Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory 2010
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #286
 
pafni napisał(a):Scott napisał/a:
pafni napisał/a:
Scott napisał/a:
Bóg umie natchnąć człowieka żeby dokonał dobrego wyboru. Poza tym jest Panem historii i dziejów człowieka.

Sory... ale dziwne rzeczy opowiadasz.
Bóg natchnie człowieka tylko w celu aby polepszył stan swojego ducha a przy tym natchnienie to nie może krzywdzić postronnych osób tegoż człowieka jeśli ich dobro koliduje z dobrem natchnionego.

Dla mnie dobro kraju nasz wspólne, naszą niezależność, nasza tożsamość, jest tym o co Bogu chodzi.

A może Bóg woli Komorowskiego? Może w tym jest problem?
Skoro wiesz o co Bogu chodzi to czemu jest jak jest?
Myślę, że Bóg nie ma wpływu na to o co nam chodzi. Co jest zresztą logiczne na przestrzeni dziejów.
Nie wtrąca się.
Bóg jest Panem wszystkiego to że pomoże/ nie pomoże jest Jego wolną wolą. O to mi chodzi. Taka jest zresztą definicja łaski - wolność Boga. W ten sposób ma wpływ na wszystko.

pafni napisał(a):Scott napisał/a:
pafni napisał/a:
Co rozumiesz przez "Pana historii dziejów"??

Napisze Ci może inaczej - Pana Wszechrzeczy, wszystko co się dzieje dzieje się z Jego woli.

To nie jest prawda, inaczej holocaustu by nie było, inkwizycji by nie było, wojen by nie było (biorę w tym momencie pod uwagę Boga Miłosiernego) To jest paradoks, to się dzieje z ludzkiej woli a nie z Jego, w związku z tym albo iluzje na temat Boga są idealizowane albo Bóg jest po prostu innego usposobienia.

j.w. Bóg dopuszczał ogromne klęski na naród żydowski - poczytaj Pismo dowiesz się dlaczego.

Co do inkwizycji, to może pamiętasz jak gniew Boga od całego narodu odwróciło dopiero zabójstwo osób sprzeciwiających się jego woli? Poza tym, inkwizytorzy mieli na celu ocalenie duszy zabijając ciało. Opętania były tak silne że nie widzieli możliwości wyjścia z nich.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
22-06-2010 10:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #287
 
Scott napisał(a):Poza tym, inkwizytorzy mieli na celu ocalenie duszy zabijając ciało. Opętania były tak silne że nie widzieli możliwości wyjścia z nich.
Inkwizytorzy byli narzędziami raczej szatana, byli ciemni, brutalni. Opętania były najczęściej chorobą psychiczną lub opętanie było zakładane z góry dla zagarnięcia mienia "opętanych"
To co piszesz ma się nijak do historii i nauki, mam wrażenie,że jeszcze przyklaskjuesz inkwizycji.
Hitler też chciał władzy nad światem, również chciał oczyścić świat wedle swego mniemania, jedni i drudzy nie zasługują na miano człowieka.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
22-06-2010 11:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #288
 
pafni napisał(a):Scott napisał/a:
Poza tym, inkwizytorzy mieli na celu ocalenie duszy zabijając ciało. Opętania były tak silne że nie widzieli możliwości wyjścia z nich.

Inkwizytorzy byli narzędziami raczej szatana, byli ciemni, brutalni. Opętania były najczęściej chorobą psychiczną lub opętanie było zakładane z góry dla zagarnięcia mienia "opętanych"
Inkwizycja na terenach poganskich spotkala się z taką ilością opętań że jak pisałem, nie dość że liczne to jeszcze mocne.

Opętanie i choroba psychiczna w którą człowiek popada na jego skutek bardzo często się nakładają.

pafni napisał(a):To co piszesz ma się nijak do historii i nauki, mam wrażenie,że jeszcze przyklaskjuesz inkwizycji.

Widzę owoce, osoby które nie mogłyby dostąpić zbawienia, może nawróciły się w ostatnim momencie i może może przez wielke męki czyścowe dostąpią zbawienia.
Piekło jest straszniejsze niż chwila cierpienia, można porównywać ziarenko groszku do wszechświata, pewnie że tak. Ale jak to się ma?

Pozatym poczytaj również w Biblii jaki los Bóg przewidział parającym się magią.

Ja widzę jeszcze jeden owoc tego, na kontynencie w pewnym dość znacznym stopniu poradzono sobie z magią.

pafni napisał(a):Hitler też chciał władzy nad światem, również chciał oczyścić świat wedle swego mniemania, jedni i drudzy nie zasługują na miano człowieka.

Hitler swoje poczynania, czy to ruchy wojsk czy inne posunięcia ustalał do konca dzieki wróżbom. Kojarzysz może jak magicznie traktowano flagę na którą spadla krew zabitych podczas nieudanego przejecia władzy, i jakimi stali się oni symbolami? Wyprawy finansowane przez 3 Rzesze w Tybet szukając czystych bogów aryjskich? Mit Atlantydy i całą magię która się z nim wiązała w czasie istnienia 3 Rzeszy i który to był podwaliną właśnie pod eksterminacje ras która wg nazistów na tyle zmieszały się z ludźmi że nie mają szans zostać bogami? To były podwaliny nazizmu.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
22-06-2010 11:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #289
 
Scott napisał(a):pafni napisał/a:
Scott napisał/a:
Poza tym, inkwizytorzy mieli na celu ocalenie duszy zabijając ciało. Opętania były tak silne że nie widzieli możliwości wyjścia z nich.

Inkwizytorzy byli narzędziami raczej szatana, byli ciemni, brutalni. Opętania były najczęściej chorobą psychiczną lub opętanie było zakładane z góry dla zagarnięcia mienia "opętanych"

Inkwizycja na terenach poganskich spotkala się z taką ilością opętań że jak pisałem, nie dość że liczne to jeszcze mocne.

Opętanie i choroba psychiczna w którą człowiek popada na jego skutek bardzo często się nakładają.

To była Panika przed mieczem, a nie opętania, ówczesny kościół opętanym nazywał każdego innowierce, nawet nikomu nie szkodzących pogan, dla nich poganin był człowiekiem złym...co i dziś jest kojarzone w ten sam sposób przez na szczęście już nie licznych. Tu chodziło o politykę i władze nad nowymi krainami, podobnie konkwistadorzy za pieniądze kościoła podbijali tzw."lud dziki" To z kościelnej hiszpańskiej kasy królowa Izabela do spółki z możnymi tamtego okresu wysyłała okręty.
Scott napisał(a):pafni napisał/a:
To co piszesz ma się nijak do historii i nauki, mam wrażenie,że jeszcze przyklaskjuesz inkwizycji.



Widzę owoce, osoby które nie mogłyby dostąpić zbawienia, może nawróciły się w ostatnim momencie i może może przez wielke męki czyścowe dostąpią zbawienia.
Piekło jest straszniejsze niż chwila cierpienia, można porównywać ziarenko groszku do wszechświata, pewnie że tak. Ale jak to się ma?

Pozatym poczytaj również w Biblii jaki los Bóg przewidział parającym się magią.

Ja widzę jeszcze jeden owoc tego, na kontynencie w pewnym dość znacznym stopniu poradzono sobie z magią.
\
Co Ty piszesz? Jak te osoby miały się nawrócić? To inkwizycja była opętana a nie ci biedni ludzie.
Wydałeś wyrok jak widzę, zawierzyłeś barbarzuyńcą, a nie zdrowemu rozsądkowi, piszesz jak nawiedzony...

Tak magia jest zła, lecz twoje magiczne myślenie też nie jest dobre.
Scott napisał(a):pafni napisał/a:
Hitler też chciał władzy nad światem, również chciał oczyścić świat wedle swego mniemania, jedni i drudzy nie zasługują na miano człowieka.



Hitler swoje poczynania, czy to ruchy wojsk czy inne posunięcia ustalał do konca dzieki wróżbom. Kojarzysz może jak magicznie traktowano flagę na którą spadla krew zabitych podczas nieudanego przejecia władzy, i jakimi stali się oni symbolami? Wyprawy finansowane przez 3 Rzesze w Tybet szukając czystych bogów aryjskich? Mit Atlantydy i całą magię która się z nim wiązała w czasie istnienia 3 Rzeszy i który to był podwaliną właśnie pod eksterminacje ras która wg nazistów na tyle zmieszały się z ludźmi że nie mają szans zostać bogami? To były podwaliny nazizmu.
Inkwizycja działała identycznie, miała nawet astrologów, głownie papież miał. Rytuały magiczne zamieniano w eksperymenty na ludziach, podobnie robiono w obozach(wytrzymałość na ból itp,itd.)
Rasizm też był domeną Ikwizycji, przepędzano np.Morysków z Hiszpanii , wiele łączy inkwizycje z hitleryzmem, a to że inkwizycja pod płaszczykiem "oczyszczania dusz" robiła to samo to już tylko inna metoda.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
22-06-2010 11:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #290
 
pafni napisał(a):Inkwizytorzy byli narzędziami raczej szatana, byli ciemni, brutalni.
skąd wiesz?
pafni napisał(a):To inkwizycja była opętana a nie ci biedni ludzie
SKĄD WIESZ?

pafni napisał(a):Inkwizycja działała identycznie, miała nawet astrologów, głownie papież miał. Rytuały magiczne zamieniano w eksperymenty na ludziach, podobnie robiono w obozach(wytrzymałość na ból itp,itd.)
Rasizm też był domeną Ikwizycji, przepędzano np.Morysków z Hiszpanii , wiele łączy inkwizycje z hitleryzmem, a to że inkwizycja pod płaszczykiem "oczyszczania dusz" robiła to samo to już tylko inna metoda.
A to skąd wiesz?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
22-06-2010 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #291
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
Inkwizytorzy byli narzędziami raczej szatana, byli ciemni, brutalni.

skąd wiesz?
Z literatury, opracowań. Moja wiedza nie opiera się na lojalności wobec kościoła ale wobec prawdzie.
A Twoja wiedza?
sant napisał(a):pafni napisał/a:
To inkwizycja była opętana a nie ci biedni ludzie


SKĄD WIESZ?
A jak normalny człowiek może kobiecie wyrwać sutki?
Albo wsadzić mężczyźnie na genitalia małą klatkę z dwoma szczurami?
Jasny wniosek dla mnie, że to byli ludzie szatana.
sant napisał(a):pafni napisał/a:
Inkwizycja działała identycznie, miała nawet astrologów, głownie papież miał. Rytuały magiczne zamieniano w eksperymenty na ludziach, podobnie robiono w obozach(wytrzymałość na ból itp,itd.)
Rasizm też był domeną Ikwizycji, przepędzano np.Morysków z Hiszpanii , wiele łączy inkwizycje z hitleryzmem, a to że inkwizycja pod płaszczykiem "oczyszczania dusz" robiła to samo to już tylko inna metoda.


A to skąd wiesz?
j.w

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
22-06-2010 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #292
 
pafni, najogólniej bo czasu mam mało- ty sie czujesz lepszy od Boga w Trójcy jedynego. Wiesz lepiej co by było gdyby, i jakie są Jego zamysły. Pamiętaj o jednej rzeczy na przyszłość - o tym że Bóg jest wszechmogący. O tym że wszystko co się dzieje, dzieje się za Jego zgodą i zgodnie z Jego wolą.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
22-06-2010 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #293
 
Scott napisał(a):pafni, najogólniej bo czasu mam mało- ty sie czujesz lepszy od Boga w Trójcy jedynego. Wiesz lepiej co by było gdyby, i jakie są Jego zamysły. Pamiętaj o jednej rzeczy na przyszłość - o tym że Bóg jest wszechmogący. O tym że wszystko co się dzieje, dzieje się za Jego zgodą i zgodnie z Jego wolą.
Żarty sobie robisz...
To ty raczej czujesz się jak Bóg.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
22-06-2010 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #294
 
pafni napisał(a):Z literatury, opracowań. Moja wiedza nie opiera się na lojalności wobec kościoła ale wobec prawdzie.
A skąd wiesz, że to co wyczytałeś jest prawdą?
pafni napisał(a):A Twoja wiedza?
Moja? Z rzetelnych opracowań, niekoniecznie zafałszowanych przez encyklopedystów francuskich związanych z rewolucją i jakobinami, którzy walczyli z Kościołem totalnie - również posuwając się do zmiany historii, tworząc alternatywną w stylu Orwella - Rok 1989 - historię. I co najciekawsze wielu dało wiarę, co do dzisiaj pokutuje. A widać to choćby z lektury niektórych userów tego forum.

[ Dodano: Wto 22 Cze, 2010 15:57 ]
pafni napisał(a):Moja wiedza nie opiera się na lojalności wobec kościoła ale wobec prawdzie
Pisząc w ten sposób okazujesz pogardę innym, którzy nie podzielaja twego zdania. Sugerujesz pewne ohydne rzeczy, ukazujesz swą wyższość.
Ja np nie piszę, jak ty, że moja wiedza nie opiera się np. na lojalności wobec masonerii, czy New Age, ale na prawdzie. Dopiero twoje inwektywy lub podobnie mających dobre zdanie o sobie powodują pewne reakcje.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
22-06-2010 15:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #295
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
Z literatury, opracowań. Moja wiedza nie opiera się na lojalności wobec kościoła ale wobec prawdzie.


A skąd wiesz, że to co wyczytałeś jest prawdą?
No tak, na pewno nie jest to prawdą, a Ty pewnie znasz prawdę, to mi ją przekaż. Ale musi być obiektywna.
sant napisał(a):pafni napisał/a:
Moja wiedza nie opiera się na lojalności wobec kościoła ale wobec prawdzie


Pisząc w ten sposób okazujesz pogardę innym, którzy nie podzielaja twego zdania. Sugerujesz pewne ohydne rzeczy, ukazujesz swą wyższość.
Ja np nie piszę, jak ty, że moja wiedza nie opiera się np. na lojalności wobec masonerii, czy New Age, ale na prawdzie. Dopiero twoje inwektywy lub podobnie mających dobre zdanie o sobie powodują pewne reakcje.
śmiało zagnij mnie i wybacz moją pogardę dla zła.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
22-06-2010 18:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #296
 
Po długich wahaniach i namysłach zdecydowałem się poprzeć Kaczyńskiego. Nie wynika to wcale z mojej nim fascynacji, a już na pewno nie PiSem, ale pewnej kalkulacji. Prezdyent w Polsce nie ma realnej władzy, jest jednak jakby instancją nadzorczą nad działaniami legislacyjnymi parlamentu oraz strażnikiem suwerenności w polityce zagranicznej. Ja natomiast nie ufam zbytnio naszym nihilistyczno - kosmopolitycznym elitom i dlatego wolę, żeby prezydentem był Kaczyński, mimo wszelkich do niego zastrzeżeń. Może i jest pożądane, aby większość parlamentarna i rząd należały do liberałów czy nawet lewicy, bo trudno im odmówić pragmatyzmu a czasem i inteligencji. Ale ten liberalny czy lewicowy pragmatyzm wymaga czasem jakieś hamulca, strzegącego tradycyjnych wartości w tym zapomnianego dawno patriotyzmu. Tego gwarantem niech będzie prezydent z jego prawem veta, wyrażaniem zgody na ratyfikację umów międzynarodowych i kilkoma nominacjami. Tu zresztą Komorowski jako interrex już porządził trochę.

A poza tym...Często w mediach przeciwstawia się inteligentów z PO względnie z SLD prostakom z PiS. A czy słynne gafy Komorowskiego nie uzasadniają obawy, że jego prezydentura to będzie jeszcze większy obciach niż prezydentura Wałęsy, jeżeli te czasy ktoś tu jeszcze pamięta ?

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
22-06-2010 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #297
 
Adam napisał(a):A poza tym...Często w mediach przeciwstawia się inteligentów z PO względnie z SLD prostakom z PiS. A czy słynne gafy Komorowskiego nie uzasadniają obawy, że jego prezydentura to będzie jeszcze większy obciach niż prezydentura Wałęsy, jeżeli te czasy ktoś tu jeszcze pamięta ?
No cóż - ja pamiętam i to dobrze.

[ Dodano: Wto 22 Cze, 2010 20:31 ]
pafni napisał(a):wybacz moją pogardę dla zła
Nie ineresuje mnie twoja pogarda do zła zgodnego z koncepcjami pafniego.
Mnie interesuje pogarda którą wyrażasz miedzy innymi wobec mnie.
pafni napisał(a):No tak, na pewno nie jest to prawdą, a Ty pewnie znasz prawdę, to mi ją przekaż. Ale musi być obiektywna.
Otóż to - Ten sposób rozumowania. Ośmieliłem się tylko zadać pytanie o źródło twej pewności, a już mi przypisujesz...... Cóz Pafni, im się więcej wie tym bardziej zanika przekonanie o swoim monopolu na prawdę. To samo pytanie zadał dawno temu pewien mądry Rzymianin. Tak mądry, że już zwątpił w możliwość poznania prawdy. Jego słowa- "Cóż to jest prawda" do dzisiaj nie dają spać filozofom. A odpowiedź jest taka prosta. Jest tylko jedyna prawda, którą wszystkie potęgi właśnie od dwóch tysięcy lat usiłują zdegradować, zniszczyć i podeptać. Ale najpierw trzy szczyty cywilizacji ją zabiły, bo była niewygodna. Prawo rzymskie, kultura grecko- rzymska i etyczny monoteizm żydowski. Największe moce świata dogadały się by ja zniszczyć, by nie ujrzała światła dziennego. I robią to do dzisiaj. Zmieniły się tylko podmioty.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
22-06-2010 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #298
 
Czy Polska jest państwem o kształcie półkolonialnym? Czy Platforma Obywatelska jest narzędziem w rękach kolonizatora do sprzedaży tubylcom "szklanych paciorków"...?

Kto wami rządzi, Polacy...? Kto wami rządzi za waszymi plecami...?

http://www.niepoprawni.pl/blog/80/jak-zm...-2007-roku

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
22-06-2010 21:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #299
 
M. Ink. * napisał(a):Kto wami rządzi, Polacy...?

Ciemność, M.Ink, ciemność rządzi. I właśnie Bóg chce pomóc ludziom otworzyć oczy, ale ludzie chyba sami nie chcą. Daje takie fakty, które mają ukazać moc, potege Boga. Bóg próbuje dialogować z człowiekiem, ale człowiek nie chce dialogować z Bogiem. Ma gdzieś wszelkie wartości, teraz liczy się władza, kasa i wszelkie dobra materialne, a człowiek niech - przepraszam za wyrażenie, ale ono najbardziej chyba pasuje do obecnej sytuacji - "zdycha jak pies", zostawiony sam sobie, często bez środków do życia i mało kogo obchodzi to z czego on będzie żył.

Są jednak też dobrzy ludzie, którzy ofiarowują swoją pomoc. Tylko czy nie powinno o takie sprawy dbać państwo?

KIedy to polskie społeczeństwo się obudzi i zacznie szukać Boga w swoim życiu, w życiu także naszego kraju. Od setek lat Maryja czuwała nad naszym krajem, naszym narodem. I w taki prosty sposób niszczy się to co stanowiło korzenie naszego kraju przez setki lat. :shock: [-X

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-06-2010 00:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #300
 
Scott napisał(a):pafni, najogólniej bo czasu mam mało- ty sie czujesz lepszy od Boga w Trójcy jedynego. Wiesz lepiej co by było gdyby, i jakie są Jego zamysły. Pamiętaj o jednej rzeczy na przyszłość - o tym że Bóg jest wszechmogący. O tym że wszystko co się dzieje, dzieje się za Jego zgodą i zgodnie z Jego wolą.

Scott, z całym szacunkiem, ale przejrzyj Ty wreszcie na oczy.

Inkwizycja za zgodą Boga? Przecież to hipokryzja jak stąd na Księżyc! Mordowanie, męczenie ludzi (lub, w łagodniejszej wersji, ograniczanie ich wolności) jako wyraz "woli" Boga, który mówi: "oddaj cesarzowi co cesarskie, a Bogu co Boskie"? Woli Boga, którego dwa z dziesięciu przykazań to "nie zabijaj" i "nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu"? (a wiadomo, jak wymuszano zeznania, np na członkach zakonu Templariuszy).

Dalej: krucjaty - wyprawy łupieżczo-mordercze, które składały się w dużym procencie ze zwykłych oprychów, i słynne papieskie zapewnienie, że ten, kto pójdzie zabijać innowierców, ma zapewnione miejsce w Niebie. SŁUCHAM?! Agitowanie ludzi do MORDOWANIA w celu zdobycia czysto ZIEMISKICH dóbr (bo tzw "Ziemia Święta" jest niczym więcej, jak spłachetkiem lądu, żadnym dobrem duchowym) jako wyraz woli Boga, którego najważniejszym przykazaniem jest MIŁOŚĆ bliźniego, a jednym z dekalogu - "nie zabijaj" i "nie kradnij"?

Wybacz Scott, ale jeśli to jest ten wspaniały Kościół, w ktorym rzekomo działa Duch Święty, który wypełnia "wolę Boską" - to ja już wolę satanistów. Czynami niczym się nie różnią od czynów KK, włącznie z jego przewodnikami, a przynajmniej nie ukrywają się za płaszczykiem wypełniania woli jakiegoś miłosiernego Boga.

Tyle na ten temat. Ale chyba czas wrócić do tematu, bo nieco zszedł z głównej linii.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
23-06-2010 07:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów