Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radio Maryja - jakie ono właściwie jest?
Autor Wiadomość
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
Sant - w punktach, gdyż będzie klarowniej:

1. Kwestia "ks.". Ok, nie ma problemu, będę dodawał "ks,".

2. Kwestia filmowania niezgodnego z prawem. Nie jestem ekspertem, ale o ile mi wiadomo, zakaz ten dotyczy jedynie sytuacji, gdy filmowani są konkretni ludzie, i na filmie widoczne jest, że kamerzysta za "cel" bierze sfilmowanie tych konkretnych osób. Natomiast zakaz ten, o ile wiem, nie dotyczy filmowania grup ludzi jako "masy" (że się tak wyrażę) lub zdarzeń z udziałem "tłumu". Zauważ tutaj, że to nie kamerzysta zaczął zbliżenia na konkretnych ludzi, ale ludzie zaczęli wchodzić w kadr, by wyrazić swoje anty-TVN-owskie poglądy. Sądzę więc, że w sądzie ów kamerzysta by bez problemu wygrał. Ale prawnikiem nie jestem, więc to tylko przypuszczenie.

3. Kwestia tego, że oceniamy RM, a nie słuchaczy. Widzisz, piszesz, że się ze mną nie zgadzasz... w zasadzie dokładnie powtarzając to, co postuluję. Paradoks, czy co? Zauważ, że właśnie to samo napisałem - że nie można łączyć tych rzeczy, nie można oceniać Radia i słuchaczy jako jedno, że są to dwie odrębne rzeczy. Nawet ks. Rydzyka nie można oceniać jako jedno z RM - przykładowo, wygłaszanych przez niego tez nie można traktować jako oficjalnej "doktryny" RM.

4. Kwestia oceniania. Mój post nie miał na celu samej oceny, ale jej metody. Nie chcę oceniać RM, gdyż jest to kwestia złożona, zresztą, nie jestem jakimś namiętnym słuchaczem, znam jedynie wyrywki. Dlatego nie oceniam, a jedynie postuluję, by ci, którzy oceniają, pamiętali, że Radio, słuchacze i dyrektor to jednak odrębne grupy i "terytoria" oceny.

5. Co do owego pana krzyczącego"Żydy! Rauss!". Cóż, Katolik-antysemita, to nieco tak, jak Satanista-święty. To se ne da.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
31-07-2010 09:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #17
 
Drizzt napisał(a):1. Kwestia "ks.". Ok, nie ma problemu, będę dodawał "ks,".
Dzięki
Drizzt napisał(a):Kwestia filmowania niezgodnego z prawem
To mi podpowiedziała żona, która jest magistrem prawa. (pisała niedawno pracę na temat przestrzegania praw człowieka.)
Drizzt napisał(a):Widzisz, piszesz, że się ze mną nie zgadzasz.
Z konkluzją i źródłem odnośnie pkt 4 twojego pierwszego postu.
I z tym iż twój podział nie dotyczy tematu. - Basia pytała o naszą opinię na temat radia a nie jego odbiorców.

Drizzt napisał(a):5. Co do owego pana krzyczącego"Żydy! Rauss!". Cóż, Katolik-antysemita, to nieco tak, jak Satanista-święty. To se ne da.
_
Przecież go wyrózniłem, tyle że te okrzyki nie świadczą o jego fanatyźmie radiomaryjnym, tylko o antysemityźmie i braku kultury osobistej. A takich można spotkać w kaźdej grupie społecznej.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
31-07-2010 09:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #18
 
sant napisał(a):A powiedz mi mój drogi - skąd czerpiesz wiedzę na temat owych uczniów? Nie sądzę przecież że z publikacji podobnych do tej zamieszczonej przez Drizzta.
A tak na marginesie- mam jednego przyjaciela któremu wytykam fanatyzm radiomaryjny. Jest wspaniałym człowiekiem pełnym miłości do ludzi, inteligentnym, o dużej wiedzy i kulturze osobistej.
Widzę, że zauważyłeś moje późniejsze podkreślenie =D>
Ja nie porwałem się na ocenianie działalności RM - nie muszę studiować dokonań słuchaczy tego radia - ja wyłącznie podzieliłem działalność RM na dwa punkty które ze sobą logicznie współgrają Oczko

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
31-07-2010 10:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #19
 
Razen napisał(a):Widzę, że zauważyłeś moje późniejsze podkreślenie =D>
Naturalnie, i od razu odpisalem, ą że wlazło do tego samego postu, nic nie poradze.
Razen napisał(a):ja wyłącznie podzieliłem działalność RM na dwa punkty które ze sobą logicznie współgrają Oczko
No tak , tyle że nie odpowiedziałeś na moje pytanie. :?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
31-07-2010 15:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #20
 
sant napisał(a):No tak , tyle że nie odpowiedziałeś na moje pytanie. :?
Jak to nie?
Razen-zo napisał(a):nie muszę studiować dokonań słuchaczy tego radia

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
31-07-2010 15:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #21
 
Razen napisał(a):Razen-zo napisał/a:
nie muszę studiować dokonań słuchaczy tego radia
To czemu dzielisz ich na jakieś grupy?
Razen napisał(a):2. Odbiorcy
Już nie będę rozwijał tych dwóch grup, bo podobnie jak w grupie 1. grupa 2. dzieliła by się na odbiorców: zwyczajnych/fanatycznych, stałych/czasowych itd. długo by wymieniać i oceniać.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
31-07-2010 16:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #22
 
sant napisał(a):I z tym iż twój podział nie dotyczy tematu. - Basia pytała o naszą opinię na temat radia a nie jego odbiorców.

Dotyczy tematu jak najbardziej. Dotyczy, gdyż wielu ludzi traktuje i ocenia RM jako całość, łącząc oceny wyszczególnionych przeze mnie elementów. Ja, jeśli już, chciałem określić ramy rozmowy - co oceniamy, o czym mówimy, by potem nie było nieporozumień.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
31-07-2010 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #23
 
Drizzt napisał(a):Dotyczy, gdyż wielu ludzi traktuje i ocenia RM jako całość, łącząc oceny wyszczególnionych przeze mnie elementów.
Masz rację, niemniej Basia nie pytała jak ludzie traktują RM, tylko co my o nim sądzimy:Sant, Drizzt, Inky, Omyk itd. :wink:

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
31-07-2010 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
sant napisał(a):
Drizzt napisał(a):Dotyczy, gdyż wielu ludzi traktuje i ocenia RM jako całość, łącząc oceny wyszczególnionych przeze mnie elementów.
Masz rację, niemniej Basia nie pytała jak ludzie traktują RM, tylko co my o nim sądzimy:Sant, Drizzt, Inky, Omyk itd. :wink:

A bo ja wiem, kto jak ocenia RM - kto całościowo, a kto cząstkowo, oceniając konkretnie RADIO? Nie wiem, więc od razu wyznaczyłem pewien szablon, podkreślający różnice między elementami Uśmiech Tak więc nie uważam, by to było nie na temat Oczko

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
31-07-2010 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #25
 
sant napisał(a):To czemu dzielisz ich na jakieś grupy?
Bo na takie same grupy mogę podzielić i stację TV i inne radia itd. nie mając o nich większej wiedzy. To tak jak możesz złożyć w kostkę tak samo koc jak i kołdrę nie patrząc na odmienność materiału Oczko (tak się po pokoju rozejrzałem Oczko )

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
31-07-2010 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #26
 
No tak -można - tylko po co? Dla rozwinięcia dyskusji, czy by odpowiedzieć Basi?
No i jak się ma ten podział do działalności radia?
wszak napisałeś:
Razen napisał(a):ja wyłącznie podzieliłem działalność RM na dwa punkty które ze sobą logicznie współgrają
Działalność radia- jego program, sposób przekazu itd są czymś innym niż reakcje czy podziały jego odbiorców. To wg mnie inne zagadnienie. I dotyczy każdej bez mała rozgłośni.
I jeszcze odnośnie nauczyciela- to się nie niekoniecznie sprawdza. Odwrotnie natomiast juz bardziej.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
02-08-2010 09:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #27
 
sant napisał(a):No tak -można - tylko po co? Dla rozwinięcia dyskusji, czy by odpowiedzieć Basi?
Chociażby
sant napisał(a):Działalność radia- jego program, sposób przekazu itd są czymś innym niż reakcje czy podziały jego odbiorców. To wg mnie inne zagadnienie. I dotyczy każdej bez mała rozgłośni.
Odpowiednio rozwijając te większe ogólne punkty możesz dotrzeć także do tych mniejszych - tam znajdą się inne czynniki.
sant napisał(a):I jeszcze odnośnie nauczyciela- to się nie niekoniecznie sprawdza. Odwrotnie natomiast juz bardziej.
To już zależy od nauczyciela i uczniów.

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
02-08-2010 18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #28
 
wystarczy wejść na te stronę i posłuchac lub sciągnoc kazania
http://www.radiomaryja.pl/

a dlaczego atakują wystarczy posłuchać Rozmowy niedokończone
tam muwia prawde
i w radiu wypowiadają się politycy z pis

mój chomik
25-09-2010 08:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #29
 
Cytat:tam muwia prawde
Skąd wiesz?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
26-09-2010 08:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #30
 
sant, to chyba normalne założenie, że póki cię ktoś nie okłamał to uważasz, że mówi ci prawdę, nie? pytanie raczej w inną stronę do każdego kto uważa że RM prawdy nie mówi: kiedy cię okłamali?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
26-09-2010 08:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów