Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bojkot Gazety Wyborczej
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Bojkot Gazety Wyborczej
Cytat:Jesteśmy zwykłymi ludźmi, wśród nas są uczniowie, studenci, robotnicy i profesorowie. Jesteśmy jedną wielką rodziną skupioną wokół Lecha. Pomagamy dzieciom, czcimy pamięć Powstańców, jesteśmy Wielkopolanami, Patriotami. Jednak nie wszystkim się to podoba.

Od przeszło półtora roku Gazeta Wyborcza szkaluje dobre imię klubu i kibiców Lecha Poznań. Warszawscy dziennikarze nazywają nas m.in. „bandytami”, „gnojami” czy „handlarzami narkotyków”. Czara goryczy przelała sie po kolejnej serii manipulacji i kłamstw Gazety Wyborczej opublikowanych przed meczem Kolejorza z Legią. KKS Lech Poznań SA wypowiedział umowę patronacką Agorze SA, a my – kibole – zmotywowani postawą klubu rozpoczynamy bojkot produktów tej firmy.


Przyłączając się do nas – wiemy, że w Wielkopolsce nikomu nie trzeba tego tłumaczyć, ale czytać to mogą również panowie z Warszawy – pamiętaj, że prowadząc bojkot:

nikogo nie obrażamy;
nikogo nie szkalujemy;
nikogo do niczego nie zmuszamy, jedynie przekonujemy;
jesteśmy zawsze mili i uprzejmi, nigdy agresywni i wulgarni;
działamy zawsze z poszanowaniem prawa;
mamy zawsze na uwadze, że to my świadczymy o tym kim jest kibol Lecha.

Zasady



Nie pozwól warszawskim dziennikarzom bezkarnie obrażać klub i kibiców Lecha Poznań – wesprzyj nasz protest! Możesz to uczynić na 3 sposoby:

Zdeklaruj swoje poparcie wypełniając formularz »
Przekaż informację o bojkocie znajomym,
powiadom znajomych, prześlij im nasz film »
umieść nasz banner na swoich stronach »
Przyłącz się aktywnie do bojkotu:
nie kupuj czasopism firmy Agora SA,
nie bierz ich od rozdających (Metro),
nie ogłaszaj się w portalach, gazetach należących do Agora SA,
nie korzystaj z portali należących do Agora SA,
nie korzystaj z kont mailowych portali należących do Agora SA.
nie odwiedzaj tych stron:
Gazeta.pl
Gazeta.pl/Poznan
gazetaPraca.pl
GazetaDom.pl
Wyborcza.pl
Wyborcza.biz
eMetro.pl
Tuba.fm
Tok.fm
ZlotePrzeboje.pl
Tivi.pl
Ekstraklasa.tv
Sport.pl
zCzuba.pl
zCzuba.tv
ciacha.net

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2012 17:49 przez Scott.)
13-07-2010 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
Cóż, przykład tej "kultury" miałem jakiś czas temu, podczas pobytu w Gdyni. Natrafiłem akurat na mecz i owych "kulturalnych kibiców". Byli tak kulturalni, że podśpiewywali sobie wesoło "Arka Gdynia - Kur*** Świnia!" Nie mówiąc o pokazie ich delikatności, gdy spotkali kibiców Arki. Fakt, ta "bomba" prosto w szczękę była baaardzo przyjacielska. Normalnie przecież każdy się tak wita ze znajomymi, czyż nie?

Ludzie, litości...

Ja wiem, że nie można generalizować, że nie każdy kibic to cham i brutal, jednak wystarczy włączyć telewizję czy choćby pooglądać graffiti na murach, by mit o "kulturalnym i spokojnym kibicu polskim" poszedł do kosza na śmieci...

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
14-07-2010 19:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja, jako rodowity gdynianin, muszę stwierdzić, że "buractwa" jest wiele, i wszędzie to widać - o zgrozo, ale "GW" nie kupuję, od czasu "wypadku smoleńskiego" - a byłem zniesmaczony opiniami "GW" na ten temat, i karygodnych uproszczeń na temat wiadomy, a w szczególności, podejście redaktorów do sprawy - po wydarzeniu.....

I nie mam zamiaru tego "brukowca" kupować !.

PS.

Nigdy nie byłem zwolennikiem "RM" czy zwolennikiem gazety "NDz"

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
14-07-2010 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Osobiście mój bojkto jest spowodowany:
- tym jaki finał spotkał dziecko "Agaty" i jaka była postawa gazety
- ponad 51 % dla pana Komorowskiego w 1 turze wyborów w sondazu tuż przed wyborami w "GW"
- stosunkiem do Polskiej prawicy i katolików, pisanie negatywnie o "klerykałach", "ultrakatolikach" co pokazuje filmik

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
27-08-2010 17:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #5
 
GW-prawdzie płacić nawet 2 zł to o 2 zł za dużo. Uśmiech
Żeby dojść do tego wniosku, nie trzeba żadnych zorganizowanych bojkotów - to się samo przez się rozumie Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-08-2010 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
To nie kupować tej gazety wogóle i zobaczymy jaki będzie tego wynik. Duży uśmiech Przeież nie musimy jej kupować, nie musimy czytać co jest w GW napisane. Jest wiele innych ciekawszych gazet do poczytania a najlepiej pójść sobie na spacer niż czytać durnoty. Niech czytają to ci, którzy tak bardzo kochają GW. A jak ktoś chce powalczyć bojkotując ten brukowiec to niech zacznie tworzyć cos samemu coś lepszego lub niech pokazuje dobry przykład swoim zachowaniem swoim stosunkiem do innych ludzi, do obowiązków względem Ojczyzny.

Bądźmy poważni i nie pokazujmy tego co pokazują ci, którzy tak pokrętnie postępują, nie zjeżdżajmy do ich poziomu, aby nie stać sie podobnymi, ale dążyć do tego, aby być lepszymi, aby pokazywać dobry przykład innym.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-08-2010 04:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ja z kolei nie rozumiem odrzucania jednych źródeł, a polegania na innych. Media (wszystkie bez wyjątku) mają to do siebie, że tworzą je ludzie. A ludzie z kolei siłą rzeczy przedstawiają SUBIEKTYWNY obraz wydarzeń. Dlatego każda gazeta, każde czasopismo, przedstawia swoją WERSJĘ wydarzeń, tak jak je widzi i interpretuje.

Osobiście wolę kupić kilka gazet, przeczytać kilka relacji. Dzięki temu zyskuje się bardziej rzetelny obraz, z uwzględnieniem wielu punktów widzenia.

To nieco jak z jaskinią platońską - im więcej cieni rzucanych przez ogień za tobą zobaczysz na ścianie, z tym więcej punktów możesz zobaczyć odbicie rzucającego je ognia, i, co za tym idzie, tym lepiej zrozumieć sam "obiektywny" ogień.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
28-08-2010 08:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #8
 
Wyborcza jest wyjątkowo nieobiektywna i miast opisywać rzeczywistość, tworzy ją.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
28-08-2010 08:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #9
 
sant napisał(a):Wyborcza jest wyjątkowo nieobiektywna i miast opisywać rzeczywistość, tworzy ją.

A która gazeta nie tworzy? Powtarzam, gazetę tworzą LUDZIE, a oni z natury są subiektywni. Trudno o obiektywny opis zdarzenia - każdy widzi wydarzenie z tej strony, na którą jest nastawiony.

Przykładowo, mocno bym się zdziwił, gdyby nagle "Nasz Dziennik" opublikował jakiś artykuł chwalący działania np SLD w jakimś zakresie. Dlaczego? Bo jest to gazeta raczej negatywnie nastawiona do lewicy, i nawet, gdyby lewica zrobiła coś dobrego, redaktorzy ND najpewniej zinterpretowaliby to bardziej po swojemu, zgodnie ze swoim nastawieniem.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
28-08-2010 09:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #10
 
sant napisał(a):Wyborcza jest wyjątkowo nieobiektywna i miast opisywać rzeczywistość, tworzy ją.
Nie bez kozery w środowiskach mówi się o Gazecie Wybiórczej.
Ja kupuję ostatnio Neesweeka ze względu na felietony Szymona Hołowni i Neesweekowi też sporo mogłabym zarzucić. DO obiektywizmu mu daleko...


Ale właśnie znajdź obiektywną gazetę,

Wierzę, że droga, którą idę,
Jest Panie jedną z Twoich dróg.
Zamykam oczy, żeby widzieć,
Otwieram serce na Twój cud.
Do Ciebie wołam w trudną chwilę
Ufam Ci kiedy ziemia drży,
28-08-2010 11:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #11
 
Nooo, ale GW jest pod tym względem wybitna Uśmiech Poza tym - bardzo wiele jej działań jest nastawionych przeciwko mojej wierze, więc po co mam ją wspierać finansowo? :-k

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
28-08-2010 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
omyk napisał(a):Nooo, ale GW jest pod tym względem wybitna Uśmiech Poza tym - bardzo wiele jej działań jest nastawionych przeciwko mojej wierze, więc po co mam ją wspierać finansowo? :-k

A co gorsza, dla zmyłki zapraszają "do dyskusji" dobrych katolickich teologów ect. , co może stwarzać iż GW stara się być OBIEKTYWNA hehehe..... wobec katolików.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
28-08-2010 14:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #13
 
Dobrych katolickich teologów? Chyba coś przegapiłam xD Których, kiedy?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
28-08-2010 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
omyk napisał(a):Dobrych katolickich teologów? Chyba coś przegapiłam xD Których, kiedy?

http://wyborcza.pl/1,76842,6488998,Rozmo..._tamy.html

http://wyborcza.pl/1,75515,2682562.html

Więcej nie pamiętam, ale możesz sama sobie poszukać w archiwum GW. Kiedyś czytałem bo szef mój to namiętnie czytał, więc i ja korzystałem. No może to były jedynie przedruki z innych gazet, ale zamieszczane były "dyskusje" ważnych osób KRzK.

Więc bez przesady...... i właśnie to jest ta ich zmyłka.....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
28-08-2010 15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania_Wawa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
GW od samego początku swego istnienia ma problem z religią. Nie ma takiej sprawy, która nie posłużyłaby się do obrażania uczuć religijnych i ustawienia się redaktorów GW po przeciwnej stronie barykady niż tradycyjny polski katolicyzm. W opinii gazety religia ma swoje miejsce w życiu społecznym, ale tylko wówczas, gdy niczego się nie domaga, jest tolerancyjna dla wszystkich, chowa się w domu i nie wpływa na politykę państwa.
Michnikowszczyzna jest najlepszą praktyką korzystania z podręczników propagandy. W obronie swego "autorytetu moralnego" posuwa się do bezczelnego kłamstwa. Rozpaczliwie wyznaje zasadę "wszelkie chwyty dozwolone". Nawet gdy fakty są jednoznaczne pozwala znieczulić na nie tych, którzy łatwo kupują pozór dowodu, broniąc się przed wgłębianiem w szczegóły.
Cytat:Michnikowszczyzna, która na co dzień manipuluje w białych rękawiczkach, od czasu do czasu wpada w panikę i wtedy zatraca wszelkie hamulce − łapie po prostu pałkę i wali na odlew.
Słowa te napisane przez Rafała Ziemkiewicza świetnie oddają cele GW.

To takie krótkie, dziennikarskie spojrzenie na zakłamanego brukowca.

W duszy żyjącej łaską Bożą jest zawsze wiosna - św. Jan Maria Vianney
28-08-2010 17:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów