Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Zaangażowanie" księdza-kibica
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
spioh napisał(a):zamówił go sobie specjalnie na mistrzostwa?

A może zabawił się w krawca i uszył sobie sam? Duży uśmiech W końcu księża też mają talenty o których nie mówią innym - nie chcą się bowiem chwalić, wolą ich użyć we właściwym czasie, np tak jak w tej sytuacji. Szczęśliwy

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-07-2010 18:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #17
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Może i tak, ale Kościół zawsze bierze pod uwagę chęć poprawy, zmiany postępowania, żalu i zadośćuczynienia za wyrządzone zło.
W takim razie daje się pewien kredyt zaufania który patrzących z boku z pewnością nie odciągnie od "czynienia zła" Oczko Chociaż wcale nie mówię, że taki kredyt to coś złego - po prostu trzeba odnaleźć złoty środek.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Jest niszczony i tak i tak, w jaki sposób bardziej - tego nie wiem, ale różnica jest raczej nie wielka biorąc pod uwagę działanie samych wiernych należących do Kościoła katolickiego a walczących między sobą jak pies z kotem. O co? A o to która to msza jest bardziej godna: trydencka czy posoborowa. Zapominając jednak o tym, że są katolikami i że jest coś takiego jak Dekalog, nauczanie Jezusa o miłości do bliźniego. Rozumiem jeszcze przeciwników Kościoła i chrześcijaństwa, ateistów czy wyznawców innych religii, ale trudno jest zrozumieć katolików, którzy niszczą swój włąsny Kościół, swoich braci w wierze i to tylko dlatego, że mają inne poglądy co do mszy świętej. Widać, że zło działa i próbuje zniszczyć Kościół od środka, po przez bratobójczą walkę - między katolikami.
Wiadomo Oczko
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Może, ale myślę, że to nie jest potrzebne.
Czasem doznając haniebnej śmierci możemy doznać boskiego zmartwychwstania Oczko Wiesz ocb.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Śmierć nigdy nie była dobrym rozwiązaniem, zapewne sam nie chciałbyś aby w taki sposób rozwiązywano problemy ludzi wolnych od wyznawanej religii. (?) :-k :roll:
Oj ludzie wolni od wyznawanej religii (z dalszej części postu wnioskuje, że są to ludzie mojego pokroju) to ogrom ludzi jednak z mojej perspektywy - cieszyłbym się, no ale jak miałoby to wyglądać?
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):A może pokora i takim wolnym ludziom jak ty by się przydała? Bylibyście bardziej pokorni i oddani. Taka reinkarnacja. :roll: :mrgreen: W sumie to by było całkiem OK. :mrgreen:
Ale ja w poprzedniej wypowiedzi wcale nie kierowałem się złośliwością - a pokory nigdy niezawile Uśmiech
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Ja również nie chciałbym aby tacy wolni ludzie jak ty wyginęli. bo mimo, że nie jestem takim człowiekiem jak ty, czyli wolnym od religii to cenię sobie każdego człowieka i uważam, że dla każdego znajdzie się miejsce na tym świecie oraz że można żyć tak, aby ze sobą wzajemnie nie walczyć,, że może panować pokój i zgoda, wystarczy do tego trochę chęci i starań. Język 8) #-o
I git Duży uśmiech
Nicol@ napisał(a):Razen, no fajne to jest, że cenisz sobie tę postać, bo to wcale proste nie jest: cenić kogoś, kogo się nie zna - to pewnego rodzaju ryzyko, taki kredyt zaufania, prawda?
Niestety nieprawda Oczko
Nicol@ napisał(a):wydaje się być ciekawa, ale nie do spełnienia.
Oczywiście, ale czy nie warto sobie czasem pogdybać Duży uśmiech Serio to może nie doszczętnie, ale w dużym stopniu - to akurat jest możliwe Oczko Poza tym przecież wielki chrześcijański Bóg może wszytko - a skoro Jezus w sumie skazał na śmierć samego siebie to dlaczego i tego miałby nie zrobić?
Nicol@ napisał(a):Przy okazji chciałabym cię zapytać o te malunki w twoim peesiku?
Co oznacza każdy z nich? ten krzyż, ta gwiazda sześcioramienna oraz to koło?
To trzy symbole - krzyż (lekko upiększony) raczej znasz Duży uśmiech, gwiazda Davida i Lion of Juda jest symbolem Rastafarianizmu a te "koło" to symbol Buddyzmu Oczko

PS: Nie będzie mnie przez jakiś tydzień więc szybko nie odpowiem Oczko

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
20-07-2010 20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #18
 
Razen napisał(a):PS: Nie będzie mnie przez jakiś tydzień więc szybko nie odpowiem


Z niecierpliwością czekamy na twój powrót; już tęsknimy. Smutny

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
20-07-2010 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #19
 
Ja sobie myślę, że w Holandii można dostać ornaty we wszystkich kolorach tęczy.
http://wielodzietni.org/comments.php?DiscussionID=2741

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-07-2010 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Nicol@ napisał(a):już tęsknimy
ja nie tęsknię 8)

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
21-07-2010 06:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
 
M. Ink. * napisał(a):ja nie tęsknię
bo taką masz wolę.
Chciałam być tylko miła.
Nie róbmy OT.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
25-07-2010 11:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Nicol@ napisał(a):Przy okazji chciałabym cię zapytać o te malunki w twoim peesiku?

To może ja spróbuję zgadnąć co one oznaczają. Sorki, że trochę żartobliwie, ale to pierwsze skojarzenia jakie przyszły mi do głowy patrząc na te znaki. Szczęśliwy

Pierwszy znak to chyba fascynacja krzyżem jako symbolem chrześcijańskim. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nie tylko chrześcijaństwo korzysta z takiego symbolu jakim jest krzyż. Ten napewno ma jakieś inne tłumaczenie.

Drugi - o dziwo - skojarzył mi się z fascynacją religią żydowską a więc judaizmem, jako religią królującą ponad innymi, o czym świadczy głowa lwa (tak mi się bynajmniej wydaje, że to głowa lwa - króla zwierząt), dodając do tego cechę tego zwierzaka jaką jest walka co z tłumaczenia wyszło by fascynacja religią, która króluje,panuje ponad innymi, walczy o to panowanie. Czyż nie ciekawe tłumaczenie? :mrgreen: Zapewne nie jest ono włąściwe, ale takowe przyszło mi do głowy, gdy zobaczyłem ten znak i zacząłem myśleć co on może oznaczać. Duży uśmiech Oczywiście nie miałem na myśli niczego złego ani też zamiaru nikogo urazić, więc jakby co to przepraszam. Po prostu tylko skojarzenie.

Trzeci znak przypomina mi ster, więc może fascynacja żeglugą morską lub przynależność do niej. Duży uśmiech

Czyż nie dziwne skojarzenia Razenie. Ale czekamy na bardziej oficjalne tłumaczenie tych znaków.
Mam nadzieję, że nam wyjaśnisz co one tak naprawdę oznaczają? :-k :roll: #-o

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-07-2010 21:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #23
 
Nicol@ napisał(a):Przy okazji chciałabym cię zapytać o te malunki w twoim peesiku?
A ja z kolei tak przy okazji spytam sięUśmiech Nickola, Ty zmieniłaś może obrządek Kościoła? bo z tego co pamiętam jeszcze jakis czas miałaś wpisane że należysz do Kościoła Grecko-Katolickiego, a teraz że KRK Uśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
26-07-2010 03:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Sorki, nie zauważyłem, że już odpowiedziałeś na pytanie dotyczące symboli z twojego podpisu.. Ciekawi mnie tylko jeszcze dlaczego je wstawiłeś do podpisu? Czy stanowią one dla ciebie jakąś szczególną wartość lub w czymś ci te symbole pomagają - a jeśli tak to w czym? Jestem ciekawski, ale to często pomaga w poznawaniu ludzi. Uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-07-2010 06:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #25
 
Witam!
Nicol@ napisał(a):Z niecierpliwością czekamy na twój powrót; już tęsknimy. Smutny
Miło Oczko
M. Ink. * napisał(a):ja nie tęsknię 8)
Może i słusznie Duży uśmiech
TOMASZ32-SANCTI, hehehe ciekawe domysły - plus za wyobraźnie Uśmiech Nie ma w nich żadnych "szatańskich" podtekstów - moje wyjaśnienia są jak najbardziej prawdziwe.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Ciekawi mnie tylko jeszcze dlaczego je wstawiłeś do podpisu? Czy stanowią one dla ciebie jakąś szczególną wartość lub w czymś ci te symbole pomagają - a jeśli tak to w czym?
Są to symbole religii i wierzeń w które się zagłębiłem, przez które przeszedłem i które wiele dla mnie znaczą. Jak tatuaż na ciele są one elementami mojej osoby Oczko

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
26-07-2010 16:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #26
 
bashca napisał(a):Ty zmieniłaś może obrządek Kościoła
Nie Basiu, sama nie wiem, jak to się stało. Być może, ze kiedy wpisywałam tam swoje "dane" byłam zaprzątnięta myślami o Kościele Grecko-Katolickim, nad czym wtedy siedziałam pomagając kuzynowi w pisaniu jego pracy kiedy studiował na Papieskim Wydziale Teologicznym.
Chociaż różnica jest znikoma, ale już poprawiłam.
'+' dla ciebie za bystrość :!:

Witaj Razenie =D>

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
26-07-2010 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów