Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O. Pio na naszej klasie ?!?!
Autor Wiadomość
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #1
O. Pio na naszej klasie ?!?!
Właśnie dostałem zaproszenie w NK do profilu podpisanego przez ... św. O. Pio. Co sądzicie o takiej pomysłowości ? A może wiecie kto to wymyślił ?

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
16-05-2010 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #2
 
Kto go tam wie... on mówił przed śmiercią, że w niebie to dopiero będzie miał obie ręce pełne pracy... Czasem mu to wypominam :mrgreen:

A poważnie: to konto fikcyjne, założone pewnie przez kogoś, kto jest związany z tym świętym i zaprasza innych do "przyznania" się do tej duchowości w internecie. Taka moda chyba Oczko wiele jest takich kont.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-05-2010 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ale czy wam się podoba taka forma krzewienia kultu ? Ja nie jestem zbyt restrykcyjny co do spraw formalnych, ale to mnie jakoś tak się za bardzo o komercję ociera. Chociaż zaproszenie przyjąłem. Potem się dopiero zacząłem zastanawiać. Duży uśmiech

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
16-05-2010 14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #4
 
Hmm jeśli chodzi o środki promujące to niby jest to jakaś promocja Religii itd. ale czy aby na pewno do tego została stworzona Nasza-Klasa? Powiem jeszcze, że bardzo nie podoba mi się nazywanie się czyjąś nazwą własną - po co wybierać nick np: Hiob - każdy ma swoją osobowość, trochę kreatywności, bo sam nick nie świadczy o osobie.

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
16-05-2010 14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
nasza-klasa została stworzona by zarabiać pieniądze.
16-05-2010 15:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Jeśli ktoś przyjmuje zaproszenia od tych kont, żeby nabic sobie znajomych, to faktycznie śmieszne. Ale np ja w ten sposób mogę pokazać innym co jest dla nie ważne.Sama mam w znajomych konto " Bóg kocha ciebie zawsze tak samo mocno" na pewno to jest jakaś forma świadectwa dla moich znajomych Oczko

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
16-05-2010 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
 
Każdy portal społecznościowy jest stworzony po to, żeby zarabiał Oczko A fikcyjne profile n-k są tylko nieco uboższą wersją grup na FB, nie widzę większej różnicy.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-05-2010 17:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Myślę jednak, że przesadą jest korzystanie z takich form konta. W końcu jest to konkretna osoba z grona świętych. Jakiś szacunek jej się należy. Nasza klasa to nie jest miejscem na tego typu reklę religii. Co innego jest pisanie o ojcu Pio a co innego tworzenie kont używając takich danych do konta.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-05-2010 20:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Chyba większość z was pisze troche obok tematu.


bashca napisał(a):Jeśli ktoś przyjmuje zaproszenia od tych kont, żeby nabic sobie znajomych, to faktycznie śmieszne. Ale np ja w ten sposób mogę pokazać innym co jest dla nie ważne.Sama mam w znajomych konto " Bóg kocha ciebie zawsze tak samo mocno" na pewno to jest jakaś forma świadectwa dla moich znajomych Oczko

Myślę, że mógłbym się z tym poglądem zgodzić. Z tych głównie powodów przyjmuję to zaproszenie, jako pewne świadectwo. Jeśli jednak chodzi o tę drugą stronę - czyli autora wskazanego konta, to może lepiej byłoby wystąpić w charakterze podmiotu nieosobowego, zbiorowego - np jako jakieś bractwo kultowe określonego świętego.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
16-05-2010 20:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Nie umiem się wypowiedzieć. Nie wiem, jak obecnie się przyjmuje takie rzeczy.
Nie mam konta na NK.

Może by mi pomogło w wyrobieniu sobie zdania na ten temat, gdybym wiedziała,c o lub k t o kryje się za nickiem podanym w pierwszym poście.

[Obrazek: mysz4.gif]
17-05-2010 18:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bilziałka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #11
 
Myślę że ktoś po prostu bardzo jest związany z tym Świętym i chciałby żeby inni którzy darzą szczególną sympatią O.Pio zebrali się w'' jednym miejscu'' na NK. To chyba nie ma nic wspólnego z komercja.

Tęsknię do Ciebie Jezu co raz bardziej
01-06-2010 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #12
 
A kto go tam wie, on sie nawet bilokowac potrafil, to moze i w niebie wi-fi ma...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
01-06-2010 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
omyk napisał(a):A kto go tam wie, on sie nawet bilokowac potrafil, to moze i w niebie wi-fi ma...
dobre :hahaha:

[ Dodano: Wto 01 Cze, 2010 22:57 ]
Bilziałka napisał(a):To chyba nie ma nic wspólnego z komercja.
na pewno nie Oczko jakby miały te profile związek z komercją, to by czerpały jakieś zyski z tego. a poza jakims duchowym przywiązaniem do świętego i rozszerzaniem byc może kultu świetego nie ma raczej innych celów.
sama założyłam konto fikcyjne przez nie szukamy wolontariuszy do naszej fundacji, w której pomagamy ludziom na "ciężkich" oddziałach. mam okazje odbierac poczte od wielu osób z Polski że np "długo szukali czegos podobnego, az w końcu trafili na ten profil i juz wiedza że własnie tak chca pomagać chorym", albo " oglądałem zdjecia i zobaczyłem ile wam daje to radości , sam poczułem że chciałbym tam z wami być i pomagac tym ludziom"

ot i podobna sytuacja może być w wielu innych profilach np taki św O Pio; ktos mógłby powiedziec :kiedyś ten święty był mi wyjątkowo bliski, teraz trafiłem na profil i po kilkuletniiej przerwie znów oglądnąłem sobie film o O Pio - Bóg naprawde istnieje"
to oczywiście tylko przykład zmyslony przeze mnie. ale te profile fikcyjne, naprawde maja jakis tam sens. może niekoniecznie my go widzimy, ale kto inny może w nim odnaleźc coś co mu pomoże ( np link do jakiegos świadectwa itp )

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
01-06-2010 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aszima Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jul 2015
Reputacja: 0
Post: #14
RE: O. Pio na naszej klasie ?!?!
A może zmartwychwstal?

www.eye-design.net.pl
31-07-2015 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów