Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaproszenie do udziału w XVI Ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy
Autor Wiadomość
spes77 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Zaproszenie do udziału w XVI Ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy
Duch Święty nieustannie gromadzi i umacnia uczniów Chrystusa, aby stanowili „jedno serce i jedną duszę”. W świecie rozdartym przez walki niezgodę sprawia, że możemy doświadczyć prawdziwej jedności i mocą Chrystusa przezwyciężać wszystko co dzieli i oddala jednych od drugich. W imieniu Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym zapraszam z całego serca do wspólnego przeżycia XVI Ogólnopolskiego Czuwania Odnowy w Duchu Świętym. Zgromadzi nas ono w dniach 14-15 maja 2010 r. w sanktuarium Jasnogórskim. Przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Królowej Polski, Matki naszego zawierzenia będziemy prosić o wierność natchnieniom Ducha Świętego.
„Bądźcie mocni w Panu siłą jego potęgi” W gronie odpowiedzialnych za Odnowę w Duchu Świętym w Polsce rozeznaliśmy, że przez te słowa św. Pawła z Listu do Efezjan, Duch Święty wzywa nas do przyjęcia Chrystusowego umocnienia do duchowych zmagań, jakich jesteśmy uczestnikami.

Jesteśmy świadomi, że zło w jego rozlicznych przejawach coraz mocniej zaznacza swoją obecność w świecie. Staje się coraz bardziej nachalne i ostentacyjne. Zły duch wydaje się nasilać swoja walkę z uczniami Chrystusa i jawnie ukazuje się jako nieprzyjaciel Boga i człowieka. Dlatego potrzeba byśmy przyjęli nowe umocnienie i napełnienie siłą potęgi naszego Pana Jezusa Chrystusa, który przyszedł, aby zniszczyć dzieła diabła (por. 1 J 3,8).

Aby skutecznie przeciwstawić się nieprzyjacielowi potrzeba zdemaskować jego podstępy i nazwać z całą jasnością rozmaite, współczesne pułapki, którymi się posługuje, aby wciągać dzieci Boże w swoje sidła i odciągać je od Boga. Wierzymy, że modlitwa pełna wiary będzie pomocą tym, którzy doświadczają ataków złego ducha.

Na pierwszej linii zmagania ze złym duchem znajdują się kapłani. Oni, mocą sakrament święceń, przychodzą z pomocą braciom. Sami także potrzebują duchowego wsparcia i pomocy. Dlatego będziemy się za nich modlić podczas naszego spotkania.

W roku Kapłańskim czujemy się przynagleni do tego, aby wraz z całym Kościołem dziękować Chrystusowi za bezcenny dar kapłaństwa, jakim obdarował swój Kościół, a więc każdego z nas i nasze wspólnoty. W czasie gdy z wielu stron kapłani i kapłaństwo bywa przedmiotem ataków i kontestacji pragniemy, aby Ducha Święty odnowił naszą wiarę i radość z obecności i posługi kapłanów wśród nas.

Nasze Czuwanie będziemy przeżywać w jedności z pasterzami Kościoła w Polsce. Jak zwykle, będzie się z nami modlił Ks. Bp Bronisław Dembowski, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Odnowy w Duchu Świętym. Pasterskim słowem umocni nas Ks. Bp. Andrzej Czaja, nowy Biskup Opolski i doświadczony teolog. Piątkowej Mszy świętej będzie przewodniczył Pasterz Archidiecezji Częstochowskiej Ks. Abp Stanisław Nowak. Dzięki ich posłudze pełnią kapłaństwa będziemy utwierdzeni w budowaniu Chrystusowego Kościoła.

Tradycyjnie nasze Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym obejmuje dwa dni. W piątek, 14 maja zapraszamy wszystkich liderów i animatorów grup i wspólnot Odnowy. Wspólna modlitwa i słuchanie Bożego słowa umocni nas w posłudze i odpowiedzialności podejmowanej dla pożytku naszych wspólnot.

W sobotę, 15 maja zapraszamy wszystkich uczestników grup i wspólnot Odnowy oraz wszystkich pragnących doświadczenia wspólnej modlitwy i działania Ducha Świętego, na spotkanie na placu Jasnogórskim. Wierzymy, że Jezus przygotował dla każdego wspaniały dar swojej miłości, która wyzwala od zła przynosi uzdrowienie i nadaje nową moc i dynamizm naszej wierze. Zaprośmy osoby poszukujące pogłębienia i ożywienia wiary oraz doświadczenia radosnej wspólnoty chrześcijańskiej.

Ks. Wojciech Nowacki
Przewodniczący
Krajowego Zespołu Koordynatorów
Odnowy w Duchu Świętym


Program Czuwania

XVI Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym 2010
Piątek – Dzień Animatora – 14.05.2010 – Hala Polonia
„Bądźcie mocni w Panu siłą jego potęgi” Ef 6,10



Dzień prowadzi: Małgorzata Stuła-Topolska i Ks. Mariusz Mik

9.30 – Modlitwa, powitanie, zawiązanie wspólnoty, przedstawienie gości
10.30 – Konferencja: Chrześcijanin w walce duchowej – Ks. Piotr Pietrzak, Warszawa
– Świadectwa
11.30 – Konferencja: Umiejętność rozeznawania w walce duchowej
– Ks. Marian Rajchel – diec. Przemyska
12.10 – Drama: Jesteś do Niego podobny – Mocni w Duchu
12.45 – Modlitwa: Ten który nas umacnia – o. Remigiusz Recław SJ, Łódź
13.30 – Przerwa obiadowa
14.45 – Modlitwa śpiewem
15.00 – Uwielbienie Miłosierdzia Bożego – Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej
15.15 – Komisja Teologiczna
15.45 – Konferencja: Kapłaństwo w Kościele Katolickim – Ks. Bp. Andrzej Czaja, Opole
Modlitwa za kapłanów – Darek Jeziorny, Łódź, ICCRS
16.45 – Przygotowanie do Eucharystii
17.00 – Eucharystia
Przewodniczenie – Ks. Abp Stanisław Nowak
Homilia – Ks. Mariusz Mik, Rzeszów
18.30 – Kolacja
19.30 – Spotkanie modlitewne – Ks. Piotr Wawrzynek, Wrocław
21.00 – Apel Jasnogórski – Ks. Bp Bronisław Dembowski



Sobota – Dzień Otwarty – 15.05.2010 r. Jasna Góra

Dzień prowadzi Teresa Szczur i Ks. Wojciech Nowacki

9.30 – Modlitwa, powitanie, zawiązanie wspólnoty, przedstawienie gości
Słowo wprowadzenia – Ks. Wojciech Nowacki
10.00 – Konferencja: Po co nam kapłan w Kościele i świecie?
– Ks. Prof. Henryk Witczyk, KUL, Lublin, Kielce
11.00 – Świadectwa
– Modlitwa uwielbienia z Maryją
12.00 – Anioł Pański – Ks. Bp. Bronisław Dembowski
12.15 – Konferencja: Kapłani wśród ludu kapłańskiego - Kapłaństwo powszechne a kapłaństwo służebne – Ks. Mirosław Cholewa, Magdalenka
13.00 – Przerwa obiadowa
14.30 – Śpiew i modlitwa uwielbienia
15.00 – Konferencja: Współczesne pułapki duchowe – Grzegorz Górny, Warszawa
15.45 – Modlitwa o uwolnienie
– Ks. Maciej Sarbinowski SDB – Warszawa
16.45 – Przygotowanie do Eucharystii
17.00 – Eucharystia
Przewodniczenie – Ks. Bp. Bronisław Dembowski
Homilia – Ks. Waldemar Grzyb, Gorzów Wlkp.

Posługa muzyczna: Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej
07-05-2010 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Jestem prawie siedem lat we wspólnocie. Wiele razy ludzie mnie namawiali na czuwanie, ale nigdy nie mogłam pojechać. Słyszałam, że naprawdę warto tam być. To niezapomniane doświadczenie, które trafia się raz do roku, zatem jeśli ktoś może to podpisuję się pod zaproszeniem i namawiam. A ja... może kiedyś wreszcie pojadę Oczko
08-05-2010 12:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #3
 
To jest swego rodzaju piknik, taka duchowa majówka całodniowa. Oczywiście oprócz jedzonka wszyscy się modlimy, spowiadamy - kto musi, przystępujemy do Komunii św., przeżywamy cudowne chwile z Mateczką, jest potem co przeżywać, co wspominać, to jest coś pięknego.
Nie każdy musi, że tak powiem - zabrać się ze swoją wspólnotą, można się tam udać indywidualnie polegając na swoim transporcie.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
08-05-2010 19:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja na tym byłam chyba rok temu, wtedy z kredka z forum sie zgadałam Uśmiech
jedzie wogole na to spotkanie ktoś z forum ? może i w tym roku uda sie spotkać

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
09-05-2010 00:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #5
 
Ja tym razem tam nie będę, przykro mi. Ale masz Basiu rację, co do spotkań na Jasnej Górze, pod pomnikiem papieża JP II - najlepszy punkt spotkań. Chociaż miałam tam spotkanie, które onegdaj nie doszło do skutku, bośmy ze znajomą się rozminęły. Taki pech, liczymy na to, że w przyszłości...
Tam jest wtedy bardzo, bardzo dużo ludzi, byle w tym roku dopisała pogoda. :roll:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
09-05-2010 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ludu, gdzie macie na Jasnej Górze pomnik papieża? Przed bramą boczną (od strony alei, nie od parkingów) jest pomnik WYSZYŃSKIEGO!
10-05-2010 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
 
[Obrazek: Ons3dopfTRNUng63SX.jpg]

pomnik JP II w Częstochowie na Jasnej Górze
Autorem jest Władysław Dudek

oraz tak, jak twierdzisz jest i :

[Obrazek: 1390022_sq.jpeg]
Pomnik prymasa Stefana Wyszyńskiego
Częstochowa

Nie chce mi się teraz szukać zdjęć zrobionych swoim aparatem, ale masz te powyżej (z sieci).

Jak ci inaczej mogę udowodnić, że JP II tam stoi, jak żywy, zresztą możemy się pod pomnikiem umówić.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
10-05-2010 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
Aaa, o ten pomnik wam chodzi Uśmiech Po prostu zazwyczaj sporo osób mówiąc o Janie Pawle II mówi o Wyszyńskim Uśmiech
11-05-2010 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #9
 
A powiedz Eldian, kiedy tam byłeś ostatni raz?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
11-05-2010 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
Dziś? Język
11-05-2010 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #11
 
Deklarujesz pod avatarem żeś niby ze świętego miasta? Hm...miasto, jak każde inne długie i szerokie; zawitaj na błonia wobec tego i przyjrzyj się JP II.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
12-05-2010 11:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
Wiem o który pomnik chodzi Oczko Tylko nie skojarzyłem bo dawno nie byłem na wałach, mimo że na Jasnej Górze bywam 2-3 razy w tygodniu.
12-05-2010 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #13
 
Zdradź tajemnicę w jakim celu tam chodzisz tak często, może ci pozazdroszczę,hm...? :roll:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
12-05-2010 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
Na Mszę Język Przed szkołą lub po szkole Uśmiech Mniej wtedy tracę czasu w ciągu dnia jak chodzę tam, bo mam blisko szkoły (oczywiście czas tracę na dojście a nie na Mszę ;P)
12-05-2010 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów