Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadectwo ojca Egzorcysty
Autor Wiadomość
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
Rozumiem iż sugerujesz, ze każdy wniosek o nadanie tytułu naukowego jest administracyjnie w Polsce badany!? Wez przestań i nie mecz moich zajadów... są wymagane podpisy osób upoważnionych- jest tytuł naukowy... zwłaszcza na uniwersytecie papieskim w zakresie teologii... spioch, miałem cie za poważniejszego...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
06-08-2011 23:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
nie zrozumiałeś. szkoda, bo nie ma już z czym podyskutować skoro dyskutujesz ze swoimi błędnymi wnioskami.

ps. na zajady polecam witaminy z grupy B

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
07-08-2011 11:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
Wymiękasz jako następny? To jest ten Natanek habilitowanym doktorem teologii czy innej, równie poważnej nauki z nadania uniwerku papieskiego, czy nie jest?

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
07-08-2011 14:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
nie wymiękam w sprawie natanka, cóż za wirtualny problem masz tym razem? Przytulanie

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
07-08-2011 15:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ja nie mam żadnego problemu - problem ma raczej KK w tym i ty, gdzie byle paranoik może zostać habilitowanym doktorem nauk kościelnych... i ten paranoik piętnuję i świadczy o opętaniach i herezji... a na to słyszę, ze mam nie obrażać utytułowanych egzorcystów, bo oni dają świadectwo prawdzie... tak utytułowanych, jak Natanek? :diabelek:

Wskazuję na YouTube "kazania" Natanka - na to słyszę, ze to administracja państwowa nadała mu tytuły... piszę, ze z nauk ścisłych absolwenci seminarium obu poziomów prezentują poziom szkoły podstawowej /ostatnio gimnazjum/ zatem ich ogląd zjawisk z zakresu fizyki, biologii czy mechaniki i chemii jest mocno wątpliwy i... cisza :roll:

Ogarniasz?

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
07-08-2011 17:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Mordimer_Madder napisał(a):problem ma raczej KK w tym i ty, gdzie byle paranoik może zostać habilitowanym doktorem nauk kościelnych... i ten paranoik piętnuję i świadczy o opętaniach i herezji...

Czy ty Mordimerze nie zauważasz różnicy czasu między otrzymaniem przez ks Natanka tytułów naukowych a obecnym jego nauczaniem. Między rokiem 1986, kiedy to związał sie z Papieską Akademią Teologiczną a rokiem 2010, kiedy to opublikował ten list otwarty do buskupów polskich mineło tyle lat. Przez taki czas człowiek może się bardzo zmienić, może zmienić swoje poglady, nawet mając tytuł profesora. On jest tylko człowiekiem, podobnie jak i my, może bładzić -co oczywiście teraz robi w ocenie Kościoła (tak bowiem teraz wynika z oceny biskupów, którzy oceniali nauczanie ks Natanka). Jego nauczanie może szkodzić Kościołowi mimo, że sam ksiądz może uważać, że czyni co d dobrego. Jego wiedza naukowa czy też tytuły mają sie nijak do jego obecnego postępowania - braku posłuszeństwa względem przełożonych. Można być profesorem z dziedziny mdeycyny i być zarazem aborterem a więc zabijać poczete dzieci - czy w takim przypadku tytuł coś zmienia w człowieku? Nic. W krótkim czasie można zmienić swoje postępowanie, swoje zachowanie, swoje poglądy na wiele spraw.
Ważne jest kim człowiek jest obecnie a nie to jakich tytułów się dorobił. Można byc tez zwykłym czarym człowiekiem i być bardziej wartościowym człowiekiem niż mając niewiadomo jakie tytuły. Są czynniki, które mogą wpływać na zmiany w postępowaniu człowieka i zapewne takie są w przypadku ks.Natanka. Nie znam ich, ale skoro zmienił swoje postepowanie, skoro odchodzi od podstawowego nauczania Kościoła i sprzeciwia się przełożonym to cos musiało takie zachowanie wywołać.

Nie chce go bronić, bo wiem, że źle postępuje, ale wiem też, że tacy księża jako odchodzący od nauczania Kościoła także mogą widzieć w Kościele jakieś błędy. TRudno oceniać takiego księdza, gdy w samym Kościele jest wiele sytuacji, które nie daja Kościołowi dobrej opinii, w tym także sytuacje, które dotyczą samych biskupów a skoro biskupi upadają to cóż można się dziwić księdzu, nawet takiemu z tytułami. Jest człowiekiem, może upadać co obecnie też czyni i za takich księży wypada sie tylko modlić a samo osądzanie go jako człowieka nalezy pozostawic Bogu. I tak aby jeszcze bardziej zobrazować problem podaję kolejny przykład na to jak człowiek może zmienić swoje życie: mamy lekarza, który ma tytuł docenta czy tez profesora, może byc dyrektorem kliniki, przez kilka lat kieruje tą klinika w sposób nienaganny a potem przychodzą różne trudne fakty, sytuacje i z profesora i dyrektora kliniki może stać sie alkoholik czy np morderca dzieci, bo zmienił poglądy i zaczął na boku prowadzenie zabiegów aborcyjnych. Tak nie wiele czasu a jak można nisko upaść?

Ja byłem 10 lat po za Kościołem słuchając diabelskiej muzyki, wystarczył jeden konkretny fakt, który sprawił, że moje życie się odmieniło. Wystarczyło, że chciałem miec kogos bliskiego, wstąpiłem do wspólnoty z myślą, że tam znajdę kogoś takiego. I stało się. Od ponad 10 lat jestem znowu w Kościele, ma swoją rodzinę, dzieci. Te kilkanaście lat wiele zminiło w moim zyciu, kilka lat może zmienić a nawet jeden dzień. U ksiedza Natanka tez tak mogło być, cos wpłynęło na to, że postępuje tak jak nie powinien. To jednak nie powód aby go uznawać za paranoika.

Mordimer_Madder napisał(a):a na to słyszę, ze mam nie obrażać utytułowanych egzorcystów, bo oni dają świadectwo prawdzie... tak utytułowanych, jak Natanek? :diabelek:
.

A o jakich egzorcystach jest mowa? Czy ktoś księdza Natanka uważa za egzorcystę? Nie czytałem nigdzie o tym, aby był on egzorcystą. Sam fakt, że mówi o okultyźmie czy opętaniach nie czyni z niego egzorcysty. Wielu ksieży może mówić o takich sparawach w swoich katechezach, homiliach czy nauczaniu, ale nie oznacza to, że są mianowanymi egzorcystami.
Tytuły tez nie świadczą o tym, że dany ksiądz ma wiedzę na temat egzorcyzmów, nawet gdyby sie o tym uczył. Do takiej posługi nalezy byc specjalnie przygotowanym i oczywiście mianowanym przez biskupa a chyba takiiego postepowania nie było ze strony biskupów względem ks.Natanka. Znasz takowe wydarzenie, bo jak czytałem życiorys księdza to nie natrafiłem na takowy fakt.

Natomiast sama osoba księdza Natanka nie oznacza, że ktoś ma negować doświadczenie czy świadectwa księży egzorcystów. To sa często naprawde doświadczeni księża, którzy mają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też doświadczenie praktyczne a więc przeprowadzali egzorcyzmy, mieli kontakt z osobami rzeczywiście opetanymi. Takie świadectwa są bardzo potrzebne i bardzo pomocne, aby zobaczyć jak działają demony, jak łatwo ulec opetaniu, jak łatwo wejść w taki stan a jak trudno jest z niego wyjść a można też i nie wyjść tak jak to było z Anneliese Michel.

Mordimer_Madder napisał(a):To jest ten Natanek habilitowanym doktorem teologii czy innej, równie poważnej nauki z nadania uniwerku papieskiego, czy nie jest?
.

Z tego co można wyczytać nawet w takiej Wkipedii to otrzymał taki tytuł na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Co mu jednak po tytułach skoro otrzymał kare suspensy i nie może udzielać sakramentów ani tez sprawować nabożeństw. Czyni to wbrew przełożonym i mimo, że niektóre sakramenty mogą być ważne to są one niegodziwe, udzielone wbrew woli tych, którzy kierują Kościołem. Nie tytuły są jednak ważne, ważne jest posłuszeństwo Bogu a takowego w przypadku ksNatanka raczej nie ma, gdyż jakby nie patrzeć - każdy ksiądz, każda osoba duchowna powinna byc posłuszna swoim przełożonym, nawet wtedy, gdy nie zawsze maja oni racje lub właściwie postępują. Posłuszeństwo przełożonym przekłada sie na posłuszeństwo Bogu

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
08-08-2011 02:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #22
 
każdy wyświęcony kapłan katolicki jest egzorcystą
08-08-2011 09:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #23
 
... za to nie każdy ma prawo je odprawiać bez każdorazowej zgody biskupa

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-08-2011 09:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #24
 
i na tym właśnie polega faryzejski paradoks...

w Biblii jasno Jezus sprecyzował do Apostołów,
nic nie wspomniał o zgodzie biskupa..

to tak jak np z Mszą trydencką, Papież zezwala, a nawet zachęca do powrotu do Mszy Trydenckiej,
ale w Polsce jest potrzebna na to "zgoda biskupa" - lokalnego papieża..
08-08-2011 10:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
W wielu miejscach Biblia katolicka mówi coś innego, niż administracja kościelna... pisze o tym nie od dziś ale ateista racji mieć nie może :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
08-08-2011 11:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Chyba ważne w Twojej religijności są zaleciałości czy inaczej Synagoga-synagogą dzisiaj nazwalibyśmy tradycjonalizm. Odnoszę wrażanie że aktualne nauczanie KK, który wykłada w Duchu Prorockim też jakoś stawiasz niżej niż niektóre skostniałości...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-08-2011 11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
noone napisał(a):i na tym właśnie polega faryzejski paradoks...

w Biblii jasno Jezus sprecyzował do Apostołów,
nic nie wspomniał o zgodzie biskupa..

No z jednej strony masz rację. Ale przez tyle lat obowiązywały przepisy, które jasno określają, kto może sprawować egzorcyzmy, szczególnie te uroczyste. Gdyby każdy ksiądz był upowazniony to po co wybierać na takie funkcje czy posługe specjalnie przygotowanych do tego kapłanów?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
08-08-2011 12:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #28
 
nie wiem po co..
i nie wiem po co człowiek tak ograniczył posługę kapłańską..
Jezus wyraźnie dał KAŻDEMU swojemu kapłanowi władzę uzdrawiania i wypędzania demonów,
a to że człowiek z biegiem czasu, z bagażem własnych "zmysłowych" doświadczeń zatracił wiarę w Bożą MOC... to można tylko ubolewać..
08-08-2011 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
To jest także skutek działania zła, które atakuje każdego, nie pomijając osób duchownych. Świat jest niszczony przez zło i bez walki z nim nie wiele możemy zmienić. Na zło trzeba odpowiadać miłością i modlitwą, inaczej nie wygramy. Po za tym z pomoca przyjdzie na końcu Chrystus, który raz na zawsze pokona to zło, ale narazie trzeba sie starać aby byc godnymi przyjęcia do nieba, aby starac sie robić wszystko by chronić się przed złem, pokusami.

Myślę, że przygotowanie do takiej posługi jest potrzebne, nie każdy kapłan jest do takiej walki przygotowany, choć to co przekazał Chrystus powinno być wykorzystywane w walce ze złem, ale nalezy brac pod uwagę, że nie każdy kapłan czuje sie na siłach i pod względem wiedzy przygotowany na tak poważna walkę. Myślę, że do takiej posługi potrzeba jednak osób duchownych, które czują się silni duchowo, którzy specjalnie sie do takich posług przygotowują, bo nie zawsze ta walka jest taka prosta, by wystarczyło na taką walkę.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
08-08-2011 13:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #30
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Na zło trzeba odpowiadać miłością i modlitwą
i jeszczce post i jałmużna Oczko

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):ale nalezy brac pod uwagę, że nie każdy kapłan czuje sie na siłach i pod względem wiedzy przygotowany na tak poważna walkę
jedynym przeciwskazaniem jest brak wiary,
jak kapłan wierzy w MOC Bożą to idzie z Bogiem nawet w ogień..

ale z tą wiarą u kapłanów ostatnio coraz słabiej..
08-08-2011 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów