Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wokół AC/DC i wolności (wydzielony)
Autor Wiadomość
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #76
 
smokeustachy napisał(a):I do słupa trakcji elektrycznej.

O, a ja właśnie zobaczyłem, że taki sam symbol widnieje na moim laptopie, na włączniku! Ach te SS-mańskie idee, wszędzie je wcisną! Nawet producent lapka odwołuje się do tych okropnych nazistów, umieszczając błyskawicę (identyczną jak w symbolu AC/DC - kropka w kropkę!) na swoim sprzęcie. A może to nazistowski produkt? No bo przecież ksiądz tak mądrze mówi o tych symbolach... Może to jakaś szatano-szwabo-masoneria i jej niecne plany?! Muszę rozkręcić laptopa i sprawdzić, czy nie hasają po nim małe szatanki!

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
14-08-2010 09:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #77
 
Urządzenia elektryczne mają inny znak. Warto dokładniej zwrócić uwagę na takie sprawy zanim zacznie się pisać takie rzeczy. Pozatym wchodzi tu w grę intencja autora. Ale odchodząc od tematu po całokształcie tego jakie owoce na ewangelizacja niektórych doceniam jaki wspaniały wzór dał sam Jezus. Nie ma w Biblii żadnego dialogu na 2strony. Krótko treściwie. Za nikim nie biegł, nie wolał że straci zbawienie choć i w takim stanie odchodzili. Jezus wiedział jak ewangelizować. To było idealne. Atakie ciągle próby ratowania, skakania koło człowieka mogą mu zrobić tylko krzywdę nie mówiąc że są nieewangeliczne.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
15-08-2010 13:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #78
 
Scott napisał(a):Urządzenia elektryczne mają inny znak. Warto dokładniej zwrócić uwagę na takie sprawy zanim zacznie się pisać takie rzeczy.

A widzisz, a mój laptop ma IDENTYCZNĄ - widnieje na włączniku (guziczku, nie tym do prądu). I nie wmówisz mi, że jest inaczej - przecież mam przed oczami ten sprzęt.

A jeśli już przy podobieństwie jesteśmy...

AC/DC ma taki znak:

http://funhell.files.wordpress.com/2008/02/ac-dc.jpg

A SS - taki:

http://www.reproductiondepot.com/catalog...a-bevo.jpg

Trzeba być ślepym, by nie zauważyć, że same błyskawice są RÓŻNE. Po pierwsze, i najważniejsze, błyskawica AC/DC jest zakończona ostro, a SS - kwadratowo. Po drugie, błyskawice SS są wyraźnie pochylone, skośne, podczas gdy błyskawice AC/DC - proste.

Innymi słowy, wychodzi na to, że jedyne, co łączy symbol SS z logo AC/DC to to, że... jest tam obecna JAKAŚ błyskawica. I na tym chyba można uciąć temat o rzekomym "podobieństwie" logo AD/DC do symbolu SS.

Cytat: Pozatym wchodzi tu w grę intencja autora.

DOKŁADNIE. A skąd cytowany przez Ciebie ksiądz znał INTENCJE zespołu w ustalaniu logo? Co, wszedł im w myśli? Przepytał ich osobiście?

Bo owszem, wchodzą tu w grę intencje. Tyle tylko, że ksiądz sam "dośpiewał" sobie intencje autorów, takie, jakie pasowały mu do tezy. Niestety.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
15-08-2010 18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #79
 
Coś jeszcze w temacie, złowione w necie:
[Obrazek: lady_gaga-eh-eh-nothing-else-i-can-say.jpg]
O tym, co to za pani i jaka jest jej symbolika, jeśli ktoś nie wie, można poczytać tu: http://vigilantcitizen.com/?p=1676

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
24-08-2010 22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #80
 
Omyk - za przykład durnoty przytoczonego artykułu, niech posłuży ten fragment:

"What we must retain here is the symbolism Monarch project engendered and its use in mass media. Monarch is a type of butterfly and became the ultimate “insider’s”symbol of mind control. Symbolism surrounding Lady Gaga, in her pictures and videos, mixes those symbols with occultism of secret societies.. Her vacuous, robotic and slightly degenerate persona embodies all the “symptoms” of a mind control victim. Let’s look at what Lady Gaga represents, starting by the basics: her name"

Hmmm, motyl jako symbol kontroli umysłu? BZDURA! Symbolika motyla powstała już o wiele dawniej, w starożytnej Grecji. Motyl symbolizuje duszę, ducha, istotę wewnętrzną (jakkolwiek by się duszę nazywało w różnych kulturach)

Dalej:

Cytat: Symbolism surrounding Lady Gaga, in her pictures and videos, mixes those symbols with occultism of secret societies..

Oczywiście, na tym lakonicznym stwierdzeniu argument się kończy, gdyż autor widać nie do końca wie, co by tu dać za przykład. Lub po prostu rzucał słowa na wiatr, nic więcej...

[ Dodano: Sro 25 Sie, 2010 06:52 ]
Dalej:

Cytat:You only need to look at a couple of Lady Gaga pictures or videos to notice that she is constantly hiding one of her eyes. Most people will simply interpret this as ”a cool thing to do” or a “fashion statement”. Those who have passed the 101 of Illuminati symbolism know that the All-Seeing Eye is probably its most recognizable symbol. The gesture of hiding one eye, usually the left one, goes way back in occult orders. Here’s an explanation of the origin of the Eye of Horus.

Autor przytacza książkę z serii, która wydawana była tasiemcowo razem z innymi książkami okultystycznymi (np. 101 of Wicca, 101 of Magic) i zyskała miano nierzetelnej i tandetnej (a raczej cała seria zyskała takie miano, bo co książka to gorsza).

Ponadto, pogratulować. Połączyć gest zasłaniania jednego oka z sumbolem wszystkowidzącego oka, i w dodatku bez dodatkowych dowodów na sensowność tego porównania mówić to z pełnym przekonaniem - to trzeba być albo bardzo odważnym, albo bardzo głupim. Albo jedno i drugie...

[ Dodano: Sro 25 Sie, 2010 06:56 ]
PODSUMOWUJĄC:

Teoria spiskowa jak każda. Luźne fakty, które można interpretować tak na prawdę na setki sposobów, zinterpretowane arbitralnie tak, by pasowało do teorii, połączone w jedną całość, i okraszone zgrabną, ale równie prawdopodobną jak każda inna teoryjką.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
25-08-2010 06:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #81
 
Drizzt, a jednak wszyscy wiemy, że motyl jest nader często używany w symbolice New Age.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-08-2010 11:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #82
 
omyk napisał(a):Drizzt, a jednak wszyscy wiemy, że motyl jest nader często używany w symbolice New Age.

Przykłady? Konkrety? Nie pytam z chęci obalenia tezy, ale z chęci zgłębienia tego, co piszesz. Nie neguję, jednak poprzyj konkretami, bo samo twierdzenie niczego nie mówi.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
26-08-2010 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #83
 
te, omyk, to co? może mam wywalić se motyla zasuszonego w ramce, którego sobie trzymam na pamiątkę pewnego nadmorskiego wyjazdu? :-

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
26-08-2010 18:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #84
 
Intencje, intencje są ważne.

A to co pokazała omyk nieco przypomina mi polityke komuchów z Bałkanów[ chyba Albanii], mieli na celu zrobić pierwszy na świecie kraj ateistyczny, i krzyże które usuwali nie dawali na bok, nie niszczyli czy inne. Robili z nich wieszali na ubrania. O co chodziło? Jeśli ktoś potraktuje tak krzyż któryś raz, to nie bęzie już to miało dla niego wiekszego znaczenia. Mieli na celu obycie ludzi z takim zachowaniem.

I tak teraz, chocby teledysk lady Gagi, symbole masonskie, statniastyczne.. Czy zwykle gry dla dzieci, ale w tle na ścianie pentargam. I ludzie się przyzwyczajają. Ten sam cel przyświecał przecież również nazistom, nowe panstwo, neopoganstwo...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
26-08-2010 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #85
 
Scott napisał(a):Intencje, intencje są ważne.

Dokładnie! A ja tu widzę u wielu klasyczny przykład snucia teorii spiskowych - widzą jakieś zachowanie/strój/inne u drugiej osoby, i, nie wnikając, co chciała tym przekazać, jakie miała INTENCJE, od razu wrzucają do wora "New Age" czy jeszcze innego "Okultyzmu"

A właśnie intencje są ważne. Strój motyla może być przykładowo odniesieniem do greckiej symboliki duszy ludzkiej, a może być inspiracją pięknem popularnego owada.

Ale, jak widzę, wielu tu uznaje, że zna intencje autorów lepiej niż sami autorzy...

Cytat:A to co pokazała omyk nieco przypomina mi polityke komuchów z Bałkanów[ chyba Albanii], mieli na celu zrobić pierwszy na świecie kraj ateistyczny, i krzyże które usuwali nie dawali na bok, nie niszczyli czy inne. Robili z nich wieszali na ubrania. O co chodziło? Jeśli ktoś potraktuje tak krzyż któryś raz, to nie bęzie już to miało dla niego wiekszego znaczenia. Mieli na celu obycie ludzi z takim zachowaniem.

Typowy Ty. Najpierw mądrze piszesz, a linijkę dalej... postępujesz dokładnie wbrew temu, co napisałeś. Przypisujesz np Lady Gadze INTENCJE podobne jakie mieli komuniści, zapominając, że tak na prawdę tych intencji nie znasz, i, przykładowo, jej zachowania mogły wynikać z potrzeb czysto komercyjnych, a nie indoktrynacji światopoglądowej.

Cytat:I tak teraz, chocby teledysk lady Gagi, symbole masonskie, statniastyczne..

To, że ubrała się jak motyl to symbol satanistyczny? Że zakrywa jedno oko to symbol masoński? Prooosze Cię. Takie gesty mogą znaczyć dosłownie WSZYSTKO. A interpretowanie ich tak a nie inaczej jest tylko wyrazem złej woli coponiektórych na tym forum, którzy chyba nie zauważają cieni we własnym życiu, i doszukują się ich wszędzie, dorabiając teoryjki do faktów.

Cytat:Ten sam cel przyświecał przecież również nazistom, nowe panstwo, neopoganstwo...

Widzę, że na historii nazistów to się znasz jak krowa na gwiazdach. Gdybyś nieco się zainteresował (tu polecam szczególnie źródła z procesu w Norymberdze) wiedziałbyś, że obrana przez nich "religia" była w większej części zlepkiem idei nazistowskich z lekką domieszką spaczonego pogańskiego mitu, a na celu miała nie przyzwyczajanie ludzi do pogaństwa, ale propagandę, stworzenie mitu jednostki, umacniając pozycję Hitlera i jego świty, zwiększając ich poddańcze poświęcenie.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
27-08-2010 06:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #86
 
Szop pracz - tak, i powybijać z procy wszystkie latające na łące Język Daruj, kobieto! xD (i zważ na porę o jakiej to piszę)

Drizzt - liczyłam na to, że to raczej Ty będziesz miał w tym temacie większą wiedzę i argumenty ode mnie. Ja znam motyla jako symbol New Age'u ze stron katolickich, gdzie nie rozwodzą się nad tym co i jak. Może w różnych "encyklopediach zagrożeń" typu tej ks. Zwolińskiego albo o. Posackiego by coś więcej się znalazło, ale nie mam żadnej na własność. Pozostaje więc poszperać później w necie, albo może Ty Drizzt coś wiesz i napiszesz :hm: :mrgreen:
Bo tak sobie myślę, że skoro nie negujesz, tzn. że musisz wiedzieć, lub przynajmniej podejrzewać, że mam rację i że da się to wykazać :mrgreen:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-08-2010 08:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #87
 
Omyk - masz rację, ale, jak w wielu tematach, częściowo i nie w tym kierunku zależności Uśmiech

W sensie - tak, szeroko pojęci Ezoterycy (abstrahuję od New Age, bo mam wrażenie, że znowu używasz tu tego określenia jako synonimu dla "każdy, kto wierzy w cokolwiek uznawanego za paranormalne") uznają symbol motyla, i z niego korzystają.

ALE:

1. Korzystają z niego w tradycyjnej formie, jako symbolu duszy, nieśmiertelnego ducha - nie dopisując swoich znaczeń. Innymi słowy, nie traktują go jako jakiegoś "tajnego znaku", a korzystają z symboliki, która już dawno przywarłą do tego znaku.

2. Motyl nie jest symbolem New Age'owskim. Nie ten kierunek zależności. Motyl jest symbolem powszechnie używanym w starożytności jako alegoria duszy. Przedstawiciele ezoteryzmu (czy, jeśli wolisz konkretniej, ruchu New Age) z niego korzystają, ale go ani nie wymyślili, ani nie dodali innych znaczeń.

To nieco tak, jak w sytuacji z solą - czy to, że sól jest używana przez przesądnych do odpędzania złych mocy, oznacza, że sól sama w sobie jest "substancją okultystyczną"? Oczywiście nie. Podobnie jest z symbolem motyla.

Dlatego też postulowanie, że Lady Gaga stylizuje się ubiorem na motyla z pobudek okultystycznych, jest daleko posuniętą insynuacją.

Podobnie jak z owym zakrywaniem jednego oka. Tak na prawdę gest ten moze mieć wiele znaczeń - nei wiem, dlaczego akurat miałby być EWIDENTNIE wskazaniem na oko masońskie?

Ponadto, dla ścisłości - były postulaty, ze to oko jest oczywiście symbolem Iluminatów. Biorąc pod uwagę, że na istneinie OBECNIE Iluminatów nie ma żadnych dowodów, a co dopiero na ich symbolikę, i że są to czyste spekulacje i wesołe domysły połączone z fantazjowaniem, jest to dość odważne założenie.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
27-08-2010 09:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów