Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie wiadomo co smutniejsze...
Autor Wiadomość
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #31
 
Hmmm, a nie wydaje Wam się, że ocenianie, czy to dobrze, że media piszą o tym czy o tamtym, jest bez sensu? Zauważcie, że na tym rynku to popyt kształtuje podaż. Media nie piszą, ot tak, sobie. Media piszą dla ludzi o tym, co ludzi interesuje, o czym ludzie chcą czytać.

Dlaczego zaglądają Marcie Kaczyńskiej do kieszeni? Bo wiedzą, że to ludzi (za)interesuje, że ludzie o takich rzeczach chcą czytać. To obustronna zależność - jedna grupa jest odbiorcą głodną pewnego typu informacji, a druga za pieniądze daje im te informacje.

Jestem pewien, że gdyby ludzi rzeczywiście interesowało, kto "żyje ewangelią", a kto nie, wtedy media by się o tym szeroko rozpisywały. Ale ludzie mają to raczej gdzieś, więc media o tym nie piszą, bo szybko poszłyby z torbami.

Dlatego trudno oceniać tak jednostronnie, czy dobrze, że media o tym piszą. Warto sobie raczej zadać pytanie, czy dobrze, że my, jako społeczeństwo, się takimi rzeczami interesujemy, co daje mediom temat do pisania.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
15-09-2010 09:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #32
 
Drizzt - ja polemizowałem tylko z Nicol i Pafni, którzy oskarżali cały system o bezduszność, bo Marta dostała odszkodowanie zamiast te pieniądze przeznaczyć na powodzian. Co było zwykłym nieporozumieniem. I chyba jasno to wykazałem. Reszta to argumentacja pomagająca w zrozumieniu sensu tego co piszę.
To że media siegają do najniższych instynktów swoich czytelnikiem jest faktem i masz rację. Ale również te same media kształtują owe instynkty. A to forum ma między innymi za zadanie przeciwdziałać takim praktykom. Nie możemy byc bezmózgimi istotami bezkrytycznie przyjmującymi wszystko to co IV władza nam prezentuje.
Zobacz- to z Martą zadziałało do tego stopnia że dwoje inteligentnych userów nie zauważyło że poddało się manipulacji i zaczęło dyskutować i iść w kierunku wskazanym artykułem. Podobnie jak manipulacją jest ów news o ślubie dwóch lesbijek w Polsce. By nas oswoić z taka ewentualnością.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-09-2010 10:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
sant napisał(a):Zobacz- to z Martą zadziałało do tego stopnia że dwoje inteligentnych userów nie zauważyło że poddało się manipulacji i zaczęło dyskutować i iść w kierunku wskazanym artykułem. Podobnie jak manipulacją jest ów news o ślubie dwóch lesbijek w Polsce. By nas oswoić z taka ewentualnością.
zadziałało głównie na poziom stresu u powodzian, ja tylko chciałem poprzez tą informację nawiązać do różnicy w pomocy dla powodzian i dla rodzin tragicznie zmarłych polityków którzy i tak bez tej pomocy finansowej by się obeszli.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-09-2010 19:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #34
 
Drizzt napisał(a):Jestem pewien, że gdyby ludzi rzeczywiście interesowało, kto "żyje ewangelią", a kto nie, wtedy media by się o tym szeroko rozpisywały. Ale ludzie mają to raczej gdzieś, więc media o tym nie piszą, bo szybko poszłyby z torbami.

Wiara jest osobistą sprawą każdego człowieka, nawet tego z czołowych stron gazet. Sant wyraził swoje zdanie, że chciałby poznać bliżej życie ewangeliczne
niektórych osób "na świeczniku", co pozostaje jego skromnym życzeniem, prawda?

Drizzt napisał(a):Bo wiedzą, że to ludzi (za)interesuje, że ludzie o takich rzeczach chcą czytać
No, Drizzt o tym świadczy chociażby ilość "gutterpressów" :-({|=.

sant napisał(a):Nicol@ napisał/a:
Chyba się nie obraziłeś.

Nicol- W żadnym wypadku. A powinenem?
Chciałabym, raczej wolałabym, żeby NIE.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
15-09-2010 19:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
pafni napisał(a):i tak bez tej pomocy finansowej by się obeszli.

A nie uważasz, że Bóg właśnie tym ludziom pomaga po przez innych, że stawia na drodze poszkodowanych, cierpiących innych ludzi, którzy pragną nieść pomoc? To jest działanie Boga.
Myślę, że nikt z siebie nie spieszy z pomocą, ale za działaniem Boga, który porusza w ludziach sumienie i poczucie odpowiedzialności za innych. I często nawet ci, których możemy uważać za swoich wrogów lub też za osoby po których nie wiele dobrego możemy się nie spodziewać przychodzą aby pomagać.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-09-2010 08:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Nicol@ napisał(a):Cytat:
Scott:
Nie zgadzam się.

Nie zgadzasz się ogólnie z moją wypowiedzią, czy z jej częścią?
W ogóle bardzo upolityczniłeś swoją wypowiedź i zbyt chaotycznie piszesz.
Z tego co pamietam rozmawiamy o śmierci najważniejszych polityków i konsekwencjach tego... No to bedą one przecież polityczne, bo jakie. Tym bardziej że zmieniło się przecież wiele. Musialem pisać o polityce. :wink:
Nicol@ napisał(a):Scott napisał/a:
W nowym budżecie na sprawy kombatantów obcieto fundusze z ponad 31 mln do 28, za to zwiekszono...na tolerancje.

Nie znam się na polityce. Jeśli to jest z nią związane, to już w ogóle nie rozumiem słowa TOLERANCJA???

Są konkretne programy i fundusze na propagowanie tolerancji w spoleczenstwie...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-10-2010 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów