Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
chrzest w Duchu Świętym a bierzmowanie
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #7
 
Cytat:Przede wszystkim trzeba zacząć od tego iż chrzest chrześcijański jest chrztem w Duchu Święty, przynosi odrodzenie, włącza w życie Chrystusa, w Jego Ciało.

No i tak jest w Kościele Katolickim, natomiast gdy człowiek przyjmie tylko taki chrzest w Duchu Świętym ( zielonoświątkowcy) jak to się ma do naszego chrztu/bierzmowania ?
czy oni są pozbawieni Ducha Świętego w tym czasie gdy my - katolicy od maleńkości dostaliśmy te dary D. Św. ? pytanie dla mnie retoryczne. bo działanie D Świętego zależy od naszej otwartości. Nie potrafie tego jakoś zebrac w całość

Cytat:To czy to ożywienie rzeczywiście nastąpiło można się przekonać właśnie po owocach które nie są pojęciem względnym i nie zależą od nas a mogą wyrażać się poprzez: pogłębienie więzi z Jezusem, głębszym odkryciem Pisma Św. jako słowa życia, pełniejsze odkrycie Kościoła, pogłębienie więzi z Maryją, otwartość na dary charyzmatyczne
a czy pogłębienie więzi z Jezusem nie zależy od nas? głębsze odkrycie Pisma Świętego? itd przeciez to wszystko nasze osobiste decyzje.oczywiście że to idzie w parze z działaniem Ducha Świętego ,ale sami musimy chcieć, musimy mieć pragnienie bliższego poznania Boga , aby odkryć w sobie dary Ducha Świętego.

spes77 napisał(a):To że nie potrafimy w pełni korzystać z darów jakie otrzymaliśmy wiąże się z naszą dojrzałością i otwartością.
czyli korzystanie z owoców Ducha Świętego wiąrze się z naszą dojrzałością i otwartością. co za tym idzie otwartość zależy do nas samych więc owoce D Św także będą wtedy , kiedy sami sie na nie otworzymy.

Cytat:tak mam wrażenie że jak to porównujesz to trochę sobie przeciwstawiasz 'chrzest w DŚ' a sakrament bierzmowania.
czyli lepiej gdyby temat brzmiał:"chrzest w DŚw i sakrament bierzmowania. tylko że wtedy trudno byłoby mi przekazać o co mi chodziło. moje pytanie opiera sie o różnice. Różnice w postrzeganiu działania/owoców D Św u katolików i u zielonoświątkowców.

Cytat:wszystko co trzeba otrzymujesz w sakramencie - najpierw Chrztu, potem Bierzmowania. i teraz zależy jaką miałaś dojrzałość, jakie zrozumienie, jakie nastawienie przyjmując te sakramenty. może być tak, że nie widzisz ich owocności i szukasz dalej i tutaj pomocą są seminaria odnowy w DŚ zakończone chrztem w Duchu, a może być tak, że owe łaski już zaczęłaś rozpalać od momentu sakramentu bierzmowania i wzrastasz w nich bez problemu codziennie przez pielęgnację swojej więzi z Bogiem i Kościołem. ów chrzest w DŚ jest jakby dodatkową pomocą dla tych, którzy nie od początku zaczęli się cieszyć 'rozpakowywaniem prezentu duchowego'


odnośnie Kościoła Katolickiego to tutaj wszystko rozumiem i całkowicie sie zgadzam Uśmiech o tym tez poniekąd spess77 pisała.
tylko chciałbym wiedziec jak to wygląda wtedy u zielonoświątkowców którzy nie przyjmują sakramentu chrztu katolickiego i bierzmowania. czy to że nie przyjmuja sakramentów Kościoła blokuje ich na działanie Ducha Świętego?czy tutaj ta kwestia nie jest aż tak ważna, a ważniejsze jest otwarcie się na działanie D Św.?
czy zielonoświątkowcy nie uczestnicząc w obrzedach Kościoła Katolickiego maja mniejszy dostep do darów D Św?

może teraz przedstawie to w inny sposób:chodzi mi o coś takiego:

1) katolik w wieku 14 lat odkrywa wielka miłość Boga w sobie,pragnienie pójścia za Chrystusem Nazwiemy to wówczas otwarciem na D Św którego otrzymała na chrzcie świętym w Kościele Katolickiem
2) chrześcijanin który nie przyjął sakramentu chrztu katolickiego w wieku 14 lat odkrywa pragnienie pojścia za Chrystusem życia Ewangelią. czy to że nie przyjął sakramentów Kościoła zmniejsza owoce działania Ducha Świętego?
3) chrześcijanin który nie przyjął chrztu KK, uczestniczył w modlitwie o wylanie Ducha Świętego. Czy fakt że nie jest katolikiem zmniejsza możliwości jego otwarcia sie na D Św?

czy zatem przyjecie chrztu Świętego w Kościele Katolickim daje specjalne łaski ( a wierzę że tak jest) to w takim razie w czym to się objawia? czy inni chrześcijanie są tych łask pozbawieni? #-o

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
13-06-2010 20:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - omyk - 13-06-2010, 11:29
[] - spes77 - 13-06-2010, 12:33
[] - bashca - 13-06-2010, 13:39
[] - spes77 - 13-06-2010, 15:46
[] - spioh - 13-06-2010, 18:55
[] - bashca - 13-06-2010 20:15
[] - Annnika - 15-06-2010, 12:45
[] - spioh - 15-06-2010, 20:52
[] - bashca - 18-06-2010, 20:40
[] - omyk - 18-06-2010, 21:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów