Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
okres probny czy malzenstwo ?
Autor Wiadomość
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
pomijając to, że tak jak Offca mam wątpliwości co do życia w czystości mieszkając razem, to, dlaczego tak często zakłada się, że bez sprawdzenia się przed ślubem, to właściwie rozwód murowany?
przecież, tak naprawdę to wszystko zależy od nas, i nie o to chodzi, że kiedy coś nie wychodzi, żeby się poddać i pomachać sobie na pożegnanie, ale skoro się kochamy to wziąść się w garść i walczyć o tą miłość, bo zależy mi na tej drugiej osobie, bo nie emocje są ważne, ale to że podjęłam decyzję, być z tą osobą

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
08-05-2005 20:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Smyracz:

Cytat:Jeszce bedzie miała czas prać mi bielizne jesli okaże sie właśnie tą.

Offca:

Cytat:Smyracz, piękne słowa Gadasz do rzeczy

Bez komentarza.
08-05-2005 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
b22 napisał(a):Bez komentarza.

O co Ci chodzi? Przecież nie odniosłam się akurat do TYCH słów Smyracza, chodzi o sens tej wypowiedzi.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-05-2005 00:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
O nic, prócz tej bielizny. Fajnie zabrzmiało. Tyle. Nic osobistego, Offca. Zwykły żart, ot co.

Pozdrawiam.
09-05-2005 10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Hy hy, Ty - na to wygląda - sam sobie pierzesz Oczko :mrgreen: Nic, tylko pozazdrościć Twojej żonie Język

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-05-2005 11:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Teraz to pralki automatyczne piorą. Ale ja wkładam i wyjmuję.

Chyba odeszliśmy od tematu ???
09-05-2005 13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Wracamy do tematu dyskusji!

Ja od siebie dodam, że statystycznie rzecz biorąc to zdecydowanie więcej rozwodów jest wśród ludzi, którzy w momencie zawierania sakramentu małżeństwa mieli już za sobą "pierwszy raz". Stąd twierdzenie, że dobrze by było wpierw "się w łóżku przetestować" jest wręcz błędne, bo statystyki mówią co innego.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
09-05-2005 14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
A kto takie statystyki prowadzi i poco a podrugi e statystyki kłamią i to bardzo
10-05-2005 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anula Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Jakiś czas temu byłam zwolenniczką zamieszkiwania ze sobą przed ślubem, niezachowywania czystości przedmałżeńskiej, antykoncepcji.
Bóg jednak totalnie zmienił mój sposób myślenia Duży uśmiech
Wiem, ze Jezus, kiedy mówi o życiu w czystości-robi to dla mojego dobra. A ja MU ufam.
Pochodzę z rodziny rozbitej. Wiem jedno-bycie ze sobą przed ślubem nie jest gwarantem udanego związku.
Wierzę, ze takim takim Gwarantem jest Jezus.
Skoro Kościół Karolicki jest przeciwny "byciu na kocią łapę"-to ma rację. Ja to przyjmuję.
I dodam jeszcze to, co pisała Offca-przecież z osobą, którą kocham będę przez całe życie, a nie prze "okres próbny".
No i dla mnie miłość to przede wszystkim decyzja. Bycie z kimś na dobre i na złe.
10-05-2005 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #25
 
ok, wielkie dzieki za zglebienie tematu.Daliscie trohe do myslenia co do powyzszej kwesti Uśmiech
pzdr
11-05-2005 12:55
Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Taki "wspólny okres próbny" to jakaś pomyłka, a co gorsza świadome wystawianie się na pokuszenie. To jest bardzo sprytna sztuczka demona, by zniszczyć to co jest święte. Napisano prtzecież....

1Kor 7: 28 BT
"Ale jeżeli się ożenisz, nie grzeszysz. Podobnie i dziewica, jeśli wychodzi za mąż, nie grzeszy. Tacy jednak cierpieć będą udręki w ciele, a ja chciałbym ich wam oszczędzić."


A Trzeba wam wiedzieć, że taki okres w Izraelu za czasów Jezusa trwał dokładnie rok. To znaczy byli małżonkowie już niejako sobie przeznaczeni i ten czas miał być gwarantem , czy wytrzymają w czystości, lecz mieszkając osobno. Cyli dokładnie tak jak u nas Katolików.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
11-05-2005 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tek de Cart Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
http://www.alleluja.waw.pl - w dziale nauczania jest plik pdf "dlaczego z jedna osoba do konca zycia"
staralem sie z zoną zrobic przystepne kompendium o malzenstwie - mysle ze znajomosc tego pozwoli takze rozwazyc temat narzeczenstwa

a o probowaniu sie przed slubem jeszcze kilka tekstów:

a) sam fakt 'probowania' czlowieka pokazuje mocno nieludzkie podejscie ... probuje to sie samochod na jezdzie probnej...

b) ktory chłopak chce za żonę 'wielokrotnie wypróbowaną' dziewczynę ?

c) nie da sie wyprobowac najwazniejszych rzeczy np.:
- rodzicielstwa (tacy probujacy zwykle nie zakladaja dzieci, a probowanie sie z dziecmi to juz wykorzystywanie dziecka)
- ciezkiej choroby (zwykle probują sie młodzi = zdrowi)
- starosci (czy szerzej - starzenia sie)
wiec i tak nie ma pewnosci czy takie 'probowanie' jest wystarczajacym probowaniem

d) probowanie jest 'wygodne' dla facetów, a mocno niekorzystne dla kobiet np:
-facet ma posprzatane, ugotowane itd. oraz kobiete do łożka, a nie ma zobowiązan męża - czyli ma gospodynię + kochankę
-kobieta ma zapewniene troche uczucia (bo o bezpieczenstwie trudno tu mowic)
-facet z wiekiem ma oraz wiecej innych kobiet do wyboru - młodzych, ładniejszych itd
-kobieta z wiekiem ma coraz mniejsze szanse na męża i dzieci

wiec KOBIETY NIE DAJCIE SIĘ !!! Szczęśliwy 8) (P.S. jestem facetem)

Nie sprzedawaj duszy diab?u, Bóg da Ci za ni? wi?cej!
11-05-2005 19:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Ha, haha Tek - podpisuję się pod Twymi słowami w 100%. Babeczki - to ściemka. A zarazem doskonała i iluzoryczna wizja demona by was zwieść na manowce.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
11-05-2005 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
He he w imieniu Babeczek dziękuję. Rzadko słyszy się od mężczyzn takie słowa :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-05-2005 23:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Gepardziku - To że Pan im błogosławi to fakt, lecz takie lekkomyślne wydawanie się na pokuszenie tp czyste prowokowanie demona by wszedł w to całym sobą. Zaręczam Cię , iż znam kilkanaście przykładów negatywnych.[/fade]

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
12-05-2005 12:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów