Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studenci judaistyki pilnie poszukiwani.
Autor Wiadomość
Bananek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Studenci judaistyki pilnie poszukiwani.
Dopadła mnie matura i muszę podjąć swoją pierwszą dorosłą decyzję-wybór kierunku studiów.Wybór padło na judaistykę (tak na 80%), ale mam jeszcze pewne wątpliwości. Nie mam żadnych informacji z pierwszej ręki o tym kierunku. Dlatego zwracam się do Was z ogromna prośbą:jeśli znacie jakiekolwiek osoby studiujące judaistykę lub dyscypliny pokrewne to prosiłabym o umożliwienie mi (jeśli się zgodzą) kontaktu z nimi. Jest to dla mnie bardzo ważne. A może wśród forumowiczów jest jakiś "żydoznawca" Duży uśmiech
12-05-2010 15:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
do jakiego rodzaju pracy/zawodu przygotowuje żydoznawstwo?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
13-05-2010 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bananek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
Nie żydoznawstwo, tylko judaistyka właściwie historia spec. historia i kultura Żydów Uśmiech. Nie ma konkretnego zawodu po tym kierunku. Studia dla zapaleńców i fanatyków kultury żydowskiej :jupi: Studenci uczą się przede wszystkim o historii i kulturze żydowskiej (zarówno religijnej, jak i świeckiej) do tego dochodzi oczywiście nauka nowohebrajskiego (język używany dziś w Izraelu), hebrajskiego biblijnego i jidysz (język Żydów mieszkających w diasporze na terenie Niemiec i Europy środkowej).
Ja liczę, że będę mogła tłumaczyć z hebrajskiego i jidysz lub pracować w jakimś muzeum, placówce dyplomatycznej lub zajmującej się dialogiem międzyreligijnym.
W kazdym razie pytanie jest nadal aktualne.
13-05-2010 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #4
 
Cytat:A może wśród forumowiczów jest jakiś "żydoznawca"
Cytat:Nie żydoznawstwo, tylko judaistyka właściwie historia spec. historia i kultura Żydów
Rzadko spotykana konsekwencja :lapa:

Nie żebym się czepiała, ale... Po co studiować coś, po czym nie ma zawodu?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-05-2010 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
omyk napisał(a):Nie żebym się czepiała, ale... Po co studiować coś, po czym nie ma zawodu?

Pasja .....
jeżeli sie cos kocha to i pracodawcy można udowodnić ze po tym się mu przydamy :mrgreen:

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
13-05-2010 17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bananek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Z tym "żydoznawcą" to był po prostu żart Duży uśmiech , który wprowadził do mojej wypowiedzi niezamierzony chaos, sorki Oczko Dlatego napisałam ten wyraz w cudzysłowie.
Cytat:Nie żebym się czepiała, ale... Po co studiować coś, po czym nie ma zawodu?
Wszyscy mnie o to pytają, ale z całym szacunkiem dla wszystkich pedagogów z powołania, ale po co tysiące ludzi w Polsce studiuje pedagogikę, reso, ZiP i inne dziwne kierunki, po których robią coś zupełnie innego niż ich wyuczony zawód?
Poza tym dziś tak na prawdę bardzo mało kierunków daje konkretne umiejętności, prawdziwy zawód i pewna pracę, niestety :?

W każdym razie, moje pytanie zostaje nadal aktualne Oczko
13-05-2010 17:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
 
To prawda, jest w Polsce masa bezsensownych kierunków Uśmiech ale czy to jest dobry powód, żeby studiować jeden z nich? Oczko Pasja to piękna sprawa, ale uczyć się języka można i bez studiów, jeśli one nie dają jakiś szczególnych uprawnień. A nie myślałaś, żeby wylecieć do Izraela i tam studiować pokrewny kierunek? To by miało ręce i nogi moim zdaniem Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-05-2010 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Bananek, pokrewna dusza Uśmiech
Osobiście to pisałam prace mgr z historii Izraela Uśmiech Bardzo ciekawy Naród i wielkie bogactwo pomimo wszystko Uśmiech choć swe dziwactwa ma, jak wszyscy Język

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
13-05-2010 20:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bananek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #9
 
omyk napisał(a):A nie myślałaś, żeby wylecieć do Izraela i tam studiować pokrewny kierunek? To by miało ręce i nogi moim zdaniem Uśmiech
Pewnie, że myślałam, ale że moje życie potoczyło się tak, a nie inaczej i na razie nie umiem biegle posługiwać się żadnym językiem obcym jest to bardzo problematyczne. Mam nadzieje, ze uda mi się gdzieś na studiach wyjechać niezależnie od tego na jaki kierunek się wybiorę.
14-05-2010 12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #10
 
Aha Oczko spoko Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-05-2010 13:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Wiele kierunków daje pracę ale nie zawsze jest tak że przyjmą z pierwszej lepszej uczelni tylko sobie wybierają. Wrocław, warszawa, gdańsk, gliwice, katowice, kraków. To że kierunek super jak budownictwo choćby to co jak kończony w opolu np. Do tego łatwiej dostać pracę po dziennych. To jest masa różnych rzeczy które na to rzutują. Są kierunki uniwersalne gdzie praca jest zawsze, głównie te lepsze medyczne ale też nie wszystkie bo analityka już odpada pod tyn względem. Ogólnie rynek też się zmienia a do końca nie wiadomo. Tak np teraz na zip o którym pisałas że po co znowu jest popyt wśród pracodawców.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
11-09-2010 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Niedostępny
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
spotykam w swoim mieściu wielu obcokrajowców ale w czerwcu spotkałam żydów. I pani szukała domu w którym mieszkał jej ojciec. Ale że to było w lata 20-30 ubiegłego wieku..

I rozmawiali ze mna po angielsku.
8lat temu uczyłam sie hebrajskiego biblijnego. oni mi podziękowali i powiedzieli słowo "toda" czyli dziękuję .
a im odpowiedziałam " le hitra ot" to sie rozpromienili na te słowo. a to znaczy do zobaczenia, do widzenia .
od razu zapytali sie o imię oraz zrobili mi zdjecie ze sobą.

nie jest moim.. zawodem mówieniu po hebrajsku, gdyż to ten co pisany jest w Piśmie św. ale własnie jako hobby.
W paru miejscach gdzie starałam sie o pracę to na rozmowie o pracę przedstawiałam moja znajomość żydowskiego.
Języka uczyłam się krótko raptem ok 10mscy. ale warto było Uśmiech
11-09-2010 17:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bananek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
A z newsów to już znalazłam, można to tak nazwać Oczko, bo zdecydowałam się na jednak studiować judaistykę na UJ i mnie przyjęli :jupi:
12-09-2010 14:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Miałem okazje po wielu latach spotkać znajomego, jest na ostatnim roku Arabistyki na Jagiellonskim[ nie wzialem numeru, no ale jakbys baaardzo chciala moge podejsc do domu i wziasc], i...żałuje bo pracy po tym nie ma. Nie wiem ale mi sie wydaje że islam zalewa świat, a wraz z nim kultura z nim zwiazana. Biorac pod uwage że w Izraelu niecałe 50% osób jest zwiazane ze swoją wiarą, a jest to mały kraj....Ale to no, moja opinia, chociaz moje rowiesniczka po polonistyce i samych 5 tez na jagiellonie i 0 rozeslanych cv pracuje w sklepie, to chyba tez zwiazane z malym popytem na humanistyczne kierunki zwyczajnie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-09-2010 17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #15
 
Shalom Alehem Bananku.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-09-2010 17:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów