Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Różne religie - źródła
Autor Wiadomość
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #31
 
ale to miało być przy paruzji, tak jak i kwestia osądzania/sądzenia :hm:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-09-2010 03:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #32
 
omyk napisał(a):Propagowanie sekty kryptosatanistycznej

Żenujące. Sektą to jest twój Kościół - sektą względem Judaizmu. Więc łaskawie nie obrażaj, jak nawet nie znasz znaczenia słów ani zasad innej religii. Kryptosatanistyczną? Może dla jakichś świętoszkowatych katolickich dewotów tak - bo dla nich wszystko jest "kryptosatanistyczne", co nie katolickie.

Ale oczywiście, na tym forum nikt za takie bluźnierstwo wobec innej religii nie zareaguje - bo nie ważne, że katoliczka rzuca bezwartościowym chłamem, który nie ma nic wspólnego z prawdą, oskarżając na prawo i lewo. Nie ważne, że szerzy ciemnotę. Ważne, że katoliczka - a przecież katolikom wolno tu wszystko.

Ale, jak pisałem, bawcie się na tym własnym podwórku, nadskakujcie sobie nawzajem. Mi się już nie chce, wolę porozmawiać z ludźmi, którzy nie mają żelaznych klapek na oczach i nie są uprzedzeni do wszystkiego, co nie zatwierdzone przez KK.

[ Dodano: Czw 16 Wrz, 2010 07:57 ]
omyk napisał(a):jak bardzo niebezpieczny jest kult wyznawany i propagowany przez Drizzta

Buahah, jak już to Twoja sekta jest niebezpieczna. Grozi całkowitym odcięciem się od realnego świata i życiem w ciemnocie, zamykając się na wszelkie źródła nie pasujące do twojej wiary.

Ale oczywiście, jak instytucja jest ułomna, to za wszelką cenę chce bronić dostępu do informacji - mieliśmy już tego przykłady w czasach PRL.

Na szczęście są też bardziej rozgarnięci Katolicy, którzy nie dadzą się odciąć od świata poprzez uprzedzenia.

Cytat:Niniejszym również przypominam, że regulamin na forum obowiązuje również przy porozumiewaniu się przez system prywatnych wiadomości

Normalnie SB Duży uśmiech I wy mówicie, że zabieranie krzyży z przestrzeni publicznej to PRL? Nie, to cenzura korespondencji jest bliższa PRL.

Że-na-da.

[ Dodano: Czw 16 Wrz, 2010 08:06 ]
spioh napisał(a):Drizzt, co masz na myśli w tym konkretnie wątku pisząc o paranoi i nietolerancji?

Coś bardzo prostego. Jeśli wiara jest wartościowa, to obroni się sama. Jeśli jest ułomna, to trzeba zamykać wszelkie furtki wiedzy spoza tej wiary, by ktoś czasami nie stwierdził, ze jednak coś tu nie gra.

Paranoją jest odcinanie ludzi od źródeł na temat innych religii, by można było fałszywie, perfidnie i bezkarnie (patrz Omyk kilka postów wcześniej) szydzić z innego wyznania i obrzucać je błotem. A co by było, gdyby ludzie poczytali o tej religii i zobaczyli, czym RZECZYWIŚCIE jest? Wtedy takie kłamstwa i manipulacje już by nie przeszły.

I to jest paranoja.

Cytat:btw. czemu akurat wicca? (ja tak po znów pobieżnym przejrzeniu, ale ciągle jestem w biegu i narazie nie mam czasu na wczytywanie Język ) wygląda to bardziej na jakieś misteryjne hobby niż na jakieś konkretne wierzenia kształtujące codzienny światopogląd.

Wicca to jak najbardziej pełny kult. Hobby może się wydawać dlatego, że w języku polskim wydano bardzo mało książek o niej, stąd w Polsce jest prawie nieznana. Na czym zresztą żerują dewoci katoliccy, oskarżając ją o "kryptosatanizm" - wykorzystują ludzką niewiedzę.

Po to zresztą podałem źródła - nie, żeby kogoś nawracać, ale by przedstawić prawdziwy obraz tej religii.

Dlaczego Wicca? Poryw serca, tak to najlepiej podsumować.

Cytat:i jeszcze jedno: zasugerowałeś jakoby postawa innych względem twoich poglądów powodowała iż w takim razie ty też nie będziesz innych wierzeń zgłębiał (tutaj akurat chrześcijaństwa) - czyli co? chęć poznania o jakiej pisałeś wynikała raczej z życzliwości/nieżyczliwości do rozmówców a nie z otwartości umysłu i chęci poszerzania własnych horyzontów?

Nie. Po prostu poznaję Chrześcijaństwo po owocach. I jakie owoce widzę? Skrajne uprzedzenia, niechęć, nienawiść, zakłamanie - jeśli to są owoce chrześcijaństwa, to naprawdę nie chcę z nim mieć nic wspólnego.

Zresztą, może je kiedyś poznam - gdy natrafię na Chrześcijan, którzy choć trochę będą Chrześcijan przypominać, których zachowania będę umiał rozróżnić od zachowań np satanistów. Na razie świadectwo Chrześcijaństwa widzę po prostu marne. Wybacz.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
16-09-2010 07:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bananek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #33
 
omyk napisał(a):Propagowanie sekty kryptosatanistycznej jest jak najbardziej jednoczesnym szerzeniem propagandy walki z Kościołem - podobnie jak szerzenie ciemności jest zwalczaniem światła. Myślę, że gdybyś miała świadomość, jak bardzo niebezpieczny jest kult wyznawany i propagowany przez Drizzta, nie miałabyś najmniejszych wątpliwości, czy te linki i nazwy książek powinny się tu znajdować, czy też nie.

W takim razie poproszę Cię omyku o artykuły i/lub dokumenty mówiące o tym zagrożeniu i oficjalnie uznające kult wicca za kult satanistyczny.
Może bym miała świadomość, ale z całym szacunkiem jesteśmy ludźmi dorosłymi i chciałabym, zeby to mi pozostawiono wybór czy to przeczytam, czy nie.
Poza tym zmienianie regulaminu pod daną sytuację, bo pkt IV, 20 został stworzony ponieważ koniecznie chciano usunąć materiały zaproponowane przez Drizzta, jest co najmniej nie w porządku.
omyk napisał(a):Niniejszym również przypominam, że regulamin na forum obowiązuje również przy porozumiewaniu się przez system prywatnych wiadomości, a punkty regulaminu VI,1-2 umożliwiają administracji wgląd w system prywatnych wiadomości i ewentualne karanie łamania regulaminu w ten, ukryty sposób.
omyk napisał(a):Przeczytaj regulamin to się dowiesz, że nie tyle czyta, ile ma prawo czytać w rzadkich, uzasadnionych przypadkach i nie tyle bez zgody użytkowników, ile za ich zgodą wyrażoną poprzez akceptację regulaminu.
A skąd wiadomo, że dana wiadomość może być "zagrożeniem" i wymaga wglądu? Rozumiem, że taka, którą dostałam od Drizzta na pewno była przejrzana? inne wysłane do tej pory jak sądzę nie były sprawdzane.
Domagam się wyraźnego zapisu (skoro administracja i tak przy nim majstruje-o tym, że prywatne wiadomości są czytane (na jakich zasadach/czy wszystkie/jeśli nie wszystkie to, które konkretnie)
ps. To, ze przeczytam te materiały to tylko i moja sprawa i nic nikomu do tego.
16-09-2010 09:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #34
 
Drizzt, oj chyba gniew nie pozwala ci spojrzeć na merytorykę w tym wątku.

Cytat:Żenujące. Sektą to jest twój Kościół - sektą względem Judaizmu. Więc łaskawie nie obrażaj, jak nawet nie znasz znaczenia słów ani zasad innej religii. Kryptosatanistyczną? Może dla jakichś świętoszkowatych katolickich dewotów tak - bo dla nich wszystko jest "kryptosatanistyczne", co nie katolickie.
wg Biblii magia - w jakiejkolwiek swojej formie i niezależnie od intencji jej stosowania - jest kultem demonicznym. to nie jest specyfika katolicyzmu, że tak uważa, ale wszystkich wiar opartych na Biblii.

Cytat: Mi się już nie chce, wolę porozmawiać z ludźmi, którzy nie mają żelaznych klapek na oczach i nie są uprzedzeni do wszystkiego, co nie zatwierdzone przez KK.
przecież tutaj nie chodzi o żadne uprzedzenia ani tym bardziej uprzedzenie KK. poruszyłeś kwestię, która jest jasno przez chrześcijaństwo (a wcześniej przez judaizm) określona od samego początku.
dziwi mnie, że po tak długim czasie bycia na forum, gdzie tyle wątków na temat konsekwencji parania się magi spodziewałeś się postawy w stylu "poczytamy sobie o kulcie magicznym i jego praktykach to na pewno damy temu więcej wiary niż doświadczeniom cudzym/własnym z modlitw o uwolnienie/egzorcyzmów". tak jakbyś zupełnie nie czytał co piszą inni lub upierał się przy stereotypie, iż w Polsce ludzie przyznają się do wiary z tradycji ale wiarą nie żyją.

na temat wzajemnych dojazdów, obraźliwych tekstów itp. się nie będę wtrącać: tutaj zwykle mottem dla mnie jest cytat z filmu "Road House": to tylko zlepek słów, który ma wywołać określoną reakcję, od ciebie zależy czy poczujesz się obrażony lub nie, czy dasz się sprowokować lub nie.

Cytat:Coś bardzo prostego. Jeśli wiara jest wartościowa, to obroni się sama. Jeśli jest ułomna, to trzeba zamykać wszelkie furtki wiedzy spoza tej wiary, by ktoś czasami nie stwierdził, ze jednak coś tu nie gra.
hehe, bardzo często jestem dokładnie tego samego zdania, ale jest ono prawdziwe tylko wtedy gdy przychodzi do ciebie głosiciel i zamiast przedstawiać swoją religię opowiada ci o innej na zasadzie "oni maja tak a tak - my jesteśmy lepsi". tutaj tego nie ma. tutaj głównie przedstawia się treści katolickie, a nie na siłę neguje wszystko wokół. nikt ci wątku nie zamykał czy nie przeganiał z niego - jedynie usunięto źródła mające upowszechniać wiedzę związaną z magią, z powodu o którym wyżej (jak i b. wielu miejscach tego forum).
jasne, że można przejść przez literaturę magiczną czy nawet przez pewien etap wiary, a konsekwentnie dążąc do poznania prawdy i Boga ostatecznie i tak zostać chrześcijaninem, bo jak piszesz wcześniej prawda/wartościowa wiara obroni się sama, tylko że po co dodatkowo błądzić po drodze? to tak jakby nie zaznaczać na dogach ślepych uliczek - jeśli to nie był twój docelowy adres to zawrócisz i pojedziesz dalej, tylko po co tam było w ogóle wjeżdżać? a co gorsza - po co było tam wjeżdżać jeśli w owym nieoznakowanym miejscu droga kończyła się urwiskiem?

Cytat:Paranoją jest odcinanie ludzi od źródeł na temat innych religii
[...]
A co by było, gdyby ludzie poczytali o tej religii i zobaczyli, czym RZECZYWIŚCIE jest? Wtedy takie kłamstwa i manipulacje już by nie przeszły.
oj pięknie by było gdyby wielu (w tym i bywalcy tego forum) tak sięgnęli do meritum w kwestii chrześcijaństwa...

Cytat:Wicca to jak najbardziej pełny kult.
hm. w jaki sposób to stwierdzenie jest odpowiedzią na moje pytanie o wpływ wiary na codzienne życie? (może przeformułuje wcześniejsze pytanie: w czym wiccanizm przekłada się na twój sposób myślenia, traktowania ludzi i świata jakiś określony, wynikający z wiary, sposób?)

Cytat:Dlaczego Wicca? Poryw serca, tak to najlepiej podsumować.
a co konkretnie ujęło twoje serce?

Cytat:Nie. Po prostu poznaję Chrześcijaństwo po owocach.
ej, to nasza zasada Język

Cytat: I jakie owoce widzę? Skrajne uprzedzenia, niechęć, nienawiść, zakłamanie - jeśli to są owoce chrześcijaństwa, to naprawdę nie chcę z nim mieć nic wspólnego.
tak żeby być uczciwym wobec samego siebie: jak myślisz, jakie owoce twojego światopoglądu prezentujesz innym(nie mówię o intencjach, ale o tym co widać z boku)? dla mnie osobiście na czoło wysuwa się jeden owoc który mocno przysłania inne (ale tutaj pewnie każdy ma swoje zmanierowane sposoby postrzegania) bo podważasz nim własną wiarygodność w jakimkolwiek względzie - przyszedł facet, który jest totalnie niekonsekwentny: neguje chrześcijaństwo pisząc z pewnością znawcy a jednocześnie otwarcie pokazuje że słabo je zna. dyskutuje tu od dłuższego czasu, ale nadal dziwi się podstawowym rzeczom, jakby nie potrafił abstrahować i łączyć wątków.

jeżeli ten wątek miał być gestem pojednawczym, w sensie: zrozumcie moje drogi a postaram się zrozumieć wasze, to myślę, że żaden problem się dogadać, bo otwartość rodzi otwartość, zatem nie upiera się np. w tym, że dostosujcie do mnie teraz cel założenia forum i regulamin. a z drugiej strony warto też ponad regulaminem widzieć człowieka i jego intencje: "Każdy dobry chrześcijanin winien być bardziej skory do ocalenia wypowiedzi bliźniego niż do jej potępienia. A jeśli nie może jej ocalić, niech spyta go, jak on ją rozumie, a jeśli on rozumie ją źle, niech go poprawi z miłością. A jeśli to nie wystarcza, niech szuka wszelkich środków stosownych do tego, aby on, dobrze ją rozumiejąc, mógł się ocalić" ( Św. Ignacy Loyola, Ćwiczenia duchowne).

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-09-2010 10:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #35
 
Drizzt napisał(a):Zresztą, może je kiedyś poznam - gdy natrafię na Chrześcijan, którzy choć trochę będą Chrześcijan przypominać, których zachowania będę umiał rozróżnić od zachowań np satanistów. Na razie świadectwo Chrześcijaństwa widzę po prostu marne. Wybacz.
Drizzt ciekawe, że wg ciebie chrześcijanin winien być taki jakim ty sobie go wyobrażasz. :shock: I jeszcze masz czelność twierdzić, że my ingerujemy w wierzenia pogan.
Ale cóż Nihil novi sub sole, jak mawiali starożytni. Twoje zadufanie w sobie, przy totalnej indolencji jeśli chodzi o chrześcijaństwo uprawnia cię do takowych stwierdzeń. To nie jest broń Boże żadna obraza.
Powiem ci że zawsze tak było. Ponieważ chrześcijaństwo jest kompletnie czymś innym niż poganin czy ateista może sobie wyobrazić. Po prostu trzeba mieć jego doświadczenie. Ty natomiast swoje doświadczenia z wicci itp rzutujesz na chrześcijaństwo, projektujesz zarówno je jak i zachowania. Jak już ci nieraz mówiłem, opierasz się często na stereotypach i zachowaniach często wynikających z nierozumienia chrześcijaństwa również przez chrześcijan, traktujących je właśnie często w kategoriach wicci. Sam nie jestem od tego wolny. Również i niektóre nasze wpisy odbierasz przez pryzmat swich uprzedzeń, mimo że nieraz próbowałem(i nie tylko ja) ci wyjaśniać pewne rzeczy. I nawet jeśli je przyjąłeś, to albo nie traktowałeś serio, albo zapomniałeś, ja natomiast pisałem do ciebie tak jakbyś wiedział co i oczym piszę. Widocznie moja wina, że traktowałem cię serio, za co przepraszam. Faktycznie muszę chyba innym językiem. Ale faktem jest że obelg z twojej strony się nie spodziewałem. Cóż, pomyliłem się kolejny raz. (bierze sie to chyba że wszystkich traktuję serio, a trzeba inaczej i nie sądzić po pozorach.) Cóż jesteś człowiekiem wolnym i masz do tego prawo. Zauważ, że owszem krytykowałem ideę, ale nie osoby. I akurat ciebie i Mordiego traktowałem z wyrozumiałością i miłością (nie mylić z afektem). I akurat od obu was najwięcej mi się oberwało. Trudno. Widocznie w swoich osądach masz jednak rację, dlatego będę nadal was kochał i modlił się za was. Ponieważ nadal uważam was za wprawdzie zagubionych, ale jednak cierpiących i poszukujących braci. A może właśnie dlatego cierpiących i sfrustrowanych, bo utraciliście kontakt z Miłością na rzecz afektywnych idei.
Jeżeli nie widzisz we mnie miłości, to wybacz, Sam potrzebuję nawrócenia i naprawdę daleko mi do bycia chrześcijaninem, czego pragnę z całego serca, ale cóż ciało słabe i ciągnie w inna stronę.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-09-2010 10:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #36
 
Drizzt napisał(a):Żenujące. Sektą to jest twój Kościół - sektą względem Judaizmu.

To w TVN-ie tak mówili? :roll2:
16-09-2010 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #37
 
Shou, przeczytaj sobie końcówkę mojego posta.

witki opadają... skąd to zamiłowanie do równania w dół?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-09-2010 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Drizzt napisał(a):Żenujące. Sektą to jest twój Kościół - sektą względem Judaizmu. Więc łaskawie nie obrażaj, jak nawet nie znasz znaczenia słów ani zasad innej religii. Kryptosatanistyczną? Może dla jakichś świętoszkowatych katolickich dewotów tak - bo dla nich wszystko jest "kryptosatanistyczne", co nie katolickie.

Ale oczywiście, na tym forum nikt za takie bluźnierstwo wobec innej religii nie zareaguje - bo nie ważne, że katoliczka rzuca bezwartościowym chłamem, który nie ma nic wspólnego z prawdą, oskarżając na prawo i lewo. Nie ważne, że szerzy ciemnotę. Ważne, że katoliczka - a przecież katolikom wolno tu wszystko.

Myślę, że przesadzasz Drizzt.
Tutaj nie chodzi o to co wolno katolikom a czego nie wolno. Chodzi o to, że celem forum jest Ewangelizacja a nie niszczenie ludzi praktykami wywodzacymi się z magii, okultyzmu.
Nikt z nas nie będzie negował tego co dobre dla człowieka, ale to co niszczy jego życie: zarówno to duchowe jak i fizyczne. Naszym obowiązkiem jest pilnowanie, aby żadne treści sprzeczne z nauką Kościoła nie były tutaj propagowane, reklamowane, mija sie to też z celem naszego forum.

Po za tym skoro ty sam traktujesz to co przedstawiamy jako nic nie warte, to tym bardziej my traktujemy twoje treści jako szkodzące innym, tyle, że w przypadku treści chrześcijańśkim przedstawianych przez katolików to one nie mają na celu niszczenia życia człowieka czego nie można powiedzieć np o tej Wicce.

Są pewne sfery życia, które są szkodliwe i dla katolików, tym bardziej, którzy nie mają silnej wiary, którzy mają wiele wątpliwości i szukają drogi do Boga, Jego działania w ich życiu takie treści mogą naprawdę szkodzić a nie pomagać.

Ty Kościł jak widze traktujesz jak sektę, niestety Kościół do sekt nie należy.

Drizzt napisał(a):Wicca to jak najbardziej pełny kult. Hobby może się wydawać dlatego, że w języku polskim wydano bardzo mało książek o niej, stąd w Polsce jest prawie nieznana. Na czym zresztą żerują dewoci katoliccy, oskarżając ją o "kryptosatanizm" - wykorzystują ludzką niewiedzę.

Ciekawe dlaczego księża egzorcyści ostrzegają przed takimi formami kultu jak Wicca. Poczytaj sobie też coś z innej strony a nie tylko zarzucasz katolikom krytykanctwo innych wierzeń czy poglądów niż katolickie. Wiele ksiażek dotyczących spraw magii czarów, okultyzmu, satanizmu czy demonologii jasno ostrzega przed kultem Wicca. Chyba nie bez powodu.

Drizzt napisał(a):Po to zresztą podałem źródła - nie, żeby kogoś nawracać, ale by przedstawić prawdziwy obraz tej religii.

Trudno tutaj mówić o jakieś religii, ale jak zwał tak zwał. Jest to kult pogański opierający sie na czarach a to ma źródło w okultystycznych praktykach. Jest to zaprzeczeniem tego do czego ma służyć forum i na czym ma się opierać czyli nauczaniu Chrystusa i Kościoła.

Ty możesz uznawać naukę Kościoła za bzdury, za nic nie warte teksty, ale w oparciu o wiele przeczytanych świadectw mogę powiedzieć, że prędzej zaszkodzi człowiekowi ta Wicca niż nauka Kościoła. Księża egzorcyści zapewne mieli wiele sytuacji, gdy musieli sprawować egzorcyzmy nad ludźmi, którzy bawili się w takie rzeczy. Specjalnie jednak dla ciebie postaram się zawrzeć w pytaniach do wywiadu z księdzem egzorcyztą pytanie dotyczące kultu Wicca, aby przedstawił jak sprawa wygląda i czym to grozi.

Drizzt napisał(a):Nie. Po prostu poznaję Chrześcijaństwo po owocach. I jakie owoce widzę? Skrajne uprzedzenia, niechęć, nienawiść, zakłamanie - jeśli to są owoce chrześcijaństwa, to naprawdę nie chcę z nim mieć nic wspólnego.

Chrześcijanie to nie latające aniołki ze skrzydłami wielce pobożne i kochające każdego człowieka.
To często ludzie, którzy upadają, ludzie, którzy mają swoje wady, słąbości, ale to ludzie, którzy pokładają ufność w Bogu, że On wyprowadzi nas z tego wszystkiego, z tych upadków, z tej ciemności. To ludzie, którzy chcą i starają sie iść ku Bogu.

Bananek napisał(a):W takim razie poproszę Cię omyku o artykuły i/lub dokumenty mówiące o tym zagrożeniu i oficjalnie uznające kult wicca za kult satanistyczny.
Może bym miała świadomość, ale z całym szacunkiem jesteśmy ludźmi dorosłymi i chciałabym, zeby to mi pozostawiono wybór czy to przeczytam, czy nie.
Poza tym zmienianie regulaminu pod daną sytuację, bo pkt IV, 20 został stworzony ponieważ koniecznie chciano usunąć materiały zaproponowane przez Drizzta, jest co najmniej nie w porządku.

Kościół dokładnie nie indentyfikuje Wiccę do satansitycznych kultów, jednak wynika to z samych źródeł w których osadzona jest Wicca. Z czym bowiem wiążą sie czary? Z katolicyzmem? z chrześcjaństwem? Czy raczej z okultyzmem i magią?

Cytat: Z Katechizmu Kościoła Katolickiego :

2116 Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość 42 . Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem - połączonym z miłującą bojaźnią - które należą się jedynie Bogu.

2117 Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim - nawet w celu zapewnienia mu zdrowia - są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.

ŹRÓDŁO : http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-1.htm

Co do Regulaminu :

Bananek napisał(a):Poza tym zmienianie regulaminu pod daną sytuację, bo pkt IV, 20 został stworzony ponieważ koniecznie chciano usunąć materiały zaproponowane przez Drizzta, jest co najmniej nie w porządku.

Piszesz, że takie działanie nie jest w porządku. Negowanie treści chrześcijańskich czy traktowanie Kościoła katolickiego jako sekty też nie jest w porządku, gdyż wiadomym jest, że Kościół sektą nie jest. Propagowanie kultów sprzecznych z nauką Kościoła też nie jest w porządku. Myślę, że Drizzt jest na tyle inteligentną osobą, że wie doskonale iż wicca jest kultem sprzecznym z wiarą chrześcijańską i ten temat suży dla niego bardziej aby przedstawiać swoje pogańśkie poglądy.
Ciągłę negowanie tego co się przedstawia w dyskusjach a co wiąże się z nauką Kościoła a przedstawianie tego co jest sprzeczne z naszą wiarą, naszym wyznaniem też jest nie w porządku.

Forum ma służyć pomocą a nie niszczyć ludzi, ich życie duchowe czy fizyczne.
My nie jesteśmy święci, nie jesteśmy idealni, ale też zależy nam na dobru innych ludzi, pragniemy pomagać innym a nie szkodzić. Sama oceń sobie strony : katolicką i pogańską, będziesz miała może rozeznanie w tym co buduje i w tym co niszczy.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
16-09-2010 11:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #39
 
Bananek napisał(a):Może bym miała świadomość, ale z całym szacunkiem jesteśmy ludźmi dorosłymi i chciałabym, zeby to mi pozostawiono wybór czy to przeczytam, czy nie.
Bananku - masz rację, nikt ci nie zabrania czytania na dany temat. Ale czemu akurat na tym forum?. Równie dobrze mogłabyś zażądać nieusuwania treści pornograficznych, bo jesteśmy ludźmi dorosłymi. Nikt ci tego nie broni, ale na pewno nie na tym forum. Jeśliby administracja poszła w kierunku wskazanym przez ciebie i zgodnym z twoja logiką, ja byłbym pierwszy, który by otrzepał pył z sandałów i więcej sie tu nie pokazał. Więcej - w żadnym wypadku nie zalecałbym tego forum wszystkim tym, dla których moja opinia się liczy. A jest trochę takich.
I podejrzewam, że albo by to forum się zmanierowało w niepożądaną stronę, albo by straciło userów i w efekcie odeszło by w niebyt. Takich for jak proponujesz jest bez liku w necie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-09-2010 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #40
 
spioh napisał(a):Shou, przeczytaj sobie końcówkę mojego posta.

Tak wiem co masz na myśli spioh, ale te ich niektóre wywody są tak durne, że nie mogłem się powstrzymać.
16-09-2010 12:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #41
 
Ale Drizzt jest drażliwy, no no.

Nie będę Ci nic ciachać, niech zostanie dla potomnych. Po prostu wlepię warna za obrażanie Uśmiech Trza być konsekwentnym, nie?

[ Dodano: Czw 16 Wrz, 2010 13:26 ]
Cytat:Że-na-da.
Czemu więc akceptujesz PRLowski regulamin? Dalej, bracie, jesteś wolny!

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-09-2010 13:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bananek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #42
 
sant napisał(a):Równie dobrze mogłabyś zażądać nieusuwania treści pornograficznych, bo jesteśmy ludźmi dorosłymi. Nikt ci tego nie broni, ale na pewno nie na tym forum. Jeśliby administracja poszła w kierunku wskazanym przez ciebie i zgodnym z twoja logiką, ja byłbym pierwszy, który by otrzepał pył z sandałów i więcej sie tu nie pokazał.

Jest to porównywanie rzeczy niebagatelnie różnych. O ile pornografia jest wyraźnym zagrożeniem, o tyle dla człowieka, który jest świadomy swojej wiary i różnorodności wierzeń istniejących w świecie wiedza nigdy nie będzie zagrożeniem. Wręcz odwrotnie jest szansą na budowanie szacunku do wszystkich ludzi i wierzeń.
16-09-2010 13:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #43
 
Cytat:W takim razie poproszę Cię omyku o artykuły i/lub dokumenty mówiące o tym zagrożeniu i oficjalnie uznające kult wicca za kult satanistyczny.
Pisałam o tym co najmniej trzykrotnie na forum, cytując w tej sprawie najsłynniejszego bodaj na świecie egzorcystę, ks. Gabrielle Amortha. Jest opcja "szukaj". Jeśli masz ochotę, wpisz sobie też w wyszukiwarkę grafiki google frazę 'horned god' i zobaczysz, kogo m.in. czci Drizzt. Niestety nie mam w domu "Leksykonu współczesnych zagrożeń duchowych", ale wg spisu treści - w nim też możesz znaleźć interesujące Cię informacje.

Cytat:bo pkt IV, 20 został stworzony ponieważ koniecznie chciano usunąć materiały zaproponowane przez Drizzta, jest co najmniej nie w porządku.
Nie bądź taka pewna. Nad punktem IV,20 moderacja i administracja pracowała na początku sierpnia b.r.

Cytat:dziwi mnie, że po tak długim czasie bycia na forum, gdzie tyle wątków na temat konsekwencji parania się magi spodziewałeś się postawy w stylu "poczytamy sobie o kulcie magicznym i jego praktykach to na pewno damy temu więcej wiary niż doświadczeniom cudzym/własnym z modlitw o uwolnienie/egzorcyzmów"
Ja myślę, że Drizzt doskonale wiedział, czego się spodziewać.

Spiohu - masz rację, że ponad regulaminem jest człowiek. Ale nie tylko jeden człowiek, który koniecznie chce mieć swoje 5 minut, tylko wiele, bardzo wiele osób, które czytają to forum. Mamy grubo ponad 1000 użytkowników + wielu gości, forum odwiedzono już ponad pół miliona razy... Mamy patrząc na słodką otwartość Drizzta (szkoda, że jednostronną) pozwalać tysiącom osób na katolickim forum ewangelizacyjnym znajdować materiały promujące okultyzm?

[ Dodano: Czw 16 Wrz, 2010 13:57 ]
Co do Banankowego oburzenia jeszcze: Judaizm, który wysoko cenisz, był zdecydowanie mniej tolerancyjny od nas, bo już w Prawie Mojżeszowym napisane jest "nie pozwolisz żyć czarownicy" (Wj 22,17). Dalej o uprawianiu magii, czarów, guseł czytaj: Kpł 19,31; 20,6; Pwt 18,9-14; Iz 2,6; 19,3; Jr 29,8; Dz 19,19-20; 16,16nn; Ga 5,19-21; Ap 9,21; 18,23; 21,8; 22,15. Jak chodzi o kult obcych bożków zobacz też Pwt 32,17; Ps 106,34-37; 1 Kor 10,20. Strasznie ten Pan Bóg nietolerancyjny, nie?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-09-2010 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #44
 
Bananek napisał(a):Jest to porównywanie rzeczy niebagatelnie różnych. O ile pornografia jest wyraźnym zagrożeniem, o tyle dla człowieka, który jest świadomy swojej wiary i różnorodności wierzeń istniejących w świecie wiedza nigdy nie będzie zagrożeniem. Wręcz odwrotnie jest szansą na budowanie szacunku do wszystkich ludzi i wierzeń.
Nie wcale nie róznych. Wszelka magia czy rózne czarostwa nie maja nic wspólnego z religiami. Twoja postawa prowadzi do akceptacji każdego wierzenia. Jeśli ktoś wyznaje "religię" kanibalistyczną to też? Albo jego religia każe mu uprawiać orgie sakralne lub prostytucję sakralną (były takowe), też taka religia będzie budziła twój szacunek. I zechcesz ją poznawać?
To są realne zagrożenia dla człowieka. Nie zapominaj że biblia jednoznacznie potępia prostytuowanie się człowieka z różnymi bóstwami. Czytaj proroków.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-09-2010 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Ojej, jak nie powie sie gosciowi domu że nie wolno chocby napluc Ci w twarz a ktos to zrobi to nic dziwnego że poinformujesz go o niestosownym zachowaniu, po nim i jednoczesnie sie z nim pozegnasz[albo sie tylko pzegnasz liczac ze zrozumie]. To w woli regulaminu, nie jestesmy profesjonalnymi religioznawcami pod katem demonologii ani behawioryzmu zeby przewidziec wszystkie niewlasciwe zachowania.


A co do satanizmu w magii w wicca konkretnie, to jest tak że osoba która w to wchodzi predzej czy poźniej spotyka na swojej drodze Złego.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-09-2010 17:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów