Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory 2010
Autor Wiadomość
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #406
 
spioh napisał(a):Mordimer_Madder, szkoda, żeś nie cytował jak obrażano poprzedniego prezydenta :-({|=

Cytował w wątku o Katastrofie Smoleńskiej. Widzimy to co chcemy widzieć ?

Mordimer_Madder napisał(a):
Bremes napisał(a):Pan Kaczyński, kiedy był prokuratorem generalnym, wydał rozporządzenie czy instrukcje dla prokuratorów, że mają zamykać do aresztu wszystkich podejrzanych. Przez to niewinni ludzie są zamykani na kila miesięcy, czasem nawet lat do więzienia za niewinność.

Irytujesz mnie... może załóż osobny temat i podaj konkretne przykłady, to pogadamy... prezydenturę s.p.Kaczyńskiego oceniam bardzo źle ale teraz to już przesadziłeś dając przykład, iż o instytucji tymczasowego aresztowania masz pojecie mgliste ale wypowiadasz się jak znawca :?

Ignoratia iuris nocet... zacznij wiec edukacje od:
kodeks karny napisał(a):Art. 135. § 1. Kto dopuszcza się czynnej napaści na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

@Topic
Ominął mnie przywilej głosowania w tych wyborach, jednak się tym nie przejmuję. Przynajmniej głosu nie zmarnowałem, bo i tak nie miałem wyrobionego zdania nt. obu kandydatów. Byłby to dla mnie wybór między mniejszym, a większym złem.
13-07-2010 01:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #407
 
Bardzo Ci dziękuję... istotnie tak było.... prawda jest taka, że nie tylko znajomość prawa w naszym kraju kuleje, wyraźnie brakuje także szacunku dla własnego słowa, bo teraz spokojnie można stwierdzić, że to właśnie spioh :-({|=

:diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
13-07-2010 14:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #408
 
miXUE, nie, po prostu nie czytam wszystkiego. jak cytował to spoko.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
13-07-2010 19:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #409
 
Dlatego trzeba się modlić za inteligentnego premiera i rząd bo te wybory za pasem...To teraz najważniejsze w polityce, a modlitwa o mądrego następce pana Komorowskiego też jest ważna...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
14-07-2010 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #410
 
Bóg woli Komorowskiego

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
14-07-2010 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #411
 
Poparcie dla PiS jest rekordowe od samego jego poczatku, oby tak dalej. Uśmiech

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
14-07-2010 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #412
 
pafni, mówisz? taka kara lecząca dla kraju za to, że tak wiele bałwochwalstwa i niewiary w Trójjedynego? (tak per analogiam do kar w ST na Izrael)

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
14-07-2010 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #413
 
Modlitwy za prezydenturę Kaczyńskiego nie pomogły - więc jest jasne,że Bóg nie wysłuchał tych modlitw, powód? Może być kilka, Bóg nie lubi prawicowych rządów, modlitwy nie dotarły, może więcej krzywdy by się stało gdyby został wybrany, może Boga to wcale nie obchodzi, może wolna wola człowieka jest naprawdę wolna, może jeszcze innych parę powodów.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-07-2010 08:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #414
 
pafni, coś masz słabą wiedzę o tym czy i jak Bóg wysłuchuje modlitwy. (por. Hbr 5,7 wraz z kontekstem o męce Chrystusa)

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-07-2010 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #415
 
spioh napisał(a):pafni, coś masz słabą wiedzę o tym czy i jak Bóg wysłuchuje modlitwy. (por. Hbr 5,7 wraz z kontekstem o męce Chrystusa)
Mam natomiast praktykę, jeśli chodzi o wiedzę mam nadzieje,że nie mniejszą od większości katolików, (poprzez Chrystusa ("bramę") do Boga trafiają intencje). A efektów globalnych nigdy modlitwa nie dała.
A Ty jak tłumaczysz brak efektów modlitwy?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-07-2010 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #416
 
pafni napisał(a):Bóg woli Komorowskiego
:hahaha:

Był czas kiedy traktowałem Twoje wypowiedzi na tym forum poważnie, ale ten czas chyba właśnie minął Język

pafni napisał(a):Modlitwy za prezydenturę Kaczyńskiego nie pomogły - więc jest jasne,że Bóg nie wysłuchał tych modlitw, powód? Może być kilka, Bóg nie lubi prawicowych rządów, modlitwy nie dotarły, może więcej krzywdy by się stało gdyby został wybrany, może Boga to wcale nie obchodzi, może wolna wola człowieka jest naprawdę wolna, może jeszcze innych parę powodów.
pafni napisał(a):A Ty jak tłumaczysz brak efektów modlitwy?
Jest pewna analogiczna sytuacja w Starym Testamencie. Analogia polega na modlitwie i rzekomym braku jej efektów. Ale spójrzmy:

Cytat:Nie podobało się Samuelowi to, że mówili: «Daj nam króla, aby nami rządził». Modlił się więc Samuel do Pana. A Pan rzekł do Samuela: «Wysłuchaj głosu ludu we wszystkim, co mówi do ciebie, bo nie ciebie odrzucają, lecz Mnie odrzucają jako króla nad sobą. Podobnie jak postępowali od dnia, w którym ich wyprowadziłem z Egiptu, aż do dnia dzisiejszego, porzucając Mnie i służąc innym bogom, tak postępują i z tobą. Teraz jednak wysłuchaj ich głosu, tylko wyraźnie ich ostrzeż i oznajmij im prawo króla, który ma nad nimi panować». I powtórzył Samuel wszystkie słowa Pana ludowi, który od niego zażądał króla.

1 Sm 8, 6-10
Jak widać Samuel też modlił się do Boga, żeby nie otrzymał rządów ten, którego chciał lud. Bóg jednak okazał się swoistym demokratą: uszanował wolę ludu wiedząc, że ucierpi na tym oddawanie Mu czci, co z resztą historia Izraela potwierdziła (wielu królów izraelskich wywiodło swój naród na religijne manowce).

Możliwe, że w powyżej dyskutowanym wypadku Bóg postąpił podobnie.

A na koniec kolejny demotywujący żarcik:

[Obrazek: 1279037815_by_OPOKA_500.jpg]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-07-2010 16:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #417
 
[Obrazek: 1278623543_by_rudy3000_500.jpg]

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
15-07-2010 17:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #418
 
M. Ink. * napisał(a):pafni napisał/a:
Bóg woli Komorowskiego




Był czas kiedy traktowałem Twoje wypowiedzi na tym forum poważnie, ale ten czas chyba właśnie minął
Masz jakiś bliższy kontakt z Bogiem?
Wszystko jak się chce jest wytłumaczalne przez każdą religię. W zasadzie na tym one polegają.
Czyli bądź wdzięczny Bogu za Komorowskiego.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-07-2010 18:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #419
 
pafni napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):
pafni napisał(a):Bóg woli Komorowskiego
Był czas kiedy traktowałem Twoje wypowiedzi na tym forum poważnie, ale ten czas chyba właśnie minął
Masz jakiś bliższy kontakt z Bogiem?
A Ty...? Duży uśmiech

pafni napisał(a):Wszystko jak się chce jest wytłumaczalne przez każdą religię. W zasadzie na tym one polegają.
Androny Szczęśliwy

pafni napisał(a):Czyli bądź wdzięczny Bogu za Komorowskiego.
Co najwyżej jako za "dopust Boży" Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-07-2010 20:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #420
 
pafni napisał(a):Mam natomiast praktykę, jeśli chodzi o wiedzę mam nadzieje,że nie mniejszą od większości katolików, (poprzez Chrystusa ("bramę") do Boga trafiają intencje). A efektów globalnych nigdy modlitwa nie dała.
A Ty jak tłumaczysz brak efektów modlitwy?
mówiąc o wiedzy mam na myśli całość, a nie tylko zasłyszaną/wyuczoną teorię. ani sama znajomość teorii, ani samo praktykowanie po omacku bez rozeznania nic nie dają.

Cytat:A efektów globalnych nigdy modlitwa nie dała.
w sensie literalnym, tj. wpływ na cały glob jednocześnie? czy np. wpływ na jakiś region/kraj? tak patrząc na ST to dość często widać powszechny wpływ modlitwy...

Cytat:A Ty jak tłumaczysz brak efektów modlitwy?
tak jak pisałam wcześniej - zastanawiam się nad koncepcją kary leczącej
    Jr 11,10-11
    Powrócili do grzechów swoich dawnych przodków, którzy wzbraniali się słuchać moich słów. Poszli i oni za cudzymi bogami, by im służyć; dom Izraela i dom Judy złamały przymierze, które zawarłem z ich przodkami.
    Dlatego tak mówi Pan: Oto sprowadzę na nich nieszczęście, którego nie będą mogli uniknąć; będą do Mnie wołali, ale ich nie wysłucham.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-07-2010 23:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów