Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadectwo ojca Egzorcysty
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Mordimer_Madder napisał(a):Tak się składa, ze redakcja National Geografic uchodzi w świecie za jedna z najbardziej obiektywnych

To zalezy w jakich sprawach. Nikt nie kwestionuje obiektywności redakcji, ale myślę, że sprawy związane z życiem chrześcijańskim to nie jest kierunek działalności tej redakcji, to chyba bardziej przyrodnicze dzieło a nie chrześcijańskie. Oczywiście to nie wyklucza faktu, że członkowie redakcji mogą być hrześcijanami, ale myślę, że przedstawiane przez nich materiały nie maja najczęściej związku z chrześcijaństwem czy tez z jego propagowaniem, więc ocena takiej redakcji może być zupełnie inna, nastawiona na nieco inny odbiór. Ale oczywiście należy z szacunkiem odebrać też i taką opinię, która może w innym świetle przedstawiać konkretną sprawę, temat czy problem.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
10-08-2011 09:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #47
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):między Apostołami a obecnymi księżmi jest kolosalna różnica. Apostołowie otrzymali także moc czynienia cudów - uzdrawiali chorych, przywracali życie umarłym. Czy obecni - wszyscy księża mają taki dar? Czy każdy z nich ma taką moc czynienia cudów? Wątpię.Inaczej chodziliby i uzdrawiali tak jak to czynili Apostołowie. A nie czynią tego, nawet gdyby chcieli. Dlaczego?
oczywiście że mają ten dar, ten sam, przez 2tys lat ten Boski Dar nie osłabł ani ciut, osłabła natomiast wiara.. współczesny kapłan nie wierzy w to, że mógłby czegoś takiego dokonać z różnych przyczyn o których nie będę tu pisał..
ale.. są jeszcze kapłani którzy wierzą i korzystają z tych darów..

egzorcyści rezygnują z posługi na tej zasadzie, na jakiej tysiące kapłanów rzuca sutanną.. szatan zwycieża w ich zyciu i zdradzają swego Jedynego Pana Jezusa..

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Co prawda tych przypadków opetań jest co raz więcej a nie mniej
3/5 żyjącej ludzkości jest pod władzą demona

Mordimer_Madder napisał(a):redakcja National Geografic uchodzi w świecie za jedna z najbardziej obiektywnych
gdzie "uchodzi" ? kto kreuje te opinie?
nie bądź naiwny.. Uśmiech
w czyich rękach są znaczące wpływowe media tego świata ?
10-08-2011 09:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Mordimer_Madder napisał(a):jakich chwytów socjotechnicznych?
Przykładowe metody wykorzystane w filmie:

* FUD - ograniczanie wiarygodności (w tym wypadku chodzi o ograniczanie wiarygodności egzorcyzmu przez sprowadzenie go do mody powstałej pod wpływem filmu "Egzorcysta")

* Zasada kontrastu - czyli podkreślanie różnicy (ewidentny przykład: zestawienie wypowiedzi ks. prof. Gabriela Nanni 00:45:47 z obrazem księdza szarpiącego czyjąś głową 00:45:55, wypowiedzią dra Hugh Rickardsa 00:45:58 i następującym po niej komentarzem "psychologizującym" istnienie diabła)

* Slogan - np. wspomniany wyżej "psychologizujący" komentarz 00:46:18 jest właśnie sloganem, który znałem już wcześniej: "szatana nie trzeba szukać daleko, wystarczy zobaczyć ile zła wyrządzają ludzie"; ; inny przykład znajdziemy chwilę później 00:46:38, parafrazując: "masz problem to idź do lekarza, a nie do księdza, bo żyjesz w XXI w., a nie w średniowieczu"; typowe antyreligijne slogany, których celem jest kwestionowanie prawd wiary

To tyle, co rzuca się od razu w oczy, ale czytając o formach manipulacji i porównując z filmem, sądzę że znajdzie się więcej przykładów.

Mordimer_Madder napisał(a):uchodzi
Tyle opinie. Fakt - czyli ów film - wyraźnie przeczy podobnym opiniom lub jest wyjątkiem, który potwierdza "regułę".

Mordimer_Madder napisał(a):grunt to obiektywność we własnej sprawie :diabelek:
tia... grunt to "obiektywność" ateisty (gł. wojującego ateisty) w kwestii prawd wiary :lol2:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
10-08-2011 18:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #49
 
M.Ink.* napisał(a):masz problem to idź do lekarza, a nie do księdza, bo żyjesz w XXI w., a nie w średniowieczu"; typowe antyreligijne slogany, których celem jest kwestionowanie prawd wiary
A jakaż to "prawda wiary" jest kwestionowana w tym przypadku? Cos w Piśmie stoi na temat wyższości księdza nad psychiatrą?
"i dale napisał(a):wojującego ateisty
Wojujący ateista zablokowałby raczej serwer forum, niż się na nim wypowiadał :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
10-08-2011 18:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Mordimer_Madder napisał(a):A jakaż to "prawda wiary" jest kwestionowana w tym przypadku?
opętanie człowieka przez diabła [sugerowanie tezy: "nie ma opętania, najwyżej choroba psychiczna"]

Mordimer_Madder napisał(a):Wojujący ateista zablokowałby raczej serwer forum, niż się na nim wypowiadał
zależy od celu

acz ogólnie jego problem - mi to obojętne

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
10-08-2011 19:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #51
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Nie znam takowego świeckiego, który by otrzymał zgodę na przeprowadzanie egzorcyzmów uroczystych, nawet od papieża. Znasz takowych, którzy taka zgode otrzymali?

Ja znam Oczko Ów człowiek jest Anglikiem i jest członkiem Papieskiej Komisji d/s Egzorcyzmów Uśmiech

A zgodę taką otrzymał ponieważ ewidentnie spełnia wszystkie wymagania, włącznie z dawanie m świadectwa życiem, siłą psychiczną, odpowiednimi charyzmatami.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-08-2011 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Mordimer_Madder napisał(a):Wojujący ateista zablokowałby raczej serwer forum, niż się na nim wypowiadał

A potem mógłby zostać pociągnięty do odpowiedzialności za niszczenie czyjeś pracy a także za straty na jakie mógłby narazić właściciela forum czy tez portalu. Nie wiem czy by sie to opłaciło, ale może gdyby był bogaty to mógłby sobie na taki wybryk pozwolić. :mrgreen:

Mordimer_Madder napisał(a):A jakaż to "prawda wiary" jest kwestionowana w tym przypadku?

Opętanie przez diabła i nie jest ono żadnym wymysłem czy chorobą psychiczną, choć jest wielu ludzi, którzy przychodzą do egzorcystów także z chorobami psychicznymi, ale wtedy księża odsyłaja takie osoby do lekarzy. Opętanie nie jest jednak żadnym szaleństwem spowodowanym chorobą, jest konkretnym znakiem działania diabła, tyle, że wielu ludzi wątpi w coś takiego nie dopuszczając do siebie myśli, że on sam lub ktoś bliski może być opętany.
Ci jednak, którzy widzą zmianę w zachowaniu człowieka i sa w stanie ocenić sytuację, która wskazywałaby na opetanie nie bedzie tracił czasu na lekarzy, ale rzeczywiście uda sie do egzorcysty.

noone napisał(a):3/5 żyjącej ludzkości jest pod władzą demona

Tylko tyle? Ja myślałem, że znacznie więcej.

noone napisał(a):w czyich rękach są znaczące wpływowe media tego świata ?

Masz na myśli diabła? LUdzi, którzy są pod jego wpływem? :roll:

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
10-08-2011 21:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #53
 
noone napisał(a):egzorcyści rezygnują z posługi na tej zasadzie, na jakiej tysiące kapłanów rzuca sutanną..
Brednie totalne, niestety nie mam teraz czasu wyjaśniać. Najwidoczniej jesteś bardzo daleko od znajomości tej tematyki.

I chciałabym wiedzieć, skąd te liczby o 60% ludzi pod władzą demona Język :?: Wiarygodne źródła mnie jedynie interesują.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-08-2011 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #54
 
Hmmm - proponuje, byście spowodowali poddanie mnie egzorcyzmom, bo ani chybi opętany jestem... metal, satanizm, orgie seksualne etc... Zobaczymy, czy to pomoże :diabelek:

I tym sposobem rozwiążemy problem wydumanego przez katolików "opętania" :aniol:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
10-08-2011 21:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
Annnika napisał(a):
noone napisał(a):egzorcyści rezygnują z posługi na tej zasadzie, na jakiej tysiące kapłanów rzuca sutanną..
Brednie totalne, niestety nie mam teraz czasu wyjaśniać. Najwidoczniej jesteś bardzo daleko od znajomości tej tematyki.

I chciałabym wiedzieć, skąd te liczby o 60% ludzi pod władzą demona Język :?: Wiarygodne źródła mnie jedynie interesują.

Tutaj muszę zgodzić się z Annniką. Księża zrzucają sutannę z róznych powodów, ale egzorcyści rezygnują z tej posługi nie dla takich powodów jak księża zrzucają sutanny.
Pisałem o takich powodach wcześniej. Chciałbym jednak uwzględnić jeszcze inny ważny szczegół a dokładniej różnice pomiedzy wypędzaniem demonów przez Apostołów, gdzie rzeczywiście te demony wychodziły nie sprzeciwiając sie Apostołom a obecnymi egzorcyzmami, gdzie aby wypedzic demony trzeba naprawdę ogromnej walki, która też nie zawsze kończy się zwycięstwem egzorcysty czy tez Kościoła w imieniu którego ksiądz egzorcysta sprawuje egzorcyzmy. Mamy doskonały przykład na przypadku Anneliese Michel. Czyz w przypadku wypedzania demonów przez takich Apostołów Jezusa demony by nie uciekły będac posłuszne?
Tutaj natomiast demony sprzeciwiały się i nawet gdy już mówiły, że wychodzą, gdy wszystko wskazywało na to, że egzorcysta Annneliese zakładał wygraną to one powróciły. Czyżby egzorcysta miał mniejsza moc od Apostołów? Czyż jako współczesny apostoł nie mógł uzyć takiej samej mocy jak ci Apostołowie Jezusa?: Gdyby miał taka moc to zapewne zrobił by wszystko aby wygrać z demonami i zapewne uzył by takiej mocy. A jednak było inaczej. Czy to miałoby oznaczać, że ten egzorcysta nie nadawał się do tej posługi lub nie miał wiary aby korzystać z takiej mocy?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
10-08-2011 22:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Mordimer_Madder napisał(a):proponuje, byście spowodowali poddanie mnie egzorcyzmom
jeśli będziesz chciał się nawrócić i uwierzyć w Ewangelię, to sam znajdziesz i zgłosisz sie do egzorcysty

jeśli nie będziesz chciał się nawrócić, to egzorcyzm nie pomoże

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
10-08-2011 22:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #57
 
Cytat:jeśli nie będziesz chciał się nawrócić, to egzorcyzm nie pomoże
A od kiedy to egzorcyzmowany chce ratunku, skoro jest opętany, hę? Coz to, jesteśmy w strachu, ze nawet cały tabun egzorcystów ze szczególnymi zezwoleniami wprost z Rzymu by nie pomógł w moim wypadku i trzeba by było przyznać, ze to pic na wodę, fotomontaż!?

(ciach - i po co te offtopowe dywagacje :?: )

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
11-08-2011 01:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #58
 
Mordimer_Madder napisał(a):A od kiedy to egzorcyzmowany chce ratunku, skoro jest opętany, hę?

Opętanie to nie odwrócenie charakteru na be-paskudny.. Po pierwsze manifestacje nie trwają w sposób ciągły, poza "atakami" osoba zniewolona jest świadoma, że coś złego się z nią dzieje. Najważniejsze to szczera wola zerwania ze złem, okolicznościami, które do niego prowadzą = szczera chęć uzyskania pomocy i nawrócenia (bez tego nie da rady). Więc spuść trochę ze złośliwie-zgryźliwego tonu bo bzdury waść prawisz, co przypisuję nieznajomości tematu Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-08-2011 10:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #59
 
Annnika napisał(a):Brednie totalne, niestety nie mam teraz czasu wyjaśniać
prosze zacytowac całe zdanie które napisałem, a napisałem :
"egzorcyści rezygnują z posługi na tej zasadzie, na jakiej tysiące kapłanów rzuca sutanną.. szatan zwycieża w ich zyciu i zdradzają swego Jedynego Pana Jezusa.. "
nie mówię o bezpośrednich szczegółowych przyczynach bo patrząc w ten sposób, każdy rzucając posługę może podać inną przyczynę, mam na mysli globalne przyczyny którymi są tchórzostwo, wygodnictwo, strach itp - a to wszystko jest dziełem złego - człowiek sie poddaje i "odchodzi" od powołania

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Masz na myśli diabła? LUdzi, którzy są pod jego wpływem?
w zasadzie mozna tak to ująć Uśmiech
elity finansjery bankowej, ludzie u szczytu piramidy illuminati, "wybrańcy", "oświeceni"

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Mamy doskonały przykład na przypadku Anneliese Michel
w jej przypadku inny był Plan Boży, Anneliese oddała się dobrowolnie Panu, aby cierpieć za dusze grzeszników (szczególnie kapłańskie) z woli Boga cierpiała i umarła zapewne dołączając natychmiast do największych świętych..
i ten przypadek opętania jest bardzo specyficzny i wyjątkowy, Anneliese sama się na to zgodziła i oddała to w ofierze, była osobą bardzo wierzącą i religijną i przez wiele lat opętania ciągle przyjmowała Jezusa w Komunii sw. kiedy tylko była w stanie..
11-08-2011 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #60
 
Cytat:(ciach - i po co te offtopowe dywagacje :?: )
Offtopowe powiadasz... bardzo wygodne podejście do katolickiej piety achillesowej... :diabelek:
wiki napisał(a):Rzeczywiste zniewolenie złym duchem objawia się jednak według nich przede wszystkim awersją do wszystkiego co święte i jest kategorią teologiczną
http://pl.wikipedia.org/wiki/Op%C4%99tanie
Czyli z teologicznego punktu widzenia jestem jak najbardziej opętany - dalej nie ma chętnych do wykazania sztuki egzorcyzmu na mej, skromnej, opętanej osobie!? Mogę nawet dać chętnym na piśmie, ze chce się nawrócić, ba nawet zapłaczę rzewnymi łzami... pozwolę to rejestrować na milion sposobów a nawet zaproszę tiwi "Trwam" :aniol:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
11-08-2011 11:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów