Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
myśli wygrzebane z szuflady
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #1
myśli wygrzebane z szuflady
Robiłem dziś porządki w starych papierach i zebrało się kilka wiekowych kartek i karteczek z powypisywanymi "myślami" - może zasłyszane, może własne, już nie pamiętam ... oto one:

Cytat:- tragedią jest zapomnieć słowo 'zapomniałem'...

- najtrudniej być zwycięzcą, który zawsze przegrywa

- życie zamknięte między 'wiem/nie wiem', 'potrafię/nie potrafię', a co z intuicją? czyżbyśmy zatracili wyczucie? zatem wsłuchajmy się w rytm...

- Malachiasz 2, 7 "wargi kapłana..."; bo czy i antyklerykałowie nie mogą rzucić w twarz: "Malachiasz 2, 8-9"...?

- względność jest względna, więc jej prawdziwość niepewna

- pytać, nie chcąc narazić nikogo na swoją ciekawość...

- jestem pieśnią, która chce być śpiewana

- nie rodzi się w tobie to, czego szukałem dla siebie, może więc miało się nigdy nie narodzić, a ja tylko siebie okłamywałem... dość... pozostawiam ci moją modlitwę...
oraz trochę dłuższa, wierszowana:

Cytat:ty... jesteś wraz z Nim,
patrząca na księżyc, który
jeśli zrozumiałem
nie jest księżycem

ja... jestem przechodniem
co przystaje na chwile
dłuższe i krótsze
przystanąłem i patrzę
na twe spoglądanie

spoglądanie... wyrwało cię
z tłumu i zatrzymało
jak i ja zatrzymany
"teraz szybciej" trwa
moje spoglądanie na twoje spoglądanie

lecz jeśli nie rozumiesz
to może właśnie ja
nie zrozumiałem
twoich słów i dlatego
zadałem błądzące pytanie

pytanie różnie rozumiane
o przyszłości
o przeszłości
o teraźniejszości
i jeszcze o chwiejnej, jak i o
"niechwiejnej nietrwałości"...
i jeszcze jedna, poplątana

użyty neologizm "anakceptacja" jest złożeniem z greckiego a-, an- [nie-; bez-; przeczenie; brak] i łacińskiego acceptatio [dosł. przyjmowanie, wyrażenie zgody, aprobata, potwierdzenie; ponadto w tekście użyto różnych znaczeń tych samych słów]:

Cytat:Antykoncepcją na antykoncepcję może być zarówno koncepcja akceptacji antykoncepcji, jak i koncepcja anakceptacji antykoncepcji. To oczywiście zależy, czy nasza antykoncepcja jest akceptacją czy anakceptacją. Jest akceptacją koncepcji czy antykoncepcji. Przy założeniu, że antykoncepcja nie jest akceptacją anakceptacji antykoncepcji, możemy jasno stwierdzić, że antykoncepcja jest zarówno koncepcją, jak i antykoncepcją.

A po polsku:

Przeciwnym planem działania wobec antykoncepcji może być zarówno idea aprobaty twierdzeń przeciwnych, jak i idea odrzucenia antykoncepcji. To oczywiście zależy, czy nasz plan wychodzi z postaw aprobatywnych czy z negacji. Czy wychodzi z pozytywnej idei czy z [czystego] sprzeciwu. Przy założeniu, że nasz plan nie jest postawą zwykłej negacji antykoncepcji, możemy jasno stwierdzić, że twierdzenia przeciwne są zarówno pozytywne, jak i negatywne.
a na koniec "szuflady" dwie krótsze:

Cytat:- opracowania naukowe mogą być najlepszym lekarstwem na kompleksy małego chłopca, schowanego za maską mężczyzny...

- budujcie arkę przed potopem, choćby tłum z was drwił...
a może ktoś jeszcze ma jakieś swoje "myśli wygrzebane z szuflady"...?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
29-05-2010 16:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #2
 
Cytat:Antykoncepcją na antykoncepcję może być zarówno koncepcja akceptacji antykoncepcji, jak i koncepcja anakceptacji antykoncepcji.
A nie koncepcja akceptacji anty-antykoncepcji, czyli "koncepcji"? Oczko

Z podobnych "kwiatków" słowno-logicznych przypomina mi się to:
Jeżeli regułą jest, że wyjątek potwierdza regułę, a każda reguła ma swój wyjątek, to wyjątkiem od tej reguły musiałaby być reguła bez wyjątku (co z kolei burzyłoby pierwsze założenie).

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-05-2010 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
omyk napisał(a):A nie koncepcja akceptacji anty-antykoncepcji, czyli "koncepcji"? Oczko
zdecydowanie nie, ponieważ w tym wypadku "koncepcja" jest antykoncepcją wobec antykoncepcji Uśmiech

omyk napisał(a):Jeżeli regułą jest, że wyjątek potwierdza regułę, a każda reguła ma swój wyjątek, to wyjątkiem od tej reguły musiałaby być reguła bez wyjątku (co z kolei burzyłoby pierwsze założenie).
mocarne Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
30-05-2010 00:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #4
 
Cytat:zdecydowanie nie, ponieważ w tym wypadku "koncepcja" jest antykoncepcją wobec antykoncepcji
Rozumiem to tak:
Cytat:Antykoncepcją na antykoncepcję może być zarówno koncepcja akceptacji antykoncepcji, jak i koncepcja anakceptacji antykoncepcji.
Naszym "sposobem na" antykoncepcję może być droga pozytywna - akceptacji.... i droga negatywna -nieakceptacji samej antykoncepcji, czyli opozycji wobec niej.
I teraz pytanie - czy pozytywny sposób nie powinien polegać na afirmacji tego wszystkiego, co pro-life?
Czyli czy nie powinna to być koncepcja akceptacji anty-antykoncepcji? Oczko

Rozumiem, że w tym wypadku chodzi o to, że "koncepcja akceptacji antykoncepcji" odnosi się do 'antykoncepcji' jako naszego sposobu występowania przeciw antykoncepcji (rozumianej zwyczajnie). Czy tak?

Cytat:mocarne
Bardzo mi się nie podobało nadużywanie powiedzenia "nie ma reguły bez wyjątku" Uśmiech Jako dzieciak buntowałam się, że akurat te "wyjątki" są wtedy, kiedy chodzi o coś niekorzystnego dla mnie Oczko a reguła - kiedy trzeba wykonać obowiązek... Szczęśliwy
więc w przypływie buntu przeciwko tworzeniu reguły wyjątkowych reguł, powstał taki kwiatek Oczko pamiętam, że potem zamęczałam nim rodziców, ale zdaje się, że tylko ich połowa złapała, o co chodziło Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-05-2010 01:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #5
 
Dowód na to, że szkoła to czysty film

Geografia- Discowery Channel
W-F- Szkoła przetrwania
Religia- Dotyk anioła
Chemia- Szklana pułapka
Matematyka- 4400
Historia- Sensacje XX-wieku
Język polski- Magia liter
Lekcje muzyki- Jaka to melodia
Godzina wychowawcza- Na każdy temat
Przerwa- 997
Test- Milionerzy
Poprawka- Stawka większa niż życie
Nowy w klasie- Obcy
Nowa w klasie- Trędowata
Ostatnia ławka- Róbta co chceta
Wycieczka szkolna- Ostry dyżur
Wyrwanie do odpowiedzi- Totolotek
Wywiadówka- Z Archiwum X
Woźny/woźna- Strażnik z Teksaku
Powrót taty z wywiadówki- Wejście smoka
Plan lekcji- Telenowela
Szkoła- Swiat Według Kiepskich

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
01-06-2010 14:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
omyk napisał(a):czy pozytywny sposób nie powinien polegać na afirmacji tego wszystkiego, co pro-life?
tak Uśmiech

omyk napisał(a):Czyli czy nie powinna to być koncepcja akceptacji anty-antykoncepcji?
nie Uśmiech

z faktu, że coś jest przeciwne czemuś nie wynika, że wynika z negacji tamtego Język

Nicol@ napisał(a):Dowód na to, że szkoła to czysty film
Dowiedzione! :gitarka:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
01-06-2010 18:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
 
Cytat:z faktu, że coś jest przeciwne czemuś nie wynika, że wynika z negacji tamtego
W mojej logice wielu zaprzeczeń tak to mniej więcej wynika Oczko Ale ja mam dość specyficzny system wgrany w szare zwoje, więc nie przejmuj się Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
01-06-2010 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
omyk napisał(a):nie przejmuj się
ok :wink:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
02-06-2010 18:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #9
 
xD

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
02-06-2010 19:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kejti Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #10
RE: myśli wygrzebane z szuflady
W niedzielę ksiądz powiedział na kazaniu coś, co zapadło mi w pamięć, chcę się tym z Wami podzielić, bo jest to bardzo pomocne w życiu chrześcijanina.

Zanim coś powiesz, zastanów się, odpowiedz sobie na 3 pytania:

1. Czy to co chcę powiedzieć jest prawdziwe?
2. Czy to co chcę powiedzieć jest konieczne?
3. Czy to co chcę powiedzieć wynika z miłości bliźniego?

Jeśli jest ok. to mów, a jeśli nie to podaruj sobie Oczko

Ksiądz lepiej to podał, bo historię opowiedział, ale chodziło o te 3 pytania.

Wpatrywać sięPanie, wTwe święteCiało, pragnę do końca moich dni,bo me serceCiebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!

mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/
12-12-2012 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jasmin.nowak123 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
Post: #11
RE: myśli wygrzebane z szuflady
Też kiedyś słyszałam to podczas kazania. Myślę jednak, że powinieneś dodać kontekst -tu chodzi o słowa, które chcemy powiedzieć o tym bliźnim. W codziennej rozmowie nikt nie musi sobie zaprzątać głowy takimi pytaniamiUśmiech
01-11-2013 01:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów