Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Palenie ksiażek w Histori( z Stanowcze NIE dla inicjatywy sp
Autor Wiadomość
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Palenie ksiażek w Histori( z Stanowcze NIE dla inicjatywy sp
Palenie książek od czasu do czasu pojawia się w historii - osobiście przedkładałbym palenie autora albo fanklubu - jako skuteczniejsze i bliższe praktyce chrześcijańskiej... :aniol:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
12-09-2010 14:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #2
 
Mordimer_Madder napisał(a):bliższe praktyce chrześcijańskiej...

Ateistycznej no chyba, że zna się jedynie część historii - tą wygodniejszą dla siebie.
12-09-2010 15:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
Chętnie poznam uzasadnienie powyższej tezy, człowiek wszak uczy się całe życie - może być na pw, bo tutaj to byłby OT a OT'y wolno bezkarnie tworzyć jedynie wybranym, do których z pewnością nie należę...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
12-09-2010 18:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
się zrobi OT to jak zawsze utworzą nam osobny wydzielony wątek. a też chętnie poczytam waszą polemikę Język

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
12-09-2010 18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
Zgodnie z życzeniem xD

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
12-09-2010 19:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #6
 
No tak - i uzasadnienia brak... chyba wydzielenie tego wątku było przedwczesne...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
21-09-2010 20:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
 
Twój PS odbieram jako niestosowny w stosunku do moda santa, ja na jego miejscu czułabym się urażona.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
21-09-2010 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Mordimer_Madder napisał(a):a OT'y wolno bezkarnie tworzyć jedynie wybranym, do których z pewnością nie należę...

Mógłbyś nie narzekać Mordimerze. Już za ten podpis względem moderatora mógłbym ci walnąć ostrzeżenie a jeszcze go nie dostałeś. Widzisz jacy my jesteśmy dla ciebie łaskawi. Trzeba jednak uwazać, bo ta łaskawość może szybko się skończyć.

Mordimer_Madder napisał(a):Palenie książek od czasu do czasu pojawia się w historii - osobiście przedkładałbym palenie autora albo fanklubu - jako skuteczniejsze i bliższe praktyce chrześcijańskiej...

Ciekawe co taki ateista jak ty zrobiłby z książkami katolickimi ? #-o :-k

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-09-2010 21:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #9
 
No proszę - brak poczucia humoru sant'a jest przypadłością osobniczą i na tym forum jest tego dowód... stwierdzam jedynie fakt, nie używam słów ogólnie uznanych za obraźliwe, sant nie reaguje, regulamin nic o tym nie mówi... dopisek mam już z tydzień.
Cytat:Ciekawe co taki ateista jak ty zrobiłby z książkami katolickimi ?
Czytałby - po to wymyślono książki... i tak przeczytałem ich już znacząco więcej, niż statystyczny polski katolik.

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
22-09-2010 06:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #10
 
Mordimer_Madder napisał(a):sant nie reaguje,
A co ma reagować na czyjeś odbiory czy poczucia? Odbijać piłeczkę? Myslę, że - tak - to już jest - swoje kompleksy lubimy rzutować na innych, oj lubimy. I swoje wady przypisywać rozmówcom. Jak to było w tym starym mądrym polskim przysłowiu?: żdźiebełko w patrzałce u drugiego widzita a kłonicy w swojem nie widzita? - czy jakoś tak? :wink:
W tym momencie przypomniał mi sie tow. Gomułka ze swoim przemówieniem, bodajże na jakichś dożynkach: "bo nie samym chlebem żyje człowiek - jak mówi stare polskie przysłowie" :mrgreen:

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
22-09-2010 08:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Mordimer_Madder napisał(a):Czytałby - po to wymyślono książki... i tak przeczytałem ich już znacząco więcej, niż statystyczny polski katolik.

No proszę, nie przestajesz mnie zadziwiać. Martwi mnie tylko fakt, że mimo przeczytania tylu książek katolickich nadal tkwisz w takiej pustce negując wiele wartości, które naprawdę zmieniają życie człowieka na lepsze. Ale rozumiem też, że ateiście trudno takie wartości wprowadzać w życie, skoro nawet katolicy mają z tym ogromny problem. Ale czytaj dalej, może trafisz na coś, co potrząśnie toba tak, że się wyrwiesz z tej pustki, że przejrzysz na oczy i zaczniesz wprowadzać takie wartości w swoje życie. I oby tak się stało. Dla Boga każda dusza jest bardzo cenna. Uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-09-2010 08:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #12
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Martwi mnie tylko fakt, że mimo przeczytania tylu książek katolickich nadal tkwisz w takiej pustce negując wiele wartości, które naprawdę zmieniają życie człowieka na lepsze.
Tomaszu - nie z czytania i wiedzy bierze się nawrócenie. Ale nie jest niemożliwe. Pan Bóg może wykorzystać nawet lekturę "Nie" do nawrócenia kogoś tam.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
22-09-2010 08:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
Wierzę w twoje intencje... jako swoistą bazę mojej ideologii polecam kontrowersyjny dokument profesora Richarda Dawkinsa "Root of All Evil?"

Nie zamieszczam tutaj żadnych linków by nie stanąć w opozycji do regulaminu, ale chętnym podam na pw linki do "lekkiej" wersji xvid asd /coś koło 200 mega chyba/ z polskimi napisami txt. Ja czytam wasze - wy pooglądajcie moje 8)

Tylko uwaga - oglądanie grozi apostazją :diabelek: :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
22-09-2010 08:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Mordimer_Madder napisał(a):Tylko uwaga - oglądanie grozi apostazją :diabelek: :diabelek:

MNie Mordusiu apostazja nie grozi. Mam wyrobione poglądy na to w co wierzę i wiem, że ta droga, którą idę czyli chrześcijaństwo jest właściwa. Mimo upadków jakie są na mojej drodze staram sie nie zbaczać z tej drogi, wiem, że mam kogoś, kto mnie kocha i będzie pomagał mi abym z tych upadków się podnosił i szedł dalej. Uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-09-2010 10:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #15
 
Mordimer_Madder napisał(a):Czytałby

I jak zwykle mało by rozumiał..

Mordimer_Madder napisał(a):Chętnie poznam uzasadnienie powyższej tezy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Niszczenie_...85%C5%BCek
22-09-2010 11:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów