Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odcinanie księży od informacji - to już śmierdzi sektą...
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #16
 
Rachel napisał(a):Przecież to Katolicka Agencja Informacyjna
Ale tylko agencja.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
08-07-2010 07:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
    Rachel napisał(a):
    Kyllan napisał(a):KAI, to nie Kościół.
    Przecież to Katolicka Agencja Informacyjna Uśmiech
    Mordimer napisał(a):i KAI jako katolicka nagle sama z siebie postanowiła tak zadecydować :diabelek: a te głosy biskupów to oczywiście nie KK...

że coś zawiera w nazwie "katolicki" nie znaczy, że jest na usługach czy podlega naciskom, jak to jest tutaj sugerowane. przykładem może być KIK z Lublina (Klub Inteligencji Katolickiej), który parę lat temu miał na pieńku z bp. Życińskim, ale ów nie mógł nic zrobić poza narzekaniem w Gościu Niedzielnym, bo KIK mimo iż ma w nazwie "katolicki" mu nie podlegał jako organizacja świecka.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
08-07-2010 09:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #18
 
Spioh - czyli ci głosujący biskupi to nie katolicy? :shock: To coś dziwny ten Kościół, dziwny... niedługo się może dowiem, że papież nie jest katolicki Duży uśmiech To będzie news.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
08-07-2010 10:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
Drizzt, nie osłabiaj mnie, wystarczy ze upał to robi :krzywy:
jacy znów głosujący biskupi? o jakim ty głosowaniu piszesz? :shock:
z prywatnych głosów pojedynczych biskupów już zrobiłeś głosowanie? ](*,)

a co do mojego posta to może przeczytaj jeszcze raz - mowa tam o świeckich organizacjach, że sama nazwa "katolicki" nie oznacza, że coś do Kościoła przynależy czy kościelnemu prawu podlega.

ps. czy jeszcze czegoś nie zrozumiałeś?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
08-07-2010 11:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
sant napisał(a):tylko agencja.
ponieważ z ich wiadomości korzystają media katolickie i jeżeli podają niewłaściwe; bądź niezgodne z nauczaniem Kościoła ; wprowadzić w błąd mogą wielu ludzi którzy opierają się wyłącznie na tejże agencji.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-07-2010 18:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #21
 
Rachel napisał(a):sant napisał/a:
tylko agencja.

Aż ponieważ z ich wiadomości korzystają media katolickie i jeżeli podają niewłaściwe; bądź niezgodne z nauczaniem Kościoła ; wprowadzić w błąd mogą wielu ludzi którzy opierają się wyłącznie na tejże agencji.
_________________

No nie - faktycznie upały doskwierają, Rachel droga - A któż to opiera się w swojej wiedzy czy wierze na jakiejś agencji. Nie mów że np kler katolicki. Kościół ma swój sposób na kolportowanie wiadomości istotnych dla niego. Nie musi posługiwać się agencjami. Są kanały oficjalne, np listy pasterskie itd.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
08-07-2010 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ja jeszcze dodam, że KAI IMHO to wyjatkowo niepewne źródło informacji. Oczko
Tak jak i katolicki skąd inąd "Tygodnik Powszechny"

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
09-07-2010 12:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
Kyllyan napisał(a):Przypomina mi to decyzję pewnego nadgorliwego prezydenta miasta, który - w trosce o morale mieszkańców - kazał wykastrować pewna rzeźbę. I nie ma co tego wiązać z Kościołem.
Czyżby to było w Zielonej Górze? :mrgreen:
Co do tematu - nie wiem, jaki jest sens odcinania księży od negatywnych informacji na temat Kościoła. Czy przez to ktoś przestanie wierzyć w Boga? Ja uważam, że jak ktoś wierzy to takie historie i tak człowieka nie złamią.
11-07-2010 11:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
nie ma sensu i co więcej jest to niewykonalne. nie wiem skąd taki durny pomysł w KAI, ale widać ściga się w działach z TP

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
11-07-2010 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
sant napisał(a):Rachel napisał/a:
sant napisał/a:
tylko agencja.

Aż ponieważ z ich wiadomości korzystają media katolickie i jeżeli podają niewłaściwe; bądź niezgodne z nauczaniem Kościoła ; wprowadzić w błąd mogą wielu ludzi którzy opierają się wyłącznie na tejże agencji.
_________________


No nie - faktycznie upały doskwierają, Rachel droga - A któż to opiera się w swojej wiedzy czy wierze na jakiejś agencji. Nie mów że np kler katolicki. Kościół ma swój sposób na kolportowanie wiadomości istotnych dla niego. Nie musi posługiwać się agencjami. Są kanały oficjalne, np listy pasterskie itd.
Radia katolickie korzystają z tego np. do one mają dostęp do wszystkich informacji.
Księża też się opierają.
Nie tylko na listach itd.
Agencja po to jest aby zbierać info i przekazywać. To jest źródło informacji dla mediów.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-07-2010 19:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
M. Ink. * napisał(a):teraz biedny ksiądz na pewno nie może też sobie kupić gazety w kiosku
Albo kupi "Aborczą" i zgrzeszy, w sumie...

[ Dodano: Czw 19 Sie, 2010 18:21 ]
Kyllyan napisał(a):Ja jeszcze dodam, że KAI IMHO to wyjatkowo niepewne źródło informacji
Rzecznik episkopatu ks. Józef Kloch podkreśla, że nie jest to decyzja Konferencji Episkopatu Polski. – Podjęła ją KAI na podstawie pojedynczych głosów biskupów, że umieszczanie w przeglądzie prasy niesprawiedliwych, niekiedy wręcz krzywdzących Kościół opinii daje im znamiona wiarygodności. W żadnym wypadku nie oznacza to, że episkopat nie chce wiedzieć o krytyce, z jaką spotyka się Kościół. Jej znajomość jest ważna dla prowadzenia pracy duszpasterskiej.
Rzepa podaje info

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-08-2010 18:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Krytyka, jeśli nie jest konstruktywna, raczej przeszkadza w kształtowaniu prawdziwego obrazu, aczkolwiek, moim zdaniem jako taka powinna istnieć w przestrzeni Kościoła.

G. Wyborczej sam nie kupuję, bo zawarta tam krytyka jest tendencyjna i szerząca podziały.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-08-2010 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Owszem, zgoda. Jednak taki ruch, żeby zabrać przegląd prasy to dla mnie wielkie nieporozumienie. Wiadomości z kraju i ze świata to dość ważny zakres w duszpasterstwie. Tym bardziej, podany w taki sposób jak robiła to kAI

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-08-2010 18:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów