Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moja pustelnia - Wojtek37
Autor Wiadomość
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Moja pustelnia - Wojtek37
Właśnie dziś w nocy wróciłem z pielgrzymki - a byliśmy w Warszawie w seminarium Redemptoris Mater. Przepiękne wrażenia, naprawdę warto w tamtejszym Kościele przeżywać Eucharystię, w tak pięknym otaczającym nas klimacie, a do tego przecudowne ikony..... miodzio dla duszy.....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
13-06-2010 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #2
 
Aż ci zazdroszczę pozytywnie oczywiście. Ale dlaczego nazwałeś siebie/swoją duszę/coś, co cię otacza? nazwałeś pustelnią?
Czy w ogóle jesteś eremitą :?: :roll:
Wojtek, może przybliż nam to miejsce, czyli Seminarium, co szczególnego jest tam warte obejrzenia, przeżycia?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
13-06-2010 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Nicol@ napisał(a):Aż ci zazdroszczę pozytywnie oczywiście. Ale dlaczego nazwałeś siebie/swoją duszę/coś, co cię otacza? nazwałeś pustelnią?
Czy w ogóle jesteś eremitą :?: :roll:
Wojtek, może przybliż nam to miejsce, czyli Seminarium, co szczególnego jest tam warte obejrzenia, przeżycia?

No, co pustelni, to żyję w samotności, jako celibatariusz, a wracając do domu nie słyszę głosów moich dziewcząt...... stąd ta "pustelnia"

co do seminarium to ...

Warszawa. Kiko Argüello, inicjator Drogi Neokatechumenalnej i znany artysta malarz, rozpoczął wraz ze wspólnotą malarzy realizację cyklu ikon, zwanego koroną misteryjną. Malowidła powstają w seminarium misyjnym Redemptoris Mater.


więcej na
http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php...1207763630

Ta "nowa estetyka" a w szczególności owe ikonium - po prostu zachwyca ducha....

O wyświęceniu ....

http://ekai.pl/diecezje/x28751/poswiecen...ris-mater/

http://www.redemptorismater.pl/budowa.php

Świątynię konsekrował 3 maja b/r., arcybiskup Kazimierz Nycz, w asyście kard. Józefa Glempa i sekretarza KEP bp Stanisława Budzika.

[Obrazek: 1273939947.jpg]

http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php...1104785534

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
14-06-2010 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #4
 
Wojtek37 napisał(a):co pustelni, to żyję w samotności, jako celibatariusz, a wracając do domu nie słyszę głosów moich dziewcząt...... stąd ta "pustelnia"
Domyślam się i trochę sobie przypominam z dawnych lat (pisania na forum), przykro mi z tego powodu, bo zdaję sobie sprawę, jak bardzo kocha się swoje dzieci Przytulanie
Jednakże i w tej samotności trzeba umieć sobie znaleźć pocieszenie duchowe. Jezu, zawsze ufam Tobie :!:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
15-07-2010 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #5
 
O rety, jak możesz pisać, że Ci przykro? To tak, jakby Wojtek napisał: wiem, że jesteś żoną i matką i przykro mi z tego powodu, bo wiem, jak bardzo mi dobrze w samotności.
Każdy jest powołany do innego stanu i samotność wcale nie jest mniejszym powołaniem od małżeństwa. Zresztą nawet doskonalszym, idąc za św. Pawłem (1 Kor 7).

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-07-2010 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #6
 
Nie umniejszam samotności, zależy jak kto na nią patrzy i zależy czego oczekuje.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
16-07-2010 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
omyk napisał(a):O rety, jak możesz pisać, że Ci przykro? To tak, jakby Wojtek napisał: wiem, że jesteś żoną i matką i przykro mi z tego powodu, bo wiem, jak bardzo mi dobrze w samotności.
Każdy jest powołany do innego stanu i samotność wcale nie jest mniejszym powołaniem od małżeństwa. Zresztą nawet doskonalszym, idąc za św. Pawłem (1 Kor 7).

Omyk, zupełnie źle zinterpretowałaś me i Nicol słowa, bo ja jestem dalej związany sakramentem małżeńskim, i ma samotność jest właśnie tą pustelnią .....

Odzielenie siłowe - i mentalne od dzieci, względem Ojca - dało wiele złych akcentów w ich dorastaniu.... ale nie mnie tu, wydawać wyroki - wszystko w rękach NAJWYŻSZEGO....

Miałem po raz pierwszy od 10 lat możliwość przebywania z nimi przez aż SZEŚĆ DNI - dla mnie to było i jest wielkie błogosławieństwo Boga .

Co do samotności - to nie jest łatwa,gdyż tylko mi to pozostaje, bym razem z Jezusem niósł ją na swoją Golgotę.

Zatem polecam się modlitwie, do Boga Najwyższego, bym podołał, tej próbie.... AMEN !.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
16-07-2010 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #8
 
Wojtek - na to zwróciła mi uwagę dopiero później Spiohu, przepraszam. Nie mogłam znać Twojej sytuacji, pisząc o pustelni wyglądało, jakbyś był osobą powołaną do samotności Uśmiech Mam nadzieję, że się nie gniewasz. Mi tam w samotności jest bardzo, bardzo dobrze Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-07-2010 22:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #9
 
Wojtek37 napisał(a):Miałem po raz pierwszy od 10 lat możliwość przebywania z nimi przez aż SZEŚĆ DNI - dla mnie to było i jest wielkie błogosławieństwo Boga .
Czekanie się opłaciło, a zwłaszcza zawierzenie Bogu, pozostaję w modlitewnej pamięci o Twojej rodzinie.

omyk napisał(a):Mi tam w samotności jest bardzo, bardzo dobrze
Ja przeciwnie-owszem, ale na króciutką chwilę.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
17-07-2010 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
omyk napisał(a):Wojtek - na to zwróciła mi uwagę dopiero później Spiohu, przepraszam. Nie mogłam znać Twojej sytuacji, pisząc o pustelni wyglądało, jakbyś był osobą powołaną do samotności Uśmiech Mam nadzieję, że się nie gniewasz. Mi tam w samotności jest bardzo, bardzo dobrze Uśmiech

Oczywiście, że się nie gniewam. Uśmiech - Ale samotność bez Boga jest straszna, bo człowiek nie został stworzony do tego by był sam.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
18-07-2010 00:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #11
 
Myślę Wojtku, że "małżeństwo" bez Boga jest równie straszne Oczko A z Bogiem każde powołanie jest piękne, o ile jest właściwe dla danej osoby. Każdy niech postępuje według własnego daru Uśmiech

[ Dodano: Nie 18 Lip, 2010 01:48 ]
Cytat:Ja przeciwnie-owszem, ale na króciutką chwilę.
Miałam na myśli powołanie do samotności/bycia celibatariuszem, a nie przebywanie w całkowitej samotności (choć to też lubię).

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-07-2010 01:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #12
 
omyk, mimo, że mi wytłumaczyłaś (za co serdeczne dzięki) pozostaję przy swoim - nie nadaję się do życia jako celibatariusz.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
18-07-2010 17:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #13
 
Nicol@ - bo właśnie to miałam na myśli (ja, a nawet sam św. Paweł Duży uśmiech ): każdy powinien postępować zgodnie z darem, który otrzymał.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-07-2010 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Niedostępny
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
pięknie że mogłes tam być w tym seminarium..i pieknie.. że będą tam ikony i freski..

pozdrawiam serdecznie
19-07-2010 01:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Nicol@ napisał(a):omyk, mimo, że mi wytłumaczyłaś (za co serdeczne dzięki) pozostaję przy swoim - nie nadaję się do życia jako celibatariusz.

Ha,ha, ale ja nie mam wyjścia ....Uśmiech

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-07-2010 19:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów