Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aborcja zabija dzieci
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #16
 
Skoro nie jest człowiekiem to cym niby :?: Pieskiem :?: Rozwinie się z niego palemka wielkanocna czy daktylowa może :?: Raczej nie szympansik, ale człowiek... Nonsens. To człowiek z konkretnym pełnym DNA, o określonym docelowo wzroście, temperamencie, kolorze oczu i włosów.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-05-2010 16:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Annnika napisał(a):Skoro nie jest człowiekiem to cym niby :?:
"proto-człowiekiem"

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
12-05-2010 18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #18
 
Drizzt, może inaczej, skoro nie wiemy kiedy powstaje człowiek a jednocześnie prawo ma chronić każdego człowieka to może warto się wysilić i podejść do tego bardziej ostrożnie i odpowiedzialnie Pomysł bo jeśli za kilka lat okaże się że ta zygota jest jednak człowiekiem to każdy kto dopuszcza do aborcji będzie mordercom/zabójcom i tutaj wymówki typu; "ale my nie wiedzieliśmy" nie pomogą...

Zaś ja ponieważ wiem (w twoim przekonaniu wierzę) że człowiek powstaje w chwili poczęcia mówię, mówiłam i będę mówić że aborcja jest morderstwem.

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
12-05-2010 19:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #19
 
heysel napisał(a):
Annnika napisał(a):Skoro nie jest człowiekiem to cym niby :?:
"proto-człowiekiem"

Ale jednak człowiekiem Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-05-2010 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
gossia napisał(a):wierzę) że człowiek powstaje w chwili poczęcia mówię, mówiłam i będę mówić że aborcja jest morderstwem.

A jeśli tak to kliniki, które dopuszczają sie takich zabiegów i w ciągu roku zabijają masę niewinnych istot - ludzi, można by stwierdzić, że dopuszczają się masowych morderstw.
Trudno jednak jest do tego ludzi przekonać, gdyż nie każdy uważa czy też uznaje zygotę za człowieka. Ale też bardzo często zabiegów dokonuje się, gdy dziecko jest już rozwinięte na tyle, że widać iż jest to człowiek. Ale czym jest życie względem kasy jaką się zarabia na takich zabiegach.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-05-2010 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
 
Proto-człowiekiem? Buahahahaha Duży uśmiech A przepraszam, czym się ten proto- różni od zwykłego?
Jeżeli brakiem mózgu, to nie mogę się oprzeć wrażeniu, że znam wielu proto-ludzi, z Towarzyszami Ideologami na czele.
Pod względem genetycznym sprawa jest jasna jak słońce. Kiedy z dwóch haploidalnych gamet powstaje jeden diploidalny zestaw chromosomów, powstaje nowa, całkowicie unikalna kombinacja cech, która charakteryzuje nowego człowieka. Chyba, że mamy do czynienia z klonami, jakimi są bliźnięta jednojajowe - wtedy nie całkiem unikalna Oczko
To, czy ekspresja genów, w których zawarte są te cechy, będzie prawidłowa, czy też nie - to inna sprawa. To, czy nastąpią mutacje i na ile groźne - to też inna sprawa.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-05-2010 00:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #22
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Ale też bardzo często zabiegów dokonuje się, gdy dziecko jest już rozwinięte na tyle, że widać iż jest to człowiek. Ale czym jest życie względem kasy jaką się zarabia na takich zabiegach.

Tak to prawda, widziałam kiedyś taki słoik z 5. czy 6. płodami wypełniony formaliną, dzieci były poukładane na jego obrzeżach od najmniejszego do największego...

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
13-05-2010 08:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
omyk napisał(a):Proto-człowiekiem? Buahahahaha Duży uśmiech A przepraszam, czym się ten proto- różni od zwykłego?
Tym samym czym żołędzie od ponad 200-letniego dębu, który rośnie w centrum mojego rodzinnego miasta oraz od młodego dębu, który rośnie mi za płotem.
Oczywiście mógłbym rozwinąć, ale skoro zaczynasz na poziomie Związku Katolstwa Polskiego (od <"bua" + n * "ha">) to chyba nie ma po co.

[ Dodano: Czw 13 Maj, 2010 14:00 ]
Annnika napisał(a):Ale jednak człowiekiem
Zależy od przyjętego kryterium człowieczeństwa.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
13-05-2010 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #24
 
Cytat:Tym samym czym żołędzie od ponad 200-letniego dębu, który rośnie w centrum mojego rodzinnego miasta oraz od młodego dębu, który rośnie mi za płotem.
Nie rozumiem porównania. Żołądź byłby tu raczej analogiczny do kurzego embrionu zamkniętego w jajku z substancją zapasową (żółtkiem), będącego zatrzymanym w rozwoju dopóki nie trafi na właściwe warunki... Tak, jakby zrobić jajku 'pauzę' Oczko Jak porównywać do człowieka - musiałby to być embrion w jakimś inkubatorze, powiedzmy w macicy, odżywiany zewnętrznie, a i tak nie byłoby to porównanie doskonałe, bo wzrostu i rozwoju ludzkiego embrionu nie zatrzymasz Uśmiech Jakkolwiek by jednak nie kombinować, co ma do tego 2-letnie dziecko???

[ Dodano: Czw 13 Maj, 2010 18:25 ]
Cytat:Zależy od przyjętego kryterium człowieczeństwa.
Przestań się ślizgać po barierkach logiki, podaj swoją definicję.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-05-2010 18:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
Proszę - miałem rację:
Cytat:Od 80 do 200 tysięcy Polek, rocznie, przerywa ciąże. W kraju mamy tylko szacunki. Nasze aborcje liczą za to kliniki w Europie, gdzie Polki usuwają ciąże bez strachu przed nalotem policji - akcentuje "Gazeta Wyborcza".

Na bezpieczne i legalne zabiegi w prywatnych klinikach europejskich mogą sobie pozwolić bogatsze Polki. Aborcja kosztuje od 280 euro (około 1117złotych) do nawet 1,2 tys. funtów (ok. 5858 złotych). Przeciętna stawka, 400 euro, to i tak mniej niż cena nielegalnego zabiegu w Polsce (5-10 tys. zł). Ale dochodzą koszty podróży i mieszkania. - Przyjeżdżają do nas kobiety głównie z Warszawy, Poznania i Wrocławia, ale także z Częstochowy i Wadowic. W wieku 16-48 lat - mówi dr Janusz Rudziński, ginekolog, szef oddziału kliniki w Prenzlau w Niemczech.
źródło

W takiej sytuacji ustawę antyaborcyjną można sobie wsadzić w ramki i powiesić na ścianie w dziale "Historia" Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
27-08-2010 08:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #26
 
Źródło jest dla mnie absolutnie niewiarygodne.
Po za tym na to że Polacy kradną mimo ustaw i KK, też nic nie możemy poradzić. Proponuję Kodeks Karny w takiej sytuacji wsadzić sobie w ramki i powiesić na ścianie w dziale "Historia".

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-08-2010 10:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #27
 
W Polsce mamy zdaje się koło 40 mln ludzi tak :?: Załóżmy że połowa to kobiety (wg statystyk jakieś 52%) , w wieku rozrodczym będzie jakieś ile :?: pewnie mniej niż połowa, skoro nam się społeczeństwo starzeje. To w mega uproszczeniu 10 mln ludzi. Skoro 200 000 kobiet dokonuje aborcji za granicą to na każde 100 kobiet w wieku rozrodczym 2 dokonały turystycznej aborcji. Czyli w każdej klasie mojego liceum jedna wyjechała za granicę usunąć dziecko Duży uśmiech :?: Jak dla mnie to za duża przesada pseudo-statystyk.

Na pewno jest o wiele za dużo aborcji, ale liczby są nieco niewiarygodne.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-08-2010 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
A ja uważam, że człowiek niestety pokazuje, że jest gorszy od zwierzęcia. Dlaczego?
Wystarczy popatrzeć się na zwierzęta : czy większość zwierząt ma tak rozwinięty mózg jak człowiek?
Czy ma rozum aby myślec tak jak człowiek? A mimo to człowiek dokonuje tak besialskich czynów.
Toż to się w głowie nie mieści. Skoro wiadomym jest, że ta poczeta komórka stanie się człowiekiem to chyba oczywistym jest fakt, że już w chwili poczęcia jest to istota żyjąca. Ile będzie żyła? Tego nie wiemy - według nas katolików można jasno powiedzieć : tyle na ile jej Bóg pozwoli. Jednak wiele też zależy od matki : czy pozwoli tej istocie dalej żyć czy ją wcześniej zabije. I tutaj nawet poglądy katolickie nie są aż tak istotne. Taka istota to człowiek, nie rozwinięty, ale człowiek - gdyż do tego prowadzi dalszy rozwój komórki - do ukształtowania wszystkich członków, organów aby ten człowiek wyglądał na człowieka a nie na mysz, szczura czy psa. Czy można mieć tutaj wątpliwości. Może jakieś małe dziecko, ale nie dorosły człowiek, który mając rozum, chodząc do szkoły i ucząc sie biologii doskonale wie, że taka komórka poczeta stanie się w dalszym etapie rozwoju człowiekiem.

I nie ma co wciskać kitu i uciekać od prawdy : każdy zabieg aborcyjny bez względu na stan rozwoju takiej poczętej istoty jest zwyczajnym morderstwem, zabiciem człowieka a takie masowe zabieg aborcyjne jasno powinno się określać ludobójstwem. I ąz dziw bierze, że ludzie a szczególnie kobiety nie mają skrupułów aby dopuszczać się takich czynów, aby tak bardzo obciążać sumienie.

Nie rozumiem tego, ale gdybym był kobietą i dokonałbym takiego czynu to nie mógłbym spokojnie sobie żyć jakby sie nic nie stało, Dla mnie jest to po prostu nie do pojęcia jak matka może zabić własne dziecko. Dla mnie byłby to największy koszmar w życiu. Bałbym sie wogóle spojrzeć w lustro, aby nie zobaczyć tam twarzy mordecy niewinnego dziecka.

I można się na tym tematem rozstrząsać nie wiadomo na ile stron a wniosek jest tylko jeden : aborcja a nawet antykoncepcja to zabijanie dzieci.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-08-2010 03:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #29
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Nie rozumiem tego, ale gdybym był kobietą i dokonałbym takiego czynu to nie mógłbym spokojnie sobie żyć jakby sie nic nie stało, Dla mnie jest to po prostu nie do pojęcia jak matka może zabić własne dziecko. Dla mnie byłby to największy koszmar w życiu. Bałbym sie wogóle spojrzeć w lustro, aby nie zobaczyć tam twarzy mordecy niewinnego dziecka.
Ale kobiety tak właśnie czują. Nie myślę tu o patologiach. (mężczyźni zresztą podobnie - bo rzadko kiedy kobieta sama dokonuje takich wyborów )

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
28-08-2010 08:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #30
 
Już raz to napisałem bez odzewu - więc powtórzę: zacznijcie od siebie, czyli zmuście Waszych księży do traktowania nie zarodka lecz noworodka jak człowieka w związku z uroczystościami pogrzebowymi a potem pogadamy o aborcji...

sant - jak zwykle mylisz pojęcia: kodeks karny karze za naruszenia prawa a ustawa antyaborcyjna jest ustawą prewencyjną, która z powodu braku możliwości karania za aborcję dokonaną za granicą swojej funkcji wykonywać nie może - kojarzysz tę subtelną różnicę :diabelek:

Lecz bynajmniej nie jestem przeciwny wieszaniu kodeksu karnego na ścianie, bo repetitio mater studiorum est :aniol:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
28-08-2010 09:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów