Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stanowcze NIE dla inicjatywy spalenia Koranu
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
To chyba normalne do przewidzenia, że zamachy mogą być, ale spodziewam się, że nie tylko na zamachach by się skończyło. To ogromny cios w wiarę islamską i mogłoby to naprawdę bardzo poważnie zaszkodzić pokojowi na świecie. I tak jest wiele walk na wschodzie, w Afryce to takie działanie spoętgowałyby jeszcze bardziej walki z chrześcijańśtwem. To nie jest sposób na fundamentalistów, to sjet sposób na wywołanie wojny na świecie i trzeba byc naprawdę psychicznie chorym aby coś takiego proponować. Nie można każdego wyznawcy islamu sprowadzać do miana psychopaty czy terrorysty. Ci, którzy walczą, którzy należą do ugrupowań terrorystycznych to są szaleńcy, ale nie każdy muzułmanin jest takim człowiekiem.

I wcale bym sie nie zdziwił, gdyby ten pastor wyleciał w powietrze w swojej chacie czy bryce. Po takim pomyśle lub działaniu zwykły wyznawca islamu mógłby wsadzić mu nóż pod żebra.

To nie są żarty. Wyznawcy islamu mogliby wytoczyć światową wojnę za takie potraktowanie ich świetej księgi.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
10-09-2010 01:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #17
 
Wojnę i tak wytoczą, tylko pytanie kiedy. Nie wiem, czy już są na tyle silni, ale wiem, że czekają zwarci i gotowi na sygnał. Gwoli wyjaśnień - przytaczany wcześniej wywiad z Jeanem Alcaderem.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-09-2010 01:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #18
 
jak kojarzę różne wywiady, to wojna trwa cały czas, kwestia tylko dobierania technik - pokojowa demograficzna, partyzantka uliczna, zasłanianie się terrorystami, itd. itp.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
10-09-2010 08:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ponieważ Pani Aniela Merkel potępiła palenie Koranu, wczoraj szukałem gdzie mógłbym taki kupić w tym właśnie celu. Nie znalazłem Smutny. Zresztą, i tak bym pewnie nie wydawał kasy.

Co jest zdumiewające: jak ktoś np. kogoś wyzywa, obraża itp. to ofiara nie może mu dać w mordę. Ale jak ktoś chce spalić Koran, to może to wywołać falę protestów na całym świecie, zamachy itp.
A niech sobie pali ten Koran. Jak już go spali, to ew. wymierzyć mu karę, taką jak jest przewidziana w prawie, które obowiązuje tego człowieka.

Natomiast, jak zaczną się "protesty", nielegalne, z przemocą => rozpędzić i przywrócić porządek.
Zamachy? Metody Izraelskie są bardzo dobre. Wieszali boczek w autobusach, to skończyli się zamachowcy. Proponuję rozszerzyć, i np. złapać rodzinę i wytarzać ją w smalcu. Z punktu widzenia naszej moralności smalec nie jest obiektywnie szkodliwy, więc to bardzo dobre rozwiązanie.

Natomiast cała ta burza, wywołana przez rozdmuchanie propozycji jednego człowieka, mnie mierzi. Pokazuje politykę ustępstw wobec Islamu i ogólne tchórzostwo.

Wybaczcie, ale podobnie zachowywała się Europa wobec Adolfa Hitlera - "wszystko, tylko żeby go nie rozzłościć, wszystko dla Pokoju".

Ech, słów brakuje.
10-09-2010 09:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #20
 
MSA napisał(a):Wybaczcie, ale podobnie zachowywała się Europa wobec Adolfa Hitlera - "wszystko, tylko żeby go nie rozzłościć, wszystko dla Pokoju".
MSA - zdumiałeś mnie (pozytywnie)


omyk napisał(a):Wojnę i tak wytoczą, tylko pytanie kiedy
Przecież wojna już trwa od dłuższego czasu.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
10-09-2010 09:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
 
Spioh, Sant - Miałam na myśli zbrojny dżihad.

Jean Alcader napisał(a):Oczywiście oni rozumieją iż w Europie jest prawo, które ich nie chroni i jeśli zabiliby kogoś to natychmiast wpadliby w ręce policji. Wiadomo, że gdyby nowo przybywający muzułmanie zaczęli zabijać innych, to byłby ich koniec. Jednak w Europie islam jest dobrze zorganizowany. Sednem jest to, że wiadomo iż trzeba zwalczyć chrześcijan (generalnie mieszkańców Europy, gdyż nawet ateiści uważani są za przesiąkniętych kulturą chrześcijańską). Trzeba ich wyniszczyć i aby to było skuteczne, należy wprowadzić do Europy jak najwięcej muzułmanów i pewnego dnia jak słowo dżihad zostanie wypowiedziane, a myślę że nastąpi to wkrótce, w takiej sytuacji rozpocznie się rzeź, jak to się stało w krajach arabskich u samego początku islamu.


[ Dodano: Pią 10 Wrz, 2010 15:20 ]
Co do tchórzostwa - oczywiście masz MSA rację, że nie można motywować swojego braku działań strachem, żeby czasem nie wywołać reakcji. Trzeba też jednak nieco roztropności i ważenia tego, co ważne, a co ważniejsze. Jeśli będzie chodziło o rzeczy naprawdę bardzo ważne, to nie może nas hamować w działaniu wizja rozjuszonych Tatarów. Jeśli natomiast chodzi o jakąś manifestację, która będzie jedynie głupią prowokacją - to nie ma sensu niepotrzebnie narażać tysięcy ludzi na ataki terrorystyczne będące bardzo prawdopodobną konsekwencją takiego działania. Nie można czuć się "zaszczutym", ale też nie można bagatelizować cichej (albo i coraz mniej cichej) obecności wielkich ilości muzułmanów gotowych do dżihadu na jedno słowo. Trzeba tu odpowiedzialności.
A jak chodzi o sytuację - założę się, że chociaż propozycja padła ze strony jakiegoś amerykańskiego samozwańczego pastora, który zdaje się włada bardziej sektą niż kościołem (tak sprawę przedstawiają media, można pogooglować), to jednak konsekwencje za to poniesie pewnie Kościół Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-09-2010 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #22
 
omyk napisał(a):konsekwencje za to poniesie pewnie Kościół
Jak za wszystko.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
10-09-2010 15:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #23
 
na szczęście pastor ostatecznie zrezygnował z palenia Koranu http://www.wprost.pl/ar/208931/Terry-Jon...ia-Koranu/

uff z tego niezła "wojna" mogłaby być wywołana. Po filmiku jaki ostatnio oglądałam zupełnie inaczej zaczęłam patrzeć na stosunki islamsko-chrześcijańskie, nie wiedziałam że wśród chrześcijan jest tyle męczenników...

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
12-09-2010 19:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
Basiu , on mógł zrezygnować ale koran i tak spalono .....
http://www.youtube.com/watch?v=y3U0yImgIbg

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
12-09-2010 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
Co racja to racja..
Poruszenie tematu palenia Koranu, na pewno w wielu amerykanach tymbardziej wzbudziło chęć zemsty właśnie w ten sposób i ewentualne wycofanie sie pastora nie zakończy sprawy.

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
13-09-2010 00:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ten film przedstawiający tak wielką głupotę ludzi jeszcze bardziej podsyci nienawiść względem katolików, chrześcijan, że można będzie się spodziewać jeszcze większych aktów terroru i mordowania chrześcijan w wielu krajach na świecie. Po takim zachowaniu nie sposób aby wyznawcy islamu podarowali tak karygodne zachowanie. I to budowanie relacji między wyznaniami szlag trafi. Niedość, że i tak wielu chrześcijan ginie w wielu krajach na całym świecie to teraz tym bardziej będą oni narażeni na akty terroru, zabijanie może nawet z jeszcze większym okrucieństwem.

Nie twierdzę, że pozwalanie na budowę meczetu było dobrym pomysłem, ale takie problemy należy rozwiązywać nieco w innej formie a nie odpowiadaniem agresywnym, nieprzemyślanym i nafaszerowanym nienawiścią, kpiną. To nie prowadzi do rozwiązania problemu, ale do jeszcze większego jego pogłębienia. I dopiero teraz będzie poważny problem, gdyż tego co zrobiono z tą świętą dla muzułmanów księgą nie da się cofnąć. To tak jakby na pytanie muzułmanów "czy chcecie wojny" odpowiedzieć jasno "tak". Jaka będzie odpowiedź : " chcecie wojny, to będziecie ją mieli" GŁUPOTA LUDZKA NIE ZNA GRANIC.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
13-09-2010 00:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #27
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):I dopiero teraz będzie poważny problem, gdyż tego co zrobiono z tą świętą dla muzułmanów księgą nie da się cofnąć. To tak jakby na pytanie muzułmanów "czy chcecie wojny" odpowiedzieć jasno "tak". Jaka będzie odpowiedź : " chcecie wojny, to będziecie ją mieli" GŁUPOTA LUDZKA NIE ZNA GRANIC
Tomasz, nie jestem absolutnie zwolennikiem palenia czegokolwiek, zwłaszcza ksiąg czy ogólniej - książek, ale ja bym w ten sposób nie myślał. Niekiedy (abstrahuję tu od Koranu) polityka cofania się nie daje zamierzonego efektu. Pokój za wszelką cenę prowadzi do hekatomby - vide IIwś. Niekiedy trzeba walnąć pięścią w stół. Okazywanie słabości nie zawsze popłaca. Są tacy co szanują tych co sami siebie szanują. A wracając do Islamu i Koranu też bym tego tak nie kategoryzował. Dla niektórych każdy pretekst jest dobry jeśli chcą uderzyć. Nie będzie Koranu, znajdzie sie co innego. Przypomnij sobie sprawę karykatur proroka. Powrzeszczeli, spalili parę flag, pogrozili i co? Nic. Gdyby mieli siłę już dawno zrobiliby z nami porządek.
I dlatego myślę, (mimo mojego pacyfizmu) że na pytanie czy chcemy wojny należy odpowiedzieć - owszem, jeżeli do tego dążycie? - tak. Możemy wojować - zobaczymy kto wygra. I raczej wtedy będzie pokój. Na silnego nie odważą się napadać. Na okazującego słabość - tak. I temu służą ataki terrorystyczne fanatyków, którzy właśnie chcą zastraszyć świat, by szedł na ustepstwa a wtedy oni zbudują światowy kalifat i wtedy dopiero obudzimy się z reką w nocniku. Wtedy będzie za póxno. Dlatego zastraszają. I właśnie głupotą jest ustępowanie i chowanie głowy w piasek, co też świat właśnie robi.
Zauważ- dlaczego islam jest traktowany z respektem przez świat a chrześcijaństwem się pomiata? Właśnie dlatego, bo oni wrzeszczą i grożą, a chrześcijaństwo nie. Oczywiście nie wzywam tu do innej postawy Szczęśliwy - tylko daję przykład.
Nie mówię by atakować, ale nie można ich traktować jak surowego jajka.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-09-2010 08:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #28
 
hm... żałosne... tym bardziej że taki popis a to nawet prawdziwy koran nie był, tylko tłumaczenie, a tłumaczenie to nie prawdziwy koran i np. nie wolno używać go do modlitwy.

zaczynam nabierać przekonania, że to jakieś mętne akcje sprawdzające nastroje przed właściwym posunięciem na scenie politycznej...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
13-09-2010 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ale też specjalnie prowokować wyznawców islamu też nie można. Jak sam wiesz Kościół zawsze starał sie o pokój wśród wyznawców różnych religii, aby nie ginęli niepotrzebnie niewinni ludzie. Kiedy trzeba walczyć to trzeba, trzeba się też sprzeciwiać, ale nie w taki bezmyślny sposób. Jak narazie nikt z islamskich przywódców nie groził paleniem Pisma Świetego, więc myślę, że środowisko chrześcijańśkie czy też protestanckie nie powinno się do takich zachowań posuwać. Owszem, sprzeciw w sprawie tego meczetu w Stanach powinien być, ale nie było, sprzeciwiała sie tylko jakaś część społeczności a wyznawcy islamu otrzymali odpowiednie zgody i nic teraz zrobić nie można. Można walczyć, ale co ta walka przyniesie? Napewno powinien być nacisk i nie powinno się w tak łatwy sposób ustępować naciskom muzułmanów - brak działania władz (sprzeciwu na meczet w okolicy WTC i udostępnienie terenu pod budowę meczetu jasno pokazał, że nie ma nic przeciwo jego budowie i teraz nie wyznawców islamu należy winić za to, ale samych siebie, że pozwolono na takie coś, że nikt z władz lub wpływowych ludzi nic nie zrobił w tym kierunku. Muzułamnie prawnie otrzymali ten teren i nie ma co sie teraz rzucać i bulwersować.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
13-09-2010 11:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #30
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Ale też specjalnie prowokować wyznawców islamu
Ja bym się zą tak nie przejmował. Jesli ktoś pragnie znaleźć kij by uderzyć psa, zawsze go znajdzie.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Jak sam wiesz Kościół zawsze starał sie o pokój wśród wyznawców różnych religii, aby nie ginęli niepotrzebnie niewinni ludzie.
O tym pisałem, że nie zawsze strusia polityka gwarantuje pokój. Jak historia pokazuje jest raczej odwrotnie. A warczącej bestii trzeba wybić zęby.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):ale nie w taki bezmyślny sposób.
Nie wiemy jak było i jest naprawdę. Wiemy natomiast to co donoszą żądne sensacji media (potrz też post spioch).
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Jak narazie nikt z islamskich przywódców nie groził paleniem Pisma Świetego,
A po co grozić? - Oni to po prostu robią i to bez żadnych zahamawać naszego typu.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Owszem, sprzeciw w sprawie tego meczetu w Stanach powinien być, ale nie było, sprzeciwiała sie tylko jakaś część społeczności a wyznawcy islamu otrzymali odpowiednie zgody i nic teraz zrobić nie można.
Myślę że można. W USA poza poprawnością polityczną jest jeszcze bezpośrednia demokracja, a ta może dużo. Problem jest jak obudzić owego śpiącego rycerza. A może to była czy jest taka właśnie próba? - tego nie wiemy. Na razie.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):sprzeciwu na meczet w okolicy WTC i udostępnienie terenu pod budowę meczetu jasno pokazał, że nie ma nic przeciwo jego budowie i teraz nie wyznawców islamu należy winić za to, ale samych siebie, że pozwolono na takie coś, że nikt z władz lub wpływowych ludzi nic nie zrobił w tym kierunku
Hmm- skoro ich najwyższy urzędnik.....ale dajmy spokój temu panu.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Muzułamnie prawnie otrzymali ten teren i nie ma co sie teraz rzucać i bulwersować.
Skąd wiesz? - że prawnie?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-09-2010 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów