Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odcinanie księży od informacji - to już śmierdzi sektą...
Autor Wiadomość
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Odcinanie księży od informacji - to już śmierdzi sektą...
Łażąc dzisiaj po necie, natknąłem się na taki oto artykuł:

http://www.sfora.pl/Biskupi-odcinaja-ksi...cji-a21819

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie jest to jakaś wybitnie wiarygodna strona, jednak... cóż, nawet reakcja na te działania jest opublikowana, więc trudno tu mówić o jakiejś wielkiej manipulacji.

Piszę o tym, gdyż takie działania - odcinanie księży od słów krytyki wobec KK, śmierdzą mi już mocno sektą - bo to w sektach odcina się członków grupy od informacji, w celu idealnej indoktrynacji za zamknięcia klapek na oczy.

Co o tym myślicie?

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
03-07-2010 18:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
o Matko z jakiej ty to strony wytrzasnąłeś .........
ona jest W 100 % nie wiarygodna !
Wiec nad czym my się mamy rozwodzić przy takich źródłach ?!

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
03-07-2010 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Myślę, że takie działanie jest nie fair, ale jest ono spowodowane tym całym bałaganem, który opanował Kościół. Te wszystkie doniesienia o molestowaniu i innych wykroczeniach, błędach niszczą obraz Kościoła. Zapewne biskupi chcą to wszystko wyciszyć, uspokoić atmosferę panującą w Kościele. Niestety : jedne błędy pociągają inne. Kościół wymaga uporządkowania spraw, także prawnych. Nie ma co jednak się nakręcać na dalsze komentarze. Taki temat jaki założyłeś będzie tylko służył jeszcze większej negacji Kościoła, niszczeniem go zbędnymi uwagami i komentarzami.
Nie twierdzę, że Kościół jest czysty, bez winy, ale raczej dolewając oliwy do ognia nie wiele można pomóc Kościołowi a bardziej można go tylko niszczyć, więc nie mam zamiaru przykładać do tego ręki.

Dlatego uważam ten temat za niepotrzebny, skłaniający tylko do negacji. Zamiast więc wertować to wszystko w tym temacie polecam modlitwe w intencji oczyszczenia Kościoła z tych wszystkich brudów.

Jeśli nie ma chętnych do dyskusji to zamkne temat, gdyż nie będzie on służył niczemu dobremu.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
03-07-2010 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cytat:Kościół ucieka od rzeczywistości. Zamyka oczy i myśli, że go nie widać. Do 6 tys. prenumeratorów Internetowego Dziennika Katolickiego Katolickiej Agencji Informacyjnej, głównie księży, przestał przychodzić poranny przegląd prasy.

- Nad decyzją tą bolejemy, ale spowodowana ona została licznymi głosami księży, w tym biskupów, którzy zwracali uwagę, że w ten sposób do środowisk duchownych docierają głosy krytyki Kościoła publikowane przez niektóre gazety - "Rzeczpospolita" cytuje szefa KAI, Marcina Przeciszewskiego.

źródło - jw.
strashne... Szczęśliwy

teraz biedny ksiądz na pewno nie może też sobie kupić gazety w kiosku :lol2:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-07-2010 03:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Myślę, że takie działanie jest nie fair, ale jest ono spowodowane tym całym bałaganem, który opanował Kościół.

Zgodzę się. Tylko warto zadać pytanie: skąd ten bałagan?

Ano stąd, że zamiast reagować od razu, zwracać na te sprawy uwagę, KK wolało zamiatać sprawy pod dywan, w imię "dbania o dobre imię Kościoła". I teraz, niestety, się taka postawa mści. Ludzie zrywają zmowę milczenia, nie boją się już społecznego wykluczenia, i relacjonują zdarzenia, które miały miejsce czasami nawet dawno temu.

Proste prawo powrotu - wszystko, co zrobisz, wróci do ciebie. I tak się też teraz dzieje...

Cytat:Te wszystkie doniesienia o molestowaniu i innych wykroczeniach, błędach
[/quote

Tomek, nazywajmy rzeczy po imieniu - nie "wykroczeniach i błędach", ale "przestępstwach". Molestowanie nie jest bynajmniej jedynie wykroczeniem.

[quote]
niszczą obraz Kościoła.

Albo raczej pokazują, że mit, który Kościół skutecznie budował o sobie jakoś do końca wieku XIX - mit o ideale i świętości, jest jedynie mrzonką.

Cytat:Zapewne biskupi chcą to wszystko wyciszyć, uspokoić atmosferę panującą w Kościele.

Czyli nihil novi. Wyciszanie, spychanie w kąt, udawanie, że nic się nie dzieje. Tyle, że przy obecnym przepływie informacji ta taktyka już nie skutkuje.

Cytat:Taki temat jaki założyłeś będzie tylko służył jeszcze większej negacji Kościoła, niszczeniem go zbędnymi uwagami i komentarzami.
[/quote[

Nie Tomek. Niestety, ale rozwój wymaga spojrzenia prawdzie prosto w oczy. W innych tematach, dotyczących Polski, bardzo podkreślasz, że żeby iść na przód, musisz zmierzyć się z przeszłością i załatwić stare sprawy. Dlaczego Kościół tak boi się tej konfrontacji w odniesieniu do siebie? Dlaczego uporczywie chce wyciszać sprawę, zamiatać pod dywan, zamiast wreszcie raz a dobrze spojrzeć prawdzie prosto w oczy?

Ten temat nie ma służyć dolewaniu oliwy do ognia. Ma służyć uświadomieniu sobie, co się dzieje. Zmierzeniu się z prawdą. I rozmowie o tym, świadomej rozmowie.

[quote]
Nie twierdzę, że Kościół jest czysty, bez winy, ale raczej dolewając oliwy do ognia nie wiele można pomóc Kościołowi a bardziej można go tylko niszczyć, więc nie mam zamiaru przykładać do tego ręki.

Powiem Ci coś wprost, Tomek. Uważam, że wiesz, jak moim zdaniem katolicy najlepiej mogliby pomóc Kościołowi (w rozumieniu hierarchii)? Wymagając. Przestając zachowywać się jak pokorne owieczki, które nie chcą oceniać "pasterza", i zawsze zakładają, że robi wszystko, co najlepsze.

Wymagając. Wymagając prawdy, wymagając otwartości, wymagając DZIAŁAŃ.

Bo jakież podjęto działania? Owszem, papież sobie ponawijał o tym, że żadnej tolerancji dla molestowania, ple ple ple. I co w tym kierunku zrobił? Kilka dymisji, nawet nie powiązanych z pozbawieniem święceń, o zgłaszaniu takich spraw policji, i wspomaganiu w dostarczeniu dowodów nie wspominając. Innymi słowy, dużo gadania, a "będzie dalej tak jak jest".

Cytat:Dlatego uważam ten temat za niepotrzebny, skłaniający tylko do negacji.

Tomek, fakt jest faktem, że "skłąniających" do negacji jest na tym forum gros tematów. Z których wiele rozwija się w najlepsze, pod czułymi spojrzeniami moderatorów. Nie jest to żadna nowość.

Cytat:Zamiast więc wertować to wszystko w tym temacie polecam modlitwe w intencji oczyszczenia Kościoła z tych wszystkich brudów.

Modlitwa sprawy nie rozwiąże. Są potrzebne realne, konkretne działania. Których w Kościele brak.

Cytat:Jeśli nie ma chętnych do dyskusji to zamkne temat, gdyż nie będzie on służył niczemu dobremu.

Już służy czemuś dobremu. Niezależnie nawet od toku dyskusji, służy zwróceniu uwagi na problem, uświadomieniu sobie, ŻE on jest, a także JAK jest rozwiązywany, skonfrontowane z tym, czy powinien czy nie powinien być tak rozwiązywany.

[ Dodano: Nie 04 Lip, 2010 09:01 ]
aleksab napisał(a):o Matko z jakiej ty to strony wytrzasnąłeś .........
ona jest W 100 % nie wiarygodna !
Wiec nad czym my się mamy rozwodzić przy takich źródłach ?!

Cóż, skoro wielu ludzi rozwodzi się na tym forum nad informacjami znalezionymi na Frondzie (tym bardziej niewiarygodna strona - bo stronnicza), to nie widzę powodu, by tu się nie móc rozwodzić.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
04-07-2010 08:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Jeśli nie ma chętnych do dyskusji to zamkne temat, gdyż nie będzie on służył niczemu dobremu.
Ja jestem za. Uważam, że ten temat to tylko woda na antyklerykalny młyn... Natomiast ja jestem anty-antyklerykałem; i co najwyżej uznaję antyfaryzeizm lub antyneofaryzeizm :twisted:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-07-2010 12:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #7
 
M. Ink. * napisał(a):Ja jestem za. Uważam, że ten temat to tylko woda na antyklerykalny młyn...
W pewnym stopniu zgadzam się i z Tobą M. Ink. * i z Tobą Drizzt. Z tematu rozwinie się ogólna rozmowa o błędach i usprawiedliwieniach KK więc to trochę nie ma sensu, jednak bardzo cenię sobie to co mówi Drizzt ponieważ pragnie wyjaśnień i zauważa to co miało zostać ukrytę itd. Proponowałbym zrobić coś w stylu tematu o błędach Kościoła gdzie można by było prowadzić rozmowę o podobnych wątkach - w końcu ponoć prawda zawsze się wybroni Oczko

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
04-07-2010 13:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Razen napisał(a):Proponowałbym zrobić coś
to zrób albo weź i nie rób tego Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-07-2010 13:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #9
 
M. Ink. * napisał(a):to zrób albo weź i nie rób tego Uśmiech
Ja tam lubię Katolików... Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
04-07-2010 13:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Mnie się artykuł podoba ( niezależnie od małe wiarygodności sfory). Zwraca uwagę na to, że prasa świecka bardzo krytykuje Kościół, ( czasem za bardzo), po co więc ich dorabiać, zamawiając pisma źle wyrażające się o Kościele. Czyli biskupi mają łeb na karku w tej sprawie.
Artykuł wnosi, ze w Kościele jest dużo nadużyć. To prawda, wobec czego nie należy tego negować, a przyjrzeć się i naprawić, co można.

Kapłani wcale nie muszą być poprzez brak prasy porannej odcięci od wiadomości, ponieważ istnieje telewizja, internet oraz... kiosk. A ci, którzy są odcięci od informacji, to trochę na własne życzenie.

[Obrazek: mysz4.gif]
04-07-2010 14:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Cytat:Rzecznik episkopatu ks. Józef Kloch podkreśla, że nie jest to decyzja Konferencji Episkopatu Polski. – Podjęła ją KAI na podstawie pojedynczych głosów biskupów
Przypomina mi to decyzję pewnego nadgorliwego prezydenta miasta, który - w trosce o morale mieszkańców - kazał wykastrować pewna rzeźbę. I nie ma co tego wiązać z Kościołem.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
04-07-2010 15:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
To w końcu z czym? Ktoś wprowadził tę cenzurę prewencyjną, czy nie? Prawda to, czy fałsz? Pytam, bo podobno "za komuny" KK najbardziej bolała właśnie cenzura... :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
04-07-2010 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
KAI, to nie Kościół.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
04-07-2010 18:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
Jasne - i KAI jako katolicka nagle sama z siebie postanowiła tak zadecydować :diabelek: a te głosy biskupów to oczywiście nie KK...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
05-07-2010 07:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Kyllyan napisał(a):KAI
Przecież to Katolicka Agencja Informacyjna Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-07-2010 00:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów