Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Symbolika religijna
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #1
RE: Symbolika religijna
Mordimer_Madder napisał(a):Będąc bezpardonowo atakowanym przez M.Ink.*'a a następnie santa pisałem o tym, prosząc Administrację o reakcję... nie było jej... do kogo więc pretensje?
Raczysz sobie żartować, Ja cię atakowałem? Czy przemyślałeś ten wpis? Wiele razy udawałem że nie widzę pewnych rzeczy.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
31-08-2010 19:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nie raczę sobie żartować... raczę sobie mówić absolutnie poważnie... każdy chętny i mający czas, czytając sam sobie może to sprawdzić...

omyk napisał(a):Sam je usuniesz, czy mam Ci pomóc?
A nawet gdybym chciał, to niby jak miałbym to zrobić? Junior-Admin a zapomina o 30-minutowym czasie edycji posta... źle to wróży na przyszłość, oj źle... a poza tym przypominam, że normalny pentagram nie jest symbolem okultystycznym a skróconą nazwą gwiazdy pitagorejskiej, figury geometrii euklidesowej, jednym z pierwszych znaków dawnych chrześcijan... ergo jego symbol został usunięty bezpodstawnie!

Nie mniej jednak, ponieważ nie mogę tego uczynić nawet wbrew swym przekonaniom, pokornie proszę jednak o obiecaną pomoc... ale na przyszłość mniej nieco obcesowości, bo nie licuje z chrześcijańską miłością bliźniego i szacunkiem dla nieprzyjaciół a nawet chyba pozostaje w jaskrawej sprzeczności z nauką KK :aniol:
(Mt 5,43-48) napisał(a):Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.
verba volant, scripta manent - nie ma to jak solidny kawałek spisanych praw i zasad... bardzo mi przykro - chcecie, czy nie, musicie mnie miłować... nie zapominajcie o tym Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
31-08-2010 20:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Mordimer_Madder napisał(a):omyk napisał/a:
Sam je usuniesz, czy mam Ci pomóc?

A nawet gdybym chciał, to niby jak miałbym to zrobić? Junior-Admin a zapomina o 30-minutowym czasie edycji posta... źle to wróży na przyszłość, oj źle... a poza tym przypominam, że normalny pentagram nie jest symbolem okultystycznym a skróconą nazwą gwiazdy pitagorejskiej, figury geometrii euklidesowej, jednym z pierwszych znaków dawnych chrześcijan... ergo jego symbol został usunięty bezpodstawnie!
Pentagram nie wysyslil nikt, jak nikt nie wymyslil kwadratu czy szescianu, poslugiwala sie nim sekta pitagorejczyków, co samo z sie tez o czyms swiadczy. Jest on uzywany przez osoby jawnie walczace z chrzescijanstwem to tej walki wlasnie, pozatym warto wspomnieć że osoby które wciagają się z gry demoniczne jak Quake czy Diablo, lub muzyke satanistyczną zaczynają rysować pentagramy[same, przez nikogo nie zachecane] wiem po sobie i znajomych bo niestety ale bylem tego potwierdzeniem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
31-08-2010 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
Jasne - skreślić twierdzenie sekciarza Pitagorasa z nauczania :diabelek:
Nie pozwólcie uczyć polskie dzieci tej czarciej nauki - gwarantuję, że się ucieszą, bo kto lubi matematykę :jupi:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
31-08-2010 20:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #5
 
1) Na katolickim forum nie interesują nas niekatolickie wywody na temat symboli okultystycznych. Nie uznajemy ateistów za speców w tej dziedzinie.
2) Proszę o zakończenie w końcu tego wątku, zwrócenie uwagi na dział i temat w jakim się znajdujemy i przestrzeganie regulaminu.
3) Dalsze formy prowokowania na katolickim i ewangelizacyjnym forum będą pociągały za sobą przykre konsekwencje.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
31-08-2010 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #6
 
omyk napisał(a):Nie uznajemy ateistów za speców w tej dziedzinie.
Przepraszam - za kogo mówisz jako "my" i kto może być lepszym specjalistą od okultyzmu, niż patrzący na wszystko chłodnym okiem ateista :!: :?:

Ale już ani słowa:
- uznaję, że Administracja tego forum jest lepszym specjalistą od okultyzmu, niż niżej podpisany,
- myślałem, że skoro Pan Moderator sant się wypowiada, to on chyba wie, co jest zgodne z regulaminem, a co nie... ale jak widać srodze się myliłem...

Sypię głowę popiołem...

Ze względu na niezrozumienie Mordimera co znaczy "koniec offtopu", każda kolejna wypowiedź nie na temat w tym temacie będzie usuwana. Jeśli to nie poskutkuje, temat zostanie zamknięty. omyk

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
31-08-2010 20:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Mordimer_Madder, nie zmianiaj tematów nikt nie mówi o nauce. Naukę trzeba oddzielić od magii. I tak to robiono wielokrotnie bo przecież różni ludzie odaznaczali się znaczną wiedzą. I tyle w temacie, mi sie wydaje że to każdy wie. :krzywy: Co by wynikało z pomieszania tych dwóch spraw lepiej nie myslec nawet.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
31-08-2010 21:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Mordimer_Madder napisał(a):Przepraszam - za kogo mówisz jako "my" i kto może być lepszym specjalistą od okultyzmu

Za katolików, którzy wierzą w Boga i są przeciwni zamieszczaniu na forum katolickim symboliki satanistycznej, okultystycznej czy innej, która jest sprzeczna z wiarą chrześcijańską.

Lepszym specjalistą od okultyzmu jest chrześcijanizm, gdyz opiera sie na dobru a nie na złu - to jest tak oczywiste jak to, że słońce świeci. :forum: Po za tym okultyzm nie jest w niczym specjalistą po za złem, które przekazuje a to jest forum katolickie, więc nie ma miejsca tutaj na treści czy ine formy rozsiewania zła w postaci satanizmu, okultyzmu czy innych form z nimi związanych.
Postaramy się to jasno i dobitnie podkreślić w regulaminie, aby było czarno na białym, gdyż widać, że niektóre osoby posunęły się za daleko wstawiając tutaj jakieś niewłąściwe fotki.
Wkrótce pojawi się bardziej sprecyzowany punkt dotyczący umieszczania takich rzeczy na forum.
Narazie opieramy się na punkcie 20 rozdziału IV Regulaminu.

Mordimer_Madder napisał(a):- uznaję, że Administracja tego forum jest lepszym specjalistą od okultyzmu, niż niżej podpisany,

My nie jesteśmy specjalistami, jesteśmy tylko ludźmi, którzy starają sie utrzymać porządek na forum "katolickim" - jako jego gospodarze a goście czyli ty oraz Drizzt raczej powinniście uszanować to i starać się zachowywać z szacunkiem do innych, a tym bardziej względem obsługi forum. Jak chcecie sobie uprawiać okultyzm to umówcie się w swoich domach wraz z Drizztem i tam debatujcie na temat okultyzmu. Tutaj jest forum katolickie i obowiązują zasady kulturalnej dyskusji oraz przestrzeganie regulaminu.

Mam nadzieję, że jasno sie wyraziłem. Zakodujcie to sobie, napiszcie na ścianie w pokoju, na ręce -aby tylko o tym pamiętać. Duży uśmiech I z góry dziękuję za zrozumienie.

Zapraszam do kulturalnej dyskusji.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
31-08-2010 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #9
 
sant napisał(a):Pentagram jest pentagramem, odwrócony czy też nie. Jakie to ma znaczenie?

Ok, Sant, to w takim razie kolejnym moim avatarem będzie krzyż - ODWRÓCONY. Zgoda? No bo przecież, zgodnie z Twoim rozumowaniem, krzyż to krzyż, odwrócony czy nie - jakie to ma znaczenie?

A ogólnie - kończę rozmowę w tym wątku. Postawa Katolików w pełni dała o sobie znać. Kompletny brak zrozumienia symboliki, uprzedzenia i fanatzym - do wyboru do koloru. Niestety, ale z kimś, kto nie rozumie podstawowych pojęć, i patrzy przez jedne okulary, po prostu nie da się rzeczowo rozmawiać, bo wszystko spłaszczy do ciasnych granic własnego światopoglądu.

A niestety, bez elastyczności rozmowy międzywyznaniowe są kompletnie bez sensu.

PS. Zmieniłem avatar, zgodnie z wymuszeniem Administracji. Ciekawe, czego tutaj się doszuka nasz spec od okultyzmu. Chętnie posłucham i się pośmieję, bo znak wybrałem losowo - rzucając parę razy kostką, by nie miał żadnego znaczenia. Ale pewnie jaśnie oświeceni autorzy, których nasz spec cytują, i na ten znak mają jakiś paragraf. Chętnie posłucham i się pośmieję - komedia zawsze w cenie.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
01-09-2010 08:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #10
 
.
Drizzt napisał(a):sant napisał/a:
Pentagram jest pentagramem, odwrócony czy też nie. Jakie to ma znaczenie?
Pozycja owego znaku jest obojętna jego miłośnikom, tylko ich "obrońom" w ataku na krzyż nie jest. Zrozum człowieku w końcu, że chodzi o to co dla nich oznacza, co w nim widzą, ich intencje, identyfikacje.
Drizzt napisał(a):Ok, Sant, to w takim razie kolejnym moim avatarem będzie krzyż - ODWRÓCONY. Zgoda?
Kolejne niezrozumienie z twojej strony (tak myślałem, że użyjesz tego argumentu).
Patrz wyżej.
Tak się złozyło że odwrócony krzyz jest znakiem Piotra, którego na jego prośbę ukrzyżowali odwrotnie bo nie chciał "normalnie" - z szacunku do Jezusa - czuł się niegodny umrzec w pozycji takiej jak On. Papież również posiada tron ze znakiem Piotra. Ale to papież, który jest Piotrem, pełni jego funkcję. Dlatego dla mnie krzyż "normalnie"' postawiony jest znakiem mojego zbawienia i miłości Boga do mnie. Krzyż piotrowy jest tylko symbolem funkcji.
A że ktoś w walce z nim sobie wydumał, by dla podkreslenia swojej wrogości wobec Niego i Boga, odwrócić go, to już inna sprawa.
Kolor czerwony zanim przejeli go komuniści był też jednym ze znaków Kościoła. Umęczonego.
Wiesz, rozumując twoimi kategoriami wszystko- dosłownie- można sprofanować i przejąć.
Mnie tylko razi krzyż odwrócony noszony jako kolczyki. - tzn sprowadzenie tego znaku do roli błyskotki. I pomijam tu fakt czy jest odwrócony czy też nie.
A tak na marginesie - sprytnie użyłeś moich własnych słów, by przemycić owo słowo na dalszą dyskusję. Mimo że, obiecałem wycinać. Jednakże bez tego cytatu niejasna by była moja odpowiedź. Stąd pewna niekonsekwencja. Ale chyba tu akurat intencja jest czytelna?
Odnośnie fanatyzmu i uprzedzeń - ciekawe, że niektórzy zawsze widzą owe cechy u innych (szermując nimi), nigdy u siebie. Zresztą jak z większością epitetów.
To tak jak z alkoholizmem - alkoholik nidgy nie uważa się za takowego. Natomiast innych tak.
A tak na marginesie- co ci przeszkadzał twój stary avatar? Przecież to Pafni miał kontrowersyjny, nie ty. Po co go zmieniałeś, dla prowokacji?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
01-09-2010 08:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Drizzt napisał(a):Ok, Sant, to w takim razie kolejnym moim avatarem będzie krzyż - ODWRÓCONY. Zgoda?

Nie zgoda. Odwrócony krzyż także należy do symboliki satanistycznej.

Drizzt napisał(a):Postawa Katolików w pełni dała o sobie znać. Kompletny brak zrozumienia symboliki, uprzedzenia i fanatzym - do wyboru do koloru.

I vice versa. Postawa osób, którym katolicyzm jest przeszkodą tym bardziej nie wykazały zrozumienia dla symboliki katolickiej. Mało tego - daje się zauważyć brak szacunku do gospodarzy i próby prowokowania obsługi forum do ataków i słownych potyczek, być może miało to prowadzić do łamania regulainu forum przez obsługę, ale obsługa nie jest tak ułomna jakby sie mogło wydawać i nie pozwoli sobie na uleganie prowokacjom, nawet powiem więcej - zacznie konkretnie działać i to nie wyjdzie niektórym na dobre. Tak więc chcąc dalej dyskutować radziłbym umiar i powstrzymywanie się od prowokacyjnych działań.

Katolicy bywają fanatyczni, jednak ci, którzy są w obsłudze raczej do takowych nie należą, bronią tylko tego co dla naszej wiary jest ważne i święte a to jest normalne.

Drizzt napisał(a):Niestety, ale z kimś, kto nie rozumie podstawowych pojęć, i patrzy przez jedne okulary, po prostu nie da się rzeczowo rozmawiać, bo wszystko spłaszczy do ciasnych granic własnego światopoglądu.

Zawsze można pomijać osoby, z którymi nie chcemy dyskutować a odpisywać tym, z którymi chcemy dyskutować.

Drizzt napisał(a):A niestety, bez elastyczności rozmowy międzywyznaniowe są kompletnie bez sensu.

Bez wzajemnego szacunku i zrozumienia również. Szkoda, że tego niektórym brakuje. :-k

Drizzt napisał(a):PS. Zmieniłem avatar, zgodnie z wymuszeniem Administracji. Ciekawe, czego tutaj się doszuka nasz spec od okultyzmu. Chętnie posłucham i się pośmieję, bo znak wybrałem losowo - rzucając parę razy kostką, by nie miał żadnego znaczenia.

Nie z wymuszeniem a prośbą. Mogłeś nie zmieniać, ale byłoby to raczej niekorzystne dla ciebie. Uśmiech
Dziękuje jednak, że się dostosowałeś do prośby.

A o jakim ty specu mówisz? Kogo uważasz za speca od okultyzmu?

To co masz teraz to zwykły znak drogowy i wcale nie trzeba tutaj doszukiwać się różnych form czy odniesień do religii. Możesz byc po prostu fanatykiem przepisów ruchu drogowego. :mrgreen:
Po za tym to nie temat do szukania i odkrywania znaczenia zkaów drgowych.
Trzymaj sie tematu.

Drizzt napisał(a):Ale pewnie jaśnie oświeceni autorzy, których nasz spec cytują, i na ten znak mają jakiś paragraf.

Narazie nie mamy podstaw aby szukać paragrafu względem tego znaku. Jest możliwy. Jeśli już to paragrafu może szukać wydział ruchu drogowego. :mrgreen: Mam tylko nadzieję, że nie zrobisz ze swojego profilu ulicy. :mrgreen:

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-09-2010 10:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
sant napisał(a):A że ktoś w walce z nim sobie wydumał, by dla podkreslenia swojej wrogości wobec Niego i Boga, odwrócić go, to już inna sprawa.

To samo mogę powiedzieć o ... [shadow=red](ciach -sant )[/shadow] Jest on symbolem pogańskim, oznaczającym jedność żywiołów. A ze jakiś Satanista sobie wydumał, że odwrócony znaczyć będzie ZŁOOO, to jego sprawa. Tak samo skoro jakiś Katolik sobie wydumał, że wszystko, co nie jego, to ZŁOOO (z [shadow=red](ciach -sant )[/shadow] włącznie), to jego problem.

[ Dodano: Sro 01 Wrz, 2010 10:34 ]
sant napisał(a):A tak na marginesie- co ci przeszkadzał twój stary avatar? Przecież to Pafni miał kontrowersyjny, nie ty. Po co go zmieniałeś, dla prowokacji?

Manifestacji. Pokazania równości wszystkich religii, i odcinania się od dziecinady w stylu wmawiania innym, że moja religia jest mojsza niż twojsza. Bo niby jesteśmy tak rozwiniętą cywilizacją, a w tym akurat jesteśmy niżej od zwierząt - zwierzęta nigdy nie wywoływały wojen religijnych, a symbole religijne nigdy nie powodowały wzajemnej niechęci czy nawet nienawiści.

Ale widzę, że totalitaryzm religijny wygrał, więc zmieniłem avatar. Bo nie mam zamairu mówić do kamienia.

[ Dodano: Sro 01 Wrz, 2010 10:40 ]
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Bez wzajemnego szacunku i zrozumienia również. Szkoda, że tego niektórym brakuje. :-k

Otóż to - ZROZUMIENIE i SZACUNEK.

A co ostatnio w tym wątku wykazywali Katolicy, ze Scott'em na czele?

Mimo usilnego tłumaczenia, czym jest np [shadow=red](ciach -sant )[/shadow] , nikt zrozumeinia nie wykazał - trzymali się w ciasnych ramach swojego światopoglądu, nie pojmując, że dla kogoś symbol ten może mieć zgoła inne znaczenie, niż w ich stereotypowym rozumieniu.

Szacunek? Ile już razy moje wyznanie, jego symbolikę czy założenia wyzywano tu od Satanizmu? Bez zrozumienia, bez szacunku?

Powiem Ci wprost - jeśli ci uprzedzeni do innych wyznań Katolicy oczekują szacunku i zrozumienia, niech choć trochę dadzą go z siebie. Bo niestety, ale na razie wykazują jedynie uprzedzenia, nienawiść, niechęć i kompletny brak zrozumienia. Tyle.

Cytat:Nie z wymuszeniem a prośbą. Mogłeś nie zmieniać, ale byłoby to raczej niekorzystne dla ciebie. Uśmiech

Czyli gdybym (hipotetycznie oczywiście) przystawił Ci nóż do gardła i grzecznie poprosił o pieniądze, to będzie to prośba, a nei wymuszenie, tak? Zaiste zadziwiająca logika.

[quote]
A o jakim ty specu mówisz? Kogo uważasz za speca od okultyzmu?
[/quote

cóż, "spec" winno być pisane w cudzysłowie. A o kogo mi chodzi - domyśl się.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
01-09-2010 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
sant napisał(a):Tak się złozyło że odwrócony krzyz jest znakiem Piotra, którego na jego prośbę ukrzyżowali odwrotnie bo nie chciał "normalnie" - z szacunku do Jezusa - czuł się niegodny umrzec w pozycji takiej jak On. Papież również posiada tron ze znakiem Piotra. Ale to papież, który jest Piotrem, pełni jego funkcję. Dlatego dla mnie krzyż "normalnie"' postawiony jest znakiem mojego zbawienia i miłości Boga do mnie. Krzyż piotrowy jest tylko symbolem funkcji.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Nie zgoda. Odwrócony krzyż także należy do symboliki satanistycznej.
To może zdecydujcie się: jest, czy nie jest :mrgreen:

Cytat:Ze względu na niezrozumienie Mordimera co znaczy "koniec offtopu", każda kolejna wypowiedź nie na temat w tym temacie będzie usuwana. Jeśli to nie poskutkuje, temat zostanie zamknięty. omyk
To może zdecydujcie się - jest OT, czy nie jest... czy może: co wolno wojewodzie, to nie tobie ateuszu!

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
01-09-2010 10:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
Mordimer_Madder napisał(a):To może zdecydujcie się: jest, czy nie jest :mrgreen:

Cóż, składając ich wypowiedzi razem, wychodzi na to, że papież nosi symbole satanistyczne.

Ale co się dziwisz? Kiedy teza jest bzdurna, to nie ma się co dziwić, że się plączą w zeznaniach...

Zresztą, najpewniej jest tak, jak to zwykle u Katolików - czyli nie jest satanistyczny, gdy używają go Katolicy, ale już jest, jeśli używa go ktoś inny.

Czyli jakbym wskazał, że należy on (opdwrócony krzyż) do symboliki piotrowej, to byłyby zapewnienia, że nie jest satanistyczny. Ale jakbym, nie dajcie Bogowie, wrzucił sobie taki krzyż do avatara, to dostałbym ostrzeżenie z uzasadnieniem, że mamw avatarze symbol satanistyczny Duży uśmiech Jeszcze się tej zasady obowiązującej na tym forum nie nauczyłeś, Mordi?

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
01-09-2010 10:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
Przepraszam, o czym właściwie jest ten temat? Bo widziałem kilkukrotne upomnienia, że :offtopic: , ale jakoś nie widzę tematu przewodniego (?).

A, i chciałbym wziąć w obronę Pitagorejczyków, bo sektą byli na bardzo podobnej zasadzie jak kiedyś chrześcijaństwo. A że im nie wyszło, i wygrała druga sekta - oczywiście chodzi o "matematyków" - to już inna sprawa...
01-09-2010 17:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów