Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co z tą Polską?
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Co z tą Polską?
żeby wyjść od konkretnych zagadnień przedstawie Wam moje obawy dotyczące przyszłości naszej Ojczyzny. O tym pisałam już w innym temacie

Cytat:sant napisał/a:
bashca napisał/a:
jej, im bliżej wyborów tym bardziej sie boje o tą Polskę

Ależ czemu? Nie zapominaj że jest Pan Bóg, i jeżeli On w jakiś sposób doświadcza nasz kraj, to raczej po to by się obudził. I wreszcie wzbudził w sobie wdzięczność wobec Stwórcy. Odwagi bashka. Będzie dobrze.



Wiem że jest Bóg - na szczęście. jednak tak patrząc po ludzku to trudno jednak będzie to wszystko jednak - moim zdaniem - ogarnąć kiedy głowa państwa zostanie liberał
Cytat:
Autor tekstu: Mariusz Agnosiewicz
Podstawowymi kategoriami liberalnego myślenia są: jednostka, rozum i wolność, przy czym liberalna koncepcja jednostki, rozumu i wolności różni się radykalnie od ich koncepcji chrześcijańskiej" (Piotr Matejski SJ [ 4 ]). [Zob. więcej: Wolność: katolicka a liberalna]



trudno będzie w tym duchu Polskości utrzymać poglądy katolickie Chyba nikt nie zaprzeczy jaki wpływ maja media? już dzisiaj widzimy jak Komorowskiemu przyświęcają, teraz tak mówią, a później zobaczymy do jakiego " róbta co chceta" dopuści.aborcja, eutanazja, nie wspominając o innych "przyszłościowych dla Polaków" propozycjach liberalisty Komorowskiego. :|

Tego sie boję Myślicie że Francuzi , którzy mają tak wielkie skarby na swej ziemi jak Fatime itd nie modlili sie za swoja Ojczyznę? jestem pewna że byli i tacy. przytaczać co teraz we Francji sie dzieje?
tego się boję -wpływu innych na ta nasza Polska ziemię, boję sie tego " pójścia z duchem czasu" jaki duch czasu??!!! zabójstwa dzieci itd? jak Komorowski będzie prezydentem to tak czy siak rządzic będzie rząd Tuska, oni sa praktycznie z tej samej bajki. To troche na tej zasadzie tej anegnoty że pod Smoleńskiem Putin przytulił Tuska, natomiast Kaczyńskiego by nie przytulił. Tusk dąży do dobrych stosunków z Rosją, nie widzę w tym nic dobrego Smutny

Kiedys po wyświetleniu dokumentu solidarni 2010 rodzice nam opowiadali o czasie, komuny, co i jak, mój tata aktywnie działał w konspiracji podziemnej, mówili także o wczesniejszych i teraźniejszych działaniach Rosji ( w szkołach gdzie jest podstawowa historia liczba godzin nie pozwala na (dokładne) "przerobienie" czasów komuny :!: )
teraz inaczej patrzę na los naszej Ojczyzny i na wszelkie układy polsko rosyjskie. zreszta to wyszło po tym jak jeden z lotników nie chciał podpisać sie pod świadectwem wiarygodności kopi czarnych skrzynek. I jaka reakcja? " zamknąc TVP1 bo wychwytuje niewygodne informacje!". :|
Przepraszam bardzo to wy polacy, chcecie sie znowu przyporządkować Rosji, zakrywając prawdę :?: czy to nie sytuacja podobna jak za komuny? ja chciałabym Polske ,wolna Polskę, katolicką ze swoimi poglądami bez wpływów innych krajów

Dzisiaj idąc do pracy dostałam "metro" do ręki - bezpłatną gazetę nakład 614 tysięcy, rozdawana w największych miastach Polski, gdy zobaczyłam pierwsze strony, pierwsze artykuły " wyspy głosują na komorowskiego' itd - wyrzuciałam ja do kosza. :roll:

ta gazeta jest wydwana przez zespół agory. na pewno kojarzycie ta gazetę " jesteśmy po stronie prawdy" czy cos takiego - to ich hasła, a tak naprawdę to jest ona z jednej beczki tak jak gazeta wyborcza. nie wiem czy znacie historie gazety wyborczej - pewnie tak. nam rodzice opowiadali że kiedyś to oni byli gazetą patriotyczną, w czasach komuny, potem nawet wyborcza miała logo solidarności, jednak potem redakcja nieco sie zmieniła i zaczeli wypisywać kłamstwa, półprawdy, solidarność zdjęła swoje logo z gazety, a ta nadal obracała wśród tych patriotów, którzy chłoneli te informacje.ponoćz tego środowiska powstało PO. Sama gazeta wyborcza cały czas funkcjonuje jako " gazeta inteligencji" tak naprawde guzik prawda.. :^o dawna wyborcza, to juz nie ta dzisiejsza.

Media nie bez powodu nazywane sa czwarta władzą,a wszystko idzie w jednym kierunku.. juz chcą zlikwidować TVP1 ,która jest niewygodna dla stosunków z Rosją, Dopiero co odkryte zostały kłamstwa kierowane pod adresem Lecha Kaczyńskiego, odkryte zostało jego prawdziwe oblicze, patrioty itd a teraz z powrotem Polacy wierza temu wszystkiemu co media mówią,znów chłoną wszystko dookoła.
Dobrze o Lechu Kaczyńskim kiedy tak mówiono? - po śmierci( bo był tym patriotą tak niewygodnym dla mediów- "po co jechał do Gruzji" tak naprawde pojechał dlatego bo wiedział co to znaczy być pod presja Rosji i walczyc o swój kraj )Wiecie dlaczego media w tak atakowały Kaczyńskiego za ten krok? Gruzja to nasi prawdziwi przyjaciele kraj bardzo biedny, a jaki otwarty dla Polaków, dają co tylko mogą, można by wymienić Gruzińskie ulice czy place na cześć pary prezydenckiej. A Rosja? była jakaś odezwa po naszej powodzi?? wielcy przyjaciele Polaków, a tak mówiono o tych ociepleniach stosunków Polsko - Rosyjskich, wybaczcie, ale ja nie wierze w ich dobre intencje. Dlaczego zaczeli budowac gazociąg dookoła Polski ? żeby w razie czego odciąć nam dopływ gazu z Rosji, Kaczyński prowadził rozmowy a propo prowadzenia gazociągu z Azji, spotkał sie z głowami poszczegolnych państw, o dziwo akurat w tym samym dniu rząd Rosyjski zrobił inne spotkanie na którym zdecydowana więszość się pojawiła, przez co nie byli na spotkaniu w sprawie gazociągu z Azji do Polski było mniej osób niż powinno.
wiem że to troche długie, ale proszę przeczytajcie i wypowiedzcie sie co o tym myślicie, czy ja przesadzam :?:
Moim zdaniem massmedia bardzo skutecznie manipulują nami i dzięki temu udało im sie stłumić prawdziwy patriotyzm tą walkę o prawdziwie Polską Polskę o która jeszcze x lat temu walczyliśmy chociażby w czasie komuny, czy wojny światowej Pomysł

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
22-06-2010 02:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
Rozumiem Twoje obawy, przyznam, że gazociąg i mnie nieco niepokoi. Bardzo cieszę się, że tak dokładnie to wyjaśniłaś, dzięki temu możliwe jest wzajemne zrozumienie, a nie przerzucanie się argumentami. Lubię rozmawiać z ludźmi na poziomie ich obaw i uczuć, bo wiem, że tylko wtedy możliwe jest prawdziwe porozumienie, ostatnie doświadczenia mi to pokazały. Szukanie obiektywnych prawd powoduje jedynie kłótnie i rozłamy. Dlatego dziękuję Ci bardzo, że to napisałaś. Dziękuję Ci bardzo, że pokazałaś, jak Ty to widzisz Uśmiech.

Postaram się odwdzięczyć tym samym. Wielokrotnie wspominałam, że ja nie chcę nikomu narzucać swojego sposobu myślenia, ale nie lubię jednocześnie, gdy ktoś próbuje mi narzucić swój.

Otóż ja studiuje ekonomię. To na pewno ma wpływ na mój sposób patrzenia na pewne sprawy. Od początku studiów jestem uczona, że decyzje, które wydają się niepopularne w krótkim okresie, często okazują się korzystne w długim. Wiem, że poziom zadłużenia Polski jest tak wysoki, że jeżeli nic nie zmieni się w naszej władzy, jeżeli nie znajdzie się partia ani rząd, którzy zechcą ciąć świadczenia socjalne (zamiast podnosić), co oczywiście jest bardzo niepopularne społecznie, to kiedyś grozi nam ruina. Wiem również jak wielkie środki są marnotrawione w niektórych instytucjach publicznych, np. w służbie zdrowia (zupełnie nieopłacalne zakupy, kupowanie produktów, które następie bez wykorzystania, ulegają przeterminowaniu i lądują w kosztu), tylko dlatego że do nikogo nie należą i nikomu nie zależy na efektywnym wykorzystaniu tych środków. Ludzie płacą olbrzymie podatki i składki, a potem znaczna część tego ulega nieefektywnemu zmarnowaniu. Kolejnym faktem są świadczenia socjalne, które poprawiają dobrobyt ludzi tylko krótkotrwale, a jednocześnie demotywują ich do podjęcia pracy lub wykształcenia. Jak mówiłam, to jest bardzo popularne na krótką metę, ale na długą zupełnie nikomu nie pomaga. Według szacunków jeżeli nic nie zrobimy z systemem emerytalnym, to w przeciągu 30 najbliższych lat zawali się on. To dopiero będzie tragedia. Zatem żeby mogło nam się w przyszłości poprawić, na tę chwilę potrzebne są ustawy i reformy, które pozornie pogorszą naszą sytuację.

Ponadto ja inaczej zapatruję się na wiarę. Uważam, że zakazywanie pewnych rzeczy, to nie jest metoda, a przynajmniej znowu jedynie krótkoterminowa. Jeżeli ktoś chcę aborcji, to znajdzie sposób na to, żeby to zrobić (znam z najbliższego otoczenia takie sytuacje). Jeżeli kogoś będzie stać na in vitro, a nie będzie mógł tego zrobić w kraju, to wyjedzie za granicę. To nie jest sposób, moim zdaniem. Uważam, że jedynie programy edukacyjne, rozmowy mogą zmienić tę sytuację. Zakazy natomiast rodzą niezrozumienie i rozłam społeczny. Jezus niczego nie zakazywał, nikogo nie zmuszał, dawał wolny wybór, pokazywał jedynie, co jest dla kogoś dobre, a co nie. Uważam, że najlepiej byłoby, gdyby na tym koncentrowali się chrześcijanie. Na świadczeniu własnym życiem, na inspirowaniu innych swoim postępowaniem, dawaniu im do zrozumienia. A jednocześnie pozwalaniu im decydować. Czy nie chcesz żyć tak, jak ja? Czy nie chcesz cieszyć się takim spokojem ducha? Wybór należy do Ciebie. Sam zdecydujesz, czy wolisz śmierć czy życie w szczęściu i pokoju z własnym sumieniem. Wydaje się, że to tak niewiele, że najbliższe otoczenie to jedynie kilka osób, ale gdyby każdy chrześcijanin przestał myśleć w ten sposób, a patrzył na to, co może, ile dobra może zdziałać, wszystkim żyłoby się lepiej.
Moim zdaniem, nikt nie trafi do nieba ani nie zostanie zbawiony za to, że nie zrobił czegoś, co było zakazane. Nie podjął samodzielnie decyzji, że chce odrzucić zło...

Nie widzę również sensu w kłótniach z Rosją i Niemcami, a jednocześnie wielbieniu Stanów Zjednoczonych. Czy właśnie nie to nas zgubiło w czasie drugiej wojny światowej. Liczyliśmy na pomoc Zachodu, a jak przyszło co do czego, to mogliśmy liczyć tylko na siebie. Uważam, że w drodze dialogu można osiągnąć więcej niż przez krzyki i wypominanie tego, co było x lat temu. Zresztą jest to bardzo krzywdzące, gdyż żyją tam inni ludzie... Nie jest rozsądne obrażanie się na córkę, tylko dlatego że matka ukradła nam pieniądze. Hitler nigdy nie doszedłby do władzy, gdyby naród niemiecki nie został obciążony takimi "zadośćuczynieniami" po pierwszej wojnie światowej. Frustracja wśród tamtych ludzi spowodowała taki bieg historii. Poza tym mnie nie podoba się traktowanie Niemców i Rosjan, jakby nie byli ludźmi, tylko jakimiś strasznymi potworami. Uważam, że to krzywdzące. To tacy sami ludzie jak my (ani lepsi ani gorsi).
22-06-2010 18:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cóż, może mało treściwie się wypowiem, ale... w pełni, całym sobą zgadzam się z Anariel. I to tak w sprawach państwowych, dyplomatycznych, jak i religijnych.

Uznanie, Anariel. Właśnie taką postawę, jak tu pokazujesz, cenię u chrześcijan. Chrześcijan, którzy chcą dawać przykład, świadczyć, a nie wymuszać i ustawiać wszystko, łącznie z prawem, wedle własnego "zegarka". Uszanowanie.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
23-06-2010 06:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #4
 
Anariel napisał(a):Uważam, że zakazywanie pewnych rzeczy, to nie jest metoda, a przynajmniej znowu jedynie krótkoterminowa. Jeżeli ktoś chcę aborcji, to znajdzie sposób na to, żeby to zrobić (znam z najbliższego otoczenia takie sytuacje). Jeżeli kogoś będzie stać na in vitro, a nie będzie mógł tego zrobić w kraju, to wyjedzie za granicę. To nie jest sposób, moim zdaniem. Uważam, że jedynie programy edukacyjne, rozmowy mogą zmienić tę sytuację. Zakazy natomiast rodzą niezrozumienie i rozłam społeczny
O.K>. Zgoda Anariel. W takim razie proponuję znieść zakaz kradzieży i gwałtu na studentkach ekonomii. Acha, no i mordowania też. Przecież, jesli ktoś chce to zrobic, to i tak znajdzie na to sposób. I proponuję programy edukacyjne uświadamiajace, że mordowanie i gwałcenie studentek ekonomii jest nieeleganckie i nieetyczne. I kradziez też. Bo po co robić nieporozumienia i rozłamy społeczne?

Anariel napisał(a):Nie widzę również sensu w kłótniach z Rosją i Niemcami, a jednocześnie wielbieniu Stanów Zjednoczonych.
Ja też.
Problem tylko jest ten, że nie widzę też sensu w akceptowaniu hegemonii tym państw nad nami.
Anariel napisał(a):Czy właśnie nie to nas zgubiło w czasie drugiej wojny światowej.
To też- dlatego dzisiaj wolę by była prowadzona polityka uniemożliwiająca Rosji i Niemcom taka sytuację bysmy musieli odwoływać się znów do pomocy St. Zj. A niestety obaj ci nasi sąsiedzi nie wyciągają wcale do nas rąk z miłością, tylko sami sobie rzucają sie w ramiona naszym kosztem.
No cóż - pewnie że alternatywą jest pełen poddaństwa rzut na kolana i akceptacja ponownej utraty niezależności. Np energetycznej, co w konsekwencji prowadzi do utraty niezależnośći w polityce zagranicznej itd.
Anariel napisał(a):Uważam, że w drodze dialogu można osiągnąć więcej niż przez krzyki i wypominanie tego, co było x lat temu.
Pewnie, że tak, tyle że do miłości trzeba dwojga. (mówię o państwach, nie o ludziach) Wiesz, pewnie że można kochać swego gwałciciela. Były juz takie przypadki.
Anariel napisał(a):Hitler nigdy nie doszedłby do władzy, gdyby naród niemiecki nie został obciążony takimi "zadośćuczynieniami" po pierwszej wojnie światowej
To też, ale też nie byłoby hekatomby II WŚ, gdyby nie wzajemna miłość naszych sąsiadów. Wzajemna akceptacja swoich poczynań i dzielenie się światem oraz wzajemna pomoc.
A tak na marginesie - jakie to obciążenia spowodowały dojście do władzy mentora Hitlera - tow. Stalina?
Anariel napisał(a):Poza tym mnie nie podoba się traktowanie Niemców i Rosjan, jakby nie byli ludźmi, tylko jakimiś strasznymi potworami. Uważam, że to krzywdzące. To tacy sami ludzie jak my (ani lepsi ani gorsi).
Pewnie, że tak - jesli traktuje sie ich jak potworów. Ale chyba nikt ich tak nie traktuje. Jednakże mi nie podoba sie też jesli jestesmy my przez nich traktowani jak niedorozwinięte dzieci, których mogą sobie zawłaszczać.
Osobiście nic nie mam do Niemców czy Rosjan. Uważam nawet że z tymi pierwszymi możemy prowadzić normalne stosunki. Ponieważ nastąpiło wzajemne wybaczenie i akty ekspiacyjne. Rosjanie niestety tego nie chcą. Tzn ich władze.
I co może zrobić nasze chcenie?. Powtarzam - do miłości trzeba dwojga.
Gwoli wyjaśnienia- mam znajomych i przyjaciół zarówno Niemców jak i Rosjan. Polityka ich państw wobec Polski nie ma tu żadnego znaczenia. Ludzie są naprawde tacy sami jak my.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
23-06-2010 08:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
Anariel napisał(a):Zakazy natomiast rodzą niezrozumienie i rozłam społeczny. Jezus niczego nie zakazywał, nikogo nie zmuszał, dawał wolny wybór, pokazywał jedynie, co jest dla kogoś dobre, a co nie. Uważam, że najlepiej byłoby, gdyby na tym koncentrowali się chrześcijanie. Na świadczeniu własnym życiem, na inspirowaniu innych swoim postępowaniem, dawaniu im do zrozumienia.

Tylko czy aborcja o której wczesniej pisałaś jest związana z wiarą? mordowanie nienarodzonych dzieci to problem całego społeczeństwa a przeciwników znajdziesz nie tylko wśród katolików, wiele wśród nich osób niewierzących. O zmuszaniu innych przez katolików byśmy mogli mówić gdyby Kościół no na siłę trzymał ludzi przy sobie, narzucał w sposób perfidny innym swoja wiarę. Ludzie trwaja w Kościele dobrowolnie, żeden z katolików nie jest do niczego zmuszony. można z niego wystąpić w każdej chwili
A kwestia podejścia katolików do aborcji to akurat wyrażenie swojego zdania na ten temat, tak jak wyraża je wiele innych feministek i to wcale nie jest związane z tym w co kto wierzy.
Jakbyś widziała marsz dla życia idący ulicami miasta. Czy wiesz czy to idą katolicy, protestanci, baptyści, czy zielonościątkowcy? nie. to idą ci, co są przeciwni mordowaniu dzieci nienarodzonych.
Anariel napisał(a):Uważam, że w drodze dialogu można osiągnąć więcej niż przez krzyki i wypominanie tego, co było x lat temu.
Owszem, tylko zauważ te fakty typu gazociąg wokół Polski i wiele zagrywek Rosji, to akurat czasy teraźniejsze. To co było wczesniej, możemy do tego nie wracać. Mogli założyć swoja nową kartę w stosunkach Polsko-rosyjskich, dąrzyc do porozumienia. A oni cały czas chcą nas "trzymać jak psa na smyczy" i mieć nasza ojczyznę pod kontrolą. No i niech sobie teraz Tusk z Komorowskim przytakuja na te nasze relacje, to naparawdę dojdziemy bardzo daleko, oby nie za daleko Smutny . Czy oni sa głupi czy tylko udaja głupich?! czy oni nie widzą tych perfidnych zagrywek Rosji. Chociażby świerze informacje o tym jak jeden z pilotów rosyjskich nie podpisał sie pod wiarygodnością kopii czarnych skrzynek. Reakcja Polskich władz/mediów była dla mnie naprawdę szokująca " zamknąć TVP1, bo przechwytuje niewygodne informacje"
Ja już nie wiem czy śmiac się czy płakać.. :-s
Cytat:Anariel napisał/a:
Poza tym mnie nie podoba się traktowanie Niemców i Rosjan, jakby nie byli ludźmi, tylko jakimiś strasznymi potworami. Uważam, że to krzywdzące. To tacy sami ludzie jak my (ani lepsi ani gorsi).

Pewnie, że tak - jesli traktuje sie ich jak potworów. Ale chyba nikt ich tak nie traktuje. Jednakże mi nie podoba sie też jesli jestesmy my przez nich traktowani jak niedorozwinięte dzieci, których mogą sobie zawłaszczać.
Osobiście nic nie mam do Niemców czy Rosjan. Uważam nawet że z tymi pierwszymi możemy prowadzić normalne stosunki. Ponieważ nastąpiło wzajemne wybaczenie i akty ekspiacyjne. Rosjanie niestety tego nie chcą. Tzn ich władze.
Mam dokładnie takie same odczuciaUśmiech poszczególnych Rosjan nie chce koniecznie utożasamiać z tym co dzieje się teraz w ich kraju, tak samo jak my nie zgadzamy się z pewnymi decyzjami naszego rządu.
A co ja czuję ogólnie do Państwa Rosyjskiego? na pewno nie jest nią nienawiść.. na pewno poczucie krzywdy, strach w pewnym sensie też,widząc jeszcze zagrywki naszej (przepraszam ,ale) "Polskiej" władzy ( w niektórych wydaniach) :/
Ja też miałam okazję poznać rosjanina, co więcej chodził ze mną do liceum. Na pewno lekcje historii w naszej klasie nie były dla niego łatwe, zresztą wiem jaka była jego postawa wobec historii jego państwa.

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
23-06-2010 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Nigdzie nie powiedziałam, że popieram aborcję. Nigdzie. Wydaje się, że w społeczeństwie ostatnio jest większe zrozumienie tematu, dzięki akcjom informacyjnym, a nie zakazom. Również nie pamiętam, żeby Komorowski wspominał cokolwiek o legalizowaniu aborcji czy eutanazji...

Moim zdaniem, problem z in vitro czy z antykoncepcją jest taki, że ludzie nie rozumieją. Postrzegają to, jako głupi zakaz wymyślony przez Kościół. Sama zrozumiałam dopiero niedawno, gdy ktoś zechciał w końcu mi to spokojnie wytłumaczyć, zamiast krzyczeć i zarzucać "brak katolickiego spojrzenia" na pewne sprawy. Przykre, ale większość społeczeństwa nie ma pojęcia, o co w tym wszystkim chodzi (w tym przytłaczająca większość katolików). Wie tylko, że nie wolno. Efekty? Wielu katolików bierze tabletki i nie widzi w tym nic złego. Ci bardziej uczciwi rezygnują z Kościoła, Ci mniej po prostu ignorują nauki. Ta droga prowadzi donikąd. Możemy zakazać in vitro, ale bez akcji informacyjnej po prostu ludzie wyjadą za granicę, żeby to zrobić. Podobnie dzisiaj jest z aborcją. Bogate kobiety, które chcą jej dokonać, i tak to zrobią. Tylko te biedne nie mogą - przez co czują się nierozumiane przez otoczenie, nierozumiane przez Kościół, mają poczucie, że wszyscy są przeciwko nim.

Moim zdaniem, problem zaczyna się w niezrozumieniu tematu. Dopóki się to nie zmieni, aborcja będzie obecna w Polsce. Owszem, możemy udawać, że jej nie ma, bo przecież jest nielegalna. Prawda jest jednak taka, że te parę tysięcy legalnych aborcji, to jest nic w porównaniu z liczbą nielegalnych, które mają miejsce w naszym kraju. Tego typu podejście jest dla mnie walką z wróblem, gdy od tyłu zachodzi nas tygrys.

Dlatego ja uważam, że katolicy powinni angażować się w akcje informacyjne (nie takie napastliwe, potępiające, a przedstawiające sprawę na spokojnie, pokazujące również, co te kobiety mają do stracenia - zdrowie psychiczne itp.). Powinniśmy angażować się we wsparcie dla kobiet, które są w trudnej sytuacji materialnej i w ciąży. Bez potępiania. Bez wykrzykiwania. Gdy ktoś chce zostać zrozumiany, najpierw powinien zrozumieć drugiego człowieka.
24-06-2010 11:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #7
 
Anariel napisał(a):Nigdzie nie powiedziałam, że popieram aborcję.
i ja też niczego takiego nie napisałam o Tobie , AnarielUśmiech
Cytat:Również nie pamiętam, żeby Komorowski wspominał cokolwiek o legalizowaniu aborcji czy eutanazji...
więc sprawa ma się tak. Komorowski w odpowiedzi na pytanie o aborcje i eutanazje powiedział
Cytat:Byłem, jestem i zawsze będę za życiem; to oznacza, że zawsze byłem przeciwko karze śmierci, byłem zawsze przeciwko aborcji na życzenia, byłem i jestem za in vitro, jestem przeciw eutanazji, będę za testamentem życia - zadeklarował Bronisław Komorowski - jeden z kandydatów w prawyborach w Platformie.

Jednak nie powiedział o wszystkim, Komorowski popiera tzw kompromis aborcyjny który pozawala na mordowanie chorych dzieci

W wielu miejscowościach w Polsce organizacje Prolife rozpoczęły akcje umieszczając bilboardy
[Obrazek: z8025990nbillboardwsrod.jpg]
Pod zdjęciem jest napis: "Marszałek Komorowski popiera kompromis aborcyjny". Obok umieszczono zdjęcie płodu i pod nim napis: "Kompromis aborcyjny zabija chore dzieci".

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
24-06-2010 18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #8
 
Ten billboard był w Rzeszowie "aresztowany" Duży uśmiech Policja go zwinęła, bo Komorowski miał przyjechać (jeszcze w kampanii przedwyborczej).
http://fronda.pl/news/czytaj/skandal_w_r...posylki_po

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
24-06-2010 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #9
 
W Warszawie też ten plakat jest, tylko policja do tej pory konkretnych kroków nie podjęła
http://www.tvn24.pl/0,1657178,0,1,komoro...omosc.html

Cytat:Straż miejska, do której /Małgorzata Kidawa/się zwróciła, ma jedynie prawo pilnować, by samochody nigdzie na dłużej nie parkowały. - Dlatego nasi prawnicy pracują, by zastopować te akcje inaczej - mówi Kidawa Błońska.
:mrgreen:

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
25-06-2010 07:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #10
 
bashca napisał(a):Cytat:
Byłem, jestem i zawsze będę za życiem; to oznacza, że zawsze byłem przeciwko karze śmierci, byłem zawsze przeciwko aborcji na życzenia, byłem i jestem za in vitro, jestem przeciw eutanazji, będę za testamentem życia - zadeklarował Bronisław Komorowski - jeden z kandydatów w prawyborach w Platformie.


Jednak nie powiedział o wszystkim, Komorowski popiera tzw kompromis aborcyjny który pozawala na mordowanie chorych dzieci
Bashca - zauważ że pan Marszałek w jednym zdaniu zadeklarował poparcie dla zycia i jednocześnie je zanegował. O ile mi wiadomo to jednak nie do końca popierał zycie. Bo co tzw. „embrionami nadliczbowymi”, które sie zabija w przypadku zapłodnienia in vitro?
Albo pan marszałek, nie ma pojęcia o czym mówi, albo mówi tylko dlatego bo sa wybory i chce pokazać że: Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
25-06-2010 08:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #11
 
bashca napisał(a):Pod zdjęciem jest napis: "Marszałek Komorowski popiera kompromis aborcyjny". Obok umieszczono zdjęcie płodu i pod nim napis: "Kompromis aborcyjny zabija chore dzieci".

I o takie właśnie "akcje" katolików chodzi najpewniej Anariel. Czyli - rzucanie oskarżeniami. I znów muszę ją poprzeć - bo dawno nie słyszałem tak mądrze mówiącej katoliczki (choć nie ze wszystkim się zgadzam, oczywiście).

Szacuneczek, Anariel, i mam nadzieję, że więcej będzie takich rozsądnych, rzeczowych katolików, a mniej katolików-pieniaczy.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
25-06-2010 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #12
 
Oskarżenia? Duży uśmiech
A nie jest to czasem stwierdzenie faktu, że marszałek ma taki, a nie inny pogląd? Jest osobą publiczną, jego poglądy nie są tajne.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
25-06-2010 10:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #13
 
Drizzt napisał(a):I o takie właśnie "akcje" katolików chodzi najpewniej Anariel. Czyli - rzucanie oskarżeniami.
Gdzie ty tu widzisz oskarżenie? Czy to jest nieprawdą, że tzw kompromis aborcyjny daje mozliwość zabijania wielu ludzi. i in vitro również?
Przecież marszałek sam to potwierdzał że jest za obu tymi procederami. On sam to mówił.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
25-06-2010 10:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
Drizzt napisał(a):
bashca napisał(a):Pod zdjęciem jest napis: "Marszałek Komorowski popiera kompromis aborcyjny". Obok umieszczono zdjęcie płodu i pod nim napis: "Kompromis aborcyjny zabija chore dzieci".

I o takie właśnie "akcje" katolików chodzi najpewniej Anariel.

Drizzt, Organizacje prolife, to przeciez nie są organizacje katolickie funkcjonujące przy kościele.W śród tych ludzi znajdzie sie wielu ateistów, agnostyków, zielonoświątkowców, buddystów itd, zresztą o tym pisałam. Ci ludzie zrzeszają się ogólnie po to by bronić życia, a nie aby propagować poglądy katolickie.
Ciekawe czemu nie wspomnicie o tak wielu domach dla samotnych matek prowadzonych przez siostry zakonne, poradniach psychologicznych funkcjonujących przy parafii , "telefonów zaufania", wielu wspólnotach których posługa opiera się konkretnej pomocy kobietom w ciąży. W ten własnie sposób Kościół Katolicki pomaga kobietom które chcą dopuścić sie aborcji. Uśmiech

Powiesz pewnie że owszem sa w Polsce takie punkty i to jest normalne. Jednak czemu nie zauważysz że ich powstanie/prowadzenie jest inicjatywą głównie Kościoła?

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
25-06-2010 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ze względu na pojawiające się wątki polityczne. Na podstawie:
Art.76b,76c i 77 ustawy o wyborze Prezydenta RP z dnia 27 września 1990 roku, t.j. DZ.U. 2000 Nr 47 poz. 544 z późn. zm. i art. 85,86 i 87 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej - t.j. Dz. U. 2007 nr 190 poz. 1360 z późn. zm.

Zamykam na okres ciszy wyborczej.

[ Dodano: Nie 04 Lip, 2010 21:15 ]
Ponownie otwarte.

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
03-07-2010 00:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów