Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nietypowy wywiad
Autor Wiadomość
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #31
 
Omyk - hmmm, właśnie widzisz, mi nie do końca o to chodzi. Stan, o którym mówię, trudno nazwać fantazjowaniem, czy połączyć w jakiejkolwiek formie z "odpływaniem". Nie przypomina to bynajmniej tzw "odpłynięcia", w którym człowiek jest do pewnego stopnia otępiały. To raczej stan rozbudzonego umysłu.

Ale zostawmy ten temat. Odczucia tu są bardzo subiektywne, i trudno mi rzetelnie wyjaśnić, co mam na myśli.

Tak czy owak, uważam, że pozostałe okoliczności każą podchodzić do tego wywiadu co najmniej z duża ostrożnością (choć nie definiują jednoznacznie, czy rozmowa ta była faktem, czy też nie)

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
08-08-2010 08:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #32
 
Cytat:Tak czy owak, uważam, że pozostałe okoliczności każą podchodzić do tego wywiadu co najmniej z duża ostrożnością (choć nie definiują jednoznacznie, czy rozmowa ta była faktem, czy też nie)
No, myślę tak samo Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-08-2010 19:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #33
 
omyk napisał(a):
Cytat:Tak czy owak, uważam, że pozostałe okoliczności każą podchodzić do tego wywiadu co najmniej z duża ostrożnością (choć nie definiują jednoznacznie, czy rozmowa ta była faktem, czy też nie)
No, myślę tak samo Oczko

Omyk - trzeba to uczcić. Pierwszy raz się ze sobą zgadzamy Duży uśmiech

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
09-08-2010 08:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #34
 
A mozna się do was przyłączyć?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-08-2010 08:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #35
 
cii sant, zostaw ich we dwoje to może spokój na forum będzie jakiś czas :wink:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
09-08-2010 10:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #36
 
Też tak myślę, trzeba to koniecznie uczcić Duży uśmiech Spioh, im więcej zgodnych stron, tym większe święto, więc pewnie, że zapraszamy Santa na naszą imprezę. Może i Ty się przyłączysz Spiohówna? Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-08-2010 16:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #37
 
imprezka? nunu, \Duży uśmiech/

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
10-08-2010 01:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania_Wawa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #38
 
Cytat:im bardziej zna się rzeczywistość działania złego ducha, tym bardziej się człowiek wystrzega, żeby nie mieć z nim nic wspólnego

W teorii tak powinno być, ale rzeczywistość pokazuje, że nie zawsze tak jest. Zły duch nigdy nie pozwoli, by jego motywy, intencje czy prawda o nim samym zostały przez człowieka odkryte. Nawet więc jeżeli się pozna, zwykle nic z tego nie wypływa. Znam osobę, która kiedyś pomagała przy modlitwie o uwolnienie, a dziś zmaga się z obsesją posiadania złego ducha. Często zachowuje się tak, jakby szatanem była ona sama. Inny przypadek to człowiek, który na orzeczenie egzorcysty, że jest opętany, zaśmiał się i powiedział, że mu jest dobrze razem z demonem.
Człowieka pociąga to, co grzeszne, tajemnicze, a nawet złe. Pociąga go szatan, który jest w stanie dać mu "dawkę niezdrowych emocji". Pociąga go tajemnica bytów duchowych, dlatego chętnie sięga po to, co zakazane.

Cytat:To raczej stan rozbudzonego umysłu.

Zrozumiałe. Dialog wewnętrzny prowadzony jest niekiedy poza granicami świadomości i rozumu. Niektóre dialogi wewnętrzne były udziałem świętych i mistyków, kiedy w pogłębionej refleksji i natchnieniu Ducha Świętego dochodzili oni do wielkich rzeczy. Egzorcysta, pełen pobożnych celów tj. ewangelizacja, przeprowadził "rozmowę" ze złym duchem we własnej podświadomości, nawet o tym nie wiedząc. Znał sposób działania złego ducha i dlatego to, co uważał za odpowiedzi demona, było w rzeczywistości jego wiedzą na temat natury Złego.

Cytat:Omyk - trzeba to uczcić. Pierwszy raz się ze sobą zgadzamy

Może czcijcie się poza tematem?! #-o

W duszy żyjącej łaską Bożą jest zawsze wiosna - św. Jan Maria Vianney
12-08-2010 15:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #39
 
Cytat:Po pierwsze - egzorcysta zwraca się do demona, jakby siedział z nim przy kawie.

Co za ignorancja, na początku rozmowy Ksiądz egzorcysta wyraźnie rozkazuje złemu duchowi w imieniu Boga by odpowiadał na zadane mu pytania. Cały tekst jest w moim odczuciu jak najbardziej autentyczny i pokazuje zgubne skutki nieczystości seksualnej, która pochłonęła prawie całą dzisiejszą młodzież.
31-08-2010 19:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania_Wawa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #40
 
Cytat:Podzielę się z tobą obserwacją wynikającą z mojego doświadczenia jako egzorcysty. Ponieważ w ciele ludzkim doświadczasz w jakimś stopniu odpoczynku, kiedy więc możesz kogoś posiąść, uciekasz się do różnych sztuczek, aby w nim jak najdłużej pozostać.
Jest wiele fragmentów, które przeczą zwykłemu przebiegowi dialogu pomiędzy egzorcystą a złym duchem. Jedno pytanie, które rzeczywiście paść musi, jeszcze o niczym nie świadczy. :coo:

W duszy żyjącej łaską Bożą jest zawsze wiosna - św. Jan Maria Vianney
31-08-2010 21:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #41
 
Cytat: na początku rozmowy Ksiądz egzorcysta wyraźnie rozkazuje złemu duchowi w imieniu Boga by odpowiadał na zadane mu pytania.
i co w związku z tym?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
03-09-2010 09:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #42
 
spioh napisał(a):i co w związku z tym?

Polecam w takim razie lekturę książki "Wyznania egzorcysty" bo nie uśmiecha mi się tłumaczenie komuś takich banałów.
03-09-2010 10:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania_Wawa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #43
 
Cytat:Polecam w takim razie lekturę książki "Wyznania egzorcysty" bo nie uśmiecha mi się tłumaczenie komuś takich banałów.

Pychą aż jedzie na odległość! Nie każdy musi mieć taką samą wiedzę jak Ty. Dlatego to nie powód, by uważać się za kogoś lepszego!

Cytat:i co w związku z tym?

Spioh, nie wiem, czy dobrze rozumiem Twoje pytanie.

Ogólnie mówiąc, egzorcysta zawsze zwraca się do złego ducha, nakazując mu mówić prawdę w imię Boga. Dzieje się tak, ponieważ tylko Święte Imię jest w stanie cokolwiek nakazać demonom. Są one pyszne i nieposłuszne, nie mają żadnych autorytetów, ale ciągle pozostają stworzeniami poddanymi władzy Pana. To właśnie moc Boża zmusza je do ustąpienia z ludzkiego ciała, do wyznania prawdy o przyczynie danego zniewolenia czy też wypowiedzenia kwestii istotnej dla uwolnienia. Zły duch jest jak pies na łańcuchu - nie pójdzie dalej niż Bóg na to pozwoli.

W duszy żyjącej łaską Bożą jest zawsze wiosna - św. Jan Maria Vianney
03-09-2010 16:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #44
 
Ania_Wawa napisał(a):Pychą aż jedzie na odległość! Nie każdy musi mieć taką samą wiedzę jak Ty. Dlatego to nie powód, by uważać się za kogoś lepszego!

Anko! :mowie_do_ciebie:

Usiądź wygodnie, odpręż się, weź głęboki oddech, a najlepiej idź się odświeżyć. Takie zabiegi ponoć pomagają na nadmiar stresu..

Jeżeli jednak już czujesz się na siłach to powiedź mi gdzie ja napisałem, że uważam się za kogoś lepszego? :coo: Jeżeli to wywnioskowałaś z mojej wypowiedzi to nie trafiłaś, nie takie były moje intencje. Nie mam czasu na byle kłótnie. Ładnie tak wyrzucać komuś pychę.. [-X
03-09-2010 18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #45
 
Shou, Amorth ma mi wyjaśnić co ty miałeś na myśli w swoim poście? wątpię.
btw. mówiąc banał chyba nie miałeś na myśli nieuzasadnionego i naiwnego przekonania, że demon robi wszystko co każe egzorcysta i tak jak każe egzorcysta?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
03-09-2010 19:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów