Ankieta: Czy odłoszenie dogmatu o tym że Maryja jest Współodkupicielką...
Jest zasadne.
Nie jest zasadne.
Nie mam zdania.
Jeszcze trzeba z tym poczekać...
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maryja - Współodkupicielka...?
Autor Wiadomość
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #106
 
MARYJA ŻYJE W KOMUNII DOSKONAŁEJ Z JEZUSEM

Jezus: Ze swej natury miłość dąży do zjednoczenia z prawem nadprzyrodzonym. Ja, Bóg Wszechmocny, mogę wszystko: mogę ukoić Moje gorące pragnienie miłości oddając się wam całkowicie, by być z wami jedną rzeczą, tak jak jestem jedno z Ojcem i Duchem Św. Jesteśmy Trzej w Jedności, właśnie na zasadzie tego prawa miłości.

Po Mnie moja Matka - arcydzieło Trójcy Świętej - posiada miłość bez miary. Zjednoczyła się Ona ze mną w Tajemnicy Wcielenia i w Tajemnicy Krzyża. Musi więc być złączona ze Mną w Tajemnicy Mszy św., która jest jedno z Tajemnicą Krzyża, choć nie jest krwawa.

Synu, jeśli miłość doprowadziła Mnie do złączenia się z wami w Tajemnicy Eucharystii, to tym bardziej każe Mi też łączyć się z Moją Matką w komunii doskonałej, jedynej w całej historii ludzkości. Potwierdzam, że Maryja żyje Mną, moją Boską Naturą, tak jak Ja żyję Jej ludzką naturą. Jest więc rzeczą słuszną, by tam, gdzie Ja jestem, Maryja była również obecna. Jest to nawet potrzebą natury i miłości.

Moja Matka nie tylko przyjęła Ofiarę Krzyżową, dokonaną w określonej chwili historii, lecz przyjęła także Ofiarę Krzyżową w całej jej rozciągłości w czasie. Miłość Jej nie byłaby doskonała, gdyby tak nie było. Toteż Jej obecność w Mszy św. jest zupełnie rzeczywistą, tak jak na Kalwarii. Jest też bardzo oczywista ofiara Jej dana Ojcu, razem ze Mną - z Moją Ofiarą,

Jest bardzo rzeczywiste jej fiat na Kalwarii, jak i przy ołtarzu, na odpuszczenie waszych grzechów. Gdyby tak nie było, Maryja nie byłaby Współodkupicielką.

Maryja - Współodkupicielką była, jest i będzie razem ze Mną w doskonałej komunii (jedności), tak jak Ja będę w komunii z wami w wieczności.

Jesteśmy złączeni teraz przez Tajemnice wiary z tymi, którzy wierzą i żyj ą tym.

W wieczności złączymy się komunią doskonałą we wzajemnym oddaniu Moim i waszym, w chwale Niebieskiej.

http://www.taw1.republika.pl/micheliniI.html

mój chomik
23-09-2010 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #107
 
godunow napisał(a):Ale nazywanie Sola Scriptura, głupotą nie świadczy dobrz o tym co te słowa pisze.. Ja przypomnę te zasadę w mniejszym czy większym stopniu uznaje ponad 30 procent chrześcijan.. Czyżby to byli głupy i nieudacznicy.. ???
To zasada polegająca na kurczowym trzymaniu się cytatów z Biblii zamiast czerpania z Prawdy z Biblii wynikającej. NA dodatek cytatów źle rozumianych, dla przykładu protestanci mówią że ich zasada bierze się z cytatu który mówi żeby uznawać tylko to co zostalo napisane, a jednoczesnie uznają to co zostało potem napisane[jaka w tym logika??] i jest w ich kanonie[ale to żadnego protestanta nie razi]. Jest to protestancka baśn bez pokrycia z Biblii.

[ Dodano: Sro 27 Paź, 2010 16:11 ]
spioh napisał(a):Scott, możesz jaśniej o co ci chodzi?
O to że warto zaufać Kosciolowi, o to że Kosciol wie co robi, że nie robi nic pochopnie tylko każdy krok podejmowany jest po długiej drodze, o tym że w Kosciele działa Duch Święty...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
27-10-2010 15:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #108
 
Scott, nikt tu wotum nieufności Kościołowi nie stawia i to było jasne od początku. niejasna była dla mnie wcześniejsza cześć twojego posta, jakbyś chciał powiedzieć, że nie wiem co... "za głupi jesteście więc się tym nie zajmujcie"? albo zaprzeczyć zasadzie iż wiara poszukuje zrozumienia? bo nie wiem co miało wnieść porównanie do kompa.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
27-10-2010 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #109
 
spioh napisał(a):Scott, nikt tu wotum nieufności Kościołowi nie stawia i to było jasne od początku. niejasna była dla mnie wcześniejsza cześć twojego posta, jakbyś chciał powiedzieć, że nie wiem co... "za głupi jesteście więc się tym nie zajmujcie"? albo zaprzeczyć zasadzie iż wiara poszukuje zrozumienia? bo nie wiem co miało wnieść porównanie do kompa.
Ależ nie, ja nie rozumiem więc chylę czoła przed tymi co rozumieją. Czyta człowiek te dokumenty, tysiąc stronnicowe rozprawy ciężko ogarnąć. Ludzie studiują tylko te tematy latami, dziesiątkami lat, habilitacje z tego robią, dlatego biedni są tacy co sobie zęby zjadają próbując uzasadnić czytając kilka książek i już mają wiedzieć i krytykować Koscioł.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
28-10-2010 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #110
 
żeby mieć jako takie sensowne pojęcie nie trzeba specjalnych studiów, doktoratów czy innych habilitacji. jakby nie było to KKK mówi, że obowiązkiem katolika jest uznawać wszystkie dogmaty, a żeby coś uznać trzeba je znać wraz wypływającymi z nich konsekwencjami, więc chyba nie jest to takie straszne, jak przedstawiasz. Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
28-10-2010 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #111
 
Oboje macie rację, tylko gryziecie tę samą zapiekankę z dwóch stron Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-10-2010 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #112
 
masz ketchup? ;P

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
29-10-2010 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #113
 
Do tematu! :offtopic:

[Oczywiście! Ketchup to podstawa! A myślisz, że wczoraj Ci proponowałam hamburgera bez keczupu? [-( ]

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-10-2010 17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów