Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fronda: "Od kiedy poczęty Jezus miał prawo do życia?&qu
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #1
Fronda: "Od kiedy poczęty Jezus miał prawo do życia?&qu
http://fronda.pl/news/czytaj/czy_poczety...e_odpowiem

Cytat:Spiker Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi nie udzieliła odpowiedzi na pytanie, od kiedy poczęty Jezus miał prawo do życia. - Kiedy by to nie było, skłaniamy głowę, gdy mówimy o tym w kościele i tam właśnie chciałabym o tym mówić - powiedziała.

Cytując wcześniejsze wypowiedzi pani spiker na temat tajemnicy Wcielenia, dziennikarka zapytała ją, w którym – jej zdaniem - momencie Jezus uzyskał prawo do życia. Pelosi, która została wybrana do Izby Reprezentantów z Partii Demokratycznej z Kalifornii i jest znaną zwolenniczką prawa do zabijania nienarodzonych, odmówiła odpowiedzi na to pytanie twierdząc, że wolałaby rozmawiać na ten temat w kościele.

Na konferencji prasowej reporter CNSNews.com przypomniał jej słowa z Konferencji Społeczności Katolickiej, gdzie powiedziała, że jej ulubionym cytatem z Biblii są słowa: „A Słowo ciałem się stało”.

Na owej konferencji 6 maja Pelosi powiedziała obecnym: „Znacie ewangeliczne odwołanie do Słowa”. Dodała, że ludzie powinni zabierać głos w sprawie, co to oznacza w kontekście polityki, która "powinna być zgodna z wartościami Słowa".

Cytowała również Prolog do Ewangelii wg św. Jana z opisem Jezusa Chrystusa: - Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

W zeszłym tygodniu na konferencji prasowej reporterka Jane McGrath spytała ją: - W takim razie, kiedy Słowo stało się ciałem? Czy stało się to przy Zwiastowaniu, gdy Jezus został poczęty mocą Ducha Świętego, jak powtarzamy w wyznaniu wiary, czy przy Bożym Narodzeniu, kiedy powiła go Dziewica Maryja? I kiedy Słowo otrzymało prawo do życia?

Spiker Pelosi, która uważa się za katoliczkę, odparła: - Kiedy by to nie było, skłaniamy głowę, gdy mówimy o tym w kościele i tam właśnie chciałabym o tym mówić.

CNSNews.com podaje, że zwróciło się do rzecznika prasowego pani spiker o wyjaśnienie z zapytaniem o jej stanowisko w kwestii: „Czy Jezus miał prawo do życia od chwili poczęcia?”

Rzecznik odpisał: „Spiker odpowiedziała na to pytanie. Dziękuję”.

Katechizm Kościoła Katolickiego uczy, że „Człowieczeństwo Chrystusa nie ma innego podmiotu niż Boska Osoba Syna Bożego, który przyjął je i uczynił swoim od chwili swego poczęcia”. Kościół uznaje również prawo dziecka do życia „od poczęcia”.

Spiker Pelosi jest zwolenniczką legalizacji aborcji i głosowała przeciwko zakazowi aborcji przez częściowe urodzenie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-08-2010 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania_Wawa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
Abstrahując... Uważam, że katolicy, którzy publicznie są zwolennikami tak jawnego naruszenia przykazń Bożych jak zabijanie dzieci nienarodzonych, powinni być odsunięci od przyjmowania Komunii św., dopóki nie odwołają publicznie swoich poglądów.

Nancy Pelosi pokazała, że jej wiara i uczynki są ze sobą całkowicie sprzeczne. Prawdopododnie obchodzi ona Adwent, czyli oczekiwanie na przyjście Zbawiciela, będącego w łonie Swej Matki, cytuje słowa Ewangelii i uznaje, że Słowo stało się ciałem. Wbrew temu, co głosi, najchętniej jednak zabijałaby poczętego Jezusa, odmawiając prawa do życia zwykłemu "płodowi".

Czy ta kobieta zdaje sobie sprawę, że poprzez bycie zwolenniczką aborcji w świecie polityki przyczynia się do zabijania dzieci, które miałyby konkretną rolę w społeczeństwie? Tylko Bóg wie, ilu świętych Kościoła zostało zabitych w łonach matek, ilu lekarzy, prawników, nauczycieli, dziennikarzy, polityków, dobrych i wartościowych ludzi nigdy nie ujrzało światła dziennego? Gdyby Jezus przyszedł na świat we władzy pani Pelosi, zbawienie nigdy nie stałoby się naszym udziałem... :aniol:

W duszy żyjącej łaską Bożą jest zawsze wiosna - św. Jan Maria Vianney
07-08-2010 16:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #3
 
Cytat:katolicy, którzy publicznie są zwolennikami tak jawnego naruszenia przykazń Bożych jak zabijanie dzieci nienarodzonych, powinni być odsunięci od przyjmowania Komunii św., dopóki nie odwołają publicznie swoich poglądów
No, i tak powinno być, tzn. tak jest, nie wiem czemu nie zawsze jest to egzekwowane.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-08-2010 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Zgadzam się z Ania. Odsunięcie takich osób od Komunii, ta ekskomunika spowodowałaby mniej zamieszania w samym Kościele. Pani senator mówiąc w swoim chrześcijaństwie robi tylko niepotrzebny zamęt.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
11-08-2010 10:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
omyk napisał(a):
Cytat:katolicy, którzy publicznie są zwolennikami tak jawnego naruszenia przykazń Bożych jak zabijanie dzieci nienarodzonych, powinni być odsunięci od przyjmowania Komunii św., dopóki nie odwołają publicznie swoich poglądów
No, i tak powinno być, tzn. tak jest, nie wiem czemu nie zawsze jest to egzekwowane.

A czy czasami nie jest tak (lub tak nie powinno być), aby to Bóg, a nie człowiek sądził człowieka? Bo takie sądzenie to chyba zagarnięcie przez Kościół kompetencji należnych Bogu.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
11-08-2010 14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #6
 
Drizzt napisał(a):A czy czasami nie jest tak (lub tak nie powinno być), aby to Bóg, a nie człowiek sądził człowieka? Bo takie sądzenie to chyba zagarnięcie przez Kościół kompetencji należnych Bogu.
Nie - ponieważ Bóg scedował te kompetencję na człowieka.

a tak przy okazji:
Scott napisał(a):Odsunięcie takich osób od Komunii, ta ekskomunika spowodowałaby mniej zamieszania w samym Kościele. Pani senator mówiąc w swoim chrześcijaństwie robi tylko niepotrzebny zamęt.
Chciałem przypomnieć, że to nie Kościół nakłada ekskomunikę, tylko dana osoba sama się ekskomunikuje konkretnym czynem. Kościół ją tylko uroczyście zatwierdza.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
11-08-2010 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
 
No więc właśnie, ale jeśli ktoś mimo ekskomuniki przystępuje publicznie do Komunii św., to powinno się zareagować.

Drizzt - prawdą jest to, co Sant napisał, a od siebie jeszcze chcę dodać, że ekskomunika to nie jest sąd nad człowiekiem, tylko wyłączenie ze Wspólnoty Kościoła. Tak więc kto ma decydować o tego typu karach jak nie sama Wspólnota Kościoła?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
11-08-2010 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
jak to kto? ateiści i new age'owcy :diabelek:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
11-08-2010 17:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #9
 
Przykro mi, ale ja jestem zwolennikiem wolności kobiet i uważam, że każda kobieta ma prawo wyskrobać sobie z własnej macicy co jej się żywnie podoba.
Kwestie ewentualnej odpowiedzialności przed Bogiem i/lub społeczeństwem musi rozważyć sama. Jak wolna wola, to wolna wola, ale trzeba liczyć się z konsekwencjami.

Nie widzę natomiast powodu, aby rząd dopłacał do aborcji i angażował się w "politykę prorodzinną". Źle mi się takie akcje kojarzą (np. Lebensborn, bardzo prorodzinna akcja).

Co zaś się tyczy pytania w tytule: nie wiem. Nauka kuleje jeszcze i nie wiemy kiedy dusza wchodzi do ciała. Jeżeli uznajemy że w momencie wniknięcia plemnika, to mielibyśmy mnóóóóóstwo naturalnych biologicznie poronień (np. niezagnieżdżony zarodek). Przy założeniu braku reinkarnacji - "ogromne marnotrawstwo dusz".

Zwróćcie uwagę na różnice między pytaniami:
Od kiedy Jezus miał prawo do życia?
Od kiedy poczęty Jezus miał prawo do życia?
12-08-2010 11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
czyli nie przemyślałeś, ok.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
12-08-2010 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #11
 
MSA napisał(a):że każda kobieta ma prawo wyskrobać sobie z własnej macicy co jej się żywnie podoba.
O ile nie narusza tym interesu drugiego człowieka. Macica jest jej, natomiast drugi człowiek już nie. Chyba, że sprowadzimy owego człowieka do poziomu pasożyta, ale chyba nie chcesz stwierdzić, że człowiek jest pasożytem- chociaż dzisiaj wielu zwariowanych ekologistów właśnie twierdzi, że człowiek jest pasozytem na Matce Gai. Najlepiej więc niech ludzkość popełni zbiorowe siedmiomiliardowe sepuku.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
12-08-2010 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #12
 
Cytat: ja jestem zwolennikiem wolności kobiet i uważam, że każda kobieta ma prawo wyskrobać sobie z własnej macicy co jej się żywnie podoba
A jeśli mamy do czynienia z dwiema kobietami - jedna jest wewnątrz macicy, a druga na zewnątrz, to która kobieta ma prawo do wolności?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
12-08-2010 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
ja wiem, ja wiem: pani ginekolog :hahaha:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
12-08-2010 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
Oczywiście ta na zewnątrz. Ona może ma większe szanse, że będzie mieć jeszcze potomstwo, więc z ewolucyjnego punktu widzenia wygrywa.

Z prawnego puntu widzenia musi być jasno określone - bardzo dobrze określa to moment urodzenia (choćby i przez cesarskie cięcie). Prawo nie może kobiety zmuszać, żeby nosiła 9 miesięcy coś czego nie chce nosić.

Owszem, moralnie, możecie przekonywać kobiety, że nie powinny stosować aborcji. Ale powinny mieć taką możliwość. Natomiast to, że osoby bezpośrednio niezainteresowane chcą prawnie narzucić swoją "moralność" wszystkim innym uważam za niesmaczne.

OK, niech katolicy sobie nie stosują aborcji, cała reszta stosuje to katolicy będą mieli większy przyrost i w dłuższym okresie czasu aborcja będzie marginalna, bo wszyscy się zgodzą, że jest nieteges. W końcu jej zwolennicy wymrą Uśmiech.


I oczywiście zakaz aborcji zmniejsza liczbę urodzeń, ten argument już przytaczałem, ale uzasadnienie jest zbyt logiczne i zostało wyśmiane Oczko.


A tak swoją drogą, fajowa sytuacja:
Ja bronię prawa kobiet do wyskrobania sobie płodu z własnej macicy, zaś dwie damy chcą sobie koniecznie to prawo odebrać. Ciężka jest walka o wolność ludzi, którzy chcą być zniewoleni... Duży uśmiech
13-08-2010 09:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
Cytat:Ale powinny mieć taką możliwość.
dlaczego?

Cytat:Ja bronię prawa kobiet do wyskrobania sobie płodu z własnej macicy, zaś dwie damy chcą sobie koniecznie to prawo odebrać. Ciężka jest walka o wolność ludzi, którzy chcą być zniewoleni...
nie walczysz o wolność ani dla nas, ani dla naszych rodzin. chcesz o coś dla nas powalczyć to walcz o prawo mocniej wspierające rodziny wielodzietne. i katolicyzm nie ma tu nic do rzeczy - po prostu najzwyczajniej w świecie jest nas za mało jako Polaków.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
13-08-2010 10:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów