Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Palenie ksiażek w Histori( z Stanowcze NIE dla inicjatywy sp
Autor Wiadomość
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #31
 
Mordimer_Madder, tak z ciekawości zapytam: co na prawdę chcesz osiągnąć poprzez założenie i bezcelową chaotyczną dyskusję prowadzoną w tym temacie? Oskarżasz Nas o nie wiadomo co wracając myślami do zamierzchłych czasów średniowieczna (zdajesz sobie sprawę z tego ile set lat minęło?), serdecznie polecasz lektury plugastw napisanych przez zmarłego satanistę żydowskiego pochodzenia cierpiącego chyba na jakąś chorobę psychiczną i publicznie fałszującego swój życiorys. W twoich ateistycznych oczach i środowisku ten założyciel sekty złego ducha jest aż tak wielką postacią i autorytetem?

Więc jak, czemu ten jarmark ma służyć? :close:
28-09-2010 13:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #32
 
Nie ja ten temat zacząłem... łatwo to sprawdzić... a temat dotyczy książek... LaVey napisał książkę, którą - nie czytając - chcecie spalić, bo wiecie lepiej :shock:

Pokory - wszak to cecha dobrego katolika Pomysł

Shou napisał(a):zmarłego satanistę żydowskiego pochodzenia
Czyżbym słyszał nutę antysemityzmu? Szandor LaVay /Howard Stanton Levey/ był z pochodzenia Węgrem osiadłym w USA, obywatelem amerykańskim z domieszką raptem 1/4 krwi żydowskiej czyli dokładnie tak, jak pewnie ze 35% Polaków a może nawet i Ty.
I żeby było jasne - nikogo nie namawiam do czytania jego książek tylko mówię: nie czytałeś - zamilcz... chcesz dyskutować - przeczytaj! Ergo - nie dyskutuj, nie będzie sprawy Pomysł

Ale nie pal żadnej książki - bo
Cytat:do zamierzchłych czasów średniowieczna (zdajesz sobie sprawę z tego ile set lat minęło?)
:roll:
Cytat:W twoich ateistycznych oczach i środowisku
Stać mnie na lepsze autorytety, zatem daruj sobie... aha - będę wdzięczny za wskazanie, co to owe "ateistyczne środowisko", bo może bym się przyłączył 8)

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
28-09-2010 14:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #33
 
żeby wiedzieć co gość propagował możesz np. poczytać o nim i/lub o jego dziełach, jeśli nie miałeś okazji obserwować osobiście - i nie trzeba czytać rzeczonej księgi. są też i inne źródła.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
28-09-2010 15:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #34
 
Mordimer_Madder napisał(a):Nie ja ten temat zacząłem... łatwo to sprawdzić...

No wiesz pierwszy post tego tematu jest Twojego autorstwa jak również zarzut skierowany wobec Chrześcijan.

Mordimer_Madder napisał(a):LaVey napisał książkę, którą - nie czytając - chcecie spalić, bo wiecie lepiej

Czy jako wierny Kościoła Katolickiego muszę przeczytać tzw. czarną biblię by wiedzieć, że jest ona zła?

Mordimer_Madder napisał(a):Czyżbym słyszał nutę antysemityzmu?

Chyba sobie kpisz. Czy jeżeli kiedykolwiek ktoś odwołuje się do żydowskiego pochodzenia jakiejś osoby to musi oznaczać, że jest antysemitą? Nie.

Mordimer_Madder napisał(a):nie czytałeś - zamilcz... chcesz dyskutować - przeczytaj!

Aha więc nie mam prawa twierdzić, że wkładanie ręki do ognia skończy się oparzeniem dopóki sam celowo się nie oparzę? Dziękuję nie skorzystam, idiotą nie jestem.
Tym bardziej nie oczekuj od kogokolwiek z nas moczenia się w bagnie okultyzmu (i tracenia swojego cennego czasu na czytaniu tych bzdur) przy 'niewinnych wg ciebie' książeczkach takich jak "Pamiętnik Diabła" czy "Mowa Szatana" wspomnianego satanisty LA Vey.

Mordimer_Madder napisał(a):będę wdzięczny za wskazanie, co to owe "ateistyczne środowisko", bo może bym się przyłączył

http://www.racjonalista.pl/

http://www.ateista.pl/

Nie są to formalne skupiska tego typu dewiacji ale na pewno znajdziesz tam coś dla siebie. :lol2:
28-09-2010 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #35
 
Cytat:Nie są to formalne skupiska tego typu dewiacji
O jakiej to dewiacji mówisz i kogo w tym kontekście uważasz za dewianta? Dobrze się zastanów nad odpowiedzią misiu... we własnym interesie...
Cytat:http://www.racjonalista.pl/
http://www.ateista.pl/
wskazałeś strony internetowe a nie środowiska... też masz ową dziwną przypadłość niepojmowania rodzimego języka?

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
28-09-2010 16:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #36
 
Mordimer_Madder napisał(a):O jakiej to dewiacji mówisz misiu?

O ateizmie i musisz zaakceptować moje osobiste przekonania w imię szeroko pojętej tolerancji. I dla Ciebie dobrze by było głęboko przemyśleć swoje odzywki stosowane do wierzących forumowiczów. Liczne sugestie głupoty, ograniczenia poniżające Katolików itp.

Poza tym co na moim miejscu pomyślał być o facecie, który drugiego nazywa misiem? :|

Mordimer_Madder napisał(a):wskazałeś strony internetowe a nie środowiska..

A kto tworzy te strony, może ludzie wierzący? Ciężko Ci wejść i poczytać tamtejsze fora itp. ??
28-09-2010 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #37
 
Cytat:Poza tym co na moim miejscu pomyślał być o facecie, który drugiego nazywa misiem?
... że starał się zachować spokój i nie użyć słów ogólnie uznanych za obelżywe, bo inkryminowany miś był z małej litery, co człowiekowi wykształconemu powinno dać do myślenia... ale najwyraźniej się przeliczyłem :roll:

Cóż, nie można zbyt wiele wymagać od dewianta, widzącego wszystko przez pryzmat walki ze złem wcielonym... chyba cię ów "dewiant" nie obraża, skoro i ja nie powinienem - prawda :aniol:

A kto to "shou" - walka bez ograniczeń dla adeptów Shaolin Martial Arts... a na tym forum jest temat o pogańskich korzeniach sztuk walki... czyżbym obnażył zakonspirowanego agenta Zła :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
28-09-2010 18:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #38
 
Mordimer_Madder napisał(a):Cóż, nie można zbyt wiele wymagać od dewianta, widzącego wszystko przez pryzmat walki ze złem wcielonym...

Tak nie wymagam od ciebie za wiele, mimo wieku jaki podałeś w swoim profilu. Choć twoje przesiadywanie tutaj, zadeklarowanego ateisty, na Katolickim forum daje mi wiele do myślenia. :mrgreen:

Mordimer_Madder napisał(a):chyba cię ów "dewiant" nie obraża

Ależ skąd - wisi mi to co o mnie myślisz. Już gorsze rzeczy na mnie leciały ze strony ateistów.

Mordimer_Madder napisał(a):A kto to "shou"..

No i znowu cię fantazja poniosła - ale takie są właśnie skutki pchania sobie do głowy "wiedzy" z różnego rodzaju książek o których mowa w temacie. :roll2:

Swoją drogą kończę ten.. :offtopic:
28-09-2010 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #39
 
Tak jest - nie ma co brać sobie do serca wiedzy książkowej... lepiej je spalić i siedzieć na wagarach... potem człowiek nawet nie wie, jaki nick wybiera na forum :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
28-09-2010 19:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #40
 
Mordimer_Madder napisał(a):cały postęp ludzkości opiera się na błędach i wnioskach z nich płynących, opisanych w lekturze

Cały twój wywód na ten temat opiera się na błędnym założeniu, że my opieramy się li tylko na lekturze Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-09-2010 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #41
 
Mordimer, a skąd Ty wiesz, co ja czytałam, a czego nie?
Click...
[Obrazek: get_image?t_id=65&i_id=&...5712824183]

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-09-2010 00:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #42
 
Ja nie wiem - sama o tym piszesz...

[Obrazek: get_image?t_id=65&i_id=&...5712824183]
Ale Ty wiesz, że mam mnóstwo spraw sądowych w sądach... pewnie z wszystkimi sąsiadami... albo nie znasz znaczenia słowa "pieniacz"... znowu wagary były :mrgreen:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
29-09-2010 10:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #43
 
Tak się przyglądam tej DEBACIE (tak! poważnej dyskusji Mordimer_Madderze :!Uśmiech i zrobiło mi się tak jakoś nijako, bo ty w kółko pleciesz waść to samo. Kręcisz się, jak kot za swoim ogonem.
Nikomu nie wolno narzucać lektur nieobowiązkowych (obowiązkowe są tylko w szkole i do nich trzeba nakłaniać dzieci).
Po wtóre omyk z pewnością wie co znaczy słowo, którego użyła; to ty chyba nie wiesz.

Nie chodzi tylko o procesowanie się, bo przymiotnik pieniacz to również ktoś kłótliwy, skłonny do kłótni, podżegacz, ale też pieniaczyć się: procesować się, najczęściej o sprawy błahe, nieistotne, prawić się; tyle słownik.

Nie brak ci uporu, oj, nie brak.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
29-09-2010 11:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #44
 
Jednym nie brak uporu a innym szerokich horyzontów... chcecie palić książki - wolna wola. Ale nie miejcie także pretensji, gdy Nergal podrze na koncercie kolejną Biblię...

Obu tych czynów nie pochwalam, bo niszczenie książek prawnie dozwolonych uważam za zwyczajny brak kultury... niestety bycie kulturalnym nie jest obowiązkowe w naszym kraju a jej propagatorów można olewać i nazywać pieniaczami.

Ale to wolny kraj - tak dla pieniaczy jak i wszelkiej maści dewotów.

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
29-09-2010 12:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #45
 
Mordimer_Madder pokazał nam w tym temacie swoje szerokie horyzonty i mniemam pewne brzydkie skłonności, których nie skomentuję. Potwierdza to szczególnie atakami ad person, między innymi na moją osobę, które miały na celu jedynie odwrócenie uwagi od meritum dyskusji. Zapewne z powodu braku konkretnych argumentów.

Mordimer_Madder napisał(a):niszczenie książek prawnie dozwolonych uważam za zwyczajny brak kultury..

To rzesz waść popełnił swoiste harakiri na naszych dewociarskich oczach. Kulturalna osoba polecająca gnioty typu np "Mowa Szatana" - śmiech na sali..

Mordimer_Madder napisał(a):Ale to wolny kraj

Jeszcze.. do póki osoby o podobnych zapędach do twoich nie dorwą się do władzy.
29-09-2010 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów