Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Globalne ocieplenie a Bóg
Autor Wiadomość
Guest
Unregistered

 
Post: #16
 
Dzięki serdeczne za wszystkie Wasze odpowiedzi.
19-05-2010 05:56
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ja na konic dodam tylko tyle, że takim pesymizmem możesz zarażać innych, gdyż ktoś jak będzie patrzył na taki brak sensu życia, na taki marazm to może czynić podobnie. Mamy być solą dla świata, mamy innych zachęcać do tego, aby kroczyli drogą Ewangelii. Takim pesymizmem tego nie uczynisz. Tak więc tak jak napisała Nicola : czas ruszyć się z miejsca, na podbój świata a napewno znajdziesz sens życia, tym bardziej wraz ze swoją dziewczyną i też innymi ludźmi, których Bóg stawia nam na drodze.

Zarażaj innych chęcią do życia, chęcią czynienia dobra, pracą a zobaczysz, że wiele osób podobnie myślących jak ty, pesymistów odzyska chęć do życia
W taki sposób możesz zmieniać świat, możesz poamagać innym.

"ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ"

ODWAGI.

"JEŚLI BÓG Z NAMI, KTÓŻ PRZECIW NAM?"
"CZAS UCIEKA, WIECZNOŚĆ CZEKA"


Nie trać czasu na dumania nad bezsensem życia,NIE ZWLEKAJ, działaj a wiele możesz zrobić : zarówno dla siebie jak i dla innych. :aniol: :gitarka:

Popatrz, my tworząc ten portal staramy się otwierać ludzi na Boga. Niby nic wielkiego nie robimy zamieszczając te wszystkie artykuły, ale mając nadzieję, że ktoś to będzie czytał, będzie korzystał z tych materiałów znajdzie siebie w tym świecie, znajdzie drogę do Boga. Dla nas ważne jest aby choć jedna osoba mogła znaleźć pomoc na naszym portalu. To będzie dla nas wielka nagroda i sens do dalszego prowadzenia portalu. WIerzymy w to i to nam pomaga, nadaje sens temu działaniu, wierzymy w to, że te wszystkie materiały będą pomagały, że słowo Boga będzie działało.

Szukaj swoich talentów i działaj.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-05-2010 09:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #18
 
Adu100 napisał(a):Dzięki serdeczne za wszystkie Wasze odpowiedzi.
Ładnie się zachowałeś, będą z ciebie ludzie; bądź tylko wesoły, tryskaj optymizmem, bo takie masz prawo. Młodość to dar, który przemija, niestety. Potem już się tylko człowiek doskonali w szlifowaniu diamentu, jakim przecież jest, prawda?
A czy mogę ci zaproponować takie małe zajęcie, które jest bardzo potrzebne, zwłaszcza teraz. Spręż się i może zadziałaj jako wolontariusz: możesz pomagać ludziom w bardzo prozaicznych, acz niezwykle ważnych czynnościach dnia codziennego.

Włącz się w akcję niesienia pomocy!

Tysiące osób bez dachu nad głową, zalane domy, podtopione gospodarstwa - przez powódź ludzie stracili nierzadko dorobek całego życia. Chcesz im pomóc? Podpowiadamy, jak możesz to zrobić.

Diecezje Caritas, znajdujące się na terenach objętych powodzią - czyli diecezje sandomierska, krakowska, rzeszowska, bielsko-żywiecka, opolska, przemyska, katowicka, tarnowska i częstochowska - pilnie potrzebują trwałych środków żywnościowych, koców, pitnej wody, środków dezynfekujących pomieszczenia mieszkalne, łopat, butów gumowych, środków czystości.
Możemy pomóc powodzianom:
• wysyłając SMS-a o treści "Pomagam" pod nr 72 052 (koszt - 2,44 zł) z VAT)
• wpłacając dowolną kwotę bezpośrednio na konto Caritas Polska:

ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9; 01-015 Warszawa; Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526; z dopiskiem: Powódź Południe

Także PCK apeluje o pomoc dla powodzian:

Można pomóc przynosząc do siedzib PCK w całym kraju najpotrzebniejsze rzeczy. W tej chwili najbardziej potrzebna są: środki czystości, środki dezynfekcyjne, wiadra, łopaty, rękawice gumowe, kalosze, peleryny, kurtki p/deszczowe, ubrania robocze, koce, śpiwory, materace, miotły, ręczniki, pościel, worki na śmieci, pampersy, odżywki i środki pielęgnacyjne dla dzieci, żywność o przedłużonej trwałości (np. dżemy, konserwy, cukier, herbat itp.), woda pitna niegazowana. Jak tylko PCK otrzyma pozwolenie, podane zostanie konto, na które można będzie wpłacać pieniądze dla poszkodowanym.
Pomóż układać worki z piaskiem

Dodatkowo służby kryzysowe w Krakowie apelują, by mieszkańcy pomogli układać worki z piaskiem w okolicach mostu Wandy łączącego ul. Klasztorną w Mogile z ul. Półłanki po stronie podgórskiej. Worki z piaskiem do zabezpieczenia przed podtopieniami można pobrać z siedziby ZIKIT na ul. Za Torem 22 - dodatkowe informacje pod numerem tel. 6168615.

Za:
http://polskalokalna.pl/raport/poludnie-...4684,1,986

Spójrz, to się dzieje obok mojego miejsca zamieszkania. mój synek też pomaga ludziom w tych trudnych chwilach.
http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/6/...176708.jpg

[Obrazek: Woda_zalala_Bierun_4176708.jpg]

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
20-05-2010 11:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #19
 
Wiem że może odkopuję temat, ale dręczy mnie jedna sprawa: przepowiednie... św. Michaldy
Najpierw mają być wody (hmm a co teraz jest na świecie? nie tylko Polska jest w takiej sytuacji) a potem koło lipca/sierpnia ma być "ogień" (trzeba poczekać... i sprawdzić)
Poza tym któraś święta...przepowiadała że koniec będzie po śmierci Jana Pawła II mimo iż żyła jeszcze przed II wojną światową
05-06-2010 13:49
Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #20
 
:mrgreen: to, że nie będzie przed jego śmiercią - już wiemy na pewno Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
05-06-2010 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #21
 
no tak tylko ona wiedziała to znacznie wcześniej
05-06-2010 17:28
Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #22
 
Adu100 napisał(a):Wiem że może odkopuję temat, ale dręczy mnie jedna sprawa: przepowiednie... św. Michaldy
No, odkopałeś, aż się boję. 8-[ :lol2:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
05-06-2010 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #23
 
odkopałem ponieważ wszędzie o tym mówią w kółko...
Coraz bardziej zaczynam sie zastanawiać czy chrześcijaństwo jest dla mnie? bo moja wiara jest albo tak słaba albo ktoś po prostu nie chce abym wierzył
06-06-2010 00:05
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #24
 
Na mój gust wpadasz trochę w religijną histerię, skoro jesteś "nadwrażliwcem" to może na razie zostaw wszelkie dodatki, skup się na podstawach: modlitwa (bez oczekiwania na fajerwerki gromy z nieba i super hiper odczucia), Eucharystia, (j.w. - bez oczekiwania na super hiper ekstra poruszenia) - a powoli się samo poukłada. Lektura najpierw lżejsza - polecam bardzo gorąco o. Rafała Szymkowiaka Duży uśmiech Mam wrażenie że oczekujesz od pojęcia wiary nie wiadomo czego i sam szukasz wątpliwości tam, gdzie nie ma potrzeby. Nie będziesz od razu mistykiem, a chyba ku temu próbujesz dążyć... To taka mała ocena całokształtu.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-06-2010 11:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów