 
pafni napisał(a):Nigdzie tego nie napisałeś, ale czy wierzysz ,że jest inaczej?
Wierzę, że Jezus Chrystus mówił prawdę. A powiedział, że zawsze będzie w swoim Kościele. Nie tylko wtedy, gdy ten Kościół będzie spełniał kryteria Pafniego, ale zawsze.

pafni napisał(a):Piotr nie wiedział jeszcze co za cuda będą się przewijały w historii kościoła.[quote="sant"]pafni
Ale Bóg wiedział. I dał mimo to władzę kluczy, czyli otwierania i zamykania.

pafni napisał(a):wątpię czy Bóg by coś takiego napisał w obronie kościoła.
:mrgreen: Mogę cię zapewnić, że Bóg niczego nie napisał. Niczego.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-06-2010 07:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #219
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
wątpię czy Bóg by coś takiego napisał w obronie kościoła.


Mogę cię zapewnić, że Bóg niczego nie napisał. Niczego.
Tylko to daje jakąś nadzieje

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-06-2010 07:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #220
 
pafni napisał(a):
sant napisał(a):pafni napisał/a:
wątpię czy Bóg by coś takiego napisał w obronie kościoła.


Mogę cię zapewnić, że Bóg niczego nie napisał. Niczego.
Tylko to daje jakąś nadzieje

Ale pisali ludzie mający Jego asystencję, inspirowani przez Niego.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-06-2010 07:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #221
 
Piszez omyk
Cytat:1) Czy komentarze w katolickich mediach takie, siakie, owakie, zmieniają obiektywną prawdę i % jej zawartości w nauczaniu KK? Czy zmieniają fakt, że Jezus założył Kościół na skale Piotrowej?
Niestety tak..!!!!! Zmieniają tę prawdę momentami o 100 procent..!!
Co do tej stolicy.. To już Orygenes swego czasu.. pisze.. (przytaczam niejako z pamięci jego myśli nie cytuję dosłownie.. Chrystus buduje kościół swój na skale ..!! Tą skałą jest on sam.. A ni człowiek krucha istota.. ( Piotr) ...
Ale tu ma być o wyborach
Pozdrawiam

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
16-06-2010 08:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #222
 
sant napisał(a):Ale pisali ludzie mający Jego asystencję, inspirowani przez Niego.
Możesz w to wierzyć.

Przeczytałem ten link co dostałem i to sa jakieś takie przestrogi przed ideologią, nic nadzwyczajnego,
wiadomo,że jak żądzą komuniści to kościół ma ciężej i mniej do powiedzenia, w aspekcie politycznym niczego innego nie można się spodziewać. Polityka,polityka i jeszcze raz polityka.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-06-2010 08:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #223
 
Moederator pisze
Cytat: Mogę cię zapewnić, że Bóg niczego nie napisał. Niczego.
A 10 Przykazań które dostał (tablice) od Boga Mojżesz i je potem rozbił kto napisał ..Ty..???

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
16-06-2010 08:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #224
 
godunow napisał(a):Moederator pisze [quote] Mogę cię zapewnić, że Bóg niczego nie napisał. Niczego.[/qute]
A 10 Przykazań które dostał od Boga Mojżesz i je potem rozbił kto napisał ..Ty..???

Sant to napisał :mrgreen:

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-06-2010 08:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #225
 
godunow napisał(a):Chrystus buduje kościół swój na skale ..!! Tą skałą jest on sam.. A ni człowiek krucha istota.. ( Piotr) ...
To prawda, Człowiek bez Jego asystencji nie da rady. Ale odnośnie piotra, to Chrystus wyraźnie nazwał go Skałą. Przecież Piotr znaczy własnie Skała, Petrus, Opoka. I na tej opoce, Skale buduje swój Kościół. Tzn celowo wybiera człowieka słabego, pełnego lęku, człowieka który ze strachu przed paroma kobietami trzy razy się Go zapiera. Bo gdyby ten Piotr ta Skała, był jakimś herosem, ideałem, bes skazy, to gotów sobie przypisać chwałę, zamiast Bogu. A chwała należy się Bogu. I dlatego Kosciół mimo swojej słabości, a może właśnie dlatego, może właśnie z powoidu swojej słabości może oddawać całą chwałę Bogu. Bo wie że sam nie da rady. Więc mimo tej słabości człowieka to na nim Chrystus zdecydował się budować Kościół. Dlaczego? - Bo jak powiedział - On będzie prowadził i kierował. Bo to on jest tą Prawdziwą Skałą. Naprawdę nie ma tu sprzeczności.
godunow napisał(a):A 10 Przykazań które dostał (tablice) od Boga Mojżesz i je potem rozbił kto napisał ..Ty..???
Oj Godunov, Godunov. Przypomnij sobie scenę jak Mojżesz wrócił do obozu z tablicami. Rozbił je z gniewu. Wrócił i sam w mozole wykuł. Jak było z pierwszymi tablicami? Nie wiem. Opis biblijny nie musi być dosłowny. Tak to widzieli i rozumieli autorzy, czy raczej kompilatorzy tego tekstu.
godunow napisał(a):Ale tu ma być o wyborach
Masz rację (a o Piotrze i Skale gdzieś na tym forum sporo napisałem, dawno- jak chcesz znajdź wszystkie moje posty i znajdziesz, nie chcę sięe dublować- i jak przeczytasz, możemy dyskutować)
pafni napisał(a):Sant to napisał
Masz rację Pafni. To pisałem jako user Sant, a nie jako moderator. Funkcja jest czymś innym. Rzeczywiście Godunov- wolałbym, byś powoływał sie na Santa, a nie jakiegoś bezimiennego moderatora.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-06-2010 08:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów