Ankieta: Jakimi formami modlitw modlicie się najczęściej lub która forma jest wam najbliższa?
Różaniec
Koronki
Litanie
Nowenny
Modlitwy wstawiennicze do świętych
Modlitwa brewiarzowa
Pacież
Droga krzyżowa
Modlitwa własna (swoimi słowami)
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #91
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):pafni napisał/a:
Przedstawiłem pewien proces psychologiczny dotyczący wszystkich, są ludzie którzy potrafią nad tym zapanować, ale to garstka.



A skąd wiesz czy garstka. A może więcej? Ilu znasz katolików?
Raczej mniej niż garstka, inaczej by miało to oddźwięk szerszy w codziennym życiu. Ilu znam katolików? Podobno 95% polaków to katolicy.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
22-09-2010 06:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #92
 
pafni napisał(a):Raczej mniej niż garstka, inaczej by miało to oddźwięk szerszy w codziennym życiu.

A ile to dla ciebie ta garstka? 1000 osób? 5000 osób Nie nazwiesz chyba garstką grupę ludzi liczącą ponad 100 tysięcy czy więcej? W codziennym życiu wielu katolików też potrafi żyć po katolicku, tyle, że my tego nie widzimy. Inna sprawa to przyznawanie się do tego, że sie jest katolikiem wśród otoczenia. Wielu ludzi stara sie to może ukrywać, aby nie byc przedmiotem plotek, ironicznych zachowań. I to jest nasz osobisty problem, ale warto tutaj pamiętać o słowach Jezusa, że jesli my nie będziemy się przyznawać do wiary w Chrystusa przed innymi to On zaprze sie nas przed swoim Ojcem. Jeśli tego bardzo chcemy to można sobie tak żyć, tyle, że ten nasz katolicyzm będzie zwyczajną pustką, będzie bez wartości.

Ale patrząc się na wielu ludzi wcale nie uważam, aby nie było widać w codzinnemy życiu ich działania, życia jak na katolika przystało. Wielu z nas jest tak ząslepionych różnymi sprawami, tą pogonią za pieniędzmi, problemami, że nie dostrzegamy wśród nas ludzi naprawdę wierzących. Są oni dla nas często powodem do ironii, głupich plotek czy innych zachowań.

pafni napisał(a):Ilu znam katolików? Podobno 95% polaków to katolicy.

Aż tylu katolików znasz? Ja znam znacznie mniej, ale te 95 procent nie jest tą prawdziwą liczbą. Tyle to może kiedyś było, teraz jest ich znacznie mniej i jeszcze są oni podzieleni jakby na dwie grupy : ludzi uznających siebie za katolików, ale z katolicyzmem nie wiele mają wspólnego oraz na tych prawdziwych katolików, którzy sumiennie realizują się w społeczeństwie po przez życie w Kościele, po przez widoczne działanie i napewno tych jest znacznie mniej.
Jednak jak sie przypatrzysz na fakty a dokładniej na wydarzenia religijne to tych katolików ogółem wcale nie jest tak mało : popatrz ile ludzi chodzi czy jeździ na pielgrzymki, ile ludzi przybywa na te różne spotkania religijne - Lednica, spotkania z papieżem czy inne spotkania. Ile ludzi przybywa w święta kościelne do Kościoła. Codzienne życie znacznie inaczej wygląda od tego świątecznego czasu, kiedy odsłania się ta bardziej realistyczna liczba wiernych. To nie jest garstka, to jest naprawdę spora liczba wiernych.

Dlatego pytam : ile dla ciebie jest ta garstka? Aż mnie to ciekawi. #-o :-k

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-09-2010 08:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #93
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):pafni napisał/a:
Raczej mniej niż garstka, inaczej by miało to oddźwięk szerszy w codziennym życiu.



A ile to dla ciebie ta garstka? 1000 osób? 5000 osób Nie nazwiesz chyba garstką grupę ludzi liczącą ponad 100 tysięcy czy więcej? W codziennym życiu wielu katolików też potrafi żyć po katolicku, tyle, że my tego nie widzimy.
To znaczy nie znam osobiście ani jednej takiej osoby, ale domniemywam,że istnieją takie. Że np. święcą samochód pod kościołem nie tylko by go pokazać na mszy i ewentualnie uchronić go w magiczny sposób przed wypadkiem. No właśnie nie widzę różnicy w życiu społecznym między katolikiem i np. ateistą.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Jednak jak sie przypatrzysz na fakty a dokładniej na wydarzenia religijne to tych katolików ogółem wcale nie jest tak mało : popatrz ile ludzi chodzi czy jeździ na pielgrzymki, ile ludzi przybywa na te różne spotkania religijne - Lednica, spotkania z papieżem czy inne spotkania. Ile ludzi przybywa w święta kościelne do Kościoła. Codzienne życie znacznie inaczej wygląda od tego świątecznego czasu, kiedy odsłania się ta bardziej realistyczna liczba wiernych. To nie jest garstka, to jest naprawdę spora liczba wiernych.

Dlatego pytam : ile dla ciebie jest ta garstka? Aż mnie to ciekawi.
Jak dla mnie realistyczną liczbą wiernych nie są okoliczności świąteczne, wtedy raczej rodzaj tradycji a nawet patosu bierze górę. Ja też chodzę czasem do kościoła i byłem na kilku mszach z Naszym Papieżem. Ale mam wątpliwości dlaczego np. ci co chodzą częściej nie są tylko motywowani tym,że chcą żyć wiecznie lub żeby być zauważonym przez sąsiadów, chodzi mi o taką obłudę ogólnie widoczną. A po za kościołem wiadomo zawiść, nienawiść itp. itd. Dlatego szukam prawdziwych uczniów Jezusa. Nie wątpię,że np. Ty się starasz ponad przeciętnie. ale codzienność pokazuje niezmienność mentalności ludzkiej. Tak jakby czas zatrzymał się zaraz od ukrzyżowania Jezusa.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
22-09-2010 19:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #94
 
Który papież był nasz i dlaczego? Duży uśmiech Chyba każdy jest nasz, nie? Póki należymy do KK.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
22-09-2010 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #95
 
omyk napisał(a):Który papież był nasz i dlaczego? Chyba każdy jest nasz, nie? Póki należymy do KK.
Ty juz dobrze wiesz który Język
Do paru przed nim na pewno bym sie nie przyznał.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
23-09-2010 07:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #96
 
pafni napisał(a):Do paru przed nim na pewno bym sie nie przyznał.

Tzn? Do których to byś się nie przyznał? #-o :-k

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-09-2010 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #97
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):pafni napisał/a:
Do paru przed nim na pewno bym sie nie przyznał.



Tzn? Do których to byś się nie przyznał?
Od rodziny Borgiów począwszy,Aleksander VI poprzez kilku Janów i Kalikstów...oraz ich potomków Uśmiech i dalszą rodzinę

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
26-09-2010 12:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #98
 
A z jakiego powodu oni tak mocno nadepnęli ci na odcisk? Język Chyba, że jest to twoja tajemnica.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
27-09-2010 01:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #99
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):A z jakiego powodu oni tak mocno nadepnęli ci na odcisk? Chyba, że jest to twoja tajemnica.
Osobiście i bezpośrednio nie dali mi rady zrobić krzywdy, lecz pośrednio być może się przyczynili. Na pewno jednak w swoim czasie dokopali ideom Piotra, dobro mieszali ze złem jak mleko z czarną ziemią.
Historia nie do cofnięcia niestety. Poczet papieży zadziwia.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
27-09-2010 07:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #100
 
pafni napisał(a):Osobiście i bezpośrednio nie dali mi rady zrobić krzywdy

Nie dali też z tego powodu, że nie żyli w twoich czasach. Duży uśmiech Mogli miec tylko wpływ duchowy na twoje podejście do wiary i sytuacji Kościoła.

pafni napisał(a):Historia nie do cofnięcia niestety. Poczet papieży zadziwia.

Owszem, zadziwia i to bardzo.Ja jak ogladałem ostatnio program, który sobie kiedyś nagrałem na temat papieży to byłem zdziwiony, że aż tylu antypapieży było w historii KOścioła, aż tylu papieży miało tak niszczące działanie dla Kościoła. Ale to co ma się w sercu przeważa nad tym i będąc chrześcijaninem dobrze wiemy, że ci następcy, którzy rzeczywiście kierują się wolą Bożą będą robić wszystko co dobre jest dla Kościoła. Widać nie każdy papież kierował sie takim dobrem lub też nie każdy papież właściwe dla dobra Kościola podejmował decyzje. Nie należy jednak ich potępiać, ale za nich się modlić a papieży będzie z ich posługi rozliczał sam Bóg. I tego warto się trzymać. My służymy Kościołowi, papież stoi na jego czele, kieruje nim i za papieża mamy sie modlić, aby sprawował swoją posługe jak najlepiej i w oparciu o wolę Boga. Papież to też człowiek i może popełniać błędy, ale z jego błędów będzie się rozliczał go Bóg a nie człowiek. Człowiek może wskazywać pewne negatywne zachowania, które wpływają na jego wiarę, stosunek do Kościoła, ale bez potępiania go za takie działania, zamiast potępiać lepiej się za papieża modlić, aby nie ulegał on różnym pokusom i aby mógł pełnić wolę Boga jak najlepiej.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
27-09-2010 08:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów