Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aborcja zabija dzieci
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #121
 
omyk napisał(a):Czarne msze natomiast nie mają nic wspólnego z przyjmowaniem Komunii na rękę.

Ja to ujmę inaczej : nie to, że nie mają nic wspólnego, ale taka forma Komunii może pomagać tym, którzy czczą złego, aby wynosić Komunię i ją profanować podczas czarnych mszy. Takich sytuacji było już wiele. To jest rzeczywistość, to jest trealny fakt. U nas może takie sytuacje są raczej rzadsze, ale tak wogóle takich sytuacji w skali światowej jest znacznie więcej. I temu nie da się zaprzeczyć.
Nie wiemy kto dokładnie przyjmuje Komunię a sataniści uczestniczący w czarnych mszach nie są głupi i jeśli jeśli chcą coś takiego zrobić to nie przyjdą ubrani na czarno lub w innych strojach rzaucających się w oczy. Często są to ludzie normalnie ubrani, tak, że nikt by nawet nie podejrzewał takich ludzi o satanizm - i oto satanistom chodzi. Są bardzo ostrożni, zamknięci i starają się nie wyróżniać od innych, wtedy mogą swobodnie działać. Tak to wygląda w prawdziwych sektach satanistycznych, zorganizowanych. Te wszelkie wandalizmy czy malunki grafitti na ścianach to robota dzieciarni - fanatyków black metalu i innych odmian metalu o charakterze satanistycznym. Prawdziwi sataniści nie bawią się w takie durnoty, szybko by bowiem wpadli a oni nie są na tyle bezmyślni, choć i oni popełniają błędy i niektóre sekty są wykrywane.

omyk napisał(a):Jezus Swoje Ciało PODAŁ swoim uczniom, mówiąc BIERZCIE i jedzcie.


Owszem, ale Jezus przebywał tylko ze swoimi uczniami a w Kościele sytuacja jest inna. Jest wielu ludzi ale nie wszyscy mogą być wiernymi katolikami - nie mamy ku temu 100% pewności. Przypadków profanacji hostii było już trochę i nie wszystkie nawet wiązały się z satanistami, byli to zwykli ludzie, którzy wynosili hostie, aby je profanować - może z niechęci czy urazy do katolików, do Boga. Szatan działa przez wielu ludzi, nie tylko przez satanistów.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
27-10-2010 19:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #122
 
Co komunia na rękę ma do aborcji ... :?: Obsługa, nieładnie :!:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-10-2010 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #123
 
Annnika, jak to co? udzielanie komunii na rękę zaniżyło poziom moralny społeczeństwa dlatego ludzie nic sobie nie robią z aborcji :hm:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
27-10-2010 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #124
 
Czy ja wiem? Komunia na reke wywodzi się z tego co wiem z poczatkow chrzescijanstwa i chodzi w nim o to zeby dotknac Boga...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
27-10-2010 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #125
 
Scott, to taka aluzyjka do tradsów była :wink:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
27-10-2010 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #126
 
Annnika napisał(a):Co komunia na rękę ma do aborcji ... :?: Obsługa, nieładnie

Ja tylko odniosłem się do wypowiedzi omyk, nic po za tym. A jeśli już chodzi o to co ma Komunia na rękę do aborcji ? - No cóż, chyba tylko to, że : dla niektórych świętość jest czymś małoistotnym : zarówno Komunia jak i życie człowieka traci na wartości, Zło działa i niszczy człowieka, niszczy życie, niszczy to co w człowieku jest dobre, niszczy tą łącznośc z Bogiem. I chyba to jest tą cechą wspólną dla komunii na rekę i aborcji - że w obu przypadkach może dochodzić lub jest profanowana jest świętość : Komunia jako ciało Pańśkie ( może dochodzić do profanacji) lub świątynia Ducha świetego czyli człowiek (jest zabijany) : zarówno ten poczety jak i ten, który dopuszcza się takich czynów.

Widzisz zatem Annniko, że wiele spraw może łączyć się ze sobą. Duży uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-10-2010 01:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #127
 
T32-S - gdybyś tak ruszył się za próg Polski zobaczyłbyś, że prawie nigdzie już od dawna w kościołach katolickich nikt nie podaje komunikanta do ust - dlaczego więc Watykan nie protestuje przeciw tej "nagminnej profanacji" :?:

Proponuję wydzielić te posty do odrębnego tematu, bo do aborcji mają się tak, jak pięść do nosa Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
28-10-2010 07:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #128
 
Mordimer_Madder napisał(a):T32-S - gdybyś tak ruszył się za próg Polski zobaczyłbyś, że prawie nigdzie już od dawna w kościołach katolickich nikt nie podaje komunikanta do ust - dlaczego więc Watykan nie protestuje przeciw tej "nagminnej profanacji"

Proponuję wydzielić te posty do odrębnego tematu, bo do aborcji mają się tak, jak pięść do nosa
=D> =D> =D> :wink:

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
28-10-2010 08:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #129
 
Mordimer_Madder napisał(a):T32-S - gdybyś tak ruszył się za próg Polski zobaczyłbyś, że prawie nigdzie już od dawna w kościołach katolickich nikt nie podaje komunikanta do ust - dlaczego więc Watykan nie protestuje przeciw tej "nagminnej profanacji"

Sorki, mój błąd, powinienem napisać, że może dochodzić do profanacji, gdyż samo rozdawanie Komunii na rękę nie jest profanacją, Mam nadzieję, że nikt tego w ten sposób nie odebrał.
Każdy prawdziwy katolik, który ma świadomość czym jest Komunia nie dopuści się jej profanacji.

A co do związku z tematem to zapewne jest to odskok, więc w olnej chwili postaram się poszperać i poszukać odpowiedniego temu dla tych postów. Duży uśmiech

[ Dodano: Czw 28 Paź, 2010 14:46 ]
Mordimer_Madder napisał(a):T32-S - gdybyś tak ruszył się za próg Polski zobaczyłbyś, że prawie nigdzie już od dawna w kościołach katolickich nikt nie podaje komunikanta do ust

Wybacz Mordiemerze, ale nie każdego stać na takowe wyjazdy. Ciebie może stać, mnie nie, ale to o czym piszesz świadczy o odejściu od rozdawania Komunii do ust - czyżby Komunia na rękę była aż tak popularna i ciekawe dlaczego? Czyżby Polska była jednym z niewielu krajów w którym ludzie jeszcze znają znaczenie rozdawania Komunii do ust?

Aż trzeba będzie chyba nowy wątek założyć, gdyż sytuacja z Komunią sie znacznie zmieniła. :roll:

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-10-2010 14:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #130
 
To oczywiście jest spowodowane kwestiami zachowania higieny... a co do podróży i ich kosztów: wypad do Czech, na Słowację czy na Węgry może być tańszy, niż pobyt nad polskim morzem czy w polskich górach... a że trudniej tam znaleźć kościoły katolickie - prawda, ale dla chcącego :aniol:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
28-10-2010 15:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #131
 
Wracamy do głównego tematu :!: :patrzy:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-10-2010 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #132
 
Mordimer_Madder napisał(a):Bardzo przepraszam, że zwróciłem katolikowi uwagę na niekatolickie pobudki ale niestety potwierdza to moją tezę, że bardzo wielu katolików w Polsce nie wie, w co wierzy i nie zna podstaw wiary katolickiej... co zaś sie tyczy samej kary śmierci lub innej konieczności zabijania, to jak zwykle dziękujcie Bogu za ateistów, gdyż bardzo wielu jest na świecie takich, którzy najlepiej wyglądają przez... lunetę snajperki

Nic nie szkodzi, zwracać uwagę można, o ile samemu żyje się znacznie godniej niż ten katolik, który ma takowe pobudki. Byc może one zczegoś wynikają. Ale gdy sami zastanowimy sie nad własnym postępowaniem to możemy zauważyć, że wcale nie jesteśmy lepsi od tych, których krytykujemy, sądzimy. Tylko czy stać nas na szczerość względem samego siebie, aby samego siebie właściwie ocenić? :roll:

Wielu katolików może nie wiedzieć w co wierzy lub też traktować wiare jako zwykły dodatek do życia a nie jako pomoc w tej drodze ku zbawieniu. Wielu z nas się potyka, ale wiem też, że wielu katolików w porównaniu z takimi ludźmi, którzy tylko uznają się za katolików a tak naprawde nie wiele zkatolicyzmem mają wspólnego to naprawdę są aniołkami. Jak bowiem można uważać się za katolika i popierać aborcję czy inne formy zabijania, włączajac w to także in vitro oraz antykoncepcję. To jest dopiero przegięcie. A co do ateistów to znam takich, którzy są naprawdę wspaniałymi ludźmi, ale są też tacy i chyba takich jest więcej - którzy wartości chrześcijańśkie a w tym także obronę życia mają w głębokim poważaniu. I nie bardzo wiem za co miałbym takim ludziom dziękować? Za to, że propagują zło, że rozszerzaja cywilizację śmierci?

Człowiek naprawdę wierzący zawsze będzie bronił zycia, potrafia to tez ateiści, ale ilu takowych jest, którzy bronią życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci? Ilu jest takich, którzy poparli by życie poczete w wyniku gwałtu? Chyba wielu opowiada się za zabiegiem, bo to przeciez dopuszczalne z takiego powodu.

Ja Bogu moge dziękować za wszystko, także za ludzi, dzieki którym moge widziec swoje grzechy, swoje słabości i takimi są też ateiści, ale napewno nie będę dziękował Bogu za ateistów czy też ludzi, którzy świadomie rozsiewają zło, przemoc, zabijanie, za tych, którzy krzywdzą bezbronnych, biednych. Oczywiście według przykazania mam takich ludzi mikochać, ale nie oznacza to, że mam za nich dziękować. Raczej moge prosić Boga o to, aby w końcu przejrzeli na oczy i zrozumieli ile obrzydliwości uczynili. I oby Bóg okazał im swoje miłosierdzie, inaczej będzie dla nich bardzo niewesoło po śmierci. Stanąć przed obliczem tych, których się zabiło to raczej nie będzie przyjemne a tutaj jeszcze trzeba prosic takich o przebaczenie - to dopiero będzie trudność. :roll: Duży uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
02-11-2010 01:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #133
 
T32-S napisał(a):A co do ateistów to znam takich, którzy są naprawdę wspaniałymi ludźmi, ale są też tacy i chyba takich jest więcej - którzy wartości chrześcijańśkie a w tym także obronę życia mają w głębokim poważaniu.
A niby dlaczego ateista nie miałby mieć wartości chrześcijańskich w głębokim poważaniu, jako Wy macie w głębokim poważaniu wartości ateistyczne... za prawdę powiadam Ci, że ateista to nie chrześcijanin, jeśli jeszcze tego do tej pory nie zauważyłeś :diabelek:
Cytat:I nie bardzo wiem za co miałbym takim ludziom dziękować?
A że bronią Was, katolików i w czasie tej obrony mogą w zgodzie z własnym sumieniem zabijać napastników... bo Was z Waszym szacunkiem do wszelakiego truchełka zaszlachtowano by, jako te baranki ofiarne... no chyba, że z tym szacunkiem do życia podchodzicie wybiórczo i życie wroga to nie życie :mrgreen:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
02-11-2010 16:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #134
 
Mordimer_Madder napisał(a):A niby dlaczego ateista nie miałby mieć wartości chrześcijańskich w głębokim poważaniu,
Choćby z szacunku do korzeni cywilizacji. I dlatego, że są to wartości uniwersalne. Wykraczające szeroko poza chrześcijaństwo. W tym sensie że promieniując na inne środowiska, fermentowały je. Chrześcijaństwo w niczym nie neguje innych wartośći, jeżeli są wartościowe- przyjmuje je jako własne. I vice versa.

[ Dodano: Wto 02 Lis, 2010 15:17 ]
Mordimer_Madder napisał(a):A że bronią Was, katolików i w czasie tej obrony mogą w zgodzie z własnym sumieniem zabijać napastników... bo Was z Waszym szacunkiem do wszelakiego truchełka zaszlachtowano by, jako te baranki ofiarne... no chyba, że z tym szacunkiem do życia podchodzicie wybiórczo i życie wroga to nie życie
Zaznaczam, że nie jesteśmy Jehowitami. Jest jeszcze coś takiego jak wyższa konieczność, ale zawsze jest to gwałt dla sumienia, bez względu czy zabija katolik, czy ateista. Oczywiście nie piszę o "psycholach", których można spotkac w każdej kulturze i środowisku. Żaden normalny człowiek nie czuje sie dobrze szlachtując drugiego. Nawet gdy ten drugi nie wykazuje znamion człowieczeństwa.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
02-11-2010 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #135
 
Cytat:Mezopotamia – kolebka cywilizacji
Cywilizacja klasyczna nie była tworem całkowicie samodzielnym.
W ciągu ostatnich 200 lat rozwój nauk historycznych uświadomił nam,
że korzenie kultury duchowej Greków i Rzymian, a zatem i naszej,
tkwią na Bliskim Wschodzie (południowo-zachodnia Azja włącznie
z Iranem, zazwyczaj z wyłączeniem Azji Mniejszej), a dokładnie
w kolebce cywilizacji – Mezopotamii.
Posługująca się pismem cywilizacja oraz społeczeństwo typu miej-
skiego narodziły się na równinie Dolnej Mezopotamii. Ujarzmienie
wód dolnego Eufratu i Tygrysu, poczynając od początku VI tysiąclecia
przed Chrystusem
, przyniosło olbrzymie zwiększenie plonów, a co za tym
idzie, wzrost liczby ludności na skalę niespotykaną wcześniej w dzie-
jach.
źródło

Nie rozmawiam z tobą sant, ale przestań się ośmieszać i innym mieszać w głowach... korzenie cywilizacji nie maja nic wspólnego z chrześcijaństwem Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
02-11-2010 16:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów