Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marzenia młodego człowieka
Autor Wiadomość
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #1
Marzenia młodego człowieka
Myślę, że na tym forum jest więcej młodych ludzi, uczących się, studiujących, pracujących, którzy nie założyli jeszcze własnej rodziny czy też nie wstąpili do zakonu;
jednym słowem cały przekrój tych, co mają MARZENIA.
Zapraszam serdecznie do dyskusji.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
25-05-2010 13:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #2
 
Hmm... może nie marzenia a cele - być jak najbardziej świadomym i niezależnym, odnaleźć swoje miejsce w życiu i realizować się w tym co lubię.

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
25-05-2010 16:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja już dawno przestałam mieć marzenia. :evil: Zdrowiej jest się nie łudzić Zresztą... ja czuję się już stara.
26-05-2010 08:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
A ja już mężatka, ale nadal duchem przynajmniej bardzo młoda ;P - metrykalnie nie jest źle Oczko

Marzę o tym, żeby zawsze umieć uśmiechać się mimo bólu i choroby, zawsze umieć znaleźć czas dla bliskich i potrzebujących wsparcia bez szkody dla swoich obowiązków i planów, nauczyć się jeszcze 3 języków obcych Język - być kiedyś dobrą mamą Oczko a żoną teraz Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-05-2010 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #5
 
aga, jak można przestać marzyć?! Bo, że czujesz się stara (26 hm!!!) to się nie dziwię, masz powód, taaaaki wiek !!! Język
Ja mężata, dzieciata, a mam tyle marzeń, że ho, ho. Byle były w relacji z Panem Bogiem, byle zawsze On mi doradzał, miłował, tulił, a ja odwzajemniam Mu się tym samym, tzn. mam taki zamiar, chcę Mu się odwzajemnić też miłością, ale czy potrafię?
Kiedyś marzyłam dobrze wyjść za mąż, mieć zdrowe dzieci, mieć dobrą pracę, dobrego
męża, ułożone jako tako życie.
Wiele z tych rzeczy pozostaje nadal w sferze marzeń. W końcu życie jest dość długie.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
26-05-2010 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #6
 
aga napisał(a):a już dawno przestałam mieć marzenia. :evil: Zdrowiej jest się nie łudzić Zresztą...
I słusznie - po co pogrążać się w marzeniach skoro są tylko iluzjami. Lepiej działać Oczko
A wiek - no wybacz ale jesteś młodą, piękną (avatar) kobietą która musiała za dużo siedzieć na słońcu, że wypisuje takie głupoty Oczko Pfff - stara - ale powiedziałaś...

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
26-05-2010 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nicol@ napisał(a):więcej młodych ludzi [...], którzy nie założyli jeszcze własnej rodziny czy też nie wstąpili do zakonu
ja jestem już stosunkowo stary, więc moje marzenie wyda się wam pewnie śmieszne Duży uśmiech marzę o tym, żeby się wreszcie zakochać ze wzajemnością i odpłynąć z ukochaną na "głębokie wody miłości" :aniol:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-05-2010 18:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
M. Ink. * napisał(a):ja jestem już stosunkowo stary, więc moje marzenie wyda się wam pewnie śmieszne marzę o tym, żeby się wreszcie zakochać ze wzajemnością i odpłynąć z ukochaną na "głębokie wody miłości"

M. Ink. żadne marzenia nie sa smieszne a Twoje jak najbardziej realne, miłośc nie zna wieku Oczko
Przykładem moga być moi rodzice. tata wychaczył moją mamę będąc mniej więcej w Twoim wieku,może nawet nieco starszy od Ciebie, moja mama wtedy miała 19 lat. Wiem - różnica wieku spora, ale miłość jeszcze większa Duży uśmiech swoja drogą moja mama wtedy ( poznali się na pielgrzymce ) rozglądała sie za Urszulankami :mrgreen:

M. Ink - idź na pielgrzymkę Szczęśliwy

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
26-05-2010 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
bashca napisał(a):M. Ink - idź na pielgrzymkę Szczęśliwy
byłem kilka razy, nie pomogło Język

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-05-2010 20:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
Nie mam marzeń - to zwykłe oszukiwanie siebie, pewnie po to żeby zachować ułudę wartości własnego "ja". Taki mechanizm obronny gdy nie możesz czegoś osiągnąć, zaczynasz topić się własnych iluzjach.
27-05-2010 11:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #11
 
Marzenia nie polegają na topieniu się w swoich iluzjach, tylko na umiejętności wyznaczenia sobie wysokiej poprzeczki, celu, do którego się dąży.
Oczywiście, że mam marzenia Uśmiech Wszystkie realne. Nie łatwe do zrealizowania, ale jak najbardziej realne.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-05-2010 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
omyk napisał(a):wyznaczenia sobie wysokiej poprzeczki

O ile masz możliwość jej osiągnięcia w przeciwnym wypadku to karmienie siebie fałszem.
27-05-2010 14:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
omyk napisał(a):Marzenia nie polegają na topieniu się w swoich iluzjach, tylko na umiejętności wyznaczenia sobie wysokiej poprzeczki, celu, do którego się dąży.
Oczywiście, że mam marzenia Wszystkie realne.

Ale jak ktoś ma marzenia - nieralne, to polegaja one wówczas na "topieniu sie we własnych iluzjach". Nie mówie tutaj o marzeniach trudnych do zrealizowania, ale po prostu nierealnych.

Jedno z moich marzeń, z dzieciństwa które jakoś mocno we mnie tkwi, to zostanie wiolonczelistką, pójście na akademię muzyczną, kształtowanie sie w tym kierunku. Swoja przyszłość bardzo mocno z tym wiązałam bo muzyka była/jest moja pasją.
A moje marzenie na dzisiaj?żeby wyniki tego nieszczęsnego angielskiego i matmy były dobre Uśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
27-05-2010 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #14
 
bashca napisał(a):
omyk napisał(a):Marzenia nie polegają na topieniu się w swoich iluzjach, tylko na umiejętności wyznaczenia sobie wysokiej poprzeczki, celu, do którego się dąży.
Oczywiście, że mam marzenia Wszystkie realne.

Ale jak ktoś ma marzenia - nierealne, to polegają one wówczas na "topieniu sie we własnych iluzjach". Nie mówię tutaj o marzeniach trudnych do zrealizowania, ale po prostu nierealnych
Właśnie. To o czym mówimy możemy podzielić na dwie grupy:
Cele - w przypadku realności np: Gdy chcemy zdać egzamin Oczko
Marzenia - w przypadku nierealności np: Gdy chcielibyśmy być z galaretki Duży uśmiech
Te 1 są oczywiście słuszne - warto jest mieć cele w życiu i nie znam osoby która by ich nie miała. 2 zaś są jak już wcześniej było wałkowane tylko marzeniami.
Uważajmy jednak by cel nie stał się wielkim pragnieniem które przesłoni nam inne ważne sprawy.

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
27-05-2010 17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #15
 
M. Ink. * napisał(a):moje marzenie wyda się wam pewnie śmieszne marzę o tym, żeby się wreszcie zakochać ze wzajemnością i odpłynąć z ukochaną na "głębokie wody miłości"
wyda nam się właśnie nie śmieszne! Takie cudowne marzenie, tylko trochę spacerów, pielgrzymek i..a może pośpiewać byś zechciał? W niejednym chórze jest fajny materiał obu płci, ale bez żartów.
Dobrze się rozejrzyj wokół i kto wie?
bashca napisał(a):Swoja przyszłość bardzo mocno z tym wiązałam
Czyli już nie dążysz do tego celu? Bardzo, bardzo świetny cel, trochę samozaparcia,a Basiu uda ci się!
http://www.youtube.com/watch?v=ZZO181GkGoI
Razen zauważyłam, że ty jesteś realistą, może tak: REALISTA.
Nie zawsze marzenia są senne, uwierz w to, a może ubierz różowe okulary. Język

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
27-05-2010 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów