Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modlitwy zostawiane w kościele...
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Modlitwy zostawiane w kościele...
Czasami jak po lekcjach wstąpię do kościoła, to tam z tyłu czasami można natknąć się na karteczki z modlitwą do jakiegoś świętego i z instrukcją co z nimi zrobić. A instrukcja polega na tym, żeby przepisać te karteczki chyba z 25 razy i codziennie modlić się tak jak tam napisane oraz zanieść karteczkę jedną każdego dnia do kościoła. I podobno przed zaniesieniem ostatniej karteczki prośba, o jaką się modliło przez cały czas się spełni na 100%...
Dziwne mi się takie coś wydaje... Miałam kontakt z magią kiedyś i takie rzeczy to się tam spotykało Oczko Ale chciałabym poznać wasze zdanie...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
06-05-2005 15:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Dla mnie to coś takiego jak łańcuszki, niemniej przyznać się muszę, że raz w czymś takim z koleżanką "uczestniczyłam" i cierpliwie 25 karteczek nosiłyśmy do kościoła Uśmiech Nie pamiętaj jednak o co już prosiłam dlatego cieżko stwierdzić, czy się "spełniło" Oczko A zostawianie jakichś modlitw - nie ma w tym niczego złego. Zawsze ktoś może skorzystać.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-05-2005 17:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ale ByZyDura. Przecież tu coś nie pasi. Albo się modlisz, albo jakieś karteczki nosisz. Może te karteczki to tylko są do przypomnienia o systematycznej modlitwie. Ale jeśli modlitwa nie będzie szczera, albo cel modlitwy nie będzie zgodny z Bożą Wolą, to nawet jakby ktoś nosił karteczki przez 17 lat, to to nic nie da. A pewnym nie można być, że w 100% prośba będzie spełniona. Bo to byłoby ograniczanie Boga. Musiałby On robić, to, co nam się podoba.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
06-05-2005 17:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
No właśnie... Tak się nad tymi karteczkami zastanawiałam...
Ale nie jestem do nich zbyt przekonana więc zrezygnowałam z wzięcia w tym udziału... W sumie Futer zgadzam się z Tobą Uśmiech Moje modlitwy jakoś Bóg wysłuchuje i bez tych karteczek Oczko

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
06-05-2005 18:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
MOzna też się zastanowić nad tym dlaczego te karteczki możesz zobaczyć w kruchcie :?: POwiem dla ułatwienia, że swego czasu znajdowały sie one w ławkach, ale siostra ganiała za to. Dlaczego :?: To chyba jakieś przegięcie.
Harpoon napisał(a):się spełni na 100%...
to chyba mówi samo za siebie. Zapomnieli dodać chyba jeszce, że przed snem trzeba stanac na głowie i wypic jedna smietanę :diabelek:
06-05-2005 18:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
No ale mimo to, zwykle jest tych karteczek dużo z tyłu kościoła....

[ Dodano: Pią 06 Maj 2005 18:46 ]
Daidoss napisał(a):Zapomnieli dodać chyba jeszce, że przed snem trzeba stanac na głowie i wypic jedna smietanę ><
dobre Język
Nieźle to sobie wymyśliłeś Oczko

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
06-05-2005 18:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
no z tego co sie orientuje, to ktorys z moich znajomych ksiezy (albo ktorys z moich wykladowcow) mowil, ze on to sie zajmowal regularnym wyrzucanioem tych kartek... bo rzeczywiscie, ludziom wydaje sie ze jak przepisza te ilestam razy to im to pomoze... tak jak by przepisywanie i roznoszenie kartek mogloby sprawic cud... poza tym jakis tekst mogdlitwy czytany codziennie... jesli to by bylo czytane bez zaangazowania duchowego to nie ma to sensu... poza tym mysle ze na rozne sprawy to najlepsza jest szczera modlitwa, niezalezna od przepisywania jakichs kartek przeciez modlitwy zostaja wysluchane, tylko ich wypelnienie nastepuje w odpowiednim czasie i Bog daje nam to, co jest nam na dany czas potrzebne i to co bedzie dla nas dobre, bo jesli o cos prosimy, a to bedzie dla nas zgubne to... raczej tego nie otrzymamy, bo On nas kmocha i nie chce naszej krzywdy Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
08-05-2005 00:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Owszem, łańcuszki takie są bezsensowne. Kojarzy mi się to trochę z jakimś wróżbiarstwem. Zrób to i to, tyle i tyle razy, a zobaczysz, ze po 5 dniach spotka cię coś wspaniałego, spełni się twoja prośba... :roll:
Ale czy zwykłe teksty modlitwy zostawiane w kościele są złe? Np. modlitwa do św. Judy Tadeusza w kiepskich sprawach? Jakaś modlitwa maryjna? Chyba nie ma nic w tym złego.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-05-2005 11:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
z tego co widzialam, chyba na poczatk byla mowa o zostawianiu tych modlitw iles razy przepisanych... czyli tych, ktore w formie łancuszkowej maja zdzialac cuda... ;0
jesli zas chodzo i to o czym piszesz Ofieczko... mysle ze takie "normalne" modlitwy nie byly by niczym złym... bo czasem np wiemy ze takie modlitwy sa, ale nie mozemy znalesc ich tekstu (np. to Judy Tadeusza Oczko )

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
08-05-2005 13:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #10
 
Julia napisał(a):(np. to Judy Tadeusza )
dokladnie to bylu karteczki z trescia tej modlitwy, wiem bo sam je roznosilem swojego czasu hehehe, i moja prosba zostala wyslychana :jupi:, ale tez nie sadze ze to przez to ze skrupulatnie latalem z nimi co dzien 25x do kosciola ale, przez zagorzala modlitwe do sw. Judy Tadeusza no i oczywiscie z racji woli Boga Szczęśliwy

..natomiast nie wiem kto dal poczatek temu ze "trzeba" zanosic ta modlitwe do kosciola 25x przepisana.W modlitewniku jest ow modlitwa ale bez "instrukcji roznoszenia" :?
08-05-2005 15:31
Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
nie wiem jaka modlitwa byla roznoszona, bo w zasadzie ja sie nie zajmowalam "roznoszeniem", poza tym to roznoszeie pewnie po czesci mialo na celu zamieszanie, ze jakoby roznoszenie i przepisywanie tego mialo jakas magiczna moc, pomoc itp. tak jak to w roznych łańcuszkach jest, ze jeli nie przepiszesz, nie rozeslesz to... cos zlego sie stanie Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
08-05-2005 17:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #12
 
Bo same modlitwy sąw porządku, tylko te łańcuszki trochę - przepraszam za dosadność -"śmierdzą". Mi też ktoś to dał, leży na półce jako ciekawostka Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-07-2005 18:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów