Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fundacja "Mam marzenie"
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Fundacja "Mam marzenie"
http://www.mammarzenie.org/

http://www.youtube.com/FundacjaMamMarzenie

Fundacja Mam Marzenie powstała, aby spełniać marzenia chorych polskich dzieci, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu, głównie nowotworowe. Działalność ta pozwala dzieciom i ich rodzinom zapomnieć o trudach walki z chorobą, dodać sił w dalszym leczeniu i dać odrobinę nadziei na przyszłość. Opiera się w swych działaniach na pracy przeszkolonych wolontariuszy. W proces realizacji marzenia włączani są oprócz wolontariuszy, rodzice, lekarze jak również najbliższe otoczenie dziecka. Realizacja marzenia wymaga zawsze zgody lekarza prowadzącego, opiekującego się podopiecznym fundacji. Choć wyobraźnia dzieci nie zna granic, ich marzenia można podzielić na cztery kategorie:

chciałbym dostać...( rower, lalkę Barbie, komputer)
chciałbym być...( księżniczką, strażakiem, modelką, policjantem)
chciałbym spotkać...( Papieża,Prezydenta, znanego piłkarza)
chciałbym zobaczyć...( delfiny, Disneyland, morze egejskie)

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
21-05-2010 13:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Idea bardzo mi się podoba.
21-05-2010 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #3
 
I prężnie działa. Moja przyjaciółka- zarejestrowana na tym forum Oczko - sam chora na mukowiscydozę jest wolontariuszką fundacji. Uszczęśliwili mnóstwo dzieci Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-05-2010 23:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
ja swego czasu byłam współorganizatorka koncertu dla takiego chłopaka z białaczką. Sama idea tej fundacji jest naprawdę niesamowita, a jak wiele to daje Uśmiech

Ja akurat w"mam marzenie" już nie działam, zamiast tego w innych fundacjach m.in od dwóch lat jestem wolontariuszką na oddziale hematologii i onkologii, także z ciężko chorymi ludźmi mam kontakt cały czas i widzę że to niesamowicie procentuje w życiu, taka możliwośc pomocy, a nierzadko też niestety towarzyszenie w ostatnich dniach życia. Jednak i te chwile choć trudne chwile sa niesamowitą łaską
Wolontariat jest czymś, co wypełnia mój świat, przebywając wśród pacjentów totalnie zmienia się system wartości. Tak naprawdę poświęcając swój czas otrzymuję o wiele więcej... Uśmiech
Dla świata być może jestem tylko człowiekiem ale dla kogos mogę być całym światem Oczko
naprawde warto poświecac ten swoj czas innym, oj warto Uśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
22-05-2010 03:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kapolo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Sep 2015
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Fundacja "Mam marzenie"
Podobną idę ma fundacja Szczęśliwe dzieciństwo też chodzi o pomaganie dzieciom. Jedyne co przy takich akcjach to potrzeba wolontariuszy. Nigdy za wiele osób, które chcą się zaangażować i naprawdę zależy im. Dopiero jak człowiek coś daje, zyskuje.

auto zastepcze z oc sprawcy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2015 13:42 przez kapolo.)
14-09-2015 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów