Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFON - Ogólnopolskie Forum Dla Osób Niepełnosprawnych
Autor Wiadomość
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #1
OFON - Ogólnopolskie Forum Dla Osób Niepełnosprawnych
Ogólnopolskie Forum Dla Osób Niepełnosprawnych

http://www.ofon.net/

polecam serdecznie Uśmiech

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
10-08-2010 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #2
 
piano, myślę, że nie robisz nic wbrew regulaminowi.
Pooglądałam sobie reklamowane przez ciebie forum i uważam, że jest bardzo fajne. Ledwie zajrzałam, z już się sporo z niego dowiedziałam.
Poznałam w szpitalu, w czasie ostatniej tam bytności bardzo cudowną osobę, kobietę tryskającą pozytywną energią, naładowaną humorem, śmiechem i miłością do wszystkiego i wszystkich. Baaardzo rzadko się spotyka dziś tak cudownych ludzi.

Ten temat, który tu poruszyłaś zesłał chyba sam Bóg, bo chciałam o tej kobiecie powiedzieć komuś spoza mojego kręgu rodzinnego, jednak nie bardzo wiedziałam komu i kiedy.

Otóż a ową panią rozwiązywałyśmy krzyżówki do późna w nocy chichrając się, śmiejąc i opowiadając sobie przeróżne anegdoty. Ona emanowała wprost humorem nie tylko do pacjentek na sali, ale i do pielęgniarek oraz lekarzy.
I nikt i nigdy by nie powiedział, że ta kobieta jest chora na raka, że ma przerzuty do głowy i, że bardzo cierpi z tego powodu.
Kiedyś nawet pomyślałam sobie, że moje cierpienie jest niczym w stosunku do jej choroby i zastanowiło mnie, czy też tryskała bym takim humorem, jak ona. Czy bym potrafiła?
Rozmawiałyśmy o wszystkim, żaden temat nie był jej obcy, na każdy potrafiła porozmawiać, udzielać rad, pocieszyć.
Do szpitala zabrała ze sobą laptop, by pracować (kreśliła projekty, była architektem), ale czas spędzała o wiele przyjemniej niż na nudnym stawianiu kresek Język
Przyznała, że nie uznaje księży, a tym samym tego co głoszą.
I mimo tego, a może dzięki temu nasze dalsze rozmowy były coraz śmielsze i bardzo szczere.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
11-08-2010 14:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Nicol@, zarejestruj się na tym forum; to jedyne forum niereligijne na którym naprawdę dobrze się czuję.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
11-08-2010 18:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #4
 
Na razie myślę, każdą sprawę trzeba przemysleć, jeszcze doczytać. Ale skłaniam się raczej za.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
11-08-2010 18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja się bynajmniej czułem źle. Dziwna atmosfera jak dla mnie.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-08-2010 01:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #6
 
Właśnie o tym myślałam, żeby zapoznać się z opiniami innych, chociaż nigdy nie opieram się na zdaniu innych, muszę to sama "przetrawić".
Ale opinie innych są bardzo cenne i mi pomocne. Skłamała bym mówiąc, że się z nimi absolutnie nie liczę.
TOMASZ, możesz przybliżyć o co mniej więcej chodzi?
Nie pytam o twoją opinię o omawianym forum, ale co ciebie tam np. drażniło?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
12-08-2010 10:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nicol@ napisał(a):Nie pytam o twoją opinię o omawianym forum, ale co ciebie tam np. drażniło?
No właśnie.... co cię Tomek drażniło?

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
12-08-2010 15:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Nicol@ napisał(a):Nie pytam o twoją opinię o omawianym forum, ale co ciebie tam np. drażniło?

Zachowanie obsługi forum. Każde odniesienie się do wartości chrześcijańskich było z góry krytykowane. Rozumiem, że są tematy nie związane z wiarą, katolicyzmem, ale wiele tematów jakby nie patrzeć opiera się na tym co chrześcijańskie, na konkretnych wartościach i trudno nawet w działach nie związanych z wiarą nie odnosić się czy też pomijać tak istotne szczegóły. Chrześcijaństwo jest przecież bardzo mocno wkomponowane w życie katolika i trudno pomijać istotne szczegóły. Postawa ludzi, tym bardziej niepełnosprawnych też mnie drażniło : tak jakby ich niepełnosprawność była obca innym a także Bogu. Ale cóż, nie chcieli o tym rozmawiać, ograniczyli się do jednej dziury w której można coś naskrobać katolickiego to niech tkwią w tej sytuacji. MNie wypada się tylko modlić za takich ludzi.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-08-2010 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Jestem od niedawna na tym forum także jeszcze trudno mi oceniać obsługę forum :roll:

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
12-08-2010 15:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #10
 
Nie rozumiem po co rozwodzić się nad forum internetowym... Jednemu pasuje, innemu nie - o gustach się nie dyskutuje.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
12-08-2010 16:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #11
 
czy to, że czegoś nie rozumiesz, to znaczy, że inni nie mogą się nad tym rozkosznie porozwodzić? [-(

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
12-08-2010 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #12
 
Ależ mogą, przecie nie zamykam im tematu.
Czy i ja nie mogę wyrazić w nim swojego zdania? [-X

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
12-08-2010 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #13
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Każde odniesienie się do wartości chrześcijańskich było z góry krytykowane
a może ty odbierałeś to zbyt subiektywnie, bowiem, jak napisała piano:
piano napisał(a):forum niereligijne
i być może, że tamtejsi admini odcinają się w sposób znaczący od katolickiego myślenia.
Co mnie dziwi tym bardziej, bo uważam, że będąc człowiekiem sprawnym inaczej, powinno się w szczególności dążyć do Boga, w Nim dorastać/dojrzewać i z Nim dzielić swój los.

"Jedni marzą mieć kasę, drudzy fart w życiu. Ja mam proste marzenia, BYĆ."
To jest cytat z blogu:
http://badzmy-razem.bloog.pl/kat,307386,index.html
który utkwił mi w pamięci.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
12-08-2010 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Nicol@ napisał(a):a może ty odbierałeś to zbyt subiektywnie, bowiem, jak napisała piano:

To tym bardziej jak dla mnie nie jest to miejsce dobre, abym mógł tam przebywać. A to jak inni będą się tam czuli, czy mają inne zdanie to już nie moja sprawa. Jeśli chcą być tam i czują sie tam dobrze to mogą tam dyskutować, ja nikomu tego nie zabraniam ani też nie odradzam. Wolna wola.

Nicol@ napisał(a):i być może, że tamtejsi admini odcinają się w sposób znaczący od katolickiego myślenia.

Mogą się odcinać. Ja wyznaję prostą zasadę : jeśli mi jest gdzieś źle, nie czuję się w danym miejscu dobrze to po prostu odchodzę z takich miejsc.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-08-2010 19:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Każdy jest na tym forum gdzie dobrze się czuje. Ja poleciłam to forum ze względu na specyficzną tematykę, która jest mi bliska - osoby niepełnosprawne. OFON to forum dyskusyjne dla osób niepełnosprawnych. Można tam znaleźć ciekawe tematy do dyskusji, wzajemna pomoc, doradztwo; wszystko to z myślą właśnie o niepełnosprawnych i na nich powinno się zwrócić szczególną uwagę. Gorąco raz jeszcze polecam to forum.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
12-08-2010 20:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów