Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pan Bóg jest liberałem? Raczej anarchistą...
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Pan Bóg jest liberałem? Raczej anarchistą...
Kończąc swój dialog ze światem po tym, jak przyjrzałem się historii człowieka i jego społeczności od epoki kamienia po dziś, mam do powiedzenia już tylko tyle - przynajmniej na chwilę aktualną - że jeśli anarchia polega na tym, iż ktokolwiek może w sposób nieograniczony robić to, co chce, to tylko Bóg jest prawdziwym anarchistą.

Robić tylko to, co chcę... liberalizm, anarchizm... robić naprawdę to, co się chce...

Być może te słowa wydadzą się Wam fanaberią lub zbyt banalne, by w ogóle je wypowiadać, ale... patrząc na ludzkie dzieje i na obecny czas - a jest to czas dyktatu liberalizmu ("bądź wolny, bo tak trzeba") - obym nie okazał się prorokiem... (albo fałszywym prorokiem...).

Tylko Bóg jest prawdziwym anarchistą, lecz jaki dokładnie jest - ostatnie zdanie pozostawiam chrześcijanom, gdyż to właśnie im Bóg zechciał o sobie powiedzieć najdokładniej...

Jedno wiem: Bóg na pewno nie jest przesadnie tolerancyjny... :twisted:

liberalizm

anarchizm

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-07-2010 21:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #2
 
M. Ink. * napisał(a):ktokolwiek może w sposób nieograniczony robić to, co chce,
Tak - tyle że tym się rózni od innych bytów, że sam się ogranicza do robienia dobra (bezwzględnego)

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
03-08-2010 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów