Ankieta: Jakimi formami modlitw modlicie się najczęściej lub która forma jest wam najbliższa?
Różaniec
Koronki
Litanie
Nowenny
Modlitwy wstawiennicze do świętych
Modlitwa brewiarzowa
Pacież
Droga krzyżowa
Modlitwa własna (swoimi słowami)
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #61
 
gossia, rozwiń myśl Oczko

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
22-08-2010 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #62
 
w ten sposób stawiasz siebie w miejsce Boga to jest straszne Smutny

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
29-08-2010 18:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #63
 
E tam, zaraz straszne- co drugi tak czyni.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-08-2010 08:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #64
 
Co drugi robi to świadomie?
i stawia to sobie cel?

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
30-08-2010 14:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #65
 
Nie, czyni z siebie boga. Przypisując sobie Jego prerogatywy,

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-08-2010 14:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #66
 
gossia napisał(a):w ten sposób stawiasz siebie w miejsce Boga to jest straszne Smutny
Ale Budda nie jest Bogiem Gossiu Oczko

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
30-08-2010 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #67
 
Razen
Cytat:kiedyś uznawałem rytuał pokłonów (gdzie modlący się kłania się przed Buddą) za coś niedorzecznego, aż do momentu gdy zrozumiałem, że kłaniając się przed Buddą, Budda kłania się przede mną. .
Hmmm, chrześcijanin kłania się tylko Bogu. I niejednokrotnie był zabijany za to ze chciał oddać pokłonu komuś innemu. Dlatego zrozum gossię. Ona na to patrzy oczami chrześcijanina.
Cytat:Bo wtedy ja jestem Buddą. Jestem tym który pozbył się dumy, tym który klęka i oddaje pokłon... samemu sobie
Nawet nie wiesz jak blisko jesteś chrześcijaństwa w tym zdaniu. - mentalnie. Oczywiście nie chodzi o ukłony samemu sobie, tylko bycie chrześcijaninem. Każdy chrześcijanin ma misję - bycia dla tego pokolenia alter Christi, czyli być drugim Chrystusem, tzn w jakiejś części być Nim po prostu. Tzn czynić dla drugiego to co czynił właśnie Jezus. Zauważ, że On utożsamia się ze swoimi uczniami, czyli chrześcijanami. Ty przez pokłony utożsamiasz się ze swoim idolem, ja przez uczynki jednoczę się z Bogiem. Staję się na Jego Obraz i Podobieństwo. Staje się bratem Jezusa Chrystusa, ba Nim samym. Jaka szkoda, że wielu nie widzi tej godności.
Wiesz- pokłony same w sobie są tylko rytem, natomiast uczynek jest niejednokrotnie dla drugiego "kosmosem" i ratunkiem.
(tak na marginesie-gwoli jasności, by nie było nieporozumień - ja jako sant dążę do tego celu właśnie- to jest azymut mojego chrześcijaństwa. Nie twierdzę że juz jestem, ale biegnę, wędruję droga ku temu celowi, że powtórzę za św. Pawłem.)

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-08-2010 18:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #68
 
sant napisał(a):Dlatego zrozum gossię. Ona na to patrzy oczami chrześcijanina.
Rozumiem, rozumiem - tak tylko dodałem w celu wyjaśnienia Oczko
sant napisał(a):Nawet nie wiesz jak blisko jesteś chrześcijaństwa w tym zdaniu. - mentalnie.
Wiem i właśnie to jest piękne! Uśmiech

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
30-08-2010 19:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #69
 
Bardzo dobra ankieta jak i temat. Osobiście każdego dnia odmawiam Pacierz, Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz Różaniec. Sporadycznie różnego rodzaju Litanie, a jeszcze rzadziej (3 - 4 razy do roku) Nowenny. Z tych wszystkim form modlitwy najmniej preferuję tą "własnymi słowami" - jakoś nie wyobrażam sobie dialogu z Bogiem jako kolegą. Formułki wydają mi się o wiele bardziej na miejscu, są przecież tekstem natchniony przez Ducha Świętego. Jednak nie można tego typu formy modlitwy traktować jako czystą formalność, a starać się odnaleźć w niej Boga żywego. Ze swojego doświadczenia dopowiem, że dobra intencja znacznie poprawia jakoś modlitwy. Choć to chyba nie jest zbytnio odkrywcze.
01-09-2010 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #70
 
sant napisał(a):Hmmm, chrześcijanin kłania się tylko Bogu
Symbolom,które mają uosabiać Boga raczej.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
01-09-2010 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #71
 
pafni napisał(a):Symbolom, które mają uosabiać Boga raczej.

To jakieś nieporozumienie. Katolik zawsze oddaje pokłon Bogu Trój jedynemu. Symbolika w Katolicyzmie oraz jej znaczenie to już inna bajka. Przecież nie modlisz się do obrazka tylko pod obrazkiem. W obrazku przecież nie zamkniesz Boga, który przenika wszystko. Taki obrazek pozostanie symbolem, pomocą w modlitwie elementem kultu. Nigdy natomiast nie będzie jego celem.
01-09-2010 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #72
 
Shou napisał(a):pafni napisał/a:
Symbolom, które mają uosabiać Boga raczej.



To jakieś nieporozumienie. Katolik zawsze oddaje pokłon Bogu Trój jedynemu. Symbolika w Katolicyzmie oraz jej znaczenie to już inna bajka. Przecież nie modlisz się do obrazka tylko pod obrazkiem. W obrazku przecież nie zamkniesz Boga, który przenika wszystko. Taki obrazek pozostanie symbolem, pomocą w modlitwie elementem kultu. Nigdy natomiast nie będzie jego celem.
Tak jak w każdej religii.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
01-09-2010 20:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #73
 
pafni napisał(a):Shou napisał/a:
pafni napisał/a:
Symbolom, które mają uosabiać Boga raczej.



To jakieś nieporozumienie. Katolik zawsze oddaje pokłon Bogu Trój jedynemu. Symbolika w Katolicyzmie oraz jej znaczenie to już inna bajka. Przecież nie modlisz się do obrazka tylko pod obrazkiem. W obrazku przecież nie zamkniesz Boga, który przenika wszystko. Taki obrazek pozostanie symbolem, pomocą w modlitwie elementem kultu. Nigdy natomiast nie będzie jego celem.

Tak jak w każdej religii.
Zwykły relatywizm. Po raz kolejny pafni sieje herezje.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
01-09-2010 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #74
 
pafni napisał(a):Tak jak w każdej religii.
Np Islamie czy Judaiźmie?

[ Dodano: Czw 02 Wrz, 2010 08:39 ]
Razen napisał(a):Wiem i właśnie to jest piękne!
Jeżeli wiesz, tzn rozumiesz? Tak?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
02-09-2010 08:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #75
 
sant napisał(a):Jeżeli wiesz, tzn rozumiesz? Tak?
Domyślałem się, że tak to zinterpretujesz - jest jeszcze jedna prosta interpretacja - ale z pewnością sam na nią wpadniesz Oczko

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
02-09-2010 13:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów