Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radio Maryja - jakie ono właściwie jest?
Autor Wiadomość
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
Anuszka napisał(a):Pafni posłuchaj sobie w piątek 8 października audycji "Czas wzrastania dla młodzieży " o godź. 21.45 w Radiu Maryja" będziesz mogla wtedy tam zadzwonić i powiedzieć co myślisz o tym radiu. Możesz też posłuchać w niedziele o godź 18.15 audycji "By odnowić oblicze ziemi" to są świadectwa ludzi z całego świata którzy słuchają Radia Maryja. Może wtedy sobie wyrobisz zdanie o tym radiu i nie będziesz pisała rzeczy których w tym radiu nie ma.
My nie mamy obowiązku lubić premiera Tuska a czy Ty żyjesz w miłości do Radia Maryja i o. Tadeusza Rydzyka?

Dosłowne słowa papieża Jana Pawła II o Radiu Maryja brzmiały:
"Ja codziennie dziękuję Panu Bogu za to, ze jest w Polsce takie radio jak Radio Maryja"

Chcę dodać, że w radiu codziennie modlą się za rządzących nami.
1.) Jestem facetem
2.) Zdanie o tym radiu wyrobiłem sobie przez już jakieś 7 lata słuchania. Być może nie zauważasz rzeczy które ja zauważam. Przykład pierwszy. rano ksiądz prawi o miłosierdziu, dzwonią następnie telefony jaka ta katecheza była dobra. Następnie po katechezie jest rozmowa o rozliczeniu się z ludźmi którzy kiedyś tam poczynili jakieś zło. Chęć zemsty jest większa nagle od tego miłosierdzia. Nie widzisz w tym obłudy?
Dzwoniłem do radia Maryja parokrotnie, pierw tematem była wojna w Iraku, potem temat był o filmach tzw.kultowych co księdzu kojarzyło się z kultem i był zły na formę nazwy filmów klasycznych. Były jeszcze inne tematy.
sant napisał(a):pafni napisał/a:
kiedy to o żydach nikomu jeszcze nie przyszło do głowy mówić w sposób niegodziwy.


Mógłbyś podać przykłady owego mówienia o żydach w sposób niegodziwy?
No chyba żartujesz sobie, nie nagrywam tych audycji. Przecież była głośna sprawa i potem RM spuściło z tonu. Najczęściej to słuchacze nienawistni całe zło zwalali na mówiąc w skrócie obcokrajowców.
Dla mnie nie jest to radio katolickie, raczej quazikatolickie, czasem z formą wypowiedzi nazistowskiej.
Śmieszy mnie jak w tym radiu mówi się o polskiej prasie,mediach itp. To radio dzieli na Polaków i Niepolaków. Każdy kto pracuje np. w Gazecie Wyborczej jest dla nich Niepolakiem, tak samo w TVN czy Fakcie. Jest to pożałowania godne. Ale przecież w jaki inny sposób mieli by posłuch? Tylko właśnie w taki, czuć wciąż tam zagrożenie, emocja zagrożenia trzyma wszystkich w kupie i to się udaje! To upolitycznienie ma moc.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
02-10-2010 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #47
 
Pafni uciekasz od tematu. Konkrety proszę. Co ciekawsze, to nie ty pierwszy. Ilekroć poproszę o konkrety, nigdy nie dostaję odpowiedzi, albo dyskusja sie kończy. Ktoś mi odpowiediał; "no nie - przecież wszyscy to wiedzą- jesteś jedyną osobą która tego nie wie - dobrze znajdź sobie w internecie, tam jest pełno tych antysemickicjh wypowiedzi RM" - Zacząłem szukać i nie znalazłem. Poprosiłem mojego rozmówce o pomoc. też nie mógł znaleźć. Obiecał mi w końcu po weekendzie. W wolne dni poszuka. I szuka do tej pory- już ze trzy miesiące upłynęły.
A teraz ty stosujesz podobne metody. Jakaś socjotechnika czy co?
Skoro oskarzyłeś o wypowiedzi antysemickie to podaj konkrety albo przeproś za szkalowanie i się wycofaj. Jeśli chcesz by poważnie cię traktować.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
04-10-2010 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
sant napisał(a):Pafni uciekasz od tematu. Konkrety proszę. Co ciekawsze, to nie ty pierwszy.
Jak już ci napisałem, nie nagrywam audycji, więc jak mam ci przesłać nagrania skoro ich nie mam, jeśli mi nie wierzysz w to co nie raz słyszałem w tym radiu to twoja sprawa. Możesz się łudzić ,że jest cudowne. Nie musisz mnie poważnie traktować. Po owocach ich poznacie. Jak słucham przeglądu prasy w wykonaniu Marka Prałata i kładziony jest nacisk na pewne słowa co jest właśnie socjotechniką to słuchacz od razu wie kogo ma nienawidzić. I potem dzwonią babki pełne jadu.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
04-10-2010 15:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Nie każdy kto akcentuje wypowiedzi uprawia socjotechnike przeciez...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
04-10-2010 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #50
 
Wiesz Pafni- akurat nie jestem wielbicielem tego radia, ale co nieco słuchałem, choćby z racji, że kiedyś byłem proszony do "Rozmów Niedokończonych" I muszę ci powiedzieć że nie słyszałem tych rzeczy. A mam też potwierdzenie od ludzi, godnych zaufania, którzy regularnie słuchają tej rozgłośni.
Widocznie mówimy o dwóch różnych publikatorach. Nie wiem czego ty słuchasz. A przegląd prasy to raczej nie sa opinie redakcji, tylko danej prasy.
Jeśli ja napiszę w tym forum, że w al Jaseera była audycja w której pokazywano psychopatycznych żydów i stwierdzono że wszyscy żydzi są tacy, to czy świadczy to ż Forum Sancti jest antysemickie?, albo że ja jestem antysemitą?. Toż to by był czysty idiotyzm. Czemu więc na podobnej podstawie tak twierdzisz o RM?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
05-10-2010 09:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
Nie napisałem że RM jest antysemickie, natomiast padają różne tego typu teksty co jakiś czas.
Słucham głównie dlatego,że nie ma reklam ale irytuje mnie stronniczość pisowska.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
05-10-2010 09:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #52
 
pafni napisał(a):Tak, Papież mówił o radiu Maryja....ale na początku jego istnienia , kiedy to o żydach nikomu jeszcze nie przyszło do głowy mówić w sposób niegodziwy.
Pafni - wyraźnie stwierdziłeś, że RM mówi w sposób niegodziwy o żydach.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
05-10-2010 13:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
sant napisał(a):Pafni - wyraźnie stwierdziłeś, że RM mówi w sposób niegodziwy o żydach.
tak, mówiło wcześniej zanim zrobiło się głośno, kojarzysz pana Kobylańskiego?
Nie tylko o żydach ale i o św. Jehowy etc.

[ Dodano: Pon 20 Gru, 2010 10:32 ]
Dziś godzina 9-ta po radiowej katechezie o manipulacji w mediach (chodziło o to,że RM daje głównie tylko obiektywne informacje), dzwoni Pan który mówi o tym,że nie było nigdy żadnych donosicieli w kościele, że to agentura która działa do dziś wymyśliła tych agentów, następnie wymienia nazwiska znanych dziennikarzy min. Lis, Gugała i pluje na nich jadem, że to oni właśnie są w tej agenturze, przez co ludzie nie znają prawdy (Tutaj dodam,że sam jej nie znam bo wszyscy mówią o prawdzie ale nie ujawniają jej). Następnie ojciec dyrektor mówi,że nie należy wymieniać nazwisk, ale jakoś nie przerywa szczególnie rozmówcy. Rozmowa toczy się dalej z nazwiskami.
Ludzie dzwoniący byli nakręceni przez te słowa o manipulacji do takiego stanu który nazwałbym amokiem. Jak zwykle było brak konkretów,jak zwykle jednostronność bez prawa do obrony drugiej strony.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
05-10-2010 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów