Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wokół AC/DC i wolności (wydzielony)
Autor Wiadomość
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #46
 
sant napisał(a):
Drizzt napisał(a):zabraniając np koncertowania zespołom nie-katolickim.
A katolickim?

A ktoś zabraniał koncertowania zespołom katolickim? Jeśli tak, to jest to równie niepoważne, co zabranianie koncertowania zespołom nie-katolickim.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
28-07-2010 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #47
 
Drizzt - mój drogi- od kiedy to są jakieś zespoły katolickie czy niekatolickie? Chyba trochę przeginasz w swojej nomenklaturze.
Owszem zapewne w wielu zespołach muzycznych są zarówno katolicy jak i niekatolicy, ale przecież nie to warunkuje muzykę i nawet etykę.
Jeśliby ktoś zabraniał koncertowania zespołom niekatolickim to chyba koncertować mogłyby tylko jakieś chóry czy schole parafialne.
A doskonale wiesz, że to prawdą nie jest. Natomiast jest nią fakt że tzw muzyka o treściach chrześcijańskich od co najmniej 60 lat ma kłopoty z przebiciem się. Właściwie przebiła się tylko Arka Noego. I to wbrew mediom. Inne zespoły są raczej niszowe. Czemu? - Jak myślisz?
Natomiast na największe koncerty (zespołów nie mających absolutnie nic wspólnego z KK) wydawane są miliony, zarówno na propagandę, jak i stronę techniczną. Fakt, że sie to zwraca, ale czemu?- właśnie dlatego. np skąd sukces (z trochę innej beczki) WOŚ J.O.
właśnie z nagłośnienia medialnego (również za pieniądze niechętnych tej akcji)
Gdyby nie, to, pies z kulawą nogą by nie wiedział o tym całym zamieszaniu.
Akcje katolickie niestety nie mają szans. Sympatia mediów jest wyraźna. A te w większości są niechetne kk. Chyba że powodują zwiekszenie oglądalności jak np śmierć papieża czy inne spektakularne wydarzenia, podczas których nawet różne lisy i olejniki łezkę czasami uronią mówiąc ludzkim głosem.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
28-07-2010 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
omyk napisał(a):Ta błyskawica jest kształtem podobna do liter SS, nie uważacie? I nie jest to z mojej strony tania prowokacja, takie stylizowane litery coś też oznaczają. Spioh, może pamiętasz co? Ja nie pamiętam. Chodziło o jakieś odwołania jeszcze do pogaństwa, o ile dobrze pamiętam.
Ogólnie trzeba troche głebszej wiedzy o samym faszyzmie, najkrócej mówiąc bazował na neopoganstwie, a jego symbole jak choćby swastyka były skrajnie anty-chrzescijanskie. Nazizm nie wymyślił żadnej własnej symboliki. A teraz wracając do ss, to że wzieli sobie taki nie inny symbol, owo "s" miało właśnie symbolizować błyskawice. Tak więc czy mamy idealne ss jak w zespole KISS[ o którym też wspomniał ksiadz profesor], czy błyskawice które to s symbolizuje...Co za różnica, chodzi o to samo.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-07-2010 16:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #49
 
sant napisał(a):Właściwie przebiła się tylko Arka Noego. I to wbrew mediom. Inne zespoły są raczej niszowe. Czemu? - Jak myślisz?

Hmmm, gdyż nie potrafią przekazać swej muzyki w takiej formie, by była atrakcyjna dla większej grupy ludzi?

Zauważ fenomen Arki Noego - co w tym zespole jest specyficzne? Jest nietuzinkowy - składający się z dzieci, jednak nie mający znamion "chórku", ale rzeczywistego zespołu, śpiewającego muzykę wpadającą w ucho (sam się kilkakrotnie złapałem na nuceniu ich "kawałków", mimo, że katolikiem nie jestem).

[ Dodano: Sob 31 Lip, 2010 09:13 ]
sant napisał(a):np skąd sukces (z trochę innej beczki) WOŚ J.O.właśnie z nagłośnienia medialnego (również za pieniądze niechętnych tej akcji) Gdyby nie, to, pies z kulawą nogą by nie wiedział o tym całym zamieszaniu.

Zauważ jednak dwie rzeczy:

1. WOŚ musiała jakoś zaczynać, będąc nieznaną - jedną z wielu - akcji charytatywnych, nie mając jeszcze odpowiedniego zaplecza finansowego czy medialnego. Początki trzeba rozkręcać za własne pieniądze, i to w każdym praktycznie biznesie. Więc owszem, dalsze rozgłaszanie jest już miejscami kwestią publiczną, jednak, na wejściu, było potrzebne dobre rozgłoszenie akcji na własny koszt. Nie jest to więc sprawa tak jednostronna.

2. Zauważ, że WOŚ stał się fenomenem nie tylko dlatego, że jest szeroko reklamowany. Również (a może szczególnie) dlatego, że trafia do szerokiej liczby osób, solidaryzując się z nimi. Reklamy, wywiady z Owsiakiem - wszystko jest utrzymane w młodzieżowym tonie, młodzieżowym języku, stawiające na wartości, które młodzież aprobuje i rozumie. Nie ma barier wiekowych, nie ma sztucznych rozgraniczeń.

Akcja ta pozwala się ludziom solidaryzować, czuć jednością, jedną wielką siłą pełną dobrej woli i chęci.

Dodatkowo, akcja cały czas pokazuje, ile już uzbierała, co do grosza, ile chce przeznaczyć na to czy tamto. To też robi swoje, bo daje ludziom poczucie, że tam, w tej kwocie, jest ich 2, 5, 10 czy 100 zł. I oczywiście niby drobiazg, ale serduszka WOŚP, będące pewnym symbolem już.

Podsumowując, to nie tylko "rozgłoszenie" medialne. To też bardzo dobre, trzeźwe myślenie, zrozumienie potrzeb ludzi, wyjście do ludzi. Bez tego nawet, gdyby były miliony reklam w TV, pies z kulawą nogą by WOŚP nie wsparł.

Cytat:Akcje katolickie niestety nie mają szans. Sympatia mediów jest wyraźna.

To nie do końca tak. Ostatnio, idąc obok Landu w Warszawie, widziałem, dla porównania, billboard z reklamą Caritasu. O ile WOŚP ma radosne, pełne życia reklamy, dające poczucie wspólnego dobrego serca, jednoczenia się, o tyle co jest na reklamie Caritasu?

Otóż: białe tło, wizerunek jakiegoś dziecka gdzieś tam w tle, jeden napis "Pomagam"... i starsza siostra zakonna, na oko jakoś 80-cio letnia.

Zastanów się - co lepiej trafi do młodzieży, czy ogólnie do ludzi? Tu nie chodzi tylko o ilość, ale o koncepcję akcji, i samą treść reklamy. Ilość jest tylko kroplą w morzu.

[ Dodano: Sob 31 Lip, 2010 09:17 ]
Scott napisał(a):najkrócej mówiąc bazował na neopoganstwie, a jego symbole jak choćby swastyka były skrajnie anty-chrzescijanskie.

Tak, Scott, trzeba najpierw coś wiedzieć, by pisać... więc może najpierw DOWIEDZ się co nieco o początkowej symbolice swastyki, łącznie z tym, jak ona wyglądała, i dlaczego Hitler zaadaptował ją do włąsnych celów, nadając jej obecny dzisiaj negatywny wydźwięk. Bo jak piszesz takie bzdury, to aż się szkoda robi... najpierw poczytaj, dowiedz się,a potem pisz.

Dla ułatwienia, jest o tym nawet w Wikipedii, jeśli nie znajdziesz innych źródeł:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka

[ Dodano: Sob 31 Lip, 2010 09:19 ]
A mały wycinek z tego:

"W dwudziestoleciu międzywojennym symbol swastyki pojawił się w Wojsku Polskim jako część emblematu noszonego na kołnierzu munduru przez artylerzystów 21 i 22 Dywizji Piechoty Górskiej oraz odznak pułkowych: 1 , 2, 3, 4, 5 i 6 Pułku Strzelców Podhalańskich i 4 Pułku Piechoty Legionów. Granatowa swastyka była tłem odznaki instruktorskiej Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej. Znak ten był też symbolem założonego w 1822 Towarzystwa Wydawniczego IGNIS (łac. ogień)."

Więc Twoje twierdzenia, Scott, równają wojska polskie z nazistami. Wybornie wręcz, wybornie!

[ Dodano: Sob 31 Lip, 2010 09:23 ]
A, by nie być gołosłownym, i byś mi zaraz nie wygarnął, że Wiki kłamie, oto grafika - przedstawia odznaczenie 4-go Pułku Strzelców Podhalańskich:

http://images1.fotosik.pl/12/0ga6tn8edn77o44p.jpg

Reasumując, wedle Twego rozumowania, również wojska polskie czerpały z symboli pogańskich, więc były... złe? Bo tak by wynikało z Twoich poprzednich wywodów.

Już nie mówiąc o podkopaniu mitu "Polski rodzimie katolickiej...."

[ Dodano: Sob 31 Lip, 2010 09:26 ]
Aha, dodam jeszcze, że wiek swastyki szacuje się jeszcze na epokę neolitu. Trudno więc, by była symbolem rdzennie anty-chrześcijańskim, skoro, gdy powstawała, Chrześcijaństwo jeszcze NIE ISTNIAŁO - nie sądzisz?

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
31-07-2010 09:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Swastyka bedaca symbolem poganskim jest znakiem skrajnie antychrzescijanskim, i taki byl cel jej uzycia przez nazistów. Taki był cel, a jeśli chcesz dyskutowac z faktami historycznymi, jeśli ci sie nie podobaja bo to i tamto. To juz nie mój problem, ja na takie rzeczy ani ochoty ani czasu nie mam.

[ Dodano: Sob 31 Lip, 2010 12:13 ]
A co do przedwojennej Polski, to w duzej mierze odwróciła się ona od Boga, i można by tutaj wiele mówić, zresztą potem dosięgła ją kara...Ale co do tego ze cel mieli poganski,a to jest najwazniejsze, bo faszysci mieli..Zwyczajnie nie wiem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
31-07-2010 12:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #51
 
Scott napisał(a):Swastyka bedaca symbolem poganskim jest znakiem skrajnie antychrzescijanskim, i taki byl cel jej uzycia przez nazistów. Taki był cel, a jeśli chcesz dyskutowac z faktami historycznymi, jeśli ci sie nie podobaja bo to i tamto. To juz nie mój problem, ja na takie rzeczy ani ochoty ani czasu nie mam.

Swastyka była symbolem a) Ziemi b) pomyślności. Naziści zaczerpnęli ją do swojej symboliki, po to, by podkreślić swoją globalność.

Fakty historyczne? Ok, podaj więc źródło tych faktów - źródło HISTORYCZNE. Bo na razie to jedynie Twoje suche stwierdzenia, nic ponad to.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
31-07-2010 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Drizzt napisał(a):Scott napisał/a:
Swastyka bedaca symbolem poganskim jest znakiem skrajnie antychrzescijanskim, i taki byl cel jej uzycia przez nazistów. Taki był cel, a jeśli chcesz dyskutowac z faktami historycznymi, jeśli ci sie nie podobaja bo to i tamto. To juz nie mój problem, ja na takie rzeczy ani ochoty ani czasu nie mam.


Swastyka była symbolem a) Ziemi b) pomyślności. Naziści zaczerpnęli ją do swojej symboliki, po to, by podkreślić swoją globalność.

Fakty historyczne? Ok, podaj więc źródło tych faktów - źródło HISTORYCZNE. Bo na razie to jedynie Twoje suche stwierdzenia, nic ponad to.
Podawałem źródlo tych info o okultyzmie w Niemczech Hitlerowskich wcześniej, nawet pytałeś gdzie można je kupić, jeśli nie dotarłeś do teraz...To nie bede pisać kolejny raz.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
31-07-2010 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #53
 
Scott, poczytaj nieco to tej swastyce, i o pogaństwie. Zarówno swastyka, i jak i pogaństwo, są od chrześcijaństwa starsze, więc po prostu nie jest możliwym, by swastyka była symbolem antychrześcijańskim.

No, chyba, że wszystko, co odnosi się do religii innych niż chrześcijańska, uważasz za antychrześcijańskie. Ale to już błąd merytoryczny, bo niechrześcijańskie i antychrześcijańskie to dwie różne rzeczy.

Możliwym natomiast jest, że Hitler zaczerpnął swastykę i DODAŁ do niej ideologię antychrześcijańską - to jak najbardziej. Ale to już zasługa Hitlera, a nie symbolu bazowego.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
01-08-2010 08:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Ja nie mam zamiaru setny raz cię odsyłać do materiałów żeby wskazać jakie bzdury piszesz. Zrobiłem to raz ale widać nic nie dało bo dalej piszesz głupoty. Ten festiwal przechytrzania, łapania za słowa i pisania wypocin na dwa z minusem jest żałosny. Ale może nie masz co robić zwyczajnie. Ja wychodzę z założenia że z tego co mówię coś powinno wynikać. Owoców nie ma tu żadnych niestety. Lepiej więc siać gdzie jakiś plon może być nie ma pustyni.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
11-08-2010 10:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #55
 
jak to tak czytam to mi się lekcje matematyki ze szkoły przypomniały: nauczyciel jakieś równania średnio-proste napisał na tablicy, a dzieciak z ławki komentarz "to jest bez sensu"...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
11-08-2010 13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #56
 
Scott napisał(a):Ja wychodzę z założenia że z tego co mówię coś powinno wynikać. Owoców nie ma tu żadnych niestety. Lepiej więc siać gdzie jakiś plon może być nie ma pustyni.

Czyli mówić do ludzi ślepych na fakty, chyba, ze są to "fakty" propagowane przez Kościół. Ale nie dziwię się Twojej irytacji. Żaden agitator nie lubi, gdy wychodzi na jaw, że jego teoryjki są wyssane z palca.

Dla tych z kolei, którzy są rzeczywiście zainteresowani tematyką swastyki, błyskawic SS etc, polecam książkę "SS - Zakon trupiej czaszki". Obszerna i pełna informacji książka tycząca się SS (ale i symboliki swastyki, inspiracji okultystycznych itd).

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
11-08-2010 14:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #57
 
Cytat:Ale nie dziwię się Twojej irytacji
ja też nie. chłopak przytacza różne argumenty czy źródła na które się powołuje i w kółko słyszy, że to co przytacza to nie argument...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
11-08-2010 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #58
 
spioh napisał(a):
Cytat:Ale nie dziwię się Twojej irytacji
ja też nie. chłopak przytacza różne argumenty czy źródła na które się powołuje i w kółko słyszy, że to co przytacza to nie argument...

Bo przykładowo ciągle jak mantrę powtarza, że swastyka była symbolem antychrześcijańskim, mimo, że powstała PRZED chrześcijaństwem. To co to jest za argument? Bądźmy poważni...

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
12-08-2010 07:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #59
 
Drizzt napisał(a):że swastyka była symbolem antychrześcijańskim, mimo, że powstała PRZED chrześcijaństwem. To co to jest za argument? Bądźmy poważni...
Hmm. to wg ciebie nazizm równa się chrześcijaństwo? Bo wg mnie ideologią wyjątkowo antychrześcijańską. A symbolem nazizmu była jednak swastyka.
Koloru czerwonego przed komunizmem nie było? Był. To wcale nie znaczy że komuniści go wynaleźli. Wystarczy że zawłaszczyli. I stał się jego symbolem, chociaż wcześniej to właśnie Kościół używał tego koloru jako swojego. Symbolizował męczeństwo.
Jednoznacznie swastyka kojarzy się jako symbol zbrodniczej ideologi antychrześcijańskiej, propagującej pogaństwo.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
12-08-2010 08:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #60
 
Drizzt, no przecież była/jest symbolem antychrześcijańskim. niepoważne byłoby upieranie się, że powstała jako symbol antychrześcijański, bo powstała jedynie jako achrześcijański :wink: .

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
12-08-2010 08:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów