Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów
http://ddak.wordpress.com/
http://www.kaplani.com.pl

Myślę że świtna inicjatywa warta rozpowszechnienia!, powysyłajcie linki do znajomych, liderów waszych wspólnot itp Uśmiech



Cytat:Dlaczego mam się modlić za kapłanów?
Modlitwa uchyla Bogu drzwi naszego serca. To On działa, często posługując się innymi. Świadomość tego, że ktoś modli się w mojej intencji daje poczucie bliskości. Boga i tej osoby, która się modli. To jakby jej słowa i myśli stawały pomiędzy mną a Bogiem. I jakiś most przerzucony nad przepaścią trudnych spraw, zadań i dzieł. Ten most to nie tylko przedmiot, ale także osoba czy osoby. Prośba o modlitwę uczy pokory, uświadamia, że potrzebuję innych. Nie jestem samowystarczalny, jakąś gwiazdą, która oślepia tak, że w pewnym momencie aż męczy. Wsparcie daje siłę jednomyślności, zmierzania w tym samym kierunku. Poczucie, że choć jesteśmy daleko, to w Bogu blisko, bo to On jednoczy w każdym czasie i miejscu. Owoce modlitwy skłaniają do wdzięczności. Jej nigdy za wiele. Jak podziękować za modlitwę w swojej intencji? Tylko tym samym. I to kolejny owoc modlitwy. Jest nim dar drugiej osoby, która potrzebuje moich słów przed Bogiem. A ja każdego dnia mogę tylko prosić Pana, by nie pozwolił mi zapomnieć o tych, których stawia na drodze mojego życia. Oni potrzebują mnie tak, jak ja ich. ks. Andrzej


Nim się zdecydujesz...
Chcielibyśmy, abyś swoją deklarację modlitwy za kapłana potraktował poważnie, jeżeli nie jesteś pewny, czy na przykład czas i Twoja kondycja duchowa pozwolą Ci wytrwać, to może poczekaj na stosowniejszą chwilę nim podejmiesz tę decyzję. Jednak zawsze pamiętaj, że ponad naszą słabością jest Boża moc, która będzie w nas czynić wspaniałe rzeczy i będzie nas podtrzymywać w dobrych i świętych pragnieniach.

Jak otrzymać intencję?
Aby otrzymać intencję należy wypełnić formularz. Zamieszczone w nim dane pozwolą nam się z Tobą skontaktować, aby oddać Ci kapłana w duchową opiekę. Tylko wypełnione w całości formularze będą dla nas podpowiedzią, że poważnie traktujesz chęć włączenia się w to dzieło. Odpowiadając na Twoje zgłoszenie, prześlemy Ci imię kapłana, rok jego święceń oraz intencję, w której on lub jemu bliskie osoby chcą, aby się modlono.

Jak długo mam się modlić?
Decydując się na modlitewną opiekę deklarujesz się, że przez okres jednego miesiąca będziesz sprawował duchową pieczę nad powierzonym Ci kapłanem. Podstawą tej opieki jest Twoja modlitwa indywidualna, jeżeli jednak pragnieniem Twojego serca będzie ofiarować więcej, możesz dodatkowo uczestniczyć w Eucharystii, adoracji, lub podjmując post w intencji tegoż kapłana.

http://www.kaplani.com.pl/modlitwa/modlitwa.html

Jak zgłosić intencję?
Aby zgłosić nam intencję, należy wypełnić formularz. Zawarte w nim pytania pomogą osobom, którym powierzona zostanie intencja.
Co się stanie z moją intencją?
Zgłoszona przez Ciebie intencja zostanie przekazana naszemu "zapleczu" modlitewnemu.
Naszymi stałymi współpracownikami są m.in.

•siostry betlejemitki z Grabowca,

•siostry karmelitanki z Gdyni i z Suchej Huty,

•siostry betanki i grupa osób zrzeszona w Betańskiej Misji Modlitwy za Kapłanów

•oraz osoby chore i cierpiące odwiedzane przez gdańskich kapłanów w czasie pierwszopiątkowych i pierwszosobotnich wizyt.
Czekamy na Ciebie! Dołącz do osób wspierających kapłanów!

Kto zna treść podanej intencji?
Intencja jest objęta tajemnicą, tylko osoby, którym zostanie powierzona będą znały jej treść. W momencie gdy zostanie nam powierzona intencja na adres mailowy zostanie wysłany list potwierdzający przyjęcie intencji.

Jak długo intencja będzie objęta modlitwą?
W podanej intencji będziemy się modlić przez miesiąc czasu. Jeżeli po tym czasie wciąż będzie aktualna, można ponownie prosić o modlitwę.

Kapłani mają możliwość wysłania "pogotowego" sms-a z prośba o modlitwę.
Cytat:Pogotowie sms!!!
Ta forma prośby o modlitwę jest przeznaczona jedynie dla kapłanów.

Bracie Kapłanie jeżeli jesteś w takiej sytuacji, że natychmiast jest Ci potrzebna modlitwa skorzystaj z możliwości wysłania sms na numer:

502 298 209

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
30-07-2010 01:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Dzisiaj właśnie miałem okazję podjąć współpracę z wymienioną przez Basię stronę - Duchowej Adopcji Kapłanów. Mam nadzieję, że współpraca będzie układała sie pomyślnie. Liczę także, że dzięki tej współpracy pozyskamy także osoby duchowne, które nas wspomogą w pracy nad portalem.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
31-07-2010 20:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów